Jump to content

Moto Zajednica

Z750 FI problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Wonderland

Postovani clanovi foruma,

 

Pre godinu dana kupio sam z750 2008". Motor ide lepo bez mane medjutim ma displayu non stop stoji FI lampica + crvenu svetlo koje non stop trepteri. Pokusao sam da izvadim kod greske( odo plus 2 sec metoda) medjutim ne pokazuje nista. Da li neko mozda zna u cemu bi mogao biti problem ili resenje ? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Wonderland

Nije serijski izduv?

 

Serijski je.

 

 

 

Sudeci po onome sto sam procitao izgleda da je problem u samoj mehanici fi sistema/motora.

 

'When no service code is displayed, the electrical parts of the DFI system has no fault, and the mechanical parts of the DFI system and the engine are suspect.' E sad, ako je ovo, koliko je to lose ? :(

 

Takodje primetio sam da na onom servo motoru( motor za izduvni sistem) nema sajle na njemu. Da li je mozda do toga ?

Promenio član Woif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ako nemaš sajle sada treba da te jako zanima gde je, ima li je i kako stoji klapna u cevi koju rotira ta sajla i naravno da proveriš aktuator za sajle, drugi kraj sajli.U njega ide konektor sa ECU i on mora da bude povezan da ne bi imao grešku.

U prevodu aktuator mora da bude povezan na ECU a on naravno nema pojma da li sajle vise ali te posle zanima imaš li tu klapnu/ventil u cevi ili ne.

Sada videh kako si napisao servo motor je povezan, mislim na konektor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Kod 63 = Exhaust butterfly valve actuator malfunction, wiring open or short 

If the exhaust butterfly valve actuator fails (the signal is out to the usable range, wiring short or open), the ECU stops the current to the actuator.

 

 

Kod 67 = Oxygen sensor heater malfunction, wiring open or short (Equipped Models)

If the oxygen sensor heater fails (wiring short or open), the ECU stops the current to the heater, and it stops the feedback mode of the oxygen sensor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja