Jump to content

Moto Zajednica

Potrebni trombociti 0+ i 0- krvne grupe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Drugari, ne volim da postavljam ovakve teme, ali vredi pokusati, verujem da ima onih koji su voljni i u mogucnosti da pomognu. Naime, kolegina sestra je obolela od leukemije i potrebni joj je trombociti 0+ i 0- grupe te je sada u potrazi za donorima. Ja, nazalost, vise ne mogu da budem davalac, sto sam saznao danas u institutu, te sam resio da pokusam da nadjem makar nekoga ko bi mozda mogao da pomogne. Krv mogu dati svi muskarci i zene (koje nisu radjale) Koliko sam shvatio, situacija je bila hitna, ali su uspeli da se snadju za danas i sutra, mada vec ce im manjkati za sledecu nedelju.

Potrebno je dati je u Institutu za transfuziju krvi u ulici Svetog Save br. 39 radnim danima izmedju 8 i 10:30 radi testiranja krvi zbog utvrdjivanja mogucnosti donorstva. Nakon toga se iz instituta javljaju da vam kazu da li mozete dati trombocite i kada.

Davanje trombocita se ne razlikuje od davanja krvi osim sto traje traje sat vremena, krv se vraca davaocu bez izdvojenih trombocita i moze se obaviti svakih 15 dana. Ceo proces je potpuno bezbedan i nema rizika od prenosenja zaraza jer je cela aparatura za jednokratnu upotrebu. Potrebno je naglasiti da je krv za Sanju Milojevic iz Kacareva. Kontakt osoba je njen suprug Sasa na broj: 062 634 050.

Ukoliko ne bude bilo donora, Sanji je potrebno bar 6 jedinica krvi za jednu terapiju, dok samo jedan davalac moze obezbediti trombocite za jednu terapiju ovim putem.

Hvala svima na eventualnoj pomoci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Cika Rajko, isti problem mene muci. Hvala, ako se ne bude niko javio veceras, kontaktiracu ga, da ne maltretiram coveka ako bude bilo zainteresovanih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Druze Darko radi bas na trasfuziji i verujem da mu nije problem da potrebnu kolicinu od redovnih dobrovoljnih davalaca 0+ preusmeri na Sanju. U svakoj prilici i svima je nudio tu vrstu pomoci, u takvim situacijama se ne ceka. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Iskreno, znao sam da radi na VMA, ali nisam imao pojma da takva mogucnost postoji. Provericu ujutru kakva je situacija, ali kao sto pomenuh, cini mi se da za danas i sutra nije hitna, mada za sledecu vec jeste neizvesna. Ne bih voleo da sugerisem coveku da radi nesto sto mu verovatno nije u opisu posla ukoliko bude bilo ljudi koji mogu da pomognu. Ali u svakom slucaju hvala na informaciji, da znamo da makar postoji eventualna sansa za pomoc u krajnjem slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako je zivot u pitanju, nema ustrucavanja. Slobodno pitaj.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

PS - bez da ista sugerisem , slucajno videh jednu drugu temu pa mi pade na pamet ...

 

Ljudi , dajete organizovano krv , koliko sam procitao , vec 19-i put !!! To ni malo nije zajebancija . Sad lepo organizator davanja krvi , okrene zavod i kaze "mom prijatelju/ici je potrebna krv 0+ krvne grupe , molim obezbedite , kod vas redovno dajemo krv, pa cemo i sad , 28.01" , i oni bi trebalo da ti rese ...

 

Pa , pobogu , to je poenta organizovanog davanja !!!

 

Ja sam zato jednom rekao , da se skupimo i damo krv (makar jednom) kod mene na VMA , i od tog dana za bilo kog naseg coveka kad bude trebalo krvi , samo se kaze da je nas i ne treba davaoci , ne treba nista ...

 

Postujem ako ste poceli sa saradnjom zavoda , da tamo dajete krv organizovano , ali cemu onda ovakve teme i problemi ljudi ?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Koliko se ja razumem ovde nije u pitanju klasicno davanje krvi, dodjes, das krv i cao. Vec je ovde pitanje o trombocitima sto i nije bas tako jednostavno. Prvo moras imati dobre vene na obe ruke, pa onda te kace na onu masinu gde tvoja krv kruzi i u masini ostaju trombociti a vraca ti krv bez njih... Traje uzasno dugo procedura i ni najmanje nije prijatno, bar meni...

Da me ne shvatite pogresno, jesam za to da budemo humani ali treba biti posten i reci istinu sta se trazi od davaoca.

Kazem to posto su mene jednom tako odvukli kao da dam krv a kad sam video sta ustvari treba nije mi bilo ni najmanje prijatno... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Имам 0+ крвну групу, ако буде требало, овде ПП, па се договарамо кад да одем до Завода.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Koliko ja znam, postoji vise problema koje leukemija moze da uzrokuje, ne lece se svi trombocitaferezom. Nemojte, ljudi, pretpostavljati, molim vas, dok ne proverim ujutru. Receno mi je izricito da treba dati krv, i da su uspeli da se snadju za danas i sutra, stoga ne verujem da su u pitanju trombociti jer mi zvuci nemoguce da su uspeli tako brzo da nadju davaoce, da ne pominjemo to sto su naglasili da im krv treba za sledecu nedelju.

@Rumba, hvala ti puno, ako budes slucajno isao na ovu akciju dobrovoljnog davanja krvi, dovoljno je samo da se naglasi da je za nju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Cek, @perkelele sta ti sad pokusavas u ovoj temi? Jel ti to stvarno odvracas ljude da odu i daju krv?

 

Ne odvracam nikoga od davanja krvi ali ovde se ne radi o klasicnom davanju krvi. Sacekaj da proveri @Sargeras pa ces videti da sam u pravu... Ne odvracam nikoga cak ni od davanja trombocita (doktori tvrde da je to bezbedno) ali je posteno da se to i naglasi. Moj slucaj je bio takav da su me zvali da za poznanika dam krv 0 negativa je bila u pitanju, otislo je nas 10-ak isto sa jednog auto foruma i kad smo dosli tamo ustvari je bilo u pitanju ovo o cemu pricam. Mi smo tad bili neobavesteni, u cudu, prvi put culi za to, cak se osecali izigrano, nismo imali pojma koliko je to zdravo davati, nista nismo znali a doveli su nas pred svrsen cin sto moras priznati da nije posteno. Kako bi se ti osecao da ti neko kaze dodji da das krv da pomognes, odes, a umesto davanja krvi kace te na neku masinu za koju nikad u zivotu nisi cuo i sat vremena tvoja krv kruzi kroz tu masinu i uzima trombocite a vraca ti krv bez trombocita, mislim da ti nebi bilo bas prijatno! A da si spreman otisao na tu pricu i da si se raspitao o tome znao bi sta te ceka i to je vec druga prica. :neznam:

Nadam se da ces shvatiti poentu onoga sto sam napisao, NE odvracam nikog, svi koji su to dali su i danas zivi i zdravi, svi koji mogu i zele da pomognu neka odu, taj moj poznanik je na zalost preminuo u 21 godini bas od leukemije, nije mu pomoglo nista...  :wacko:  Ali je posteno da se naglasi sta tacno treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Ne znam kako su mogli tek tako da vas dovedu pred svrsen cin kad se davanje trombocita daje u dva dana. Prvo dodjes na pregled gde ti ispitaju vene i uzmu krv na analizu pa ti tek posle par dana jave kad stignu rezultati da li uopste mozes da das. Koliko je bezbedno za organizam govori i to da mozes trombocite dati 2 puta u mesec dana bez ikakve bojazni za zdravlje.

Da se ne uplase sada potencijalni davaoci. Postupak je isti kao i za davanje krvi samo sto traje duze. Niti boli vise niti manje, niti se osecas bolje niti losije posle toga,samo sto traje duze. Prikljuce vam onu iglu i postpupak traje oko sat vremena gde se izvlaci krv, izdvajaju se trombociti pa vam se vraca ta krv i uzima nova i tako kruzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Nazalost, upravo sam razgovarao sa kolegom, i dobili smo direktno informacije od Sanjinog supruga, neophodna je trombocitafereza. Perkele, hvala sto si mi skrenuo paznju na ovo, nisam ni uzeo u obzir da bi mozda to moglo da bude u pitanju.

Kao sto je rekao Tatko, ako zelite da pomognete, bilo bi im neizmerno znacajno, posto je trombocite mnogo teze dobiti nego krv jer je potrebno 6 jedinica krvi za jednu terapiju ukoliko se izdvajaju iz vec date krvi, a mnogo manji broj nas moze biti davalac direktno nego sto je to slucaj za krv. Zbog svega ovoga, mislim da i nesebicna pomoc koju je ponudio Darko vise ne dolazi u obzir, tako da ako se premisljate, zamolio bih vas da uzmete u obzir koliko nas je potrebno da bismo joj produzili zivot. Ako neko pristane na trombocitaferezu, potrebna je samo jedna osoba za jednu terapiju!

Potrebno je otici u Institut izmedju 8 i 10:30 radnim danima radi testiranja. Cela procedura traje oko sat vremena i trombociti se mogu davati svakih 15 dana. Izvinjavam se svima na prvobitnim dezinformacijama, sada cu izmeniti i prvi post, uz dodat kontakt Sanjinog muza.


P.S. Zamolio bih i admine ako mogu da promene naziv teme.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

P.S. Zamolio bih i admine ako mogu da promene naziv teme.

 

Može da se promeni naziv teme ali je glupo da ti drugi određuju kako će se zvati.

 

Tema je tvoja, izaberi nov naziv i nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Na žalost, u sličnoj situaciji sam bio pre tri godine. Ali sa one, druge strane. Odlično znam kako je kad čekaš da neki dobar čovek dobrovoljno ode i da te trombocite za tebe. Ne mogu da dajem ni krv ni trombocite i to mi teško pada, ali ću rado pomoći u smislu prevoza, sendviča, soka ili tako nečega.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

Darka za viteza!

 

Hahaha , bese prosle godine , za dlaku :(

Prosle godine Sam propustio dalji razvoj, ne znam ko je odneo titulu i kojom zaslugom, a ne bih ulazio ni u diskusiju oko toga. Ali ove godine ja bih te ponovo nominovao jer ovakvo zalaganje za kolege clanove i cak i njihove clanove porodice, prijatelje prevazilazi neke granice i taj trud po meni treba na neki način izdvojiti i priznati to.

 

Odoh da jurim temu za nominacije.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja