Jump to content

Moto Zajednica

guma za thundercat?

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

Pozdrav, kupio sam motor pocetkom ove godine, na motoru su stavljene obe nove gume pre 4 godine i od tada je motor jako slabo vozen, pa pretpostavljam da se guma ispostila i da nije vise to to, a posto nisam nesto mnogo vozio te jace motor planiram da uzmem obe nove, gledao sam po internetu nesto i naso na sajtu ove gume:

 

Michelin Pilot Power 180/55-17 za 14000 dinara,

Dunlop Qualifier 180/55-17 za 12900 dinara,

Bridgestone BT21 180/55-17 73W za 14175 dinara,

 

ima i dosta skupljih do 25000, ali ovo sam izdvojio kao neka pristojna cena, e sad da li vredi ovo da se uzima, da napomenem da je fabricka zadnja od 160 zamenjena na 180?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ja svakako predlazem da stavis fabricku dimenziju. Nije je fabrika slucajno stavila. Ne znam kako je neko uspeo da stavi 180, kod mene je prethodni vlasnik stavio 170 i stala je knap sa luftom od mozda koji milimetar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Samo ti stavi fabricku posto je promenom dimenzije i ciklistika promenjena,to ti kao pocetniku na vecem motoru moze samo predstavljati problem a na sve ces i ustedeti koji dinar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Na thundercat bez problema staje 180 ali moj ti je predlog ipak 160. Ipak je fabrika strucnija. Sto se tice tvojih guma starih 4 godine ako nisu istrosene, ako nisu otisle u spic ili kocku, ne moras da ih menjas samo zato sto su 4 godine stare. Kojeg su proizvodjaca gume koje su trenutno na njemu i koji su model?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

Nisu istrosene, covek radi u inostranstvu i slabo ga vozio, gume su bridgestone ali ne znam koji model, mene strah od proklizavanja, ili da sacekam prolece pa da vidim kako se ponasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

Pravo da Vam kazem nisam ni gledao dot,tako mi je reko ovaj covek od koga sam uzeo motor, videcu kasnije kad izbacim auto iz garaze posto ne mogu da pridjem motoru drugacije, pa cu da napisem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

probaj ti to u voznji kako se ponasa pa tako i reaguj mada to stavljanje sirih guma mislim da nije bas najsrecnije resenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

koliko sam uspeo da vidim datum pise nesto DOT pa iza toga 2 ili 3 slova pa onda 4 broja od toga zadnja 2 su 10, i ispada po ovome da su 2010.godine proizvedene, ako je to, nije isto ko na automobilskim gumama, a guma bi trebalo da je ova http://www.bits4motorbikes.co.uk/Tyres/Bridgestone/BT-014.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

To je to, od ta 4 broja, prva dva su nedelja u godini, a zadnja dva su godina, dakle 2010 godina, pa to bi vec moglo da se menja polako, zavisi kako i gde je motor bio skladisten to vreme , posto nije vozen 4 godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Uzmi u obzir Metzeler Sportec M5, ja sam ih na Thundercatu vozio poslednjih 3 godine i mogu ti reci da se bolje pokazala i od Dunlop Qualifier i od Michelin Pilot power-a.

Za dalje putovanje 3-5000km uzimam Bridgstone malo tvrdju da je autoput ne bi upropastio jer je motor pod teretom i sa saputnikom.

 

Sto se tice dimenzija, ja sam od pocetka na Tcat-u vozio 180 tj. nekih 7 godina. Motor se odlicno ponasao i na putovanjima, i na stazi.

Cini mi se da je 160 fabricka dimenzija, ali motor sa tom gumom izgleda kao bicikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

pa zbog toga mi se i ne stavlja standardna dimenzija, danas sam ga vozio i nije se lose ponasao iako je klizavo, mada nisam smeo da rizikujem ipak je na nekim mestima vlazan kolovoz, a i hladan asfalt i guma, videcu sad kad dodje prolece kako se ponasa, necu ja ni da ludujem sa njim pa cu da vidim da li moze da izgura ovu sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja