Jump to content

Moto Zajednica

Sa ER6-n na novi Z1000SX - Sta da ocekujem?

Recommended Posts

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Sto se tice dizajna, mogu reci da po meni kawa pravi prelepe motore ovih poslednjih par godina. Najgore je sto motor ne cini njegova lepota (mada se danas previse paznje obraca na to). Najbolje ti je uzeti motor koji odgovara onoj nameni za koju planiras da ga koristis.

 

Puno km = sto udobniji turer

Grad / male ture = sport turer

Samo grad = bilo sta jer gradska voznja je zivo sranje

 

To ti je neka smernica. Ne zelis dugo putovanje da provodis na motoru koji nije dizajniran za to, ima neudobna sedista, polozaj ti je neprirodan za duze sedenje. Krace relacije moze na nekom sport tureru bez problema, ali duze ture ces morati sa dosta pauza da pravis jer kao sto i samo ime kaze, ima elemenata sport motocikla (polozaj tela, vetrobran, itd itd) sto dodatno umara.

 

Rekao si da ti lova nije problem, sto je extra, znaces sve sta si radio sa njim od prvog dana. Po meni Z1000SX je fantastican motor, ali kao sto ti rekose neke kolege, zadnje sediste je zivo sranje ako planiras da vozis devojku, nece joj biti extra provod.

 

Na kraju krajeva, uzeces ono cemu te vuce srce. Moze to biti najruzniji motor na svetu, ali ako se tebi svidja, ti ces ga uzeti.

 

Srecno sa kupovinom i da te sluzi dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Cena Z1000SX za 2017. je na "dobar dan" u Culetu 12.900, a u Sport Tourer opremi gde se dobijaju bocni koferi, 12V uticnica i jos ponesto oko 13.800. Ima sve na dks.si sajtu, ali sam ja zvao da se raspitam.

 

Prosle godine je na sajmu u BG Kawa davala jos 500e popusta na motore od preko 10.000, tako da kontam da mozda moze tako nesto da se dogovori (bar se nadam), jer bi mi to onda taman upalo u racunicu da ga odmah uzmem sa sve koferima. Ako ne, a boze moj, za pocetak u osnovnoj verziji samo bih eventualno doplatio za 12V uticnicu :) Mada stvarno bi mi bilo neverovatno da ne moze nista da se dogovori za nekakav popust, mislim da bi to bilo bas neposlovno sa njihove strane...

 

Sto se devojke tice, dok se ja naviknem na tezi motor i napravim neku ozbiljnu kilometrazu, napravicemo neko sediste ili kupiti neki gotovi aftermarket, ako bas ne bude mogla da se navikne. Mada verujem da je i dalje dosta udobnije od mnogo drugih motora, samo ne od velikih endura gde sigurno imam mnogo vise mesta. Kao sto rekoh, mali kompromis u cilju ispunjenja sna :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Jesi razmisljao o FJR1300 mozda, on je oko 13.900 , osnovni paket? Mislim ako planiras u dvoje i to :) Mada druga je kategorija ali opet sport tourer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tebi se taj motocikl svidja, idi lepo u salon, kao gospodin, popi capuccino, pregovaraj sa ljudima o ceni, boji opremi. Kazi neka ti kombijem dovezu motor kuci u original drvenoj kutiji na paleti :)))))

 

Taj motocikl je simbol tvog uspeha i posvecenosti. Kupuj Z!!! Zajebi ovo sto mi pricamo ovde, svakome je svoje dupe lepo a tudje mu smrdi.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Plus što se ovi fabrički kače direktno na rep i ne trebaju nikakvi dodatni nosači.Jesu manji i skup(lj)i al najlepši su...

Cule je ok lik i sigurno će ti dati popust i pre sajma...i Motoring je počeo da valja Kawasaki, pa vidi,obidji,uporedi...

Samo još jedna stvar...neka bude zeleni  ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Za tvoje potrebe ER-6 je sasvim dovolajn, sve preko toga je overkill. Elektronske džidža-bidže za kntrolu proklizavanja zvuče dobro na papiru ali u praksi su više manje nebitne. Čak se ni ABS nije pokazao kao nešto bitno - statistike kažu da je praktično zanemarljiv broj slučajeva u kojima je ABS imao presudnu ulogu u izbegavanju sudara ili izletanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Znaš da sam otvorio temu samo da pročitam koji biser jedan član ima da izvali.

 

 

Inače, taj osećaj kupovine novog motora nije uopšte nista specijalno. Pa ljudi nije to nevina devojka(niti može to da zameni) pa da padate u nesvest.

Čovek hoće da kupi nov model, koji je po dizajnu ono šta se njemu sviđa. Uz to ima opcije za koje misli da su njemu korisne. Takav nema(ili skoro nema) polovan, i eto zašto treba nov.

 

Sve mora da se vidi uživo, pa ako može i da se proba. Na snagu i ponašanje u vožnji ćeš lako da se naviknes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Znaš da sam otvorio temu samo da pročitam koji biser jedan član ima da izvali.

 

There is no consensus that ABS works on bikes, and no real proof that it reduces crashes. But there is a lot of persuasive evidence.

 

http://www.bikesafer.com/abs.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Milose, iako je off, moram se nadovezati recenicom koja sledi vec u sledecem pasusu nakon citiranog:

 

"Here's the Internet BMW Rider's account of Motorcycle Consumer News's tests. They like ABS. Though they note a small disimprovement in braking times in perfect conditions, in the wet ABS performance was brilliant. Stopping distance for the best rider (the track racer) was reduced by a third and the performance of the worst rider improved to be almost as good as the best."

Ne znam iz kog razloga nisi pobornik ABS-a, ali razmisljaj malo i sa strane ljudi koji nikada nisu vozili motor, razmisljaju da ga kupe i mozda citaju ovo. Nema potrebe dovoditi ih u zabludu, kada je ocigledno da je situacija potpuno drugacija od onakve kakvom si pokusao da je prikazes citatom izvadjenim iz konteksta.

I iz licnog iskustva tvrdim da je motor sa ABS-om mnogo lakse zaustaviti u opasnoj situaciji nego bez, a verujem i da je sistem koji radi i u nagibu jos bolji nego konvencionalni kakvim vecina nas raspolaze.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem sa tobom sargeras. Definitvno je ABS dobra stvar za pocetnike, ali i za iskusnije vozace. Bio je samo smetnja kod sportske voznje u krivinama i offroad, ali sa motorima kod kojih si mogao da iskljucis po potrebi ABS i sa tim novim sistemom, koji radi u nagibu, je gotovo siguran i to dobar izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Sto se tice pregovora o ceni mislim da si u dobroj poziciji. Opsta je besparica na trzistu tako i da se novi motori slabo prodaju, pogotovo taj veci cenovni rang. Ono sto znam iz iskustva ljudi iz mog okruzenja koji su kupovali nove automobile prosle godine, a slicne su cene kao tvoj motor bez problema mozes da racunas na popust od 5 do 7 posto. Verujem da je tako i za motore.

 

Znaci na cenu tvog motora mozes komotno da pregovaras da ti spuste cenu za 600-700 evra.

 

Njima je u interesu da prodaju sto pre i da dodatno posle zarade na servisima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Uh kako bi to bilo dobro, to bi znacilo da prakticno dobijem ful opremu po ceni osnovnog motora :) Ukoliko to uspe, idem da slavim. Posle toga nista necu da diram i menjam, osim redovnuh servisa, jer sto vise gledam to mi je u fabrickom izdanju savrseniji.

 

Steta sto je kod nas probna voznja nesto sto ne postoji, gledam ovi stranci mogu komotno da odu da se provozaju, jos snime i video za youtube... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Uh kako bi to bilo dobro, to bi znacilo da prakticno dobijem ful opremu po ceni osnovnog motora :) Ukoliko to uspe, idem da slavim. Posle toga nista necu da diram i menjam, osim redovnuh servisa, jer sto vise gledam to mi je u fabrickom izdanju savrseniji.

 

Steta sto je kod nas probna voznja nesto sto ne postoji, gledam ovi stranci mogu komotno da odu da se provozaju, jos snime i video za youtube... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Samo još jedna stvar...neka bude zeleni ;)

Samo zeleni, druga boja ne dolazi u obzir :)

 

Btw nisam znao za motoring, obavezno cu da odem tamo da vidim kako stoje stvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

 

Znaš da sam otvorio temu samo da pročitam koji biser jedan član ima da izvali.

There is no consensus that ABS works on bikes, and no real proof that it reduces crashes. But there is a lot of persuasive evidence.

 

http://www.bikesafer.com/abs.html

Isti tekst:

We have little doubt that, except for true experts, operating in perfect conditions, most riders in ambient conditions will perform much better in emergency stopping with ABS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Moj drugar je razmatrao taj motor pa smo išli kod Culeta u NS da ga vidimo, odnosno odveo nas je do tipa koji ga je pazario od njega.

 

Motor nisam vozio, sedeo sam na njemu i čačkao ga. Mene na prvu loptu uopšte nije kupio. Prvo, nedefinisan mi je tip motora. najbliži je nejkedu, a opet kao nije klasičan. Po sedenju, ono nije motor za duže vožnje, a opet možda je preglomazan za mlataranje po gradu. Onako, kao treba da je za svašta pa mi deluje iskreno da nije super nizašta.

 

Još ako se uračuna da uopšte nije jeftin, moje mišljenje je da ga treba zaobići.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Motor je klasican sport turer, sa malo vise naglaska na sport. Onaj ko ne zeli enduro za putovanje a isto tako ne zeli teskog turera od 300+kg,ovo je pravi izbor za njega.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ja sam vam preneo moja iskustva. NIsam ga video na slici, sedeo sam na motoru. Položaj sedenja je isti kao na npr. Z750 koji je klasičan nejked. Na sport turerima se drugačije sedi, ovde je suviše uspravljeno. Mislim da bih se najstrašnije ukočio posle par stotina kilometara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

По мом искуству на спорт туреру, више ми смета савијенији положај седења. Тако да то што се седи усправније никако не значи да би се пре укочио него да седиш савијеније...напротив. Али очигледно имамо различите положаје који нам одговарају. Мени дефинитивно више одговара усправљенији положај.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@bokibd

I dalje je to tvoj utisak, ja sam napisao moj. Neko treći će verovatno imati drugačije iskustvo.

 

@Bojan_Jgd

Što se tiče položaja, poprilično sam se navozao nejkeda i za mene nije udoban za duže putovanje. To je onaj uspravljeniji, ali ipak sa isturenom glavom. Nije sa isturenim nogama, kao kod turing motora. Mene taj položaj na duže staze zamara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja