Jump to content

Moto Zajednica

Alternativa za DSLR - Mirrorless, Brigde, Compact / Pitanja

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@Svaler:

 

Za ovo što si naveo, ja bih izbegao DSLR u širokom luku - nepotrebno ti je to. Barem u cenovnom rangu koji si naveo. Opet se vraćam na ono: da li želiš "zatvorenu" priču (kompakt) ili da ostaviš "odškrinuta vrata" proširenju horizonata (MILC) 

 

Što se tiče fotkanja, na navedenim kompaktima ćeš dobiti skoro sve opcije DSLR-a, veći raspon zuma nego sa bilo kojim kit objektivom, uglavnom i bolji otvor blende, mogućnost kačenja externe rasvete. Ako baš zastraniš - tu je RAW format pa postprodukcija fotki za dodatne foto ugođaje. Ako to sve savladaš i bude ti malo - nemoj da ti je žao uloga u takav aparat, naučio si mnogo toga i prelazak na DSLR ili MILC će ti biti mačji kašalj. Ukoliko te sva ta jebada slabo bude zanimala - rokneš ga na P i tokaš bez razmišljanja i uživaš u super slikama. Pišem ti ovo iz iskustva da gomila njih kupi DSLR i ne mrdne sa zelene kockice (full AUTO mod) ceo vek upotrebe. Pa koji će ti moj onda DSLR  :neznam:

 

@Singularitet:

 

Nisam sa zone ni pcfoto.biz  :neznam:

 

Što se tiče foto amatera, lepo sam napisao ako želi nešto više od DSLR "ulazi u zonu sumraka"... Gde će ko stati je individualno. Znam nekoliko foto amatera koji će mnoge profesionalce postideti svojom opremom (a neki i znanjem) Dakle: foto amaterizam može da ostane u nekoj normalnoj razini ulaganja a može i da ode u tri lepe. Kao i svaki hobi. Voze se motori od 500 eura ali i oni od 25 K eura. Oba su hobi jel'?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda NX650 Dominator

alexanto - najblizi glasu savesti do sada ;)

 

Jedan pametan covek je jednom rekao:

"DSLR ima jednu veliku prednost i jednu veliku manu.
Prednost - mozes da menjas objektive
Mana - moras da menjas objektive"

;)

 

Btw, kada ves diskutujem o ovoj temi, red je i da se "predstavim" kako bi moji stavovi imali nekog smisla - ja sam fotograf entuzijasta, hobista. Profesionalno bavljenje fotografijom me ne zanima. Malo "umetnicarim", malo dokumentarisem, ali sve za svoju dusu. Imao sam nekoliko izlozbi, kako grupnih, tako i samostalnih. Oprema koju sam koristio poslednjih 10-tak godina: Canon 350D, Canon 40D, Nikon D5000, Nikon D7100, a poslednje 3+ godine Fuji X-E1 + XF35 f1.4 + XF18-55 f2.8-4 + XF 27 f2.8 (pancake) + XC 50-230 + Samyang 8mm fish-eye + nekoliko starih m42 manuelaca. Trenutno sam jako zadovoljan ovim sto imam i nemam u planu neki skoriji apgrejd opreme, a pogotovo stakala... eventualno prelaz na X-E2s telo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Po onome što si naveo tebi završava posao neka spravica kao moja. Ako ti je snimak bitan možeš kad bude viška keša i da kupiš akcionu kameru.

Ja sam sebi uzeo XIAOMI YI i prezadovoljan sam snimkom za te pare.

Hteo sam ja Gopro3 black ali sam malo seo i razmislio da ne zarobljavam tolike pare za nešto što ne koristim često. Ako mi zatreba Gopro iskeširaću se za nju.

Par meseci sam se raspitivao okolo naokolo i suzio izbor za nabavku aparata.

Ja sam se tada lomio između Nikona P7700 i Canon G1X koji je bio skuplji.

Uzvrteo se da kupim aparat tad il nikad. Rok za kupovinu je bio maximalno 7 dana, više nisam mogao da čekam.

U Segedinu nisu mogli da mi nabave G1X u neko meni odgovarajuće vreme a Nikon su imali na stanju i odluka je pala, sedaj u kola i pravac Segedin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Имам Xiaomi Yi, али јој је употреба потпуно другачија :)

 

Сад што више гледам, мање знам :)

 

Онда док пишемо овде, ја гледам и размишљам и даље, изгледа ћу као ZEMZEM мудровати пар месеци како бих паметно одлучио. А успут и скупио који еврић више и проширио избор.

 

А ви слободно цепајте предлоге и савете, може и у виду линка неког ако наиђете на нешто занимљиво.

И у вези буџета, мислим да би се зауставио на 250е, тако да што боље за те новце може да се нађе. Не најбоље на свету - најбоље у том ценовном рангу.

 

@alexanto

Стварно не знам, рецимо да сам отписао DSLR а за MILC и "одшкринута врата" нисам сигуран.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Moja situacija je mozda malo drugcija , slika u vecini slucajeva moja zena , imali smo pre Panasonic , ne secam se koji model , ko sto kazu  iskusniji , sve na avtomatik , sta ce mi DSLR , ja navalio , kupio , zena odbila poslusnost da ga koristi , posle prodao i uzeo FZ 72 , Panasonic , zum 60 puta , odvaljuje , sve u najboljem redu ...

 

Po onome sto sam citao o tim bridge aparatima , vecinom hvale Panasonic , ja sam prezadovoljan , a najvaznije , zadovoljna je i moja zena  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Road Flyers, 195 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Bmw gs1200

Imate neku preporuku za dslr? Trenutno imam olympus epl 1 i uzeo bih neki dslr. Gledao sam nikon d5100, ako ga ne kupim uskoro skupicu i vise para. Za oko 400-500e max bih kupio neki (polovan al dobro ocuvan).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ako nisi gadljiv na Canon: https://www.foto-berza.com/digitalni-fotoaparati/dslr/prodajem-canon-7d/pro/108829

Parini valjak. Sa ovim slobodno na Antartik da fotkaš foke i pingvine, Siriju ili Avganistan da fotkaš aktuelna društvena dešavanja pod rafalnom paljbom, na Dakar, u Sibir... Nema vremenskih i geopolitičkih uslova koji će ga ograničavati :)

 

Ako jesi gadljiv na Canon: https://www.foto-berza.com/digitalni-fotoaparati/dslr/nikon-d7100-objektiv-18-140mm/pro/108602

Dobar aparat, nema greške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Iskoristiću ovu temu da ne otvaram novu, a vidim da ima onih koji se razumeju. Treba mi neki free program za Depth of field, za nas amatere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda NX650 Dominator

Mislim da tako nesto ne postoji, vec samo filteri i akcije za neki vec postojeci photo editing software.

 

A i taj lazni plitak dof moze da izgleda dobro samo na malim slicicama za instagram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja