Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć za Majstor Bokilića

Recommended Posts

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

A ja se pridružujem kolegi koji je već objasnio da se majstor oporavio i da uveliko radi punom parom

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

U jbte citam na po temama Boklic pa Bolkic, sve samo pohvalne reci a nisam imao pojma za ovo.

Drago mi je da si se izvukao i da radis istim tempom.

Zelim sve najbolje, a mozda i upoznamo nekad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

@admini - zakljucana je tema o njemu, pa pisem ovde...

 

Prvi put otisao kod njega u petak, da montiramo pogonski lanac i da zamenim kocione gumice, jer mi je prednja kocnica lepila i palila disk.

Nismo ni poceli, videli da mi je blajznuo sraf prednjeg lancanika, reko`  ekstra, sad mogu da se pakujem nazad i da cekam 20 dana maticu iz Yamahe.

Srecom, par kuca od njega ima metalostrugar, otisli tamo, covek ih zamolio da nam naprave drugi po uzorku, kazu oni - probacemo nesto...

Vratili se u garazu, skinuli tocak, uze on onaj deo na koji se kaci zadnji lancanik i izidje negde ...vraca se covek za 10 min. sa delom koji se cakli koliko je cist.

Ona guma koja smanjuje udaranje u tocku isto nije bila u zavidnom stanju, uze Boki neku gumu,makaze, lepak i vamte-tamte, napravi da bude mnoogo bolje :care:.

Kad smo vec skinuli tocak, zamenio mi covek i zadnje plocice, ocistio kocnicu i podmazao klizace.

Stigla matica, probao i poslao na doradu jer nije valjao korak.

Dok smo cekali prepravljenu maticu, ajd da vidi prednju kocnicu- zapekla od jednog pritiska. Uzeo covek da je cisti,smirgla,trlja, uzbaci klip-vrati klip jedno 20 puta. Kad je konacno bio zadovoljan ponasanjem klipova, stavili nove plocice, dolili kociono ulje i izluftirali kocnice.

Stigla matica, zavrnuo je i obezbedio najbolje sto je mogao, uzevsi u obzir da segera nema.

 

Uzeo da obrnem krug, sve super, nema da lupa lanac, laganiji prenos zbog doradjene gume, koci zadnja i najbitinije koci i prednja :jee1:

Vracam se sa osmehom sirine vizira na kacigi, ali razmisljam u sebi:

-zamena lanca i lancanika

-proizvodnja matice po uzorku, posredovanje sa metalo-strugarom pristanak da se drnda sa tim i da donekle garantuje za rad.

-prepravka udarne gume u nosacu zadnjeg lancanika.

-zamena zadnjih plocica,ciscenje i podmazivanje

-zamena prednjih plocica i servis prednjih celjusti sa zamenom kocionog ulja i luftiranjem.

-cca 5 radnih sati se covek igrao sa tim, dok sam mu ja visio nad glavom

Cena je bila i vise nego povoljna (ne bih da je navodim da se neko ne uvati za nju, jer ne znam njegov cenovnik, ali smatram da je bila niska)

 

Svaka cast Bokiju za sve sve sto je uradio na mom motoru i od mene ima svaku preporuku :sampion:

 

 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Važno je da si ti zadovoljan učinjenim i da ti odgovara naplaceno prema onom prvom. I još možda bitnije, obično zadnje stavke na anketi:

1) koliko je verovatno da će te preporučiti majstora svojim prijateljima?

 

2) koliko je verovatno da će te sledeci put opet doći kod istog majstora.

 

Ako na oba pitanje je odgovor - vrlo verovatno, onda je majstor napravio pravi posao.

 

Poz i srećno, obojici

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Veci deo posla oko odrzavanja motora sam obavljam, bas zato sto ne volim da imam posla sa raznim "majstorima", a i jedno je procitati da nekoga hvale a drugo sam se uveriti u to.

 

Vise puta sam mu stavio do znanja da sam tanak sa budzetom, ali nisam primetio da je nesto "zaobisao" ili da se manje potrudio oko necega, vec sve lagano i pedantno.

Poredjenja radi sa nekim novokomponovanim majstorima, po meni su sledece razlike:

-nije samo menjac delova, vec ume i da majstorski improvizuje(ako tebi odgovara), jer najlakse je reci "kupi sve novo i donesi, ja cu da zamenim"

-ne pravi od muve slona i ne gleda te sa visine (ijao, ko ti ovo radio...a sam si cackao :jok:,nista ovo ne valja...sve ovo treba ponovo da se radi, nemas pojma)

-ne trudi se da bude zanimljiv i prijatan, vec je takav  (mnogi majstori se trude da ti budu "prijatelji")

-ne deluje kao da ima sujetu, tipa ... ne dira motore koji su stariji od 10god ili nisu u salonskom izdanju

 

Sto se mene tice (i mnogih drugih, koliko sam procitao po forumu) za coveka i njegov rad na mom motoru imam samo reci hvale :takoje:

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Добар је,добар али хоће и да изгрди.

Цркла батерија,палио на каблове,контра каблови.Све стаде.Зовем питам шта је све могло да рикне-каже:прво осигурач 35А.

А ја већ погодио превоз до њега.Кад сам стигао,осу дрвље и камење-што сам дошао,што осигурач нисам променио,за те паре за правоз могао си нов акумулатор да купиш,седи па терај.Све је у праву.

Ајд сад кад сам већ ту,кажем да радимо сервис,па килер да се види где цурка-влажи.На старом мотору увек има нешто да се шрафи.

Добар је Боки,бори се као лав

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja