Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć pri izboru nove kacige

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ako se razmisljas izmedju exo510 i s700,da znas odma da je 510 mnogo ozbiljnija. Cim budes uzivo video jednu i drugu uzivo shvatices. Ja sam probao obe u radnjama kada sam kupovao i velika je razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Београд

И ја сам у истој ситуацији (крећем са куповином опреме од нуле). Не могу да допринесем расправи осим једном информацијом: попуст у продавници Јамаха-Барел (у Сава Центру) трајаће до краја јануара. То важи за кациге, вероватно и за другу опрему (по речима веома љубазног продавца). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Da, slično je i sa popustom na Scorpion kacige - trajaće do sredine februara.

 

Inače, definitivno ću da skoknem do Beograda, verovatno sledeće subote, pa ću da obiđem nekoliko radnji. Jurim jaknu i kacigu, ali ću da pogledam i neke čizme i pantalone, čisto zbog veličine, mada će to verovatno da ide u sledećoj turi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ja sam imao dilemu sa Nolanom N86/N87, EXO510 i ostalim šljemovima u istoj cijenovnoj klasi i na kraju posle probavanja izmišljanja se odlučim za EXO510

 

Imaš teme "Koju kacigu do 180€" i "EXO510" u ovom forumu pa malo protrči kroz njih... možda ti neke slike ili priče pomognu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

I tako, odlučio se i ja za EXO510. Probao sam baš dosta modela Scorpion kaciga (ma udavih onog prodavca :D), kao i S700 ponovo, i EXO510 mi onako najbolje leži. Dosta mi se dopao i model EXO710, ali je on nešto skuplji, a i nema sunčane naočare, pa sam ipak ostao pri odluci za EXO510.

 

Al' ne lezi vraže, maltene sve veličine L su prodate. No, prodavac mi je izašao u susret, pa smo napravili dogovor da mi je da sada po ovoj akcijskoj ceni (jesenji popust ne traje još dugo), a da mi je pošalje onda kada mu stigne isporuka, što će biti najkasnije do sredine marta, ali možda i do kraja februara. Siguran sam da shvatate o kojoj je prodavnici reč. Lik je bio prilično prijatan, i baš smo se fino ispričali o svemu. Pristao sam na dogovor, platio kacigu, on mi je dao priznanicu, pa sad samo čekam da me iznenadi kada stigne. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Inače, ja sam se prvo odlučio za Black Mat varijantu, ali se predomislih skoro, pa sam javio da mi pošalju ipak Sync Black Mat Red varijantu:

87335_tmb_64696072_977.jpg

 

 

 

EDIT: Mada ova sa ove slike ima neku falinku na gornjem lufteru. Isti je kao kod ostalih, samo ovoj na slici to fali. Ovako izgleda sa providmim vizirom:

 

post-40471-0-70727300-1488016431.jpg

post-40471-0-96709500-1488016431.jpg

post-40471-0-14841100-1488016433.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

I evo da se javim sa prvim utiscima. Ipak mi je stigla Black Matt varijanta, pošto sam kasno javio promenu. No nema veze, bar nisam doplatio 5k preko, a i Black Matt je sasvim okej. :)

 

Prešao sam nekih 350km sa njom, i moram da priznam da sam jako zadovoljan. Kada sam birao veličinu, nisam je probao duže od 10min, i zato mi je prvog dana kada sam je nosio duže delovala baš tesno. Maltene sam jedva čekao da je skinem. No, vrlo brzo sam je 'razgazio', i sad mi je udobna samo tako. Što se tiče buke, ne mogu da napravim poređenje sa nekom drugom jer mi je ovo prva kaciga, ali mi ne smeta uopšte. Vozio sam do 110km/h, i iskreno očekivao sam da će mnogo više buke da bude, tako da sam i sa te strane zadovoljan. Inače, rekao bih i da je ventilacija dobra. Juče mislim da sam vozio na oko 25 stepeni, i maltene je uopšte nisam osećao na glavi što se toplote tiče. Sve u svemu, prilično sam zadovoljan kacigom. :)

 

Nego, ono što me interesuje sada je da li koristite neko srednstvo za brisanje vizira, i da li nosite to zajedno sa krpicom za brisanje na vožnju? Ili preciznije - jel to samo moja potreba ili je to opšta potreba? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Nemaš nikakvu potrebu ni za kakvim sredstvom...Kad ti se zalijepe bube po viziru, uzmi samo običnu mekanu mikrofiber krpu natopi običnom toplom vodom i stavi preko jedno dva minuta, malo da "omekšaju" fleke, i sa par poteza obrišeš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma lako je to uraditi kad stignem kući. Mislio sam više na brisanje u toku vožnje, tj. kad napravim pauzu i tako to. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Dok pauziram ja uzmem jelensku kožicu, ona je uvijek vlažna, dok pijem kafu stavim na vizir i malo kasnije obrišem i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Oprezno sa brisanjem, da vizir ne dobije fine ogrebotine koje mogu da se nakupe vremenom. Ja moje perem običnim sapunom i golom rukom, kao nova posle 5-6 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja