Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX-R 600 K4 Potpuno sredjivanje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

E ovako, za pocetak da predstavim moj motor sa par slika, pa da vas uputim u moje ideje, a naravno i da ocekujem savete iskusnijih kolega, a ujedno i poznavalaca stvari koje ja licno ne znam jos.

Naime, ja sam samouk, u principu sve sto zelim nauci, jer me interesuje i nije mi tesko, jer em sto bih da izbegnem silna placanja, smatram da niko nije rodjen naucen, a da svako ko zeli moze da se poduci uvezba i bude dobar u tome ako nesto voli, a i zelim da znam da bih mogao sam :)

 

Ovo je moj motor, jedan od dva koja imam, ali omiljeni i motor koji zaista volim, u kome uzivam i sa kojim sam i putovao i ludovao i uzivao itd. : 

NCcSnJug.jpgYwWqtbc.jpg88Gzt8o.jpg

imam jos slika ali ovo su najsvezije.

 

E sad, za pocetak sta je uradjeno na njemu:

Ulje i filtere sam promenio letos, jos oko 2000km i ide sledeci servis, promenio sam Vizir, stavio sam Double Bubble zatamnjeni vizir, rizoma gold ruckice, i zlatnu bocicu za ulje, jer se uklapa sa prednjom viljuskom koja je zlatne boje. Sredio sam takodje i cep odnosno poklopac rezervoara, koji je bio sivo crn izgreban i izguljene boje, gde sam sve to ocistio, osmirglao itd i na kraju prefarbao u potpuno crnu mat boju, gde sada izgleda kao novo bukvalno. Takodje sam sredio i "copavu" koja je bila isto tako, isti nacin ista boja, mnogo lepse izgleda. Naspanovao sam lanac, ali jos jedno spanovanje je ostalo i kraj mu je...sto znaci da treba novi lanac i novi lancanici. Gume su pri kraju takodje, ali ima jos oko 4mm sare mozda, taman dok ne budu popusti za gume. 

Krenucu polako, pa dok se skroz ne sredi. Sedista su klizava i cini mi se da nisu originalna, i njih planiram da sredjujem jer su i previse tvrda, dizne treba da idu na ciscenje takodje odnosno u kadicu. Treba da se sredi "kadica" dole kod "copave" jer je prethodni vlasnik bio nemaran pa je polomio, sva sreca pa imam deo. Felne da se ofarbaju jer su crvene i nikako ne idu uz motor bar meni, a i na par mesta se boja ogulila. Far planiram da menjam ceo ali to je sve za sada ok, migavce sam izmenjao sve, sam sam uradio povezivanje koje je prethodnik lose odradio.  Nosac tablice sam takodje sam odradio. 

 

Uglavnom, ono sto za pocetak radim je narucivanje lanca i lancanika, sta biste vi meni preporucili? Ja sam razmisljao o zlatnom O Ring D.I.D. lancu i lancanicima, cak mi je u glavi onaj super sprocket set? 

 

Odmah nakon toga imam u planu farbanje felni i sredjivanje plastika i farbanje ili lepljenje folije na istim.

Sto se tice fabranja odnosno lepljenja folija, zelim da motor bude bas jedinstven i poseban, nekako mi je folija bolja stvar, a cini mi se i da je jeftinija i isplativija, imam par ideja ali me zanimaju misljenja:

b7c2a26a1a0da58ec6755ab127fa3543.jpg

 

Ovo mi se jako svidja, sada koliko je dobro za gixxer to ne znam i koliko je izvodljivo u Srbiji? Preporuke neke za folije, iskustva? Interesuje me i da li valjaju one folije sa ali express-a ? 

Uglavnom nesto ne bih da mi bude motor crn, jer zelim i da bude dobro vidljiv, ali krajnja opcija je ova npr:

722b5e306636f9712cbde2f51330bb65.jpg

IMG_3208-2_-3__tonemapped.jpg

Znam da ce dosta da potraje sve to, jer nisam pri nekom novcu da mogu to odmah sve, ali postepeno naravno :)

 

Uvazavam svacije misljenje, budite slobodni da izrazite svoje i da date savet i sugestiju itd. Hvala unapred.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ja da sam na tvom mestu nebih menjao boju nikako

 

odradi te servise sto planiras,ulje,lanac,gume i ostalo sta treba...

 

i eventualno da prefarbas felne u malo svetliju crvenu kao sto je i na motoru,ili je mozda sad tako a felne prljave pa nemogu da provalim.

 

uglavnom,nema lepse od fabrike bilo da je auto ili motor u pitanju,sva naknadna budzenja u 80% slucajeva ispadnu gore nego sto je bilo.

 

Srecno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Meni je samo zao sto je lik pre mene zapustio motor dosta bio, a to je generalno problem kod ljudi sto ne vode racuna o onome sto imaju...

Nazalost ova boja nije fabricka..gledajuci boje fabrike,nijanse nisu iste, plus GSX-R znak nije zut niti je ovo 600 zuto...jos je rezervoar izgreban malo :)

Lanac, gume itd to svakako :)

a felne sam kapirao ili u crnu ili onu "bronzanu" zlatnu mat koja je vec sto vecina motora ima :)...

 

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Druze, zelim ti puno uspeha, ja cu pratiti temu, mozda mi das neku ideju ili inspiraciji sto bih mogao i kod mene da nabacim.. Samo mi nije jasno zasto ces da menjas far? Mislis na sijalice ili oblik fara ili nesto trece??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ja nisam neko ko je bas merodavan,ali ja sam uvek za varijantu fabrike. Ako ti se ne svidja tvoja boja,onda nadji sa fabricke palete nesto i tako radi. Od mehanike obavezno sve odradis sto treba i sto mislis da treba,a posle sta ostane od para estetiku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

@Dexason, hvala brate :D Pa zato sto sam izvalio da je u unutrasnjosti fara kao parce polomljeno...nicemu ne skodi niti steti ali je ruzno...ali to kasnije dosta, stavicu doduse na kratka svetla isto xenon posto mi je na dugom xenon :)

@milos-v nazalost nista od fabrike na k4-k5 mi se ne svidja, nasao sam u medjuvremenu neku bmw boju sto je uradio jedan decko na k4 i svidja mi se, ali vise sam za varijantu folije i unikata :)

Da od mehanike svakako, sad sam zvao za lanac RK, ali za lancanike se dvoumim, da li da uzmem fabricki broj zubaca ili da pak stavim za malo bolje ubrzanje sto preferiram...to sam u dvoumici? koji broj zubaca staviti da bude idealno za dobar "potisak" i jako ubrzanje? 
Gume cekam ono cuveno snizenje u motolandu ili cu od preko da uzmem pa povracaj pdv-a itd...dizne za vikend nosim da se ciste u kadici :) pa ja to pomalo planiram, do leta otprilike da ga sredim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sto se folija tice samo Oracal nista kineske,mnogo kvalitetnije i lakse za ugradnju sa lepom paletom boja,jesu skuplje ali nije strasno obzirom na povrsinu koja ti treba a boje mozes videti uzivo, Oracal 970 trazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Temerin

Vidis mene zanima da li je u Srbiji izvodljivo da se motor presvuce tako nekom zlatnom folijom kao sto je ona slika R6-ice gore.Vidjao sam dosta na youtube-u da presvuku motor (wrap) ali ne znam koliko je to ovde kod nas izvodljivo i koliko kosta.
Na primer nesto ovako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Iz mog skromnog iskusta sa folijama recu da za presvlacenje takva folija i majstor moraju biti profi,radio sam sebi dva auta i brdo nekih sitnica,kada se "navlaci" folija mora da se zagreje fenom a na nekim mestima i razvuce, sa oracal folijama je to lako ne pucaju kao kineske ali ove zlatne,hrom... na mestima gde se razvlace matiraju.

Iz tog razloga preporucio bih da to rade momci sa dugogodisnjim iskustvom koji obicnu navuku kao carapu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Bar od necega da pocnem, samo mi treba savet za lancanike, ali valjda ce se neko javiti :)
Da deifitivno cu uzeti onda te Oracal folije, bolje platiti malo vise kvalitet nego manje pa raditi vise puta, naravno odmah cu se baciti i u tu potragu, ali verovatno cu zamoliti nekog ko to radi na kolima dugo, da mi odradi za motor :) da bude sve to perfektno, ali moram naci i nekoga ko radi plastike, da mi sredi plastike odnosno kadicu dole tj. spoj leve i desne strane plastike, i moram naruciti nove srafove i zabice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Evo malo se zanimaj,preuzeto sa susednog foruma :)

 

"Da bi od vašeg motora napravili pravi projektil, možete se poigrati s promjenom prijenosa. Naš savjet je za početak, promjena prednjeg lančanika za jedan zub manje, a ako na taj način nećete dobiti ono što ste tražili, uvijek vam preostaje da stavite stražnji lančanik s većim brojem zuba. Što ste time dobili ? Nevjerojatna ubrzanja, živahnost motora, bolje primanje gasa i strmiju krivulju snage. Mnogi se pitaju, a što je sa maksimalnom brzinom? Naš odgovor je; ona se smanjuje, ali što će vam ?? Vi sami morate odlučiti da li želite motor sa strelovitim ubrzanjima ili što većom maksimalnom brzinom. Mnogi su se igrali s prijenosima u smislu smanjivanja ubrzanja i povećanja maksimalne brzine, ali nitko nije dugo ostao na tome, jer je maksimalnu brzinu koristio jako rijetko. Ubrzanje je ono što nam svima ubrzava krv u žilama i ono što često koristimo.

 

Za primjer, uzet ćemo nedavni test iz «Perfomance Bikea».

 

Probu su napravili na novoj "Yamahi" R1.

 

Standardni omjer prijenosa na R1 je 43/16:

ubrzanje: 0-60 mp/h = 3,7 sec

ubrzanje: 0-120 mp/h = 9,8 sec

elastičnost: 40-150 mp/h = 18,9 sec i prijeđenih 869 met

 

Uslijedila je promjena prednje "šajbe" za zub manje: omjer 43/15

ubrzanje: 0-60 mp/h = 3,7 sec

ubrzanje: 0-120 mp/h = 9,65 sec

elastičnost: 40-150 mp/h = 18,9 sec i prijeđenih 869 met

 

Rezultat: motocikl nije dobio na ubrzanju od 0 do 60mp/h, do 120 mp/h je dobio malo, ali još uvijek ne toliko zamjetno, dok je na elastičnosti ostao isti. Tvornica zna što radi, no niti dečki iz «Perfomance Bikes» nisu za baciti. Odlučili su se na nešto drastičniju metodu. Uz promijenjen prednji, mijenjaju i zadnji lančanik i to čak za 3 zuba više. U omjeru bi bilo slično, kao da je prednji za dva zuba manji.

 

Rezultat: Eto vam velike promjene

ubrzanje: 0-60 mp/h = 3,5 sec

ubrzanje: 0-120 mp/h = 8,2 sec

 

Hajdemo malo izračunat koliko se mijenja maksimalna brzina s promjenom lančanika, na način koji su napravili u «Perfomance bikes»-u.

 

Dakle standard 43/16 daje omjer 2,688 i maksimalna brzina je zaokruženo 280 km/h

 

S izmjenom na 43/15, dobiveni omjer je 2,867. Da bi proračunali koliko se brzina smanjila, standardni omjer podijelimo s novo dobivenim omjerom i pomnožimo sa standardnom maksimalnom brzinom.

 

Dakle, 2,688 / 2,867 = 0,938 * 280 km/h = 262 km/h. Morate računati da sa standardnim omjerom sigurno na maksimalnoj brzini niste uspjeli doći do blokade, što će vam s promijenjenim omjerom uspjeti, tako da će ova razlika biti nešto manja.

 

U drugom slučaju, s promjenom oba (46/15) lančanika, dobiven je omjer 3,067

 

2,688 / 3,067 = 0,876 * 280 km/h = 245 km/h. Dodatnih par kilometara do blokade vrijedi i u ovom slučaju.

 

Opcija promjene samo stražnjeg lančanika za dva zuba više, vam kompromisno daje najbolje, no, ne vrijedi za svakoga kompromis. Da vidimo koliko se brzina smanjuje u tom slučaju. Omjer je u tom slučaju 45/16 = 2,813.

 

2,688 / 2,813 = 0,956 * 280 km/h = 268 km/h. Kada se uzme u obzir da ćete do blokade dobiti još najmanje 8-10 km/h, na maksimalnoj brzini ste izgubili minimalno, a promjene u ubrzanju ćete itekako osjetiti!

 

Za porast maksimalne brzine zbog povećanja broja okretaja, navest ćemo vam slijedeći primjer na motoru GSX-R1000 sa dva zuba većim stražnjim lančanikom:

 

S standardnim omjerom lančanika 42/17, motor na 10500 okr pokazuje 299 km/h. Pošto je to brzina sa standardnim omjerom, treba uračunat i faktor koji sa lančanicima 44/17 iznosi 0,955.

 

Dakle 299 / 10500 = 0,0285 * 0,955 = 0,0272. Na svaki 1 okretaj, brzina raste za 0,0272 km/h. Ukoliko s promjenom lančanika dobite 500 okr više u 6. brzini, tada možete dodati: 500 * 0,0272 = 13,6 km/h. U gornjem slučaju bi to značilo, da praktički niste izgubili ništa, a dobili ste na ubrzanju.

 

Nadamo se da vas nismo zbunili s ovim formulama i da ćete uspjeti pronaći ono što želite. Idealno bi bilo, kada bi mogli dobiti motor u blokadu i da pritom ne izgubite maksimalnu brzinu. Naravno, brzinomjer će vam lagati, a koliko, to ćete vrlo lako vidjeti koristeći gore navedene formule. Na tržištu se, naravno ne na našem, može pronaći kutija pod nazivom «yelow box», koja otklanja laganje instrumenata. Ona se montira između indikatora i pokazivača brzine, a podešava se manualno. Idealno je da vozite 100 km/h i da na motoru imate pričvršćen GPS, koji točno pokazuje brzinu. Pročitate koliko je odstupanje i podesite «yelow box» da anulira taj iznos. Ili, jednostavno na autoputu izmjerite vrijeme, koje vam je potrebno da pređete od jedne do druge pločice koje označavaju kilometre. To vrijeme mora biti točno 36 sekundi.

 

Za primjer, kako bi vidjeli koliko je na stazi bitna promjena lančanika, navest ću svoj slučaj i savjet jednog trkača. Za one koji često posjećuju Grobnik, idealna podešenost prijenosa je jako poznata stvar. Meni se često desilo, da mi je negdje neka brzina prekratka, ili pak, za neke dijelove preduga. Savjet trkača je, da podesim motor za stazu tako da, ili vozim agresivno u 3-4-5 brzini, ili da vozim manje agresivno i fluidnije u 4-5-6 brzini.

 

Pošto je opcija 4-5-6 prekratka za cestovnu vožnju, a ja motor vozim više po cesti nego po stazi i uz to mi svaki puta prije odlaska na Grobnik mijenjanje zupčanike nije interesantno, odlučio sam se za vožnju u 3-4-5 brzini. Prema proračunu, "dobiti" ću ciljnu puno prije u petoj brzini (automatski brže) i žešća ubrzanja od zavoja do zavoja. Naravno, kraći prijenos bi trebao omogućiti i bolje kočenje s "abgasom". Kako će to stvarno izgledati, jedva čekam da vidim na prvom odlasku na Grobnik, koji bi trebao biti sredinom 2. mjeseca.

 

Za vožnju u 3-4-5 brzini, preporuka je prednji lančanik za zub manji i zadnji za zub veći. Ja sam odabrao sredinu, pa sam stavio samo zadnji lančanik s dva zuba više. Razlog je kako sam i naveo, ipak više vremena provedeno na cesti, nego na stazi. Pošto je prednji lančanik relativno jeftin (cca 150 kn), uvijek mogu staviti prednji lančanik za zub manji (ako poludim :))

 

Za vožnju u 4-5-6 brzini, preporuka je prednji lančanik za dva zuba manji i stražnji lančanik za jedan zub veći. Do toga je omjera došao iskusan vozač Grobnika, sa svojim "Suzukijem" GSXR1000. Naravno, rekao je kako kreće drugom brzinom, s pola gasa, a da normalnu vožnju započinje tek kad prebaci u treću.

 

Moram napomenuti kako se gore navedena situacija vožnje po Grobniku, odnosi samo na Suzuki GSX-R1000. Na ostalim motorima vjerojatno odnos lančanika nije idealno takav, no niti ne odstupa previše, pogotovo u klasi 1000 ccm.

Također valja napomenuti, kako pravi trkači koji motore slažu samo za utrke, ne izmjenjuju isključivo lančanike. Oni te promjene rade u samom mjenjaču. Neke brzine se skraćuju, dok se druge produžuju. Ovisno od staze do staze. No promjene zupčanika u mjenjaču, koliko god su bolje i profesionalnije, mnogima nisu dostupne pa se na njima nećemo zadržavati.

 

Da se malo maknem sa staze, jer se stazom vozimo max 5% prijeđenih kilometara. Mjenjanje šajbe je idealno i za još neke poslastice. Na primjer, vožnja po zadnjem Mnogi od vas obožavaju se voziti po zadnjem. Oni, koji to navodno ne vole, ili ih je strah, ili jednostavno ne mogu. Promjena "šajbe" bi trebala omogućiti svakom tko posjeduje malo jači motor, podizanje na zadnji kotač bez previše muke. Sjećam se 1998. godine, kada sam vozio CBR-a 900. Tada je to bilo gotovo nemoguće. Zato sam si ugradio na stražnji kotač "šajbu" za dva zubaca veću i da vidiš. Svjetla motora su svako malo gledala prema nebu!"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Znaci definitivno -1 napred i nazad +2, da bude startniji i sa dosta boljim ubrzanjem hm, samo da li to ukljucuje da treba da menjam lanac koji ce ici tu? o.O hmm..sutra moram odluciti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Sto se fara tice, imam i ja jednu rupu gore kod dugackog svetla, rupa je kockasta i kao da je namerno tu, ja mislim da je tu da bi kruzio vazduh i da ne magle farovi, evo ti i slikad942b3f73cc172f82ab141742ec125e5.jpg

A ako imas volje i dovoljno kesa, evo ti jedan predlog za farove

https://youtu.be/4szHyG6WQnk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

@SlobodanR1 pa slusa, ali bih zeleo jos malo vecu startnost iskreno :) sada cekam bas da mi se javi za lanac i lancanike da vidim da li je moguce uopste, ako ne onda ce ici fabricki broj zubaca :)

@Dexason, nazalost nije, cek da nadjem sliku da vidisV2i57rB.jpg

Gore levo se vidi, a dole ispod fara je spao taj deo, malo je "iskosio" far...nazalost prethodni vlasnik uopste nije vodio o racuna o motoru, sticajem okolnosti motor je dosao u moje vlasnistvo, malo je falilo da ga prodam, ali ne zelim, jer je zaista motor koji sam zavoleo :) nazalost nemam para za tako nesto :D

 

I za ovo je veliko izdvajanje koje dolazi usred velikog odricanja :) moram zvati da narucim folije, definitivno ide u zlatnu foliju :)

Cim prestane hladnoca ova nenormalna, skidam plastike da ih ocistim i spremim za sredjivanje...da li neko zna koliko kosta "sredjivanje" sedista? Posto ja to sve radim tako da racunam koliko ce sta da izadje i stavljam na tablu :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Ako sam te lepo shvatio, iskrivio ti se far... Zar to nije prednost, jer i sam znas da mu dugo svetlo ne ide u visinu zato sto je ograniceno maskom/oblikom fara, a time sto je tebi spalo dole, ti si dobio dugacko svetlo koje osvetljava bas lepo i u visinu... :):)

Salim se druze..

Sto se sedista tice, pitaj i onoga koji je jednom vec bio pomenut na forumu, decko iz Nisa, na FB se zove "Stiv design", ako se lepo secam..

I jos jedno pitanje, da li si se raspitivao koliko bi kostala teflonska kociona creva za njega?

Eh, da, kad zavrsis tabelu sa cenama, izbaci je ako ti nije tesko, cisto da znamo koliko se krecu cene..

Srecno!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Hahha, inace sa dugim nemam frke, svetle za medalju jer je xenon projektor :D, ali sa kratkim imam problema, obicno krs svetlo...to cu morati da sredim, doduse oko tih stvari sam vican jer sam Elektro struke :D 

Hm, hvala za to, moram sedista da sredim, suvozacevo kliza previse a moje je tvrdo uzas :D 

Nisam, raspitacu se i oko toga, dobra ideja :D kolko vidim ja cu preci u potpunu restauraciju motora...

Hocu naravno, sto da ne, sada sam dobio info za lanac i lancanike pa me interesuje misljenje?
 

Imam ponudu za 14,500din lanac i lancanici RK - Gold, i imam ponudu lanac D.I.D. gold i JK Sprockets lancanici za 129eur, ili ti nekih 15,900din , ovo je fabricki, e sad verovatno cu da menjam zubce na -1 +2, sta uzeti? :) 

Hvala Dexa

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Mala dopuna, danas sam narucio lanac i lancanike iz motobike-a u NS-u...ljudi su me odusevili, izaslo me je 15,400 D.I.D. gold lanac sa JT lancanicima -1 +2 sam odlucio definitivno, i uzeo sam jos jedan link ako zatreba zbog lancanika za svaki slucaj, odusevljen naravno, ali eto za pocetak nesto uradjeno :) 

Odlucio sam da sve delove koje spremim stavljam sa strane, i samo odjednom sve sredim :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Nazalost Oracal ne radi "Hrom" folije...danas sam ih zvao i nemaju nijedan tip takve folije, cak mi je umesto gold varijante bila i plava na umu sa fluorescentnim detaljima felne itd ili eventualno crvena itd...ali nema..e sad sta sada raditi, ima neko neki savet? ali express folije :/ ? Mislim znam da je moguce i prefarbati motor u gold chrome boju, ali sumnjam da to iko radi kod nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Dopuna, naime ljudi iz motoshopa koliko god da su me odusevili, toliko su me i razocarali neozbiljnoscu, poslavsi lanac i lancanike u valjevo greskom iako sam dobro naglasio Beograd opstinu i ulicu i broj...pa onda sledeci dan opet iz ne znam kog razloga nije stiglo, i sad cekam sledeci termin, ali dobro ne zuri mi se specijalno za to...

Sledeca stvar je da sam za vecinu stvari proverio cene pa sam i sastavio spisak koji ce u narednih par meseci valjda nadam se uspesno biti ostvaren, pa eto i kolegi koji me je pitao verovatno jer vozi k5 da zna st aje koliko, a i da vidim sta vi mislite o izabranim delovima..neke od cena su okvirne jer za to nisam dobio tacan podatak, a neke su precizne gde sam i naveo marku i model dela itd, pa ako imate neke sugestije,misljenja, predloge, ocekujem iste :)

 
GUME - Michelin Pilot Power 2CT - 200e 
LANAC i LANCANICI - GOLD DID 525ZVX JT SPROCKETS SET - 130e
SET LAMELA - VICMA - GUEVARA - 71e 
STELOVANJE VENTILA - ~20e
SVECICE - NGK IRIDIUM - LOUIS.DE - 4x17e 
CISCENJE DIZNI - 15e 
PLOCICE PREDNJE - BREMBO SINTER 38ex2 ili Luis u motoshopu 30ex2
PLOCICE ZADNJE - 20e luis
XENON ZA KRATKO - 10e
FARBANJE/STAVLJANJE FOLIJE - 150e
SREDJIVANJE SEDISTA - ~50e
MENJANJE ANTIFRIZA/VODE - ~20e
 
SVE UKUPNO =  ~830e ili 814e
 
Za gume se nadam da ce opet u Motolandu biti snizenje pa da cu ih tada na rate sebi priustiti :)
Stelovanje ventila ne znam koliko kosta, nadam se samo da je ovoliko, a imam osecaj da je vise..i da ako imate nekog dobrog majstora za preporuku za stelovanje ventila, javite mi, ja sam mislio Kocka da radi ali ako ima bolji slobodno recite i predlozite, jer za to zelim da bude valjan majstor, NGK Iridium svecice ce doci iz Luisa jer su ovde 20e a tamo citavih 17 po komadu, sto je usteda od skoro 10e na 4 komada, za plocice nisam siguran, zelim da budu trajnije i da su kvalitetne jer to je pored guma jedna veoma bitna stvar za sopstvenu bezbednost itd, tu bas nisam pametan sto bi rekli sta da uzmem..bitno mi je i da ustedim a da bude kvalitetno, ali opet tu su nadam se vasi predlozi.  Xenon imam i za manje od 10e, ali to mi je opciono cak, farbanje odnosno stavljanje folije sam okvirno stavio jer jos nisam nasao sta cu tacno sto sam i naveo u prethodnom postu, sedista takodje, mada mislim da je to okvirno ta cena, za menjanje antifriza i vode je suvisno pricati....suma sumarum sve ukupno izadje papreno, ali kada se to razbije na rate i na par meseci valjda cu uspeti da izguram, doduse racunam da sam lanac i lancanike vec otkacio i da sam otkacio antifriz i xenon i..ali opet je poprilicno novca :) 
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Imas + kao vrata, sedi dole... :):)

Hvala puno za cene..

Michelin Pilot Power?? Provereno ili da probas?

Mislio sam da su ciscenje dizni i stelovanje ventila skuplje, ali ovo je fina cena.. Super care, samo napred...

Vidim da si antifriz otkacio, neznam da li si kupio, ali ako nisi, imas u Yamahu Barel Yamalubov antifriz za 1000 din po litru spreman za koriscenje, ja sam nalazio Motulov za 1500, uzeo Yamalube i na 3 litra ustedeo 10 evra..

I da, ako radis farbanje i ostalu egzotiku napravi par fotki, ono "before - after", nemora zbog mene, cisto zbog foruma.. :):):)

Srecnooo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

Imas teme na forumu o gumama. Probaj da nadjes. Mozda mozes da nadjes bolje gume za sport motor od ovih miselinki. A da bude slican cenovni rang. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

@dexason

Nema na cemu brate :)

Pilot Power 2CT zapravo, pa i sada su mi na motoru te gume, samo sto su dotrajale odnosno istrosene :) 

Ciscenje dizni radim kod drugara koji ima kadicu, inace je po komadu toliko ali je za mene za sve dizne toliko :)
Za ventile ne bi trebalo da bude skuplje nadam se, 10e su te plocice za stelovanje i neka su ruke max 20e..sve preko toga je nerealno mnogo...jer sto se mene tice oko rasklapanja ja mogu sve da mu rasklopim ako je to ono sto ce da mi naplati..

Pa otkacio sam jer sam to tehnicki nabavio od drugara kome je ostao motul  1000din po litru :) 

Da to radim svakako, to mi je pod obavezno, pocevsi od felni do plastika, naravno pravicu cak i ceo klip procesa izrade jer i ja volim to :)

Hvala!!!

@Malenov Probavao sam, po svoj prilici svi preporucuju Pirelli Corsa i Dunlop gume, ali za te pare tesko da cu ih naci, cak je i 2ct svuda skoro 300eur samo sto ce ovo biti na snizenju prolecnom cuvenom :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Mali update, nisam stigao ranije zbog putovanja na planinu, juce i danas slava itd...stigli lanac i lancanici :D 

CZrDYdV.jpg

Nazalost u medjuvremenu sam ostao bez garaze pa su mi motori sada na otvoren i plastike ne mogu da skinem dok ne bude iole toplije bar ali dobro, ovih dana skidam kompletno plastike sa motora ukljucujuci i far koji sam odlucio da cu sam da sredim :) Plastike nosim u Mirijevski bulevar, tj onaj donji deo kadice sto spaja bocne plastike, da mi zavare to pa da spremam za farbanje ili stavljanje folije :) 
Jos nisam uspeo da nadjem pogodnu foliju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja