Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX-R 600 K4 Potpuno sredjivanje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Stize jos jedan update :) 
Iskoristio sam jucerasnji plus od 4 stepena i skinuo sve plastike, naravno raskacio i km sat i skinuo far, i stop svetlo...

Imao sam nazalost dosta toga loseg da vidim, jer su nosaci fara na prednjoj plastici uzasni...bukvalno mi se far drzao na dva srafa...pola srafova i nema...far je inace lepljen nesto, a kao i bocne plastike koje su poprilicno varene, ali nema veze, sredicu kadicu da se zavari da mogu kompletno da je sklopim...nazalost video je kratak jer mi se ugasila kamera za snimanje zbog baterije, ali kolko tolko se vidi...

 

Ubacicu gomilu slika samo da ih uploadujem danas, srafovi koji drze retrovizore su ocajni, jedva sam ih i odsrafio, zato cu danas da kupim nove..to je bar jeftino...

Izgleda da mi negde na dekli menjaca pusta ulje...pa cu danas da dotegnem srafove, a ako nije, onda mora novi dihtung..sala zabava -.-

ali dobro kad radimo, radimo sve... Definitivno mora da se prefarbaju plastike, jer su poprilicno izgrebane stranice, cak sta vise negde se sama boja guli sto mi se nikako ne svidja...sad je dilema boje sta i kako velika, vrlo je verovatno da cu to uraditi samostalno airbrushem...samo da otopli jos pa da se promeni ulje u kocnicama i da skinem plocice jer ce stici nove uskoro...

 

Danas cu otici da vidim koje su cene sredjivanja plastike i koje su cene za farbanje...u trenu sam pomislio da odustanem i da ga prodam koliko sam se iznervirao..ali necu jer ne odustajem nikada :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Nemoj se nervirati, bitno je da nosači i ostalo oko okvira nije iskrivljeno. a plastike i far, jbg nezgodnije klizanje možda imao..Bitno je da nije nigdje opucao pa ga savio..Meni iskreno ovim Suzama baš leži ona njihova žuta boja sa još nekim nijansama..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Ne stizem da zivim ovih dana :D juce i prekjuce sam pola dana cistio Suzanu, pola vozio Dukatija :D 
Nazalost dva nosaca su slomljena ali tu su..pa cu da ih zavarim...Lezi,svidja mi se i ona "Rizla" kombinacija boja, ali moram videti jos, jos sam nasao nesto za folije pa cu videti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Odluka je tvoja ali ako si se vec odlucio da radis ovakav projekat i lepis folije napravi od motora unikat a Rizla+ to svakako nije ;) Koliko sam razumeo sam lepis i 150e racunas samo za foliju bez ruke majstora? Je si se raspitivao koliko bi te orjentirno izaslo farbanje (skuplje sigurno, ali koliko)?

Srećno sa projektom, pratim i jedva cekam da vidim kako ce Suzana ispasti na kraju! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

@SkoMy.. nazalost necu lepiti folije, ovde u Srbiji se to nikako ne isplati ocigledno..izadje skuplja pita nego tepsija kako bi rekli....farbanje je 200e..folija je 80e za ceo motor plus ruke 150-200e..negde su mi trazili i 300e hahah...sto je apsurd..pre cu kupiti plastike nove....

Inace mali update..juce sam iskoristio lep dan, pa otvorio deklu prednjeg lancanika i ocistio onu "stroku", ocistio sam i zadnji amortizer i uopsteno ceo motor, od felni do kandzi itd....nazalost neki neplanirani troskovi a i problemi sa poslom su mi ispraznili dzep do kraja..pa ce projekat verovatno da se oduzi vise nego planirano :)
Ono sto bih sad odradio je da skinem rezervoar i pumpu goriva, ocistim rezervoar..a ocistio bih i pumpu goriva, ali to mi je nepoznatno, da li je moguce ocistiti je, kako se cisti? da li je moguce promeniti filter goriva na njoj??? Kako??
Ja u principu 99% radim sam, nisam majstor, sam ucim i sam sam ucio, i svaki dan ucim nesto novo...zato i pitam, jer niko nije rodjen naucen naravno a voleo bih sve sto mogu da naucim da naucim...
Bas mi je dobrodosla bilo kakva pomoc i neophodna mi je oko tog dela...hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Juce smo skinuli stari lanac..skinuli tocak..ocistili nosac zadnjeg lancanika, skinuli zadnji lancanik, i poceli da sredjujemo zadnju vilu..posto je izgrebana resio sam da se osmirgla i prefarba ponovo u crnu samo svezu naravno :) ocistili smo i jos neki "ostatak" prljavstina koji je ubijao od smrada...jos nisam ocistio pumpu goriva ali otvorivsi rezervoara bio sam zadovoljan unutrasnjoscu itd...
evo par slika od juce...e sada nazalost nisam imao granulaciju dobru za smirglu pa ce to danas da se kupi i radi jer to bar nije skupo (VALJDA) i moram naci tovatnu mast da podmazem osovinu zadnjeg tocka itd

21raQP8.jpg

RcrQYbr.jpg
GCsVGM8.jpg
vsCbmxy.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Znaci definitivno -1 napred i nazad +2, da bude startniji i sa dosta boljim ubrzanjem hm, samo da li to ukljucuje da treba da menjam lanac koji ce ici tu? o.O hmm..sutra moram odluciti :)

 

Jeste kasno ali evo tabela pa se igraj malo,menjaj odnose ... slucajno nasao :)

 

http://www.gearingcommander.com/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

@bdada hvala, u medjuvremenu mi je jedan drugar takodje poslao isti sajt. Mozda sam pogresio sa prenosom, ali dobro, ne zalim se, jos nisam stavio nove lancanike i lanac, a i necu skoro jer bih prvo da pokupujem sve i onda sve da postavljam za jedan dan, ali dobro, sada me koce finansije, pa kad se zavrsi zavrsi..neke stvari su dosta jeftinije nego sto sam mislio, a neke koje sam mislio da su jeftine su i do 3x skuplje nazalost...odlucio sam da prvo odradim nove gume koje cu verovatno na rate uzeti, pa  farbanje felni i eventualno plocice, pa u sledecoj turi nove lamele, montiranje lanca i lancanika i nove svecice, ciscenje dizni i stelovanje ventila...sutra cu da se bakcem oko ciscenja jos malo, ocistio sam skoro sve, ali deo oko prednjeg lancanika me ubija..bukvalno ubija..i ona guma po kojoj ide lanac...ne mogu da je skinem nikako...odvijem srafove ali ne moze da se skine izgleda dok se ne skine cela zadnja vila...sto ne bih da radim...nakon svih ovih zezancija morace da dodje i nov far..da se srede plastike jer ima i oko toga da se radi, i da se dokupe potrebni delovi plastike koji fale kao i gume kod usisnika koje nekim cudom fale...a onda za kraj ostaje farbanje plastika i rezervoara i za kraj svega sredjivanje sedista...opak posao ce biti svakako i veoma skup a i veoma ce se oduziti....nekako mi je tesko sto sam se upustio u ovo jer u oviim dana kada svi pocinjete da uzivate ja to ne mogu...ali valjda ce se sve to isplatiti jednom :/ takodje sam odlucio da narucim i set originalnih fabrickih nalepnica koje idu na ram i viljusku zadnju..jer zelim da to izgleda kao sto je i bilo :)

Hteo sam da ocistim izduvne grane od "rdje" i prljavstine sta je vec...ali me muci to sto nemam alata i sto nikako ne mogu da pristupim srafovima da ih odvijem sa motora...tako da ce rucna blaga smirgla i riljanje opet doci :/ izvodeci neke radove imao sam dosta problema jer nisam nesto opremljen alatom..pogotovo ne kvalitetnim alatom..pa su muke bile jos teze..set inbusa mi se iskrivio bukvalno..naravno kinezi...srafcigeri takodje itd..ali dobro..sta sad :) Boze moj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Kratak update, da ne bude da je sve stalo :D 
Sticajem okolnosti dosta toga se izmenjalo...

Bio sam kod "Kocke"odgurao motor da proveri da li treba stelovanje ventila, hvala Bogu za sada ne.

Stavio sam nov lanac i lancanike na njega, ofarbao sam zadnju vilu, ocistio sam plocice i kandze..plocice su na zadnjem disku nove bukvalno, i i dalje mi nije jasno sto slabo koce, disk je jako "izbrazdan" inace..na prednjem disku su na oko 40% mesa jos..Sklopio sam opet rezervoar i vratio zadnji tocak, ne bih li ga uopste odvezao odnosno odgurao do kocke koji mi je zanitovao lanac inace. 
Samim tim uvideo sam da mi leva dekla kod menjaca pusta ulje na dihtungu...pa cu to morati da resim takodje kada budem slobodan :)

 

Takodje mi je semering na levom stapu prednje vile pustio..tako da je to jedno novo dodatno "zezanje" odnosno trosak, posto to ne mogu raditi u samo produkciji...nazalost..to je dodatnih 70eur troska...ali dobro ionako treba to da se uradi jer ko zna kada i da li je ikada radjeno..

U medjuvremenu sam prodao stari far koji nije bas valjao i narucio novi, koji je danas stigao :D 
Evo i koja slika za update, inace ako imate nekoga ko bi mogao da mi sredi par delica na plastici da zavari, preporucite molim vas :) hvala unapred !!!!

XYfS7FR.jpgtmxY2In.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Toliko novosti, posto je trebalo da Suzana dobije naslednika i otputuje, pa se izmenjalo svasta, sastavio sam je, sa sve novim farom i xenonima. Kupljeni semerinzi i ulje za semeringe, ulje za motor i antifriz ( BY DJUNTA ), cekaju se plocice nove jos, farbanje ce biti krajem meseca ako Bog da, i bice unikat, postavicu slike za boje koje sam se odlucio, farbace se i dekle i felne i nogostupi ( koje cu plastificirati takodje), gde cu joj na kraju svega toga dodati Pirelli Diablo Rosso II gume :) Sad se vozikam dok sve to ne sredim odjednom, nastavljam i sa snimanjem klipova i vlogom itd :) Slike danas ili za koji dan :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

E, posle kolko vec meseci, odradjeno 99% posla :D
Odradio sam skoro sve zacrtano, od ulja motora i filtera svih, do antifriza, do kocionih plocica, servisa kandzi i servisa prednje vile sa zamenom ulja i semeringa i poliranja istih i stelovanja istih, do ciscenja pumpe goriva itd, do stelovanja gasa, do dodavanja plastika itd, do menjanja lanca i lancanika, zamene dihtunga itd, bukvalno sve..Gume su joj jos za ovu sezonu, a farbanje necu raditi jer sam odlucio da je prodam i da predjem na nesto novije, ali bukvalno sve sam joj sredio...

evo vam i par slika da vidite :)
 

IMG_1035.jpg

IMG_1039.jpg

IMG_1041.jpg

IMG_1045.jpg

IMG_1046.jpg

IMG_1047.jpg

IMG_1048.jpg

IMG_1049.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja