Jump to content

Moto Zajednica

YZF 750 R 1995

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Yamaha YZF 750 R

Evo i ja da predstavim mog ljubimca dok je jos bio u celini (trenutno je rasturen zbog promene frajlaufa),inace ovo mi je prvi ozbiljan motor  :)

Svaki komentar za ovaj model,prednost i mane su dobro dosli.... :)

Motor je 95-to godiste,27.000km presao  :)

 

2634f0cd41.jpg263510a9fd.jpg26351c0efc.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Deluje poprilično utegnuto za to godište :)

 

Mrle, frajlauf ubiju raštelovani karbovi i loš akumulator.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Yamaha YZF 750 R

Ne znam ni ja kako je otisao tako brzo,mozda neka serijska greska  :)

 

Inace,motor je kupljen od prvog vlasnika, dobrog prijatelja, on ga je kupio novog jos 1995. godine, sve znam o motoru kako je cuvan i ostalo tako da nema potrebe sumnjati u to  :)

Nemam razloga da vas lazem  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

ja ne znam da li mi zelimo da lazemo sami sebe...27000-95-to...1000 km godisnje...baba do pijace i sl.

A sto volite svi da pametujete.Dodji u moj kraj gde su skoro svi u inostranstvu.Motori se voze samo leti i  to dok su na odmoru.Kilometraze smesna.Licno ja sam pre dve godine ubo Hondu CBR 1000 F3 Dual sa 1400 km..Da bas toliko.Jos je kod mene..Uzeo sam proslo leto Suzuki GSX 1100 R sa 27000 KM.Sve u prvoj boji.Bice u oglasima na prolece--1997,vodeni..Ima da se nadje samo treba juriti.Prosle godine je u Kucevu prodat Golf II sa nesto malo preko 4000 km..Nov...Tako da ima toga ali retko...

post-21769-0-35085500-1483898461.jpg

post-21769-0-84821600-1483898684.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Uopste nije bitno koliko je presao nego kako je vozen i odrzavan... Moze da ima 20k i da mu je dusa izvadjena... 

 

Motor ti super izgdleda! Daj jos neku sliku pa i tako rasturenog :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Yamaha YZF 750 R

Bas tako Golub  :)

Ali sto se tice ovog motora,bolesno je cuvan....iskreno,ja ga ne bih pazio tako iako volim da cuvam stvari kako treba,iznenadio me je  :stabre:

Evo jedna sa srcem napolje.....inace sve sam islikao,kako je skidan deo po deo,pa da ne kacim sve slike,ima ih puno  :)

 

281090de71.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Imas srecu da si se docepao izuzetnog primerka,nastavi tako da ga cuvas,razumem da je prvi ozbiljniji motor ali ovo bas vredi.

Da si imao neku bagrziju pre njega (makar i lepo izgledala) cuvao bi ovoga kao prethodni vlasnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Yamaha YZF 750 R

Iskreno razmisljao sam da li da ga kupim ili sacekam jos malo i kupim nesto novije....ipak je ovo da kazem oldtimer  :)

 

A onda sam shvatio da je ovo bukvalno novo,za pocetak nije lose,to sto ima da se ulozi ulozim i znam sta vozim,unapred sam znao da ponekad hoce,ponekad nece da upalli,prethodni vlasnik mi je to rekao i nije krio....da sam kupio nesto novije,jeftinije malo od prosecne cene,ko zna koliko bih jos morao da ulozim i na kakvu masinu bi naleteo....

 

Mozda je moje razmisljanje pogresno,ali svako ima svoje vidjenje  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Moguce, sve je moguce! Ja sam kupio Yamahu Thundercat 1996 sa 14.000 km! Naravno da nisam verovao! Ali nadjem prvu vlasnicu na fb po carinskim papirima i saobracajnoj dozvoli! Devojka se odusevila kad je videla njen bivsi motor! Objasni mi sve lepo po sta i kako o motoru! Da je pala sa njega i ogulila oklope sa leve i desne strane, nista polomljeno samo oguljeno! Da nije vozila 7 godina.....Prodala sa 9.000 km..poklapa se prica sa deckom sto je meni prodao! A on..picajzla nevidjena! Ali ja sam gora :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

To sad ako se pravilno neotvori i zatvori brzo strada.

Sad pamet u glavu i polako. .

Ako se ne varam on je to odavno već rasturio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Yamaha YZF 750 R

Jesam,samo razmisljam da li da kupim nov deo ili polova....a i ovaj frajlauf sto sam izvadio izgleda dobro....ne mogu da ustanovim gde je kvar...

Inace vezivao sam direktno alnaser na aku od auta isto se ponasao kao i sa njegovim aku....znaci problem je u frajlaufu....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Moje mišljenje novo obavezno.

 

Ja sam menjao na mom zzr-u, doneo polovno iz nemačke, švaba davao i garanciju na deo i kada sam rasturio i montirao, on još gori nego onaj što sam skinuo a oba su na oko izgledala ok. 

 

Sada sam gledao na net-u i ako se na varam ceo sklop je oko 300e ali ako kao što mislim da mora mašina u sitna crevca da se rastura tek onda se ne isplati se zezati sa polovnim.

 

Što se tiče kilometraže postoje motori sa zaista malim kilometražama, znam devojku iz NS koja je kupila 2006 novog ER6f i taj motor je do sada prešao 6000km. Naravno mnogo je veći procenat onih sa znatno većom kilometražom i vraćenim satovima.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Yamaha YZF 750 R

Narucen je nov frajlauf,nov zupcanik koji ide kroz frajlaufa i nov lanac (za svaki slucaj kad je vec otvoren) koji ide preko frajlaufa i bregaste.   :)  stize za nekih dvadesetak dana pa polako da pocnem sa sklapanjem   :)  sve ukupno me je iznelo oko 400e,malo preko....mnogo je ali sta da se radi,mora se....priblizava se leto   :jee1:  a kad se nesto voli nista nije tesko i skupo   :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja