Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko prvog Endura

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Cao ja sam Zoran kao prvo zelim da svima cestitam novu godinu i Bozicne praznike i sve najbolje.

Treba mi pomoc oko izbora motora naime imam 40 godina do sada vozio uglavnom skutere do 50 kubika i to uglavnom kada mi drugari daju da se zezam po kraju uvek sam zeleo da vozim motor ali jednostavno mi se nije dalo sada sam cvrto resio da ispunim svoje decacke snove upisao sam auto skolu za A kategoriju pa se nadam da cu je zavrsiti do pocetka sesone.

Motor mi treba za po gradu za kraca putovanja i da moze da sidje sa asvalta za neki blazi off road.

Zato vas molim za pomoc da izaberem pravi motor za mene i svoje potrebe,sto se tice budzeta za motor mogu da izdvojim oko  2500-2800 evra jer moram da ostavim za  opremu da visina 180cm tezina 80kg.

P.S nadam se da nije kasno za ulazak u moto svet i izvinjavam se na poduzem postu  :)

Unapred vam se zahvaljujem na pomoci jer mi je stvarno potrebna jer sto vise citam i razmisljam sve sam zbunjeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pozdrav Zorane! Hvala na cestitkama i tebi takodje sve najbolje.

Dobro dosao u moto-svet za koji nikada nije kasno,nekima je i sa mnogo vise godina rano :)

Sto se tice motora uzimajuci u obzir visinu,iskustvo i potrebe moj glas dajem za Kawasaki KLE.

Dobro dosao na forum!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nikad nije kasno.....

Najbolje bi bilo kad bi moga probati par različitih motorina i osobno stečenim dojmom sam donio odluku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Kad dobiješ "A" javi se, rado ću ti pozajmiti KLE-a na par sati da stekneš utisak da li ti to paše.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Vrlo slicna situacija, samo par godina manje, i sve to sto ti radis ove ja sam prosao prosle godine.

Posle probanja svega i svacega, ja sam na kraju seo na KLE-a i nisam se pokajao ni sekunde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda NX650 Dominator

Vrlo slicna situacija samo sam 5 godina stariji i malo visi/tezi ;)

Po savetima prijatelja motociklista, spustio sam inicijalni budzet na nesto starije i jeftinije za prvi motor (ali ne i manje pouzdano) dok ne steknem iskustva i na kraju odabrao Hondu Dominator (NX650) i prezadovoljan sam. Vrlo lak i stabilan za voznju, jednostavan za odrzavanje.

U principu, bilo koji japanac iz te klase ti je odlican izbor i ne mozes da pogresis. Znaci, Kawasaki KLE, KLR, Suzuki DR650, Honda NX650, Yamaha XT(Z) 600/660 i slicno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

U principu, bilo koji japanac iz te klase ti je odlican izbor i ne mozes da pogresis. Znaci, Kawasaki KLE, KLR, Suzuki DR650, Honda NX650, Yamaha XT(Z) 650 i slicno.

:takoje:  :takoje:  :takoje: 

 

Apsolutno se slazem, ja sam za prvi uzeo KLR600, ali je bio u losem stanju, pa se nisam navozao, sad imam Yamahu XT600 i zadovoljan sam. Svi u gore navedenom postu mogu da zavrse posao za to sto Vama treba, samo je bitno da bude u sto boljem stanju, a za manju cifru od navedene ima da se nadju odlicni primerci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala vam zaista puno na savetima mnogo mi znace pogotovo sto tek ulazim u svet motocikla pa me mi je svaki savet sugestija i vise nego dobro dosla  :)

Sto se tice motora videcu nekog japanca da jurim e sada da vas pitam nesto vezano za ABS na motoru da li je to bitno da se ima sobzirom da jos ucim da vozim motor ???

Kako vam se cini ovaj motor BMW F 650 GS 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

GS nema karbove,malen potrosac,udoban i nije zahtjevan za odrzavanje.Moje misljenje da je dosta bolji od navedenih motora,jeste jedan cilindar ali nema bas neke prevelike vibracije.Mana mu je mozda 19-ka prednji tocak,ali posto ti treba za kako si napisao blazi off road ne bi trebao da imas problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda NX650 Dominator

Moje misljenje da je dosta bolji od navedenih motora,

 

Svaki ciga svoga konja hvali, to je ok. I gs jeste dobar motor, bio mi je u razmatranju ali... "dosta bolji od navedenih"...  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kolege su vec napisale dosta odlicnih modela,moj glas ide:

1. Kle

2.Transalp

Jeftini odlicni motori,pristojne cene eksploatacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

 

Moje misljenje da je dosta bolji od navedenih motora,

Svaki ciga svoga konja hvali, to je ok. I gs jeste dobar motor, bio mi je u razmatranju ali... "dosta bolji od navedenih"... :care:

Imao sam kle-a,vozio klr-a i napisao samo svoje misljenje.Vozim dakar verziju koja je malo drugacija od obicnog gs-a....☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

 

Po meni bi trebalo da biraš/uzmeš nešto što je u što boljem stanju,jer ipak uzimaš polovno +10 godina staro...

 

Imao sam priliku da vidim i sedim na XT660-R koju ti je Bokilić predložio...Gledajući oglase i trenutnu ponudu kod nas,ova Yamaha je po meni "best-buy"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala na pomoci stvarno mi puno znaci,motor necu da kupujem u Srbiji imam rodbinu u Nemackoj pa planiram kada odem u posetu da tamo kupim motor !

Ono sto me najvise zanima da li kupim motor sa ABS ili bez njega i koliko on kao sistem znaci nekom ko tek pocinje da vozi ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Pa ako možeš da kupiš motor sa ABS-om onda kupi - ne vidim čemu dilema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako ti odgovara pozicija sedenja na njemu, KLE je sjajan motor. I to uzmeš onaj stariji u odličnom stanju, malo da voziš, a ostaviš 1.000 evra u džepu. Investicija nevelika, kao i sva dalja ulaganja u njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako ti odgovara pozicija sedenja na njemu, KLE je sjajan motor. I to uzmeš onaj stariji u odličnom stanju, malo da voziš, a ostaviš 1.000 evra u džepu. Investicija nevelika, kao i sva dalja ulaganja u njega.

Hvala na savetu ne znam kakva je ponuda motora u Nemackoj kada odem videcu sta je u ponudi vec sam mojim rodjacima rekao da prate situaciju sto se tice enduro motora pa ce me obavestavati kako strari stoje.Mada su mi vec rekli da se ne brinem jer svabe su to kod njih je dosta strog zakon sto se tice ispravnosti motora i uopdte za motorna vozila,mada mi rodjak savetuje da kupim od nekog auto placa jer su u full sredjeni i daju garanciju godina dana a i imam povracaj pdv a carinu ne moram da platim jer cu da nadjem motor koji je proizveden u Evropi pa da uzmem euro 1 dokument koji dokazuje da je proizveden u Evropi ne placam carinu i kada dobijem povracaj pdv na isto mu dodje tamo je pdv 19 a ovde 20  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Ako ti odgovara pozicija sedenja na njemu, KLE je sjajan motor. I to uzmeš onaj stariji u odličnom stanju, malo da voziš, a ostaviš 1.000 evra u džepu. Investicija nevelika, kao i sva dalja ulaganja u njega.

Hvala na savetu ne znam kakva je ponuda motora u Nemackoj kada odem videcu sta je u ponudi vec sam mojim rodjacima rekao da prate situaciju sto se tice enduro motora pa ce me obavestavati kako strari stoje.Mada su mi vec rekli da se ne brinem jer svabe su to kod njih je dosta strog zakon sto se tice ispravnosti motora i uopdte za motorna vozila,mada mi rodjak savetuje da kupim od nekog auto placa jer su u full sredjeni i daju garanciju godina dana a i imam povracaj pdv a carinu ne moram da platim jer cu da nadjem motor koji je proizveden u Evropi pa da uzmem euro 1 dokument koji dokazuje da je proizveden u Evropi ne placam carinu i kada dobijem povracaj pdv na isto mu dodje tamo je pdv 19 a ovde 20  :)

 

Ne znam to oko povrćaja pdv-a, ali znam da se uvoz motora te neke cene naročito i ne isplati. Za motor od 5 i više hiljada evra, da. Izaberi brzo, kupi brzo (povedi majstora), sedi i vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja