Jump to content

Moto Zajednica

Entry Level DSLR

Recommended Posts

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

ja sam imao neki panasonic fz30, kul aparatic. KAd sam kupio 350d canon, usrao sam se od srece :D 

Kad sam kupio 5d keca, nisam spavao 3 dana. :D

 

Kad sam presao posle na 5d2, 1d3 sve je to bilo kul, ali sad kad vratim  fotke sa 350d kontam koliko je on ustvari dobro telo, i nista ne moze da se poredi sa njim, telefoni, prosumeri, mali aparati itd...

 

Tako da jedan 600d (koji sam isto koristio i do jaja je) je za tebe u ovom trenutku fenomenalan izbor.

 

Sto se tice objektiva, ja sam recimo odlepio kad sam kupio canon 50 1.8 posle kit objektiva. Ono, totalno druga dimenzija fotografisanja. A tek kad sam presao na canon 85 1.8 to je bilo 5 dana ne spavanja i gledanja u njega, pogotovo kad sam ga koristio na 5d kecu. O 24-70 2.8, 70-200 necu da pricam, posle se to samo nizalo.

Sad imam vrhunsku komb nikona d750 i nikkora 85 1.4G, i cini mi se da nisam toliko odusevljen koliko sam bio kad sam kupio canopn 85 1.8. (a razlika, nebo i zemlja u koristi nikonske komb sto se tice svega) VAljda, sad vise oprema postaje manje bitna, znanje je vec na odredjenom nivou, i sad se to polako pakuje, sleze, polako dodaju neke nove stvari o kojima kao pocetnik nisam razmisljao. A i ovo mi je posao, od ovoga zivim, pa mi je foto oprema vise alat a manje zadovoljstvo u poslednje vreme.

 

TAko da, poenta je, da ces ti za pocetak biti zadovoljan sa 18-55 recimo. Radice ti posao. Kad ti postane tesno i dosadno, kupis neku 50icu 1.8. Otvaras nove dimenzije, ovo ono... Posle lagano kupujes objektive kako napredujes sa znanjem i kako ti interesovanje raste. Izbor objektiva zavisi i od grane fotografije. Ako volis portrete, neces sigurno kupiti neki sirok objektiv, vec nesto klasicno portretno (50-85). Ako volis sport, ciljaces na neki 70-200 i slicno... Itd, to ces vec videti sam sta ti odgovara.

 

Ako skontas da ovo nije za tebe, lako prodas sve to i ides dalje :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda NX650 Dominator

Goshke, sve si u pravu osim jedne stvari:

ali sad kad vratim fotke sa 350d kontam koliko je on ustvari dobro telo, i nista ne moze da se poredi sa njim, telefoni, prosumeri, mali aparati itd...

 

Moze! Vecina MILC-eva :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Chikavili, slazem se sa tobom.

 

Ali, posto ne volim da plivam, ja u vodu ulazim samo kad moram. Tako i o prici o milc-evima, ulazim samo ako bas moram :D 

 

Salim se, probao sam svasta od toga, cak i najskuplje aktuelne modele, tj probao u smislu kupio drugar ja uzeo u ruku okinuo fotku i vratio vlasniku, i sve je to kul, ali nisam neko ko moze da komentarise o tome jer nisam posedovao i koristio.

 

Opet, ovako citajuci po netu, MILC-evi su do jaja izbor za ljude kao sto je decko koji je zapoceo temu, i vredno je toga da progugla malo o njima i vidi sta se tu nudi itd.

 

U principu, on je trazio misljenje od DSLRu, pa milceve nisam ni uzimao u obzir, ali su svakako vrlo konkurentni, cak sta vise, ozbiljna je to prica u poslednjih godinu-dve. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

2markoizkule: D3100 ne podržava daljinac...

 

pogresno sam se izrazio. nisam mislio na ir daljinac vec na zicni "daljinski" okidac. mislim da sam svoj od 2m platio 800-1000din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Road Flyers, 195 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Bmw gs1200

Imam Olympus e pl 1 vec dosta dugo sa objektivom 14-42. E sad ne znam da li mi je bolje da kupim drugi objektiv ili neki dslr. Ne znam u sta je korisnije uloziti pare. http://www.kupujemprodajem.com/olimpus-40-150-ED-4-0-5-6-29938560-oglas.htm Npr ovaj objektiv. Dslr mi se svjida jer je malo brzi, mozda pravi i malo bolje fotke pri manjem svetlu. Dslr bih uzeo za oko 400e manje vise, sa nekim objektivom, ima da se nadje na kupujem prodajem. Voleo bih da cujem vase savete  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

 

Koji je to "kritican" broj okidanja za d5200 d5300 i koliko je promena tih zavesica ? 

 

najeftiniji dslr aparati traju ne manje od 100000 okidanja.profi i robusniji preko 300 hiljada. realnost je da to trake duze. deo kosta 20ak eurica za jeftinije modele. majstor da to zameni isto nesto kosta. nikon sve svoje modele testira na 100000 okidanja tako da je realno da ce svaki model potrajat barem toliko.

 

Moj 1ds II presao pola miliona da ga ne ureknem. A na nekima posle 20.000 crkne cip..jbg. Elektronika, nikad se ne yna a i kako ga timaris tako i bude. 

Mislim da covek ako hoce da nauci da slika mora da uzme dslr, da vidi kako radi ogledalo, kako se menja objektiv, kako izgleda unutra spolja, kako se podesava vamo namo, sta je crop faktor, pa da onda to pretoci u pokretne slike...... Ako oce samo da slika i da snima a da ne zna nista o tome kako nastaje magicni svet, onda moze i precicom na neki Sony mirrorless;)   :na_glavi:  :sampion: Da je hteo da snima vec bi odavno uzeo onaj 450 sto ponudih pre 2 strane ya 100 jura i snimio 4 filma i naucio se na greskama umesto sto cita biblioteku. Pritom ga ta devojka bas prodavala jeftino. Doduse mali HD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda NX650 Dominator

Mislim da covek ako hoce da nauci da slika mora da uzme dslr, da vidi kako radi ogledalo, kako se menja objektiv, kako izgleda unutra spolja, kako se podesava vamo namo, sta je crop faktor, pa da onda to pretoci u pokretne slike...... Ako oce samo da slika i da snima a da ne zna nista o tome kako nastaje magicni svet, onda moze i precicom na neki Sony mirrorless;)

Molim te, obrazlozi ovo.

Postujem ja razlicita misljenja, al' ti ga pretera.

Fotografije su nastajale i nastaju i bez ogledala, a sve ovo ostalo moze da nauci i sa mirrorless-om (i menjanje objektiva i podesavanje i crop faktor itd), nema tu nikakve precice.

Ako si vec zeleo da ispadnes mangup, zasto nisi napisao da covek ako hoce da nauci da fotografise (a ne slika) treba da uzme analogni aparat sa filmom gde nema mogucnost milion pokusaja dok ne ubode.

Znam neke svetski poznate majstore fotografije koji nikada nisu koristili slr ni dslr aparate. Kako li su oni naucili?

 

 

Sent from my Texas Instruments Scientific Calculator using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Mangup sam, moze mi se;)

Ne bih se slozio sa tobom ni u jednoj stavki. Mislim da si i ti priucen u tom domenu, po starom Srpskom obicaju, svi smo najbolji fudbalski treneri jer smo odgledali jednu utakmicu i procitali tri feljtona u Politici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Потребна помоћ - јел постоји нешто шта треба гледати и посебно обратити пажњу приликом куповине половног DSLR-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Broj okidanja, stanje zavesice (tu mo'š samo da vidiš ako već pravi sranja) opšte fizičko stanje (da ne škripi, ne lupka ništa, da nije ukršen), stanje bajoneta, da svi dugmići rade, displej ne "fercera" i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Број окидања 11К, број видео записа 2 и нешто хиљаде. Јел много? 600D је у питању

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Nije mnogo. Naprotiv, prilično je malo. Recimo da se iz ovih brojki vidi da je više snimao nego slikao. Ne znam kako utiče snimanje na DSLR aparat, jer to jako retko radim tako da ne bih o tome. U kakvom je opštem stanju aparat i koliko para traži vlasnik ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Па идем данас да га видим,ово што сам видео преко слика јесте да делује одлично очуван, не видим никакава оштећења што и власник тврди, као и што тврди да је све потпуно исправно.

Што се цене тиче, договорили смо се за замену, ја њему овај мој што сам окачио да продајем + 200е. Шта мислиш о томе?

 

P.S - да, каже човек да га је јако ретко користио, углавном за снимање

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ne pratim baš cene, ali sad sam pogledao oglase i to je otprilike to... ali ti ćeš sam odlučiti naravno, jer znaš koliko si dao za kompakt koji si oglasio. 600D je ok aparat, cela kenonova trocifrena serija geenralno. Ipak, da sam na tvom mestu, sakupio bih još koji euro i pojurio 650 ili 700d, zbog tač skrina i naprednijeg AF-a. Video sam jedan ovde http://www.kupujemprodajem.com/74389-1-nikola-svi-oglasi.htm . Isti prodavac ima i dobar 60D, a i onaj nikon 3200 mi deluje povoljno. Samo nikon ne pratim, o njemu neka neko drugi priča :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Ako se dobro sećam 650d i 700d su maltene isti aparati. 60d je isti kao 550d, samo malo robusniji i bolje odrađen, sa nekim sitnicama da bi bio klasa iznad.

 

Što se tiče videa - nema veze. 11k okidanja je malo svakako, kao i km na motoru :)

 

moj savet ti je da se trampiš, dve muve jednim udarcem. i prodaja i kupovina.

 

Kada ga budeš gledao, stisni svako dugme, probaj svaku opciju. Snimi video pa ga pusti, da testiraš i mikrofon i zvučnik. Ako imaš, ponesi laptop pa pogledaj fotografije odmah na većem ekranu.

Mislim da ako fotkaš sa velikom blendom na velikom iso sa poklopcem na obejktivu da ćeš tako najbolje isforsirati da ti se pojave mrtvi pikseli, da barem vidiš da li ih ima (1-3 nije strašno) i gde su. Mada na tako "novom" aparatu ne bih se iznenadio i da ih nema.

I veoma dobro proceni prodavca, na osnovu njega možeš možda da otkriješ i više o aparatu nego od aparata :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Evo i ja da se pohvalim, posle nekog premšljanja kupim pre 10-ak dana 700D i 18-135stm, manje od 10.000okidanja.

 

Probao prilikom kupovine i sledi mu test na izložbi ruskih pasa na  Avali sad za vikend...posle toga će verovatno skupljati prašinu, ali sam morao da ga kupim, to mi je san, baš taj komplet!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

U zdravlju da se naslikaš. :takoje:

 

Protiv sakupljanja prašine za početak predlažem EF 50 F/1.8 STM. ;)

 

Skittles je u pravu, razlike između 650 i 700D su mahom kozmetičke prirode ... Veće su recimo između 600 i 650D, ali to je prošlo prilično nezapaženo. Kenonu se najviše zamera recikliranje APSC senzora od 18M piksela, mada ja iskreno ne vidim gde je tu problem... Imao sam nekoliko različitih aparata sa tim senzorom i do ISO1600 sve je to OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Hvala, hvala!

 

Drugar ima viška Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro, prešao je na FF, razmišljam i njega da otkupim za početak, čisto da imam još neko staklo za početak, da eksperimentišem malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja skoro imao prilike da drzim u rukama jedan Nikon D5 i 24-70 2.8. Skenjao sam se opasno posle toga. Vise ne gledam ni jedan entry level. Ostacu na D200 dok ne umrem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pa nisam ni rekao da ima. Rekao sam da cu ostati na mom D200 dok se ne bude imalo za D5. tj zauvek posto sluzi za hobi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja