Jump to content

Moto Zajednica

MV Agusta Brutale

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nemačka
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800

Zdravo svima,

 

gledao sam ovde po forumu, ali ne mogu da vidim da li ovde ima bajkera koji voze Brutale, ili neku drugu MV Agustu uopste. Vidim da kod nas postoji i ovlasceni zastupnik i servis (pretpostavljam da imaju posla :stabre: inace bi se ugasili), ali se ovde o MV malo pise i diskutuje. Hteo sam da malo razmenimo iskustva i misljenja, pogotovu sada kada je firma (ponovo) spasena od bankrota jer je uskocio novi investitor, sto se videlo i na proteklom EICMA sajmu, dakle ide se dalje... Ja evo otvaram ovu temu, pa da vidimo...

 

Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Cena definitivno. Inace ja bih Agustu vrlo rado vozio. Svaki primerak je rucno napravljen i u pitnju je vrhunski inzenjering. Al sto rece Maksa, cena je u pitanju. Nova kosta ogromne pare bas zbog rucne proizvodnje a polovnih nema. Zakon ponude i potraznje radi svoje pa i kad se pojavi polovna, bude takodje za velike novce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Slazem se da je cena ali bih dodao takodje i mentalitet. Niko mi ne moze reci da neko ko vozi R1 2010 nije imao para za Dukatijevog sportaka.. Sto kaze biza ne znam zasto ali ovde ljudi beze od Italijana u globalu kao djavo od krsta.. Koliko sam samo puta cuo za italijanske motore da ne valjaju, da se kvare, da ne mogu da prismrde japancima. Zbog takvih slicnih prica je moj ćale pre 7-8godina kupio Focusa umesto Alfe.

MV Avgusta za mene je simbol kvaliteta i dizajna. Njihovi sportaci su lepi ali za naked motore nemam reci jednostavno izgled i kombinacija sa 3cilindra cine ih savrsenim.. Valjda cu i ja jednog dana da vozim Brutale :)

I ako licno zbog cene preferiram japance, Italijane smatram šmekerima i onima koji su bili i ostali sam vrh u auto-moto dizajnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da...skupo, a BMW nije skup.

Mislim da budem iskren sa italijanskim spravama ima problema i problem se dodatno uvelicava zbog cinjenice da se tim spravama NIKO ne bavi ozbiljno. Pricajte sta god hocete, ali u Srbiji nema, niti je ikada bilo ozbiljnog zastupnika za bilo sta, pogotovo ne za italijanske sprave. To su u najvecem broju slucajeva kombinacije sa dilerima van nasih granica i automatski se gubi na vremenu i kvalitetu, uz obaveznu igru gluvih telefona. Vise puta sam bio u prilici da prisustvujem gomili jednostavnih servisnih radnji u ovlascenoj radionici (u inostranstvu), stelovanjima, zamenama, azuriranju softvera, nakon poziva generalnog zastupnika, a u dogovoru sa serviserom da se nakon zakazanog susreta sve resava u najkracem mogucem roku. E sad, treba reci i da je sve to, ta nasa situacija, potpuno razumljivo. Jednostavno nema dovoljno zainteresovanih...citaj, onih koji mogu to da plate. Znaci i delovi sistema i potrosaci. Iskreno, da imam para, nikada ne bih bio ovlascen (za moto svet pricamo) za bilo sta u Srbiji. Pitanje je sve vise koliko je to rentabilno i preko. Poznajuci uslove (mahom kod svih) , ovde, a sve cesce i preko, to ostaje sport za probrane.

Zato ce to jos duuugo da bude na ledjima entuzijasta.

Vlasnik i vozac italijana, pa i engleza, u mojim ocima ce uvek imati plus za izbor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja bih dao moju benkicu za Brutale samo da ima opcije za prtljag i iole podnosljiv vizir :) Iskreno brutale je bas motor za smekerisanje bez neke dobre namene sem za to. Mozda i za stazu al o tome ne razmisljam. Tako da je i to deo ne-izbora mnogih vozaca. Mada nikad mi nece biti jasno zasto se onda mnogo vise voze italijanska kola od japanskih kad je italijansko nepouzdano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

U Kladovu je MV Agusta Brutale 750. 4 cil, 750ccm, 130ks.

Vlasnik je moj kum, bivsi vlasnik moj dobar prijatelj, a i ja sam je nekoliko puta zajahao. Prelep bajk, zlo od masine, nervozan do bola, pije NE MANJE od 10 lit/100km. Trenutno, na nekom servisu elektronike (CDI), zadnjih 7+ godina... :-P

Stagod ljubitelji Zabara pricali i pisali, zajebava sa strujom/elektronikom, kao i svaki krsteni Italijan.

Inace je bas u ovoj kombinaciji boja:post-9080-0-04006100-1483473364.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: bmw r1250 gsa

popravljao sam racunar od aguste par puta (na dva morcikla razlicitog god) slican je kao od fiat automobila ne znam tacno koji model, ako treba pomoc tu sam. Greska je to sto stoji ispod rezervoara pa se strahovito zagreva, od velike temperature samog agregata.  Moja dva dobra drugara imaju brutale , 910s i 1090r, zaista specificno iskustvo u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nemačka
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800

Da, bas zanimljivo. Sto rece pronto, verovatno nema kriticne mase zainteresovanih, a onda je i ponuda losa, i to je onda zacaran krug. Ducati je to bolje resio...

 

Moje pocetnicko iskustvo do sada je onako - mesano; s jedne strane, makina je prelepa, meni barem jako udoban polozaj sedenja, milina kad zavergla, mnogo volim i menjanje brzina bez kvacila - da mogu, parkirao bih je u dnevnoj sobi da je gledam... Ali: za 3-4 meseca otkako sam je kupio (ovde treba dodati jos: kupljena je nova, u junu) izdesavalo se svasta: posle dva meseca je crkao akumulator (tom prilikom sam naucio da tu start na kablove ne pomaze, nego sam prosao ceo program -- slep sluzba, servis, cekanje... OK, dobio sam novi akumulator jer je u garanciji, ali svejedno), onda semerinzi popustili, curi ulje - opet servis, slucaj za garanciju, na motoru su originalno fabricki montirane gume stare vise od godinu i po dana... Malo mi je to sve neozbiljno, onako bas italijanski. Ja sam usao u sve ovo sa nadom da cu moci samo da sednem i da vozim kad hocu, a ne da se dopisujem sa servisima sve vreme, tim pre buduci da o motorima ne znam nista. Mislim da je ovo idealan motor da bude drugi motor (kao kabriolet pored normalnog automobila) - treba imati nesto solidno kao glavni motor, a Agustu za paradu, u trenucima izmedju dva servisa... :na_glavi: Ali to treba finansijski izdrzati.

 

S druge strane, ovo je bila 100% emotivna odluka, bez imalo iskustva s moje strane; da sam tada znao za ovaj forum, verovatno bih se drugacije odlucio. Ovako, ostaje mi da ucim i da uzivam, i da se tu i tamo patim sa majstorima. Ali su to ipak slatke patnje... jedva cekam sezonu 2017! :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Da, bas zanimljivo. Sto rece pronto, verovatno nema kriticne mase zainteresovanih, a onda je i ponuda losa, i to je onda zacaran krug. Ducati je to bolje resio...

 

Moje pocetnicko iskustvo do sada je onako - mesano; s jedne strane, makina je prelepa, meni barem jako udoban polozaj sedenja, milina kad zavergla, mnogo volim i menjanje brzina bez kvacila - da mogu, parkirao bih je u dnevnoj sobi da je gledam... Ali: za 3-4 meseca otkako sam je kupio (ovde treba dodati jos: kupljena je nova, u junu) izdesavalo se svasta: posle dva meseca je crkao akumulator (tom prilikom sam naucio da tu start na kablove ne pomaze, nego sam prosao ceo program -- slep sluzba, servis, cekanje... OK, dobio sam novi akumulator jer je u garanciji, ali svejedno), onda simerinzi popustili, curi ulje - opet servis, slucaj za garanciju, na motoru su originalno fabricki montirane gume stare vise od godinu i po dana... Malo mi je to sve neozbiljno, onako bas italijanski. Ja sam usao u sve ovo sa nadom da cu moci samo da sednem i da vozim kad hocu, a ne da se dopisujem sa servisima sve vreme, tim pre buduci da o motorima ne znam nista. Mislim da je ovo idealan motor da bude drugi motor (kao kabriolet pored normalnog automobila) - treba imati nesto solidno kao glavni motor, a Agustu za paradu, u trenucima izmedju dva servisa... :na_glavi: Ali to treba finansijski izdrzati.

 

S druge strane, ovo je bila 100% emotivna odluka, bez imalo iskustva s moje strane; da sam tada znao za ovaj forum, verovatno bih se drugacije odlucio. Ovako, ostaje mi da ucim i da uzivam, i da se tu i tamo patim sa majstorima. Ali su to ipak slatke patnje... jedva cekam sezonu 2017! :jee1:

Verujem da je jako iritirajuce sto takav motor ima sitnica koje kvare doživljaj. Sa druge strane siguran sam da ima dosta koji ti zavide na takvom motoru i koji bi prihvatili i te sitnice

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

35cd397651db14832341b63fc4f57f98.jpg5fb8f0f3b5161f81be614822685fea8a.jpg

 

Pozdrav iz Crne Gore. Nije Agusta, ali je naked. Dosta djelova je slicno.

U pitanju je Benlli TnT1130.

 

Vozim ga vec 3-4 godine.

Ima nenormalan obrtni moment jer je agregat tro cilindricni.

 

Prije njega sam imao i R1 i Z1000 i Ktm950SM, ali sve je to... Pitomo za ovo.

 

Edit:

Svrha posta nije napisana:

 

-Nevjerovatnu char u voznji i emocije - taj motor uzburka, samo kad se upali - a tek poslije voznje...

Nesto sto nije za svaki dan. Znam da ga ne vozim po mjesec dana, ali - kad sjednem na njega i "odradim svoje", srce mi je na mjestu.

 

Zahtjevan je za odrzavanje. Majstora bas nema puno (imao sam veliku srecu da nadjem dobrog), da nisam, ne bih ga mogao voziti.

 

Lose:

-Morao je bendiks od novijeg tipa usled fabricke greske na cijeloj seriji, jer Italian

-Nove sve 3 bombine, jer Italian

-Displej od brzinometra izblijedio na suncu, jer Italian

-u niskim obrtajima ima zvuk kombinacije jahte, rashtelovanog kamiona i helikoptera pred polijetanje

 

Dobro:

-Mnogo nekih nenormalnih detalja u dizajnu (pogadjate, jer Italian :) )

-Pussy magnet

-"Wild factor", primjecen je dosta.

-poslije 4000rpm ima cistokrvni Italijanski zvuk poput Ferrari 458 Italia koji se osjeti do u kosti :)

 

U glavnom, drzim ga kako treba. Godisnje, s gumama na odrzavanje ode prosjecno cca 800eur + 400eur registracije.

 

Moze li se mnogo vise voziti jednako brzim "normalnim" motorom za iste pare - moze

Moze li manje da se ide u servis - moze

Mogu li zavrsna obrada i "sitnice" da budu kvalitetnija - mogu

 

 

Zasto onda ne vozim "normalan" motor?

 

-JER NE ZELIM! :D

 

Nadam se da je moje skromno iskustvo kao vlasnika ItalijanCa doprinijelo.

Ako administrator smatra da treba da preseli post negdje drugo, odobravam.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Lep motor, kupio sam 800 Dragster 2014, koji sam zadrzao 6 meseci

MV Agusta Brutale 800 Dragster

 

i prodao ga/zamenio za Apriliu (poznatija kao Italijansa Honda po kvalitetu  :care:  ).

 

Zbog problema koje sam imao sa MV-om mi se smucila cela sezona 2014. Nisam znao da ako odem da se vozim da li cu da se vratim ili cu da ostanem na pola puta.

 

Vozis s ortacima, stanemo da napravimo pazu...popijemo kafu, nece da upali...error, te problemi sa sifterom, te nece da ubaci , te ubaci u ler, te slaba baterija i isprazni se od jednog do grugog vikenda.. pa se zezas stalno sa garazom.... vise je bio na popravkama, sredjivanjima mapinga, gasa itd. da vise i ne znam.

Na kraju igrom slucaja probam Tuono i odusevim se motorom i prodam MV sa 800km na satu i uzmem Tuona sa 1800km od tipa kome je oduzeta dozvola na 2 godine, zbog prekoracenja brzine :moto2:  i plus morao je da isplati lizing za motor koji ne moze da vozi. ;)

Od tad, kad me neko pita za MV ja kazem (kao u jednoj staroj reklami iz 80-ih kad pita neko seljaka za muharike) :  "ja sam se te napasti resio". Moj herbicid je Tuono.

 

Sto se tice MV-a, steta za takav motor (relativno skup za 800cm) da pati od toliko decijih bolesti. Inace kada je radio kako treba, stvarno je bilo uuuuuu, ali posto sam probao Tuona....rekoh sebi ovaj je 2x uuuuu. izgleda da je stvarno najbolji naked od MV-a bio cetvorocilindras 1078RR, koji je kostao ko Svetog Petra kajgana kao nov, ali sad moze da se nadje polovan za relativno razumne pare (za Zapadnu Evropu).

 

Naravno kod svakog pravila postoje izuzeci, tako da verovatno ima i MV 800 koje ferceraju kako treba.

 

@CVX

Ortak mi je imao Benelli 899 kao drugi motor i probao sam ga i stvarno odlican motor i originalan. On nije imao nikakvih problema, sta vise pokazao se kao pouzdan. Hteo je posle da uzme r160, ali kupio neku vikendicu pa potrosio pare za sredjivanje. Sad skuplja parice da kupi legendu Moto Morini Corsaro 1200 (naravno polovan).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Sam vlasnik zna zasto prodaje.

http://www.olx.ba/r/24082034/767586

 

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

 

Zajebao se pri odabiru motora, kao i svi koji predju sa japanca na italijana. ;)  Tako je moj drugar u Bijeljini zamjenio GSXR 1000 K7 sa novim Ducati-jem 1198, pa nakon tri mjeseca javno reka oda se zajebao. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Macedonia
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 1090r 2013

ja vozim Bruta;e 1090r 

motor je prelep, pravi zver....ali jedna stvar me nervira, ne prikaze koliko goriva imas... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Vozim 2014 Brutale 800 skoro godinu dana i kao kod nekih ovde, odluka da ga kupim je bila 100% emotivna. Nisam planirao da ga uzmem dok nisam jedan dan bio dokon i otisao da ga pogledam. Bila je to ljubav na prvi pogled. Citao sam o problemima koje fabrika ima, o bankrotu, te ih kupio ovaj, pa prodao onaj, pa su neozbiljni...ali emocije su bile jace.

Prvi utisak voznje je vrlo cudan. Prethodni motor GSXR 600 K9, moj od prvog dana, utegnut, sve perfektno radi. Kad sam seo na Brutale, posle Suzukija, osecaj je kao da se motor raspada ispod mene. Sve sam se okretao da vidim da nisu neki delovi ostali iza. :-) Ali ubrzanje i zvuk motora (izduva) je stvarno brutalno. Gixer je malo dete kako ovo cudo vuce.

 

Pozitivne strane: prelep je, ludacko ubrzanje, upravljanje je fantasticno, nisam imao nikakvih kvarova na njemu, solidan polozaj sedenja.

Negativne strane: Sediste je dosta tvrdo i neudobno, gas je blago receno cudan ispod 4000 obrtaja u smislu da trza. To je mana cele serije. Moze se ublaziti sa drugom mapom, ali ne i skroz otkloniti. Dosta je nezgodno po gradu.

 

E sad, desila se jedna stvar koja me je totalno pokolebala. Slucajno sam polomio jedan plasticni deo koji nosi drzac tablice i trebao mi je novi. Kada sam zvao Trion, rekli su mi da ne mogu da nabave. Zvao sam ih jedno 5-6 puta, nasao tacan kataloski broj, samo da poruce, ali jednostavno bez objasnjenja su rekli da ne mogu da ga nabave. Lepo sam otisao na Evolutionbike.it i vrlo ljubazno osoblje mi je dalo instrukcije za placanje, spakovali deo i poslali. U roku od 7 dana sam resio problem. U slucaju da mi treba neka ozbiljnija podrska, nisam siguran da li bih mogao da se oslonim na lokalni servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Macedonia
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 1090r 2013

ja je imam dve nedelje, i spremam se da putujem Rumuniju na  12.04.2017 za Iasi(negde na granica Moldaviju) pa videcemo kako ce ici dugi put.

zaista je sedlo tvrdo, ali to me ne nervira toliko koliko sta nemam indikator koliko gorivo imam u rezervoaru.  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja