Jump to content

Moto Zajednica

U potrazi za bajom

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Akaroa i Duvauchelle su najveća naselja na poluostrvu. Nalaze se u najvećem i ako ne najlepšem ono bar najpitomijem zalivu. Iz maorskog naziva prvog se to ne vidi, ali iz imena drugog je poprilično jasno da su ovaj kraj prvi naselili Francuzi. Prošle godine sam bio u Akaroi u vreme nekog praznika i glavna ulica je bila okićena francuskim trobojkama. Francuski jezik nisam čuo, osim u jednoj poslastičarnici gde se gazda nadvikivao sa radnicom, pušeći sve u tri, što je ovde poprilično neobično. Kolači su bili suvi, bajati, nikakvi, kao i kafa.

Već na ulasku u Akarou me dočekuje ogromna gužva i vrućina. Izgleda da su mnogi rešili da ovde dočekaju Novu godinu. Samo malo okrznem olinjali šmek francuskog kolonijalizma

 

PIC_9826.jpg

 

PIC_9827.jpg

 

PIC_9829.jpg

 

I okrećem nazad na magistralu 75 koja je, iako duži, ustvari brži put do Krajstčerča.

PIC_9832.jpg

 

Magistrala prvo prati krivudanje zaliva, a onda oštrije vijuga preko nekih brdašaca. Široka je i prilično brza.

PIC_9841.jpg

 

PIC_9833.jpg

 

Ograničenje brzine je 100km/h, kao i svuda. Trudim se da ne prelazim 110, koliko se uglavnom kreću automobili. Srećem mnogo motocikala u oba smera. Neki idu i malo brže, ali ja ne bih da rizikujem debelu kaznu. To je i jedan od razloga, ne najvažniji, zašto sam se odlučio za ovog mališu od 500ccm i <50ks. Većina motociklista ne pozdravlja, ali s obzirom da se vozi levom stranom to i jeste malo komplikovanije.

Da bih izbegao dosadni pravac kroz ravnicu, sa magistrale 75 skrećem ka Gebbies Pass-u.

PIC_9846.jpg

 

Naziv obećava, unapred se radujem. Počinje ravnicom

PIC_9847.jpg

 

Sledi uzbrdica, Suzuki posustaje, dodajem gas, motor se gasi. Prebacujem slavinu na rezervu. Ništa. Prebacujem na direktni protok – ništa, neće da upali. Otvaram rezervoar, ima još poprilično goriva. Posle toga je upalio. Odušak zeza. Taman što sam se uverio da je sve u redu, ono opet ravnica i za 10 minuta se nađoh u Governors bay-u, odakle sam maltene i krenuo. Pa kakav je to pass? Kakvo lažno predstavljanje. Pihh...

Ali ništa zato, tu je Ona

PIC_9852.jpg

 

da pruži sitna zadovoljstva

PIC_9851.jpg

 

u vidu makijata. Kafe, restoran i čokolaterija „SHE“. Najbolja kafa u ovom kraju i ručno pravljena čokolada.

I još jedno malo zadovoljstvo, Dajers pas ponovo pre povratka u Krajstčerč.

 

I jedno veliko. Osmeh kada smo ove plaže sutradan posetili zajedno

PIC_9866.jpg

 

Kraj

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD04

Ova zadnja slika kao da je uslikana na Babinom zubu. ☺

Prijatelju putopis ti je pravo osveženje u ove tmurne dane. Što rece neko prava egzotika.

 

 

 

Sent from my SM-G388F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

citam putopis, gledam fotke, pogledam ovu bljuzgu napolju... jbte, gde ja zivim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Na severnoj polulopti gde Deda Mraz dolazi sankama i Bozic ne pada u leto.

Novi Zeland moze da izgleda kao tropski raj samo na slikama. 

Zbog vetra i velikih talasa jeste raj i za surfere. Meni nije.

Pravog leta i zime nema. Samo balkansko rano prolece i kasna jesen

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Aleluja!

 

Kompletan si sada i "down under" . Stavi kafu, eto me...

 

Kafa je pristavljena. Sada je pravi trenutak. Leto je, a prošle godine je i jesen bila lepa do pred kraj maja.

Da li ćemo kafu popiti ovde ili na Cvetnom trgu je samo do vas. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Covece sto ne pitas, nego si zalutao na drugi kontinent. Baja je u Madjarskoj. Ja bi' ti objasnio kako da dodjes, biJo sam u Somboru u vojski :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Bas lepo, po fotkama, sad bih se preselio dole, samo mi deluje da je NZ ipak premalen i da se sve obidje u mesec dana, a posle ti prelepi puteljci postanu dosadni. Nadam se da gresim za ovo.

 

A tu pricu ko je "rodjeni" i ko je prvi zaposeo, potezu oni sto nicim drugim ne mogu da se pohvale, pa 'ajde makar da te unize na taj nacin. Za 3 godine koliko sam ziveo u Bgu, nebrojeno puta sam se susreo s takvima, valjda veliki grad pa pun svakakvog olosa, a olos se uvek istakne prvi.

 

Putopisi Vam idu od ruke, a nama se cita po ovoj hladnoci, tako da slobodno nastavite... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja