Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2017

Recommended Posts

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Pratim Dakar dugo, dugo, i volio bih da se povede rasprava oko ovoga, ali i oko cjelokupnog moto sporta šta i kako...Ima dosta toga istinitog u gore navedenim postovima..Naravno da nije istorijski uspijeh ova pozicija, naravno npr da bi i Gabor mogao ako ništa bar malo da smrša, značilo bi mnogo i profesionlanije bi bilo..ALI, zaista mislim da se ovde u ovoj temi ne treba o tome razglabati i u neku ruku omalovažavati uspijeh našeg takmičara, jer po meni vidjeti srpsku zastavu na kraju ovog relija je veliki uspijeh i meni je izuzetno milo svaki put kad vidim tu sliku...Prošle godine su i naša dva momka sa Opelom probala, isto im država pomogla, ali se sa prve dine vratise..Predlažem da se napravi nova tema, jer ima materijala za konstruktivnu raspravu, ovde ne..Još jednom svaka čast Gaboru

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Koliko sam shvatio u ovoj drzavi ako ti se pruza prilika da dobijes pare ( otmes) , OTMI jer ako to ti ne otmes  neko drugi ce.

 

I da svaka cast Gaboru na svemu , ako je drzava htela da sponzorise nekog drugog taj drugi je trebao da trazi ?

 

Gabor je sam zavrsio na mestu gde je zavrsio ,nije tu samo da bi se prodao dalje,  a ostali sportovi ? Pare utucene u fudbalsku reprezentaciju da se izgrade 3 staze kao NAVAK , a rezultat ??

 

Organizovano prvenstvo u kosarci  srbiji , reprezentacija jedva osvojila 9. mesto ?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5730 postova

Milky razumem tvoju ogorcenost i hajde sto nije mesto za raspravu ali i fudbal (koji inace ne volim ni malo) i kosarka sigurno "vracaju" vise para od moto sporta. Naravno trose mnogo vise ali i regrutuju mnogo vise ljubitelja i svega ostalog (jasno je na sta mislim nadam se).

 

Tenis ne znam da li drzava investira ali znam da su porodice tenisera same nosile teret (i Monika i Novak...).

 

Gabor je verovatno poceo i vozio prvih nekoliko Dakar relija bez pomoci ili sa izuzetno malom pomoci drzave a drzava kao drzava po meni ne treba ni dinara ni njemu ni ostalima da daje. Sve to privatizovati pa sta prezivi prezivelo je na ekonomskim osnovama.

 

Drzava treba da investira samo u pionire i kadete kao sto je nekad postojala SOFKA a posle kada se predje na profesionalni nivo tu nema investicija. Ne verujem da Nemacka ulaze u nekog Bradla ili Sumahera kao ni Italija u Rosija itd. Jednostavno profesionalni sport treba da bude profesionalni. Kakve drzava koristi ima sve i da je Gabor bio prvi? Promocija drzave, zastava na podijumu? Dirk Novicki je platio sam osiguranje Dalasu da bi igrao za reprezentaciju, Argetinci su sami finansirali put u USA na svetsko prvenstvo u kosarci...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Jel neko od vas video Gabora uzivo kako vozi kada  ga tako osudjujete??

Nažalost jesam video i kako vozi i kako se ponaša na stazi prema ostalim takmičarima, ali samo u okviru ovog našeg nazovi šampionata. A da stvar bude tragičnija njegov stil vožnje i manire su na svojoj koži osetili mnogi od kojih se neki nikada nisu oporavili od povreda koje su zadobili u duelu sa njim, još iz vremena kada je vozio klasu 125. Na evropskim stazama je manji od makovog zrna iako ima skoro dva metra i dva tovara. 

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

ovo država plaća?!

Ne država, država nikada ništa nije plaćala niti poklanjala, plaćaju poreski obveznici.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Pratim Dakar dugo, dugo, i volio bih da se povede rasprava oko ovoga, ali i oko cjelokupnog moto sporta šta i kako...Ima dosta toga istinitog u gore navedenim postovima..Naravno da nije istorijski uspijeh ova pozicija, naravno npr da bi i Gabor mogao ako ništa bar malo da smrša, značilo bi mnogo i profesionlanije bi bilo..ALI, zaista mislim da se ovde u ovoj temi ne treba o tome razglabati i u neku ruku omalovažavati uspijeh našeg takmičara, jer po meni vidjeti srpsku zastavu na kraju ovog relija je veliki uspijeh i meni je izuzetno milo svaki put kad vidim tu sliku...Prošle godine su i naša dva momka sa Opelom probala, isto im država pomogla, ali se sa prve dine vratise..Predlažem da se napravi nova tema, jer ima materijala za konstruktivnu raspravu, ovde ne..Još jednom svaka čast Gaboru

Za tvoju informaciju, ako ne veruješ izguglaj Sagmajster je ove godine nastupao za ekipu iz Rumunije, tako da je to mahanje srpskom zastavom i udaranja na nacionalne emocije više nego licemerno. Sve ovo i još mnogo toga dovoljan je razlog da neko za sve ove godine napravi jednu objektivnu analizu o Sgmajsterovog učinika. Da to uporedi sa drugim vozačima koji uprkos boljim rezultatima ne prave od sebe heroje i vanzemaljce. Slažem se da je veliki uspeh završiti reli, ali od toga ne treba praviti mitologiju, uostalom šta sad Englezi treba da rade posle trijumfa njihovog vozača ili Francuzi posle tolikih pobeda koje je ostvario Peterhansel što u moto što u auto klasi.  

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

 

Pratim Dakar dugo, dugo, i volio bih da se povede rasprava oko ovoga, ali i oko cjelokupnog moto sporta šta i kako...Ima dosta toga istinitog u gore navedenim postovima..Naravno da nije istorijski uspijeh ova pozicija, naravno npr da bi i Gabor mogao ako ništa bar malo da smrša, značilo bi mnogo i profesionlanije bi bilo..ALI, zaista mislim da se ovde u ovoj temi ne treba o tome razglabati i u neku ruku omalovažavati uspijeh našeg takmičara, jer po meni vidjeti srpsku zastavu na kraju ovog relija je veliki uspijeh i meni je izuzetno milo svaki put kad vidim tu sliku...Prošle godine su i naša dva momka sa Opelom probala, isto im država pomogla, ali se sa prve dine vratise..Predlažem da se napravi nova tema, jer ima materijala za konstruktivnu raspravu, ovde ne..Još jednom svaka čast Gaboru

Za tvoju informaciju, ako ne veruješ izguglaj Sagmajster je ove godine nastupao za ekipu iz Rumunije, tako da je to mahanje srpskom zastavom i udaranja na nacionalne emocije više nego licemerno. Sve ovo i još mnogo toga dovoljan je razlog da neko za sve ove godine napravi jednu objektivnu analizu o Sgmajsterovog učinika. Da to uporedi sa drugim vozačima koji uprkos boljim rezultatima ne prave od sebe heroje i vanzemaljce. Slažem se da je veliki uspeh završiti reli, ali od toga ne treba praviti mitologiju, uostalom šta sad Englezi treba da rade posle trijumfa njihovog vozača ili Francuzi posle tolikih pobeda koje je ostvario Peterhansel što u moto što u auto klasi.  

 

Mislio sam ući u konstruktivnu raspravu, ali očigledno ti imaš nešto lično protiv Sagmajstera,i to bi bila klasična ad hominem rasprava i napadi..Pošto ja nemam neku ličnu empatiju prema njemu, jer sam ga u životu sve ukupno vidio pola sata na tvu, pa da ga tako jako branim, bespredmetno je dalje tjerati...A iskreno draže mi je što je vozio i za rumunski tim a razvio srpsku zastavu i što je pored njegovog imena stojala srpska zastava, već da je vozio za srpski tim sa rumunskim zastavama...A što se tiče "euforije", kakva crna euforija, na našim vjestima prije ćeš čovjeka sa tri ruke vidjeti nego izvještaj sa Dakara..Jedino što se po ovim auto-moto portalima može ponešto pročitati, a opet o čemu ćemo pričati ovdje ako ne o tome..ili ćemo i ovde kad smo već kod euforije znati kad je neki naš 250. teniser pobjedio u Donjem Prčištu 456. tenisera...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5730 postova

Slobodane nepravedno uzimas tenisere za primer jer poplava tenisa u Srbiji se desila nakon sto smo imali 3 zenska broja 1, jedbog muskog broja 1 i jednog broja 1 u dublu. Monika, Ana, Jelena i Novak nisu stigli do uspeha uz pomoc drzave a nisu ni Boba, Janko, Nenad i Viktor.

 

Martin Vugrinec je vozio Red Bull rookie cup pa ga nije pomagala drzava cak je vozio nas sampionat i snalazio se sam za sponzore. Mozemo mi da se bunimo koliko hocemo ali Auto Moto sport je daleko manje gledan globalno i od fudbala i od kosarke i od tenisa.

 

Voleo bih da savez nabavi 15-20 mini bajkova i jos toliko 125-ca i da organizuje pionirski sampionat makar po karting stazama i Navaku pa da imamo klince koji ce kasnije uz pomoc sponzora mozda napraviti neki rezultat. Sve preko toga je tesko ostvarivo.

 

Sto se drzave tice po meni je vise nego dovoljno sto daju sportske penzije osvajacima medalja kao i nagrade za medalje na velikim takmicenjima.

 

Ne poznajem ni Arsu ni Gabora ali nekako verujem Arsi za ovo sto pise o domacem sampionatu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

   Tenisere uzimam za primjer jer od 20 min sportskog dodatka dnevniku 10 ide na tenis...a npr. borba je hoće li na sekund reći ko je danas trijumfovao u GP/F1..U dnevnim novinama koje se bave sportom tenis se razvuče na par strana, a svjetski i naš auto-moto sport, boks, se sve strpa na jednu stranu u vidu crtice..A bilo je drugačije, nije da nije, od tenisa smo znali da se šiba loptica preko neke mreže, a eno imas na youtubu snimak trke sa Ušća, prenos na RTS sa sve grafikom :) ..eej pa ja bih se izvrnuo na dupe da danas vidim i približno nešto slično na našim tv...

 

   U suštini nije da se ne slažem sa tobom, ali malo to gledam drugačije, pa i te bajkove kad kupi država, kome ih dati da vozi..opet će biti jedna ovakva tema i zašto XY bas da vozi..Takođe, uopšte nemam problem da vjerujem Arsi na napisanom, niti kažem da nije istina, samo ja to gledam van Gabora, Pere, Mike...Hoću da kažem, pošto već živimo u sistemu kakvom živimo, da mi je drago što je država na ovakav način podržala moto sport..Ako je Gabor najbolji u Srbiji za ovo, neka ga podržava i dalje, a ako ima već neko bolji (moguće, nisam upućen dovoljno u materiju) Gabor ne treba da ima ekskluzivno pravo već dati šansu tom nekom drugom, to je moje mišljenje..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Trebalo bi nekako da se ustanovi koliko to love Saghmeister dobija od poreskih obveznika pre nego što se upustimo u ovu temu. Sve preko simbolične pomoći je previše. Čovek je entuzijasta/učesnik... ako nađe privatne sponzore to je njegova lična stvar. A da ga kofinansira neko ministarstvo da bude "pretposlednji" mislim da je suludo.

 

 

Arso, mislim da je bezveze da se Laia Sanz koristi kao reper za neuspeh.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5730 postova

Ovo sto si primetio za bajkove koje bi kupila drzava sam shvatio istog momenta kada sam napisao. Secamo se svi nacionalne klase i Flojda ;)

Mene licno izludjuje pisanje o Novakovoj zeni, sinu, ocu, majci, stricu, bratu... ali ceo svet je zuta stampa.

 

Pazi misljenja sam da trka na Uscu moze ponovo da bude dogadjaj kao i Miseluk i Batajnica i sve ako bi se nasao sponzor za primamljive nagrade. Video sam da To Crank cita a znam da on zna dosta o situaciji u moto sportu u Madjarskoj mozda zna i kako odnosno da li i koliko tamo drzava pomaze ili je sve ekonomski princip

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ovo sto si primetio za bajkove koje bi kupila drzava sam shvatio istog momenta kada sam napisao. Secamo se svi nacionalne klase i Flojda ;)

Mene licno izludjuje pisanje o Novakovoj zeni, sinu, ocu, majci, stricu, bratu... ali ceo svet je zuta stampa.

 

Pazi misljenja sam da trka na Uscu moze ponovo da bude dogadjaj kao i Miseluk i Batajnica i sve ako bi se nasao sponzor za primamljive nagrade. Video sam da To Crank cita a znam da on zna dosta o situaciji u moto sportu u Madjarskoj mozda zna i kako odnosno da li i koliko tamo drzava pomaze ili je sve ekonomski princip

Ali kako kad je sam auto moto savez ne zainteresovan ??? Samo svoj dzep i to je to

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5730 postova

 

Ovo sto si primetio za bajkove koje bi kupila drzava sam shvatio istog momenta kada sam napisao. Secamo se svi nacionalne klase i Flojda ;)

Mene licno izludjuje pisanje o Novakovoj zeni, sinu, ocu, majci, stricu, bratu... ali ceo svet je zuta stampa.

 

Pazi misljenja sam da trka na Uscu moze ponovo da bude dogadjaj kao i Miseluk i Batajnica i sve ako bi se nasao sponzor za primamljive nagrade. Video sam da To Crank cita a znam da on zna dosta o situaciji u moto sportu u Madjarskoj mozda zna i kako odnosno da li i koliko tamo drzava pomaze ili je sve ekonomski princip

Ali kako kad je sam auto moto savez ne zainteresovan ??? Samo svoj dzep i to je to

E to je vec druga i ozbiljna tema. U svim savezima se nalaze ljudi koji uglavnom ne bi trebali da budu tu. Ne moraju na celu saveza biti sportisti ali moraju biti menadzeri. Moraju da znaju kako da animiraju sponzore, kako da upravljaju novcima i dobrima. Kod nas su ili bivsi sportisti ili partijski cinovnici u savezima.

 

Ne znam verovatno ovo sto pisem tezi utopiji ali i savez mora da posluje na ekonomskim principima a ne na pomoci drzavnih firmi i sa parama poreskih obveznika. Za mene je prihvatljivo iskljucivo pomaganje klinaca u sportovima za stvaranje sto vece baze talenata i sklanjanje dece sa ulice. Svi ostali u banku po kredite, u red kod sponzora...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

 

Pratim Dakar dugo, dugo, i volio bih da se povede rasprava oko ovoga, ali i oko cjelokupnog moto sporta šta i kako...Ima dosta toga istinitog u gore navedenim postovima..Naravno da nije istorijski uspijeh ova pozicija, naravno npr da bi i Gabor mogao ako ništa bar malo da smrša, značilo bi mnogo i profesionlanije bi bilo..ALI, zaista mislim da se ovde u ovoj temi ne treba o tome razglabati i u neku ruku omalovažavati uspijeh našeg takmičara, jer po meni vidjeti srpsku zastavu na kraju ovog relija je veliki uspijeh i meni je izuzetno milo svaki put kad vidim tu sliku...Prošle godine su i naša dva momka sa Opelom probala, isto im država pomogla, ali se sa prve dine vratise..Predlažem da se napravi nova tema, jer ima materijala za konstruktivnu raspravu, ovde ne..Još jednom svaka čast Gaboru

Za tvoju informaciju, ako ne veruješ izguglaj Sagmajster je ove godine nastupao za ekipu iz Rumunije, tako da je to mahanje srpskom zastavom i udaranja na nacionalne emocije više nego licemerno. Sve ovo i još mnogo toga dovoljan je razlog da neko za sve ove godine napravi jednu objektivnu analizu o Sgmajsterovog učinika. Da to uporedi sa drugim vozačima koji uprkos boljim rezultatima ne prave od sebe heroje i vanzemaljce. Slažem se da je veliki uspeh završiti reli, ali od toga ne treba praviti mitologiju, uostalom šta sad Englezi treba da rade posle trijumfa njihovog vozača ili Francuzi posle tolikih pobeda koje je ostvario Peterhansel što u moto što u auto klasi.  

 

Mislio sam ući u konstruktivnu raspravu, ali očigledno ti imaš nešto lično protiv Sagmajstera,i to bi bila klasična ad hominem rasprava i napadi..Pošto ja nemam neku ličnu empatiju prema njemu, jer sam ga u životu sve ukupno vidio pola sata na tvu, pa da ga tako jako branim, bespredmetno je dalje tjerati...A iskreno draže mi je što je vozio i za rumunski tim a razvio srpsku zastavu i što je pored njegovog imena stojala srpska zastava, već da je vozio za srpski tim sa rumunskim zastavama...A što se tiče "euforije", kakva crna euforija, na našim vjestima prije ćeš čovjeka sa tri ruke vidjeti nego izvještaj sa Dakara..Jedino što se po ovim auto-moto portalima može ponešto pročitati, a opet o čemu ćemo pričati ovdje ako ne o tome..ili ćemo i ovde kad smo već kod euforije znati kad je neki naš 250. teniser pobjedio u Donjem Prčištu 456. tenisera...

 

Zašto ovde na ovim našim prostorima kad izneseš relevantne podatke potkrepljene činjenicom oni se tumače kao nešto lično. Nemam ništa ni protiv Sagmajstera ni protiv bilo kog moto kros vozača u Srbiji, ali činjenice su činjenice. Malo se raspitaj, ali ne kod "novinara" tipa Šljivića i Đenića, Sagmajsterove  PR agencije već kod vozača koji su se takmičili sa njim. A kako stvari stoje Sagmajster junior je nasledio tatine manire pa možeš i o tome da se informišeš. Nažalost u zemlji Srbiji se sve bazira na mitologiji od istorije pa sve do moto krosa i zbog toga jesmo tu gde smo. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Naravno da ne treba država i da treba privući sponzore, ali sponzori neće doći ako njihovo ime ne može da se vidi u novinama, dnevniku..Treba da se malo više medijske pažnje da, pa će se i zainteresovanost sponzora probuditi..a do tada što se tiče onih Alpina, mrka kapa ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5730 postova

Naravno da ne treba država i da treba privući sponzore, ali sponzori neće doći ako njihovo ime ne može da se vidi u novinama, dnevniku..Treba da se malo više medijske pažnje da, pa će se i zainteresovanost sponzora probuditi..a do tada što se tiče onih Alpina, mrka kapa ;)

Za Alpine svaka cast :)

 

Pa eto resenja ponuditi Zeljku Mitrovicu mesto predsednika moto saveza, Milici Mitrovic auto saveza...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Kad se pojavi jos neko ime pod srpskom zastavom u internacionalnm takmicenjima i to u trajanju od deset godina, onda cemo uporedjivati, Do tada je Gabor broj jedan makar zavrsavao Dakar i kao 100+. O cemu bre pricamo ovde, koje crno pumpanje parama, uzdizanje i kojesta. Ko danas daje pare tek tako, sve se tu proracunava od troskova do prevoza, tehnicke podrske, clanova tima i u celoj toj prici verovatno dobije samo deo toga a za ostalo se snalazi kako zna i ume. A zasluzio je, on traje, eej deset godina za redom. Da nam je vise takvih kao on bilo bi nam svima bolje, nemojmo sve use#avti kojekakvim nebuloznim tracarenjem i to na ovom forumu. Samo potvrdjujemo da se uspeh u Srbiji ne prasta. Nije on kriv sto nemamo staze, niti jaka takmicenja niti sto nam je tako kako je. Bori se covek za sebe pod Srpskom zastavom i to je sasvim dovoljno. Ko misli da je to malo, neka proba sam svojim stopama.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Verujem da veci deo covek placa sam sebi i sramota je nekog ko postigne uspeh pod imenom nase zemlje, pljuvati i smanjivati ono sto je uradio. 2 prsta gore ko hoce na sledeci rally, pa da mu nadjemo sponzore i vidimo sta ce da uradi.

Ja Gabora nikad nisam gotivio veliko, ali ne mogu da ne pokazem postovanje onome sto radi vec par godina.

Na drugu stranu, gledao sam kako arlauce od bodolova i zavrsava trku sa slomljenom rukom. Bese 3. tad ako se secam dobro, a pao je 2-3 kruga pred kraj. Covek ima srce i 00 i svaka mu cast na tome!

A mi drzavu nemamo zglavnu pa nemamo... te ima vise rijalitija i sunda na tv od bilo ceka zdravog, a tako je i sa ulaganjem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja