Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2017

Recommended Posts

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Hvala ti puno na iskrenom odgovoru.

 

Mislim da pljuvanje sad konačno može da stane. Čovek sam sebi finansira učestvovanje odnosno sam i sponzori koje je opet sam obezbedio. Nikakvog državnog finansiranja tu nema i naivno je i pomisliti tako nešto jer naša država neće ništa da finansira. Pretpostavljao sam negde da je ovakva situacija ali nisam bio siguran pa nisam ni hteo da lupim.

 

Od mene sve čestitke i da još dugo učestvuješ!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

E sad imam jedno pitanje koje me zaista zanima...

Kako na Dakaru funkcioniše jedan "običan dan" ? Da li vodu i hranu nosiš sa sobom? Da li se usput odmaraš, kako funkcioniše klonja i slično?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Ali ako od Vas neko zeli da ucestvuje i naravno skupi sponzore ili sam finansira tu sam da pomognem kao sto sam resavao situaciju i momcima iz Kraljeva koji su pre par godina krenuli na Dakar.Nazalost oni nisu stigli do cilja.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Pozdrav Gabore,

 

Prvo da iskoristim priliku da ti cestitam na svemu uradjenom u ovom nizu godina uz nadu da cemo te i dalje gledati na sledecim Dakar takmicenjima.

 

Kao i sto je vecina nas pretpostavila pomoc drzave je smesna u tvom slucaju.

 

Mene interesuje da li si davao pare i iz svog dzepa za prvo ucesce?

 

Koliko kosta i koliko je star motor koji si vozio ove godine? Negde je spomenuto da je tvoj motor medju starijima na takmicenju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Još jednom velike čestitke i još dugo da učestvuješ..i ako ti ne bude mrsko odvojiti jedan sat i kao što reče kolega Robin opisati nam jedan dan na Dakaru, bilo bi fino iz prve ruke pročitati..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Dan na Dakaru izgleda ovako,ustajanje svaki dan oko 3,30h dorucak pola sata posle sredivanje opreme i rodbuka jos pola sata dopuna tecnosti i hrane.Start iz kampa oko 5h nocna voznja 2 sata do starta specijale,posle specijala kome kako od 5-9 sati i jos posle do sledeceg kampa 200-300km .To znaci svaki dan od 12 do 15 sati voznje 700-900km

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Na prvom Dakaru sam vozio za MOL oni su mi platili kotizaciju a ostalo sam ja i sponzori.Moj motor je KTM450 RALLY REPLICA 2011 godiste ovo mu je bio peti Dakar i sad vredi oko 10000 hiljada

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Bravo Gabore i hvala ti na odgovorima. Još jednom čestitke na svemu što si postigao do sada i na ovom poslednjem Reliju. Ako i ove godine budeš učestvovao u Raškoj na Enduro vožnji, upoznaćemo se sigurno.  :care:  :care:  :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ucestvovanje na Dakar reliju kosta -kotizacija 14800,asistencija od 13000-18000,avio karta oko1600,gume spoljne i musevi 12 garnitura oko 5000,kupovina prava rezervnih delova od KTM-a 2000+rezervni delovi sto potrosis tokom takmicenja,oprema dve garniture oko 2000+naravno motor koji imas to je od prilike trosak.Od drzave sam dobio dve avio karte i hotelski smestaj pre i posle takmicenja, ostale troskove su mi placali sponzori ali moram da napomenem da sam ih imao preko 30.

Lepo je o Gabora što se oglasio i pokušao da nam pruži objašnjenje koje se odnosi na finasiranje njegovog učešća na ovogodišnjem Dakar reliju, mada to niko od njega niti je očekivao niti tražio, budući da je on sporedna ličnost u celoj ovoj priči koja samo na prvi pogled izgleda jednostavna, a mnogi na forumu su je doživeli kao atak na Sagmajsterov lik i delo. Odnosno okarakterisali pljuvačinom. Naime da li je reč o Gaboru, Janku ili Marku kada se govori o neutemeljenim medijskim hvalospevima, od kojih svakom iole normalnom biva muka, krajnje je irelevantno.

U celoj ovoj priči, kao i u mnogim sličnim, poenta je da ne puca Gavrilo već pucaju principi.

A jedan od osnovnih principa na kome počiva svako uređeno društvo je taj da svaki građanin ima puno pravo da zna ko i kako troši njegov novac, koji se u neuređenim društvima naziva državnim novcem. Pošto nas državni zvaničnici decenijama ubeđuju u to kako Srbija stremi ka tome da postane uređena država onda je pitanje finasiranja učešća na ovogodišnjem, ali prethodnim Dakar relijima koji u suštini su ili privatna stvar ili nadmetanje ekipa a nikako državnih reprezentacija, krajnje legitimno. Naročito kada se u vidu ima stanje u srpskom moto sportu koji je, hteli to neki da priznaju ili ne, izdisaju.

Nebitno je da li neko 73. mesto Gabora Sagmajstera smatra facinantnim i divljenja vrednim uspehom njega kao takmičara ili Srbije kao države, ili na to gleda kao na rezultat ispod proseka. Da li je Gaborov, Jankov ili Markov navijač ili na njihove rezultate doživljava na racionalan i objektivan način. Bitno u svemu ovome je da stvari što se tiču finasiranja učešća na ovogodišnjem Dakaru nisu onakve kakve žele da nam se predstave.

Da neko ne govori istinu.

Ili Gabor koji u svom obraćanju na forumu tvrdi da je od države, ma šta on pod tim podrazumevao, dobio samo dve avionske karte ili su gledaoce obmanuli novinari SOS kanala, koji su u svom prilogu sa konferencije za novinare koja je prthodila Sagmajsterovom putu u na Dakar izneli konstataciju da bez pomoći države, Pokrajinskog sekretariojata za sport Gabor ne bi mogao da obezbedi sredstva za učešće na reliju. Ili istinu ne govori ni produkcija ABS Show u čijem prilogu sam Gabor na prvom mestu kao one koji su mu pomogli navodi Ministarstvo za sport, AMSS, MSS, Pokrajinsku vladu, Grad Suboticu, gradonačelnika i gradskog sekretara za sport...

Na sreću ili žalost, zavisi sa koje se pozicije stvari posmatraju, ovo je ipak doba informacionih tehnologija i interneta, pa je neka saznanja ili podatke mnogo lakše proveriti nego što je to bilo nekada.

Pa tako kada sa pažnjom pogledate ova dva video priloga, verovatno će te i se i vi naći u čudu kada vidite i čujete da neko, kao što je to Gabor učinio u svom obraćanju na forumu, demantuje samog sebe. Naravno, dok na svetlost dana ne isplivaju konkretni podaci, a isplivaće da li za sedam, mesec, godinu dana.., koliko je srpske poreske obveznike koštalo ovogodišnje Sagmajsterovo učešće na Dakaru, u opticaju ostaje objašnjenje da je od svih tih državnih i lokalnih institucija koje je sam naveo Gabor dobio isključivo moralnu podršku. Međutim istu vrstu podrške je dobio i od najmanje hiljadu i kusur svojih navijača, ali njih u nabrajanju nigde ne pominje.

Na kraju krajeva, da ne bi bilo kako smo mi, koje do imbecilnosti ne fascinira historijsko Gaborovo 73. mesto na ovogodišnjem Dakaru, tamo neki dokoni polusvet koji samo gleda kako će nekoga da omalovaži pogledajte ova dva video priloga. U prilogu SOS kanala posebno obratite pažnju između 3:16 minuta i kraja.

U prilogu produkcije ABS Show na deo između 0:59 i 1:03 minuta i deo između 4:30 i 6:45 minuta.

A možda je i ovde u pitanju objašnjenje, veoma često da nekažem svakodnevno kada je reč o srpskim političarima i svima koji sebe tako doživljavaju:

-Jeste da sam ja to i tako rekao ali nisam tako mislio!!!

A kada je reč o interesnoj udruzi zvanoj Moto savez Srbije i njihovoj brizi za razvoj i uspeh srpskog moto sporta učinite napor pa se raspitajte kod članova Moto kluba Senior ili nekog drugog kluba koji se takmiči u Moto klasik prvenstvu, sa koliko novca ih je MSS pomogao da učestvuju na ovogodišnjoj  moto klasik trci u Rumuniji.

A Rumunija je, za one neobaveštene, malo bliža od Paragvaja i Argentine.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Pogledao sam oba snimka. Sto se prvog tice, od 3,16 pa do kraja, Gabor nije rekao ni jednu rec, a ovi sto su govorili su rekli sta su rekli, al nista konkretno sem da ce mu pomoci, da mu daju podrsku i stoje iza njega.  Sto se drugog snimka tice, u prvom delu do 0,59 je govorila samo spikerka. U drugom vec govori Gabor, pominje tu vec i ministarstvo sporta, ministre, predsednika AMSS, grad Suboticu (svi su mu pompgli, stali iza njega, dali podrsku . . . - nigde se ne pomonje novac ), onda pominje sponzore ( oni su dali novac, al je to njihov novac, ne poreskih obveznika ). Taj drugi snimak sam gledao samo do 6,24, mada je Arso napisao da ga treba gledati do 6,45, ali ceo snimak traje 6,24 ( mozda ga je neko skratio u montazi ). Oba snimka su napravljena ovde kod nas pre pocetka relija, prvi je postavljen na you tube 27.12,2016, a drugi 04,01. 2017 kad Gabor vec nije bio ovde. 

  A to koliko su stali iza njega se moze videti i po tim TV prenosima koji su bili umuvani u razne emisije o sportu - mogli su bar da za tih desetak dana daju jedan termin da se zna kad je izvestaj sa relija - ja licno sam pratio na euro sportu, pa lepo sednem i odgledam kad je prenos, a ne da lovim po ceo dan na domacim kanalima. 

 

 Sto se tice svih tih obecanja datih unapred, mogu da budu , a i ne moraju. Davne 1981 godine sam vozio reli Sutjeska i u klasi motora do 175 ccm  uzeo drugo mesto. Pre relija nam je bila obecana refundacija za gorivo, s'tim sto nam je pola dato pre relija, a drugu polovinu da nam isplate posle ( nismo ni dobili novac vec bonove za gorivo, al to je to ). Ja sam reli posteno izvozio i to dobrih 300 km po kisi. Dosao na Tjentiste skoro skroz mokar, a i sve stvari koja sam nosio su bile mokre ( to mi je bilo prvo vece putovanje u zivotu, pa nisam bio iskusan ). Na tjentistu smo se nas sestoro nabili u jedan sator za dvbe osobe da spavamo.  Ostalo mi je u secanju da je AMD Arandjelovac na Tjentiste poslala svoju ekipu koja je tamo rasirila veliki vojni sator pozajmljen od vojske, da su dovukli i vojnu kuhinju ( takodje pozajmljenu ) i da su imali i one krevete za spavanje i vojne vrece, tako da su njihovi takmicari po dolasku imali gde da spavaju, cekao ih je topao caj i kuvano jelo, a mi nismo imali nista. 

  Po povratku kuci, odem u moj AMD da uzmem ostatak novca sto su mi dugovali i ne dobijem nista.  Kazu vecina je sa relija produzila na more, pa zato nece da plate, sto nisi doneo pehar za klub ( a nisam doneo ni za sebe jer je trebalo prespasvati jos jednu noc do dodele, a nisam imao gde ).  A to da sam uzeo drugo mesto sam saznao iz novina kad sam se vratio kuci. 

  Tako da sva ta politicka obecanja mozres odmah pola da bacis u vodu, a i druga polovina je diskutabilna. 

  Uostalom, Gaboru je ovo deseti Dakar reli, gde su bili politicari na prethodnih devet relija ? Pre bih rekao da su ovo iskoristili da izreklamiraju sebe ! 

 

  Mozda nisam u pravu, al ovo je moje misljenje ! 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Biće kao i uvek da su novinari sve to zamesili, izmontirali, istrgli iz konteksta i šta ti ja znam!!! Uostalom u Srbiji oduvek važi pravilo:

Jel više veruješ sopstvenim očima i ušima ili meni!!!

Dakle novinare na sud zbog uznemiravanja javnosti!! Međutim ima tu jedno zlatno PR pravilo, bez da je reč o novinarima ili onima od kojih uzimaju izjavu. U situaciji kada iza tebe, o čemu god da je reč, stoje sponzori u javnom istupu najpre navodiš one koji su ti najviše pomogli. Međutim pošto je ovo Srbija gde se ne sprovede ni legitimno usvojeni zakoni, dozvoliću da ni ovo pravilo ne važi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Ucestvovanje na Dakar reliju kosta -kotizacija 14800,asistencija od 13000-18000,avio karta oko1600,gume spoljne i musevi 12 garnitura oko 5000,kupovina prava rezervnih delova od KTM-a 2000+rezervni delovi sto potrosis tokom takmicenja,oprema dve garniture oko 2000+naravno motor koji imas to je od prilike trosak.Od drzave sam dobio dve avio karte i hotelski smestaj pre i posle takmicenja, ostale troskove su mi placali sponzori ali moram da napomenem da sam ih imao preko 30.

 

Ne razumem najbolje da li si dobio dve avio karte, odnosno jednu da odes tamo i jednu da se vratis ili povratnu ili avio karte za dve osobe tamo-vamo ili samo tamo. Svejedno, da uzmemo da je najskuplja varijanta za dve osobe po jedna tamo i po jedna vamo. U jednom smeru do Buenos Airesa je otprilike 1250-1900 eur. Da uzmemo da ti sigurno nisu dali vise od 1500eur po karti. To je 6000eur. Smestaj u hotelu je 20-100eur. Dve noci za dve osobe neka bude i 500eur sa doruckom. Sve ukupno maksimalnih 6500eur. Po srednjem kursu NBS od 124din. to je 806.000din. Ako uzmemo podatke RZS (Republicki zavod za statistiku) u Srbiji ima nesto malo preko 2.000.000 zaposlenih (zaposleni kod pravnih lica + samostalna delatnost). To je 0.4din po zaposlenom.

 

Evo ja se slazem, ako se uopste kao gradjanin pitam, da ti se, od onoga sto ja placam kao poreski obveznik, da 100din., odnosno moze i 200din. za 50 ljudi. Ma kakvi, moze i 400din. da ne mora 100 ljudi da da ni jednu paru ... kazu ljudi da mi matematika nije jaca strana to je za 1000 ljudi. Ma, moze, neka ide zivot. 

 

Bilo bi sjajno da imamo jos takmaca, pa neka se i bore da udju u 50. Ja cu navijati za sve da udju medju 40, pa ako udju medju 40 da udju medju 30 itd. Svakome od njih cu reci svaka cast.

 

I ti sam znas da 60,70 nije neki uspeh u smislu pozicije, ali to je trka za koju se kaze da je uspeo svako ko je uspeo da je zavrsi.

Tako da ... Gaboru i ekipi, jos jednom, svaka cast :takoje:   

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

A ja tebi zelim nakon ovakve demagogije da udjes u sledecu vladu :)

 

Nikakva poenta nije izracunavanje troskova i ocenjivanje da li je nesto puno ili nije. To je klasicna demagogija. Sta sad treba neko da kaze reci onom nesrecniku i njegovoj majci sto su umrli od smrzavanja da 806.000 nije puno i da je to 40 para po zaposlenom. Tek to je demagogija slazes se?

 

Poenta je da li su fondovi javni i dostupni svima ili nisu. Poenta je da ne treba Gabor nikome da polaze racune osim sponzorima a da sponzori dalje polazu racune. Poenta je da li Dakar posmatramo kao trku pa 73. mesto nije uspeh ili posmatramo kao avanturu pa je zavrsena avantura uspeh. Poenta je da li bi Gabor bio dvadeseti da je dobio jos 5000 EUR ili da li bi neko drugi bio cetrdeseti...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

@Arso - slažem se sa tobom da 73. mesto nije neki takmičarski uspeh. Slažem se da je i ona salva čestitki s kraja takmičenja baš onako preterana i njanjava. Ipak, uspeh je organizovati se i završiti Dakar. Ne takmičarski, ali je veliki uspeh.

 

Arso, mračan si. Žao mi je što se tako frustirano u svojoj koži osećaš. Nema to veze ni sa državom, ni sa Gaborom. Znaš i sam.

Nije lepo pljuvati po bilo kome, bez proverenih informacija. Nekako je jadno sve to. Žalosno. Hteo to ili ne (tvrdiš da ne), ti si ipak oblatio Gabora kako si stigao. Insinuirao si mnogo.

Možda je Gabor stvarno loš čovek, možda je u dilu sa Savezom i državom pa nam je zavukao ruku u džep, možda je i nekom daleko spremnijem klincu oteo snove, ali ti to ne znaš. Nemaš apsolutno ni jednu proverenu, preciznu informaciju.

Ružno je to Arso. Ne osećaš se lepše kad se po nekom paušalno istreseš na forumu? Možda trenutno ublaži bol, ali ona se opet vraća... Nije to način.

Sumnja je opravdana. Dokazivanje sumnje bez ijednog dokaza nije. Ljudi koji nisu lenji preduzmu nešto da dokažu svoje sumnje. Lepo bi bilo Arso da se javno publikuju svi izvodi sa svih računa i podračuna Uprave za trezor, Ministarstva finansija, ali nije tako. Ipak, postoji Zakon o dostupnosti informacija od javnog značaja, pa nije problem da se presavije tabak i zahteva tačan iznos isplaćen Gaboru, od koga god da treba. To uglavnom funkcioniše, a ako i zataji tu je Poverenik. Malo peripetija, ali onda svoj stav zastupaš kao čovek, odgovoran, zreo, bez kompleksa.

 

Iskreno se nadam da ćemo se nekad ovde radovati i tvojim uspesima ili polu uspesima, bez trunke zavisti i zadnjih misli.

 

@ostali - otvorite namensku temu za isterivanje đavola iz MSS, nisu oni beli medvedi. Verujem da tu svašta može da se istera na videlo i poštujem vaš stav. Dotle molim vas ne trujte Dakar temu.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Sustinski meni je izuzetno krivo sto su politicari uopste dobili sansu da za male pare makar i samo jednom makar i u slabo gledanoj emisiji uzmu zasluge za Gaborovo ucesce na Dakaru. Ali ne mogu sebi da dozvolim da mi neko kaze da dizem frku zbog 40 para ili 400 dinara jer me zaista ne zanima novac kojem ja ne mogu ni da pridjem. Zanima me da li onaj momcic koji je najmladji Evropski sampion u brdskim trkama ima adekvatnu pomoc s obzirom na rezultate koje postize i u tom smislu i u toj korelaciji gledam ulozeni novac vs. rezultat.

 

Takodje ne dam nikome da mi oduzme pravo da komentarisem rezultat bilo kog takmicara jer se rezultati zato i objavljuju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

@Arso - slažem se sa tobom da 73. mesto nije neki takmičarski uspeh. Slažem se da je i ona salva čestitki s kraja takmičenja baš onako preterana i njanjava. Ipak, uspeh je organizovati se i završiti Dakar. Ne takmičarski, ali je veliki uspeh.

 

Arso, mračan si. Žao mi je što se tako frustirano u svojoj koži osećaš. Nema to veze ni sa državom, ni sa Gaborom. Znaš i sam.

Nije lepo pljuvati po bilo kome, bez proverenih informacija. Nekako je jadno sve to. Žalosno. Hteo to ili ne (tvrdiš da ne), ti si ipak oblatio Gabora kako si stigao. Insinuirao si mnogo.

Možda je Gabor stvarno loš čovek, možda je u dilu sa Savezom i državom pa nam je zavukao ruku u džep, možda je i nekom daleko spremnijem klincu oteo snove, ali ti to ne znaš. Nemaš apsolutno ni jednu proverenu, preciznu informaciju.

Ružno je to Arso. Ne osećaš se lepše kad se po nekom paušalno istreseš na forumu? Možda trenutno ublaži bol, ali ona se opet vraća... Nije to način.

Sumnja je opravdana. Dokazivanje sumnje bez ijednog dokaza nije. Ljudi koji nisu lenji preduzmu nešto da dokažu svoje sumnje. Lepo bi bilo Arso da se javno publikuju svi izvodi sa svih računa i podračuna Uprave za trezor, Ministarstva finansija, ali nije tako. Ipak, postoji Zakon o dostupnosti informacija od javnog značaja, pa nije problem da se presavije tabak i zahteva tačan iznos isplaćen Gaboru, od koga god da treba. To uglavnom funkcioniše, a ako i zataji tu je Poverenik. Malo peripetija, ali onda svoj stav zastupaš kao čovek, odgovoran, zreo, bez kompleksa.

 

Iskreno se nadam da ćemo se nekad ovde radovati i tvojim uspesima ili polu uspesima, bez trunke zavisti i zadnjih misli.

 

@ostali - otvorite namensku temu za isterivanje đavola iz MSS, nisu oni beli medvedi. Verujem da tu svašta može da se istera na videlo i poštujem vaš stav. Dotle molim vas ne trujte Dakar temu.

Kada živiš u zemlji gde je sve mitologija onda je ovakva reakcija sasvim normalna jer kad javno postaviš pitanje, koji mnogi već nekoliko godina postavljaju sebi u bradu pošto je psovanje popa u potoku omiljeni sport na ovim prostorima,  koje zadire u mitove onda se to tumači kao pljuvanje. Kad Gabor kaže da su mu najveća podrška ministarstvo, pokrajinska vlada, pokrajinsko ministarstvo Grad Subotica... ko sam ja da u to ne verujem. A kada se potegne pitanje na osnovu čega onda Gabor napiše da su mu ti od kojih ima najveću podršku samo nabavili avionske karte. Tu nešto očigledno nema dodirnih tačaka sa logikom ili je ama baš svako u ovoj nesretnoj zemlji umislio da može sebi da dodeli pravo da drugima vređa inteligenciju i dovodi u pitanje zdrav razum. Naravno da slede zahtevi Ministarstvu, AMSS, MSS, Pokrajinskoj vladi, Pokrajinskom sekretarijatu za sport...na osnovu Zakona o dostupnosti informacija od javnog značaja, samo što oni neće biti prezentovani na forumu već tamo gde će biti dostupni mnogo većem broju građana. Baš kao što sledi zahtev direktoru Javnog servisa evropske Srbije, da objasni na osnoivu čega je ova medijska kuća koja se finasira pretplatom i budžetski sredstvima, a svojim pretplatnicima emituje serije stare više decenija, slala ekipu na Dakar, tim pre kada se u vidu ima činjenica da je ove godine kako je objavljeno na portalu Vrele gume:

"...desna ruka za sve propratne obaveze mi je i dalje moj veliki prijatelj i saradnik, novinar RTS-a, PREDRAG PEĐA MILINKOVIĆ"

"Nažalost, na RTS-u neće biti uobičajenih večernjih reportaža sa najvećeg svetskog maratona na točkovma, ali, sajtovi "VRELE GUME" i "MOJ SVET BRZINE" pratiće rezultate u svih 12 etapa DAKAR RELIJA 2017. Twitter_Logo15.png koji se završava 14. januara u BUENOS AIRESU"

Ako je Milinković na Dakar putovao o svom ili Gaborovom trošku onda je to OK ali ako je njegov boravak na Dakaru finasirao Javni servis, onda je to drugi par opanaka.

A što se frustriranosti tiče, tu si potpuno u pravu, jer ako čovek mirno prelazio preko otvorenog i brutalnog vređanja inteligencije, onda je očiglednoi da sa njim nešto ozbiljno nije uredu. Može biti da je u Srbiji postalo normalno i društveno prihvatljivo ćutati na ovakve i slične stvari, međutim za razliku od većine srBske populacije ja ipak smatram da je ukazivanje i dizanje glasa protiv eventualnih nepravilnosti stvar lične higijene.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

@dvlns - ne oduzimam pravo, već molim radi kolektivne (što neko reče) higijene na forumu. Ne izvrći tuđe reči. Ne zabranjujem ti ni to da radiš ako misliš da zvučiš pametnije, nego mislim da nije lepo :)

 

@Arso - pribavi relevantne činjenice i na tvojoj sam strani. Dok god si paušalac nisam.

Usput, od kako si krenuo sa rafalom nisi stao. Od tad tvoj je svaki 2.-3. post. Ako je to normalno :D

Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali pun mi kufer online sindikalnih revolucionara, koji bi kraj računara da grade karijeru, insinuacijama, u nedostatku preciznih informacija, o tuđem obrazu. Mada obećao si da dokažeš da ideš dalje od toga. Ko zna, možda me i iznenadiš :)

 

Over and out.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Prijatelju ne znam gde si se ti nasao prozvanim pa mi odgovaras. Mnogi pre tebe su napisali da je samo izvesti do kraja Dakar nevidjen uspeh i ko smo mi da komentarisemo da li je 73-ce mesto uspeh ili ne. Znaci higijena i lepo ponasanje je slagati se sa vecinom i niposto ne iznositi drugacije vidjenje/misljenje?

 

Inace ni u jednom momentu nisam imao nameru da odgovaram tebi jer tvoj ceo post je usmeren direktno Arsi izuzev poslednjeg pasusa o MSS tako da mi zaista ne ide u glavu zasto si mislio da izvrcem tvoje reci ili se obracam tebi ako nigde nisi pisao hvalospev o rezultatu koji je Gabor postigao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

Zna li se koje je to dete koje przi.

Evo ja dajem svoj porez i pdv njemu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun

 

@ostali - otvorite namensku temu za isterivanje đavola iz MSS, nisu oni beli medvedi. Verujem da tu svašta može da se istera na videlo i poštujem vaš stav. Dotle molim vas ne trujte Dakar temu.

 

 

 

izvini, u zivotu nisam video tvoj komentar na ovom forumu, jos manje na sportskim vestima, a nakon letimicnog pregleda, shvatam da nisi ni pisao na temu dakara ove godine. sad, ako bi bio dovoljno ljubazan da nam objasnis u kojem svojstvu, tj. sa kojim pravom se pojavljujes da administriras ovu temu??

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja