Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2017

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5753 postova

Vidi bez zezanja njemu recimo verovatno 5 setova guma znaci. Pojma nemam ni ko je momak ali sam gledao na tv kada su pricali o ovome i zapamtio. Nije motor ali kakve veze ima auto moto sport je ima rezultate i ima perspektivu da nesto uradi. Ako dobije od drzave malu pomoc i napravi rezultat naci ce sponzore. Bar ja tako razmisljam.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

Inace temu Dakar 2017 pratim sa velikim zanimanjem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

Nosi srbsku zastavu iako nema budzet...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

Pa cini mi se da nam se ne razlikuju stavovi mnogo mada nisi jasno napisao ;)

Hajdete molim vas
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

@dvlns - ne oduzimam pravo, već molim radi kolektivne (što neko reče) higijene na forumu. Ne izvrći tuđe reči. Ne zabranjujem ti ni to da radiš ako misliš da zvučiš pametnije, nego mislim da nije lepo :)

 

@Arso - pribavi relevantne činjenice i na tvojoj sam strani. Dok god si paušalac nisam.

Usput, od kako si krenuo sa rafalom nisi stao. Od tad tvoj je svaki 2.-3. post. Ako je to normalno :D

Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali pun mi kufer online sindikalnih revolucionara, koji bi kraj računara da grade karijeru, insinuacijama, u nedostatku preciznih informacija, o tuđem obrazu. Mada obećao si da dokažeš da ideš dalje od toga. Ko zna, možda me i iznenadiš :)

 

Over and out.

Amin
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

A ja tebi zelim nakon ovakve demagogije da udjes u sledecu vladu :)

 

Nikakva poenta nije izracunavanje troskova i ocenjivanje da li je nesto puno ili nije. To je klasicna demagogija. Sta sad treba neko da kaze reci onom nesrecniku i njegovoj majci sto su umrli od smrzavanja da 806.000 nije puno i da je to 40 para po zaposlenom. Tek to je demagogija slazes se?

 

Poenta je da li su fondovi javni i dostupni svima ili nisu. Poenta je da ne treba Gabor nikome da polaze racune osim sponzorima a da sponzori dalje polazu racune. Poenta je da li Dakar posmatramo kao trku pa 73. mesto nije uspeh ili posmatramo kao avanturu pa je zavrsena avantura uspeh. Poenta je da li bi Gabor bio dvadeseti da je dobio jos 5000 EUR ili da li bi neko drugi bio cetrdeseti...

 

Moj, da ga nazovem sarkastican, post je odgovor na reakcije tipa `necu da se moj novac, kao gradjanina, poreskog obveznika, trosi na finansiranje Gaborovog odlaska na Dakar bolje da se dao na ovo ili ono` i nije imao za zelju da bilo koga licno prozove. Ako si se ti nasao prozvanim izvini ali to mi nije bio cilj, niti imam obicaj da se time bavim. Mislim da svako ko moze da animira onoga ko je na vlasti, odnosno, onoga koji o tome odlucuje, treba da iskoristi sansu da dobije neka sredstva, a ja cu licno, ako me neko pita za misljenje, svakog u tome da podrzim. Na sta se sve daju ogromne ogromne pare u ministarstvu sporta i omladine, sa te tacke gledista, ovo sto je izdvojeno za Gabora je sitno.

 

Politicari su uvek tu da se slikaju kad god vide priliku za to. Licno sam organizovao vise puta razne projekte koje su finansirala razna ministarstva i drzavne institucije novcem poreskih obveznika. Prilikom radova na jednom terenu za fudbal i kosarku, obezbedjeno je od strane opstinskih vlasti 5% sredstava. Oni su u toku radova dosli sa TV ekipama da se slikaju kao da su sve sami uradili. Hvala ti na iskrenim zeljama da se bavim politikom i da bih mozda zbog `sposobnosti` bio u tome uspesan, ali neka hvala ja za sebe smatram da sam dobar covek i voleo bih da tako i ostane  :) .

 

Koristiti veliku ljudsku tragediju za politicke svrhe svakako da je besmisleno, tu se potpuno slazem. Tu je pitanje sta mozemo da uradimo mi kao drustvo kroz institucije, ali i svako od nas kao pojedinac da se takvim ljudima pomogne. Naravno da je bolje, i deset i stotinu puta bolje, da je novac koji je otisao za Gabora otisao za zbrinjavanje gladnih, bolesnih ... Postoje socijalni programi, a da li to u ovoj drzavi funkcionise, to je drugo pitanje.

 

Gaborov rezultat na 2017 Dakaru je, za mene, :takoje: , a svakako nije za :jee1:  :care: ili :sampion:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

@ Protomajstor

 

E sa ovakvim postom se slazem u potpunosti. Mozda sam pisao (mrzi me da citam) "necu da se moj novac, kao gradjanina, poreskog obveznika, trosi na finansiranje Gaborovog odlaska na Dakar bolje da se dao na ovo ili ono" ali sam se i tudio da objasnim da ne mislim da treba meni da neko prezentuje podatke (mada ukoliko trazim moraju mi biti dostupni) ali smatram da klubovi i zainteresovane strane kao i strucna javnost mora da zna koliki je budzet predvidjen, kako se i do kada aplicira za deo budzeta, sta su kriterijumi za dobijanje sredstava... Ako oni smatraju da ima propusta u radu duzni su da o tome obaveste javnost putem medija ili kako god.

 

Iznos koji j dodeljen jednom takmicaru je mozda sitan i ne utice znacajno na mogucnost postizanja boljeg rezultata ali zato mozda nekom drugom takmicaru pravi razliku da moze na postolje. Ja o tome ne znam mnogo ali naveo sam primer momka kojem bi verovatno 5-6.000 EUR za gume znacilo, naveo je i Toeador primer. Kazem ako je unapred poznat budzet i ako su poznata pravila za dodelu istog nikakav problem nemam. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Nisam do sada pratio temu, a sa pozicije turiste, nisam ni kompetentan.

Ali Gaboru čestitam svim srcem što uspeva da prati svoje snove.

Ostalima želim da se manje glođu ispred računara a više da praše šumama i gorama.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Svaka cast na hrabrosti da učestvuješ, a na kraju krajeva i na dobrom/odličnom rezultatu.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja