Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2017

Recommended Posts

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Sad me zvala jedna prijateljica, gledala na nekoj tv izvestaj sa Dakar relija, kaze da su rekli da je jednog takmicara na motoru u voznji udario grom, al mu nista nije bilo . Jel zna neko nesto o tome ?

Slovački vozač. Imaš link ovde u temi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
Autor teksta: 
Dejan Vuković

 

 

Nakon dana pauze, takmičari na Dakar relijiu su danas vozili sedmu etapu koja se pružala u Boliviji od La Paza do Uyuni. Subotičanin Gabor Sagmajster i ovu etapu je uspešno okončao i nastavlja ka cilju koji će biti u Boenos Ajresu 14. janura. 

Današnji specijal vožen je po pesku na nadmorskoj visino od oko 3.500 metara nadmorske visine. Poslednji deo vožen je po blatu zbog obilnih padavina proteklih dana te je umesto pretviđenih 275 kilometara današnji specijal skraćen na 174km. U konkurenciji motorista najbrži su bili vozači na Hondama. Pobednik etape je Brabec, kome je ovo prva etapna pobeda na ovogodišnjem Dakaru, on je stazu prešao za 2:02 sati, drugi je bio Goncalves sa zaostatkom od 1:44 min. Treće mesto pripalo je vodećem u generalnom plasmanu Samu Sunderlandu koji je zaostao nešto skoro pet minuta međutim ujedno je i povećao prednost u ukupnom poredku nad Quintanilom koji vozi motor marke Husqvarna i sada zaostaje skoro 18 minuta. 

Gabor Sagmajster današnju etapu završio je na 89. mestu što ga u ukupnom poreku svrstava na 88 poziciju. Subotičanin se nada boljem rezultatu u drugoj nedelji Relija, koji iako je teži po konfiguraciji terena njemu više odgovara. Pred početak sedm etape bio je vidno raspoložen u iščekivanju nastavka takmičenja.

- Prva nedelja je prošla sa dosta problema. Četvrti dan sam imao kvar na motoru i tada sam izgubio 3 ipo sata. Vozio sam i preko 1.500 kilometara po ledenoj kiši a sigurno da više volim sunce od kiše. Do sada smo bili na velikoj nadmorskoj visini gde se teže diše i motor ne funkcioniše kako bi trebalo. Sada smo na pola Dakara i naglasio bih da motor ponovo radi dobro. Čeka nas etapa do Uyunia, zatim idemo do Saltija i ulazimo u Argentinu kada za mene počinje pravi Dakar. Vozićemo po dinama, što mi odgovara i ako motor funkcioniše vidimo se u Buenos Ajresu. 

post-31777-0-48229700-1484048201.jpg

post-31777-0-97599600-1484048211.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

:takoje: :takoje: :jee1::ktm:

katzoli, on 11 Jan 2017 - 10:09 AM, said:

 

Deveti brzinski ispit Gabor je završio kao 81. Do kraja najtežeg takmičenja na planeti ostalo je još tri dana

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Honda CR250R

Quintanila out,valjda pao i imao potres mozga

Metge na hondi pobjedio na danasnjoj etapi

vodeci Sunderland danas na 13 mjestu sa 18 minuta zaostatka  

Peterhansel udario autom motociklistu Simona Marcica  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Diće na Simona, prasac jedan vrancuski ljigavi....

Ka da nikad i sam nije vozija motor...,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja