Jump to content

Moto Zajednica

Около је љепше :)

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Дуго је времена прошло од када сам последњи пут писао у овој теми. Неки ће рећи да се нисам возио али то није тачно :) Слободно вријеме сам проводио возајући се и помало читајући теме са овог дијела форума. Могу вам рећи да сам одушевљен идејама и путописима. У последњих неколико година обишао сам велики број градова и много тога лијепог видио. Али, данас док напољу снијег провејава, ја ћу да пишем о једној вожњи која је настала из чисте досаде. Како у Шапцу имам велики број пријатеља логично је да се тамо оде на мото сусрет. Бијељина је удаљена од Шапца свега 45км. Сложићете се смијешна километража. Да ли уопште вриједи палит мотор због тих једва 50км? Након што сам сазнао да ће мој велики пријатељ, брат, саборац, друг са друма Александар Милосављевић бити слободан тек у вечерњим сатима ( има људи који раде и суботом, а и недељом) одлучих да ћу у Шабац доћи око 6 часова после подне. Али шта радити до тад?! 

 

Бацим поглед на карту, да на праву карту, и уз чашу Нектар пива саставим руту. 

Бијељина-Лозница-Крупањ-Ваљево-Коцељева-Шабац-Бијељина

 

51315580211729381324.jpg

 

Субота, ако се не варам 28. мај, спакујем мотор, навучем на себе опрему и кренем на једнодневни излет.

 

Лаганом вожњом стигем до Дрине, те после гурања на прелазу уђем у Србију. Настављам да возим добро познатим путем. Лозница је град који се поново буди и сигуран сам да ће велики број моториста да посјети овај град на обали Дрине. 

 

Прво стајање је било у манастиру Троноша. 

 

52099822238337801183.jpg

 

53484961944782644799.jpg

 

"Манастир Троноша припада Епархији шабачкој Српске православне цркве. Налази се у селу Коренита, у непосредној близини Тршића на територији града ЛозницеСматра се да је манастир настао између 1276. и 1282. године. Страдао је од Турака крајем 15. века када је црква срушена до темеља. Манастир је обновљен је у 16. веку, црква посвећена Ваведењу Богородице подигнута је 1559. године." текст преузет са Википедије.

 

Испред манастира налази се чесма коју су по легенди саградили Југ Богдан и девет браће Југовића пред полазак у Косовски бој. Ову чесму обновио је архимандрит Методије и трговац из Лешнице Младен Исаковић 1894. године.

49940664598070449296.jpg

 

Након освјежавања тијела и духа настављам пут Крупња. Морам да кажем да је то најбољи пут којим сам икада возио у Србији. Бог и душа, тај пут је обновљен прије годину дана након великих поплава и клизишта која су захватила ову западну општину. Возећи се тим путем примјетио сам да и даље има видљивих посљедица елементарних непогода али оно што ме је одушевило јесте гостопримство становништва. По добром старом обичају не упратих пуоказ и нађох се у ситуацију гдје сад?! Неколико мјешта пришло ми је и наравно дало упуте како да наставим ка Ваљеву. Наравно, ту је било и простора за неизбјежна питања: шта ме доводи у Крупањ, како је у Бијељини и да ли је стварно гориво толико јефтиније? 

 

Преко чувене Осечине дођох у Ваљево. Раније сам већ испланирао да ћу ручати у ресторану Ловачки дом. Сигурно најљепше мјесто за одмор у Ваљеву ( можда има и нешто боље али још нисам пронашао). О каквом се ресторану ради можете погледати овде

 

IMG_20160528_152441.jpg

 

Кухиња је више него одлична. Телећа чорба, поховани качкаваљ, ловачке кобасице, домаћа погача, шопска салата и Ваљевско пиво били су мој избор за ручак. 

 

IMG_20160528_151505.jpgIMG_20160528_153244.jpg

 

После обимног ручка имао сам двије опције, да тражим дебелу хладовину да одспавам или да наставим даље. Порука са садржајем: "Ајде у Јазбину, хладан Зајечарац те чека!" била је пресудна за доношење једногласне одлуке да се настави даље. 

 

Пут Ваљево-Коцељева-Шабац ми је измамио велики осмјех, што због квалитета друма, што због љепоте и погледа. Тако нешто мора да се доживи. Тада ми је кроз главу пролазила само једна мисао. Лијепа је, брате, наша Србија!!!

 

IMG_20160528_163148.jpg

 

Према плану и програму, на вријеме сам стигао у Шабац. Паркирао мотор испред Јазбине, поздравио браћу и сестре мотористе, и наручио дуго очекиваног Зајечарца. За оне који не знају најбољи кафић (у регији) гдје се окупљају прави мотористи. Овим путем поздрављам газда Дачу и његову бољу половину Ољу и једва чекам да се опет дружимо у башти Јазбине!!! После тога.... Шта је било после тога? А да, па шта може да буде када се окупе пријатељи! Дружење, зезање и уживање!

 

 

Надам се да вам се свидио овај мој текст. Ускоро ћу написитати и репортажу са путовања у Румунију и Црну Гору. 

Једино ми то остаје да радим док чекам да зима прође!!

 

Живи били и дуго се возили! Видимо се на друму!

 

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda vt 600

Лепа вожњица. Слажем се са тобом да је пут Ваљево-Шабац добар за вожњу у сваком погледу ( можда је то мало и субјективно пошто сам рођен у Лојаницама и тамо живео до своје 25-те године) :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Лепа вожњица. Слажем се са тобом да је пут Ваљево-Шабац добар за вожњу у сваком погледу ( можда је то мало и субјективно пошто сам рођен у Лојаницама и тамо живео до своје 25-те године) :jee1:

Када сам паркирао мотор да направим ону фотофрафију умјесто минут остао сам 10 минута посматрајући околину. Имам осјећај да сам са тог мјеста и ТЕ НТ видио :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: skupljen
  • Motocikl: Honda cbf 1000

Лепа вожњица. Слажем се са тобом да је пут Ваљево-Шабац добар за вожњу у сваком погледу ( можда је то мало и субјективно пошто сам рођен у Лојаницама и тамо живео до своје 25-те године) :jee1:

A gde sad živiš? ja sam iz skupljena  mora da se znamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Beverly 250

 

Лепа вожњица. Слажем се са тобом да је пут Ваљево-Шабац добар за вожњу у сваком погледу ( можда је то мало и субјективно пошто сам рођен у Лојаницама и тамо живео до своје 25-те године) :jee1:

Када сам паркирао мотор да направим ону фотофрафију умјесто минут остао сам 10 минута посматрајући околину. Имам осјећај да сам са тог мјеста и ТЕ НТ видио :)

 

Осећај те није варао :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Lepa tura, i mnogo si lepo opisao, vredi ponoviti je

Za koju godinu :) Dok se budem spremao za velike voznjie pobacu da napravim slicnu voznju ovoj :) ali sad idem na istocnu stranu Srbije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda vt 600

 

Лепа вожњица. Слажем се са тобом да је пут Ваљево-Шабац добар за вожњу у сваком погледу ( можда је то мало и субјективно пошто сам рођен у Лојаницама и тамо живео до своје 25-те године) :jee1:

A gde sad živiš? ja sam iz skupljena  mora da se znamo.

 

У Новом Саду сам од 1989г. Иначе лети долазим скоро сваки викенд у село.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 


Телећа чорба, поховани качкаваљ, ловачке кобасице, домаћа погача, шопска салата и Ваљевско пиво били су мој избор за ручак.

 

:Bokilic: 

Nije mi jasno kako se odupre hladovini posle ovoga. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

 

Телећа чорба, поховани качкаваљ, ловачке кобасице, домаћа погача, шопска салата и Ваљевско пиво били су мој избор за ручак.

:Bokilic:

Nije mi jasno kako se odupre hladovini posle ovoga. :)

Bilo je povuci a i potegni :D jedva sam izdrzao :D

 

Послато са Smartphone_6.1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja