Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RS

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Aprilia rs 50

Pozdrav svima. Na leto sam kupio apriliu rs 50 po nesto jeftinijoj ceni jer mi je majstor rekao da bi trebalo da se zameni regler i da je to problem zbog kojeg ne puni akumulator. ja sam uzeo nov akumulator i drugi regler medjutim problem i dalje postoji, to jest i dalje ne puni akumulator. na primer kada ga napunim preko punjaca mogu da predjem stotinak km dok se ne isprazni i ne znam koliko je to pametno raditi. Ovo mi je prvi motor pa se i ne razumem bas najbolje ako ima neko da mi pojasni sta bi mogao da bude kvar bio bih mu zahvalan posto sam poceo da sredjujem motor za leto polako i ostalo mi je samo jos to da sredim. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Za punjenje akumulatora strujom potreban je dobar alternator (strujna centrala :)) i regler.

 

Proveri namotaje alternatora i koji AC napon daje i vidi da li si montirao odgovarajući regler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Aprilia rs 50

Otac mi je auto-elektricar i proverio je sve to. Regler je isti kao njegov, skinut sa rs 50 stranca i majstor se kune da je radio pre nego sto ga je skinuo a to je bilo par dana pre nego sto sam ga kupio. E sad ima neki deo ispod sedista, cale kaze da bi trebalo da je to pretvarac struje i sumnja da bi moglo da bude do toga problem. To je kao zaptivena kutija mislim da ima i osigurac na vrhu. Mogu da posaljem sliku ako treba posto ja nemam pojma sta moze da bude kvar i jako me nervira  >:(  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1100..Suzuki gsx250

nema pretvarac struje . namotaji pa regler........

nek proveri dal namotaji daju struju tu je naizmenicna oko 50volti na gasu

ako tu ima onda je regler.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Aprilia rs 50

Da, otac mi je auto elektricar ali nikada u zivotu nije radio sa motorom. Ustvari retko kad je i radio elektriku, uglovnam je radio druge poslove, nebitno. Kaze mi da sa namotaja daje 14v naizmenicne struje.E sad ne znam kako da posaljem sliku tog dela na koji sumnja pa ako neko zna sta bi moglo da bude bilo bi super posto ja blenem u motor kao tele :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja