Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf450r 2006 god. Problem, Pomocc! :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova

Kupio sam skoro motor od coveka u Bor, motor je isao extra, covek garantovao za masinu, i rekao da je odradjena generalna pre 6 sati kada sam ga probao motor prekida kako ide i na izgled je ocuvan bas, rasklopili smo ga ubacili u auto stigao sam kuci to vece sastavio ga, juce ujutru nedelja dan za odmor, jedva cekao da se provozam, obucem se upalim ga sacekam da se zagreje i krenem nekih 3 km samo poce da cegara i ugasi se, zovnem drugara koji me je vec cekao da idemo da se vozimo da se presvuce i da dodje autom da odslepamo motor do kuce, stignemo kod mene, prvo sam mislio da je nesto sa strane gde su lamele, jer se sraf koji drzi korpu odvio i cuknula korpa u deklo i prslo je i ulje curkalo naravno, na kurblu zakovao ni da mrdne, skinem deklo nista samo sraf odvijen, ulje belo u menjacu nikada menjano nije, rekao covek da je zamenio sva ulja i filtere....! Nastavim dalje, istocim ulje iz masine crnooo katastrofa, kao da je sipano sae 90 otvorim levo deklo gde su namotaji u nadi da nisu ventili. Vidim nije problem krenem da skidam gore poklopac, odvijem glavu ima sta i da vidim, jedan od usisnih ventila se otkinuo i napravio haos, cilindar ima i riseva a i vidi se na jednoj slici da je prsko, sto se i vidi  da nije to od sad... Zovem coveka kaze jesi ti probao motor jel isao i tako to, moj sin je vozio tako godinu dana, izgleda da coveku jedna godina traje samo 6 sati jer je naveo da je motor generalno uradjen pre 6 sati... Motor se nalazio u Bor. Skinuo sam kariku sa klipa zazor oko 2 3 mm kada se stavi u cilindar, a nije pusio uopste to smo gledali najvise, radio extra... Covek kaze sigurno ti ostao bez vode, na 3 km ako ostane bez vode to je nemoguce...

Zanima me sada koje  delove da kupim i da odradim sve to, bar da znam da imam motor. Jer stvarno ne znam sta da radim... 

Klip karike, ventili, gumice ventila, dihtunzi za levo desno deklo, lanac bregaste i dihtung glave i ispod cilindra da se odradi hilzna i ovo na ventilima, hocu da odradim to bar da znam sta sam uradio i da znam sta vozim, koliko ce da izadje od prilike popravka ovoga? 

 

Hvala puno unapred svima :)

post-17941-0-68574200-1482738141.jpg

post-17941-0-46110200-1482738176.jpg

post-17941-0-63934700-1482738245.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Uh,crveni silikon sve ti bude jasno kad ga vidis na motoru.To je  neko samo sklopio da drzi vodu dok majstori odu.Nece to biti bas jeftino uraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Bilo nas je 3 svi i vozimo motore i znamo po nesto oko motora, ovaj drugar je i automehanicar isto vozi motore dugo godina, motor je radio perfektno i izgleda sto se tice plastika felni i tako to extraa... Ali jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Bas je dosta ispod cene nista sredis i imas motor koji znas sta si ugradio. I cepaj

 

Tapatalkkal küldve az én 5015D eszközömről

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jel zna neko sta se desilo sa tom hondom?
Pojavila je jedna na oglasu isto godiste, isti model, isto ispod cene (1500e), merkam je, veceras treba da mi dodje kupac za moj motor pa ako prodam, razmisljam sta dalje, evo link te honde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja