Jump to content

Moto Zajednica

Potreban vodonoša

Recommended Posts

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

^^ Da, u pravu si - sigurno bije bar 12.000€, kad onaj u malom mestu ima 4.000€. Evo sad proverio, rek'o mi čovek, 18.000€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

I nađe li se vodonoša?

 

Niko se još nije javio.

 

 

Ima pravo naš premijer kad kaže:

"Svi hoće radno mesto da dobiju, da im teče staž i plata, al' da ne rade"   :popovanje: 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

I ti veruješ da sa 150000 mesečno može da se kupi stan od 200 kvadrata i nova Oktavija?! Najjeftinija Oktavija košta oko 13000 evra a cene idu skoro do 30000. Održavanje stana od 200 kvadrata mesečno ne može biti manje od 500 evra. I sve to sa 150000?!

Vidiš bolan i sam da je moguće.

Čovjek je još uspio i uštediti novce, u kvadratiću kod "depoziti" stavljena je kvačica.

Znači, ko zna-zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

^^ Da, u pravu si - sigurno bije bar 12.000€, kad onaj u malom mestu ima 4.000€. Evo sad proverio, rek'o mi čovek, 18.000€

Možda ne bije 12 ali na manje od 4k evra nije - ni pod razno. Sa 150 'iljada, takvi ljudi ne žive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

150000 din.mesečno,sa tom cifrom jedna normalna porodica(ne mnogo alava)može da živi kao bubreg u loju.Što se tiče kupovine i održavanja nove oktavie ili nekog drugog auta od 13k,koliko je takvih auta na ulici biće da mnogo ljudi ima mesečno tih 150000.Ne ide nam ova matematika nikako

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Четворочлана породица + одржавање стана од 200 квадрата + одржавање октавије + одржавање куће = тешко да може

Где су рате за тај ауто и стан...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Da ne ispadne da nekoga prozivam, pre par godina dosta lekara je imalo neki popust za kupovinu Astre ili Korse ne sećam se tačno i taj auto je koštao baš 13k,a ovamo se provlači priča o maloj lekarskoj plati.Na ulici ima mnogo auta u toj ceni ili sličnoj(fabia 10k),i većinom su tročlane ili četvoročlane porodice,a usput priušte sebi i letovanje i zimovanje i restorane i garderobu(a prosečna plata 400e)....Nešto mi tu ne štima,razumeš šta hoću da kažem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

150000 din.mesečno,sa tom cifrom jedna normalna porodica(ne mnogo alava)može da živi kao bubreg u loju.Što se tiče kupovine i održavanja nove oktavie ili nekog drugog auta od 13k,koliko je takvih auta na ulici biće da mnogo ljudi ima mesečno tih 150000.Ne ide nam ova matematika nikako

U Beogradu teško da može. Ne znam za Valjevo ali ovde - jok! Ako imaš kredit za stan (oko 200-250 evra), kredit za neki auto star oko 10 i više godina, sa svim troškovima četvoročlane porodice, jedva teraš od prvog do prvog. Odnosno podmiruješ amortizaciju a akumulacija je nula!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ako si iz Beograda zasto bi plaćao ratu za stan,imas i jos koji za izdavanje.

Ako si na dobrom radnom mestu imas i službeni auto pa sa 150000 i moze da se prezivi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Singularitet pitaj drugaricu iz Uprave za plate,dok su naloge za prenos pustali u trezoru najlakse su se videle te stvari,nisam napisao ono pausalno samo se nisam pravilno izrazio posto sam rekao plata a trebalo je da kazem izadje na tu cifru-naravno nesto se od toga odvaja za stranku,mozda je to jedini slucaj u srbiji pa sam ja generalizovao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ako si iz Beograda zasto bi plaćao ratu za stan,imas i jos koji za izdavanje.

 

Moram priznati da sam ispao glup u društvu. Ceo život živim u Beogradu ali nemam ni pola stana za izdavanje. A ni posao mi nije vezan za posedovanje službenog automobila. A nije baš da radim za 25 'iljada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

 

150000 din.mesečno,sa tom cifrom jedna normalna porodica(ne mnogo alava)može da živi kao bubreg u loju.Što se tiče kupovine i održavanja nove oktavie ili nekog drugog auta od 13k,koliko je takvih auta na ulici biće da mnogo ljudi ima mesečno tih 150000.Ne ide nam ova matematika nikako

 

U Beogradu teško da može. Ne znam za Valjevo ali ovde - jok! Ako imaš kredit za stan (oko 200-250 evra), kredit za neki auto star oko 10 i više godina, sa svim troškovima četvoročlane porodice, jedva teraš od prvog do prvog. Odnosno podmiruješ amortizaciju a akumulacija je nula!
Zanemarićemo troškove života u Va i Bg,da pretpotstavimo da si u pravu za ovo ostalo ovde onda nema mesta priči o platama 200-300eura koja se stalno potencira.Velika većina ljudi ima auto kao što si naveo,troškove kao što si naveo,to sa prosečnom platom ne može,zato kažem da kad pričamo o platama nešto ne štima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Još uvek nisam zaradio ni jedan. Valjda nisam dovoljno "sposoban". A tetaka iz Amer'ke nema, za ostalo se pobrinula mnogobrojna rodbina a malobrojne nekretnine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ne gađamo se mi nego oni koji su na i uz vlast.

Objasni ti nama, kako je moguće steći stan od 200 kvadrata, radeći pošteno u državnoj službi?! Ja znam takve (poštene) i nemaju tolike stanove. Zdrava logika i matematika za osnovnu školu kažu da ne može, ti tvrdiš da može. Kako?!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Stekli su direktori,generali i ostali na visokim funkcijama ne od plate već su dobijali po vise stanova(znam slučajeve) a za članstva u upravnim odborima sam video ugovore kod mene u firmi 99 te kada smo ih uništavali i naknada za clanstvo u UO je bila 11000 DM(pisalo je u markama a drzavna firma),za svaki sastanak plus 300DM.

Meni je tada bila plata oko 150DM

 

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ne gađamo se mi nego oni koji su na i uz vlast.

Objasni ti nama, kako je moguće steći stan od 200 kvadrata, radeći pošteno u državnoj službi?! Ja znam takve (poštene) i nemaju tolike stanove. Zdrava logika i matematika za osnovnu školu kažu da ne može, ti tvrdiš da može. Kako?!

 

Ne kažem da može. Ne stavljaj mi reči u usta. Rekao sam samo da teška posla da neka sitna riba u nekom malom mestu, na poziciji lokalnog EPS šefa, legalno ima platu 4.000€. Smaraju me dezinformacije. Nelegalno šta radi nemam pojma.

To sam dokumentovao izvodom iz baze Agencije za borbu protiv korupcije, na primeru generalnog direktora EPS-a. On legalno od javnog posla zarađuje tih 150.000 RSD i tačka. Da ima i neki upravni odbor ili šta god drugo sa poreklom iz javnog sektora to bi bilo izlistano na sajtu. Opet dokumentovan primer može da bude onaj Vujovićev državni sekretar (bilo po novinama) u ministarstvu finansija koji pored tog posla obavlja još nekoliko plaćenih funkcija (nemam pojma kad stiže), pa mu se prihodi uvećavaju na nekih 400 i nešto hiljada u javnom sektoru. Sve izlistano na sajtu Agencije za borbu protiv korupcije - svako može da vidi.

 

Što se tiče konrektnog primera za koji me pitaš, koliko se sećam Grčić nije mlad čovek i nije se juče stituirao, već je u medijima (priseti se) bio javna blamaža tipa "vlasnik pečenjare - direktor Kolubare". Pisalo je da je na poziciju u Kolubari došao iz privatnog biznisa, između ostalog sa pečenjarom u svom portfelju. Ne znam u njegovom, ali u mom kraju vlasnici pečenjara voze daleko skuplja kola, a imaju i veći stambeni prostor. Šta? Dragović, MB, Daščara... sve sirotinja, živi u zakup i tera fiće?

U mom Kragujevcu pola bivših radnika nekadašnje Zastave, kao i javnog sektora iz nekog tadašnjeg vremena, izgradilo je kuće u ili na obodu grada. 200 i više kvadrata. Ta generacija je to mogla.

 

Ne branim tog Grčića, niti sitnu ribu iz malog mesta, već tvrdim da je glupo paušalno prozivati. A da je bilo i još uvek ima lopovčina i pijavica u politici za izvoz to je jasno kao dan. I danas i pre 50 godina. Možda su baš i ova dvojica deo tog miljea, ali ja nemam dokaz za to i ne želim nekog tek tako da mažem ''ovnima. Ružno je... Zamisli nekog tvog sutra da optužimo da je lopov jer ima 200 m2 nečega, bez ikakvog dokaza, eto onako.

 

Edit: Da ne bude zabune, imam suprugu i troje dece, a svi zajedno živimo u neotplaćenih, pod hipotekom, 75 m2. Ne žalim se, meni OK, ima i mnogo teže i gore. Radim dosta i trudim se da se jednog dana proširim bar za još jednu sobu :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

I posle svega što je zaradio u pečenjari i Kolubari, on ide na mesto generalnog EPS-a da radi za 150000?! Ima li tu logike?! Očigledno si pored dece (neka su zdrava i vesela) i ti počeo da veruješ u Deda Mraza!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam napisao za 2 primera koja znam,znam za još mnogo ali nema veze upropastismo čoveku oglas,inace smatram da mnogi ljudi svojim radom i zaslužuju ogromnu platu-vrhunski doktori,sposobni direktorii itd. Moj nekadasnji kolega od prosle godine radi u jednoj stranoj kompaniji kao konsultant prima 5000evra,uvek je bio sposoban i sad za novu godinu su mu stranci uplatili ogroman bonus,nije politicar niti kriminalac da napomenem.I nemam ja nista protiv da direktor prima koliko oce ali ako je sposoban i ume da vodi firmu i da joj donese boljitak onda nije skup,najskuplji su oni koji nemaju pojma e za njih je i minimalac mnogo a takvih je mnogo.

Glupo mi je zbog kolege koji je postavio oglas,nekome su te pare velike a on je ponudio ovde a realno moze da nadje i mimo foruma radnika kad hoce,kolegi za to svaka cast i ja mu se izvinjavam sto sam doprineo da mu oglas koji je dobronamerno postavio preraste u analizu usrane situacije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Oglas mu je stalno pri vrhu tako da koga zanina ponudjeno on zna kako ce reagovati, ne mora ni da se oglasi ovde :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja