Jump to content

Moto Zajednica

Potreban vodonoša

Recommended Posts

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemate vi pojma šta vas tek čeka. Porezi će biti u skladu sa Eu ili čak američkim standardima (jedina država na svetu koja ne zaključuje sporazume o dvostrukom oporezivanju)

Ljudi jednostavno moraju da shvate da neko ne može da živi u ekskluzivnoj zoni i da plaća mali porez. Ako nisi dorastao, preseli se. A najbolji su mi oni koji žive u tuđim stanovima koji su nečiji legat i pizde što ne mogu da ih otkupe za tepsiju ribe, a uz to im je skupo da plaćaju grejanje za 130 kvadrata. Kažu pljačka ih toplana.

 

Ovaj posao što se nudi je slabo plaćen, ali bolji je nego da se sedi i gleda u plafon. Za 18000 mesečno ko ostane tu duže od 6 meseci treba ozbiljno da se zapita

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Nebeski,ispravi me ako grešim ali u EU porezi na zarade u procentima su manji nego kod nas,a opet procentualno više ljudi ih plaća,tako da ja lično još uvek ne vidim neki svoj gubitak u tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

EU ima jako velike poreze i namete.

Šta mislite tko financira to "napredno" socijalno uređenje?

Holandija, Švedska, Danska, Njemačka.......

Poreza im nikad dosta.

 

U CH je to puno manje.

Uostalom zbog povoljnih poreznih uvjeta velike kompanije i bogati stranci i dolaze u CH.

Ljudi sretna vam nova godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Oduvek me je zanimalo kako Milka cokolada moze biti jeftinija od Najlepse Zelje cokolade, mozda neki ekonomista objasni.. Mislim da ovi sto rade Milke zaradjuju malo bolje od nasih...

 

Kad bi se primenio realan a ne branjen kurs Dinara drugojačije bi bile realacije po pitanju uvoznih cena al bi i dosta toga bilo dotaknuto.

 

 

Stvarno, a dje nesta bocca_bastard, da nije, ne daj Boze ban, pu, pu?

Svojebanovao se.

 

 

Jeste, ne vole svi ljudi mirođiju, naročito ne u svojoj  čorbi.

 

Kažeš "da je porez manji....",ja se tome i nadam da bi možda jednog dana kada bi većina plaćala porez možda i bio manji,mnogi će reći da nema ništa od smanjenja poreza,ali moramo se kao ljudska bića nadati nečem boljem a ne gledati sve crno

 

Nije problem u porezu ma kako visoka stopa bila, problem je što je glavnica mala pa kad se uzme ma kako malo, opet je mnogo, na stranu šta se dobije za uzvrat kroz porez. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Sa tom izjavom zbunićeš ljude koji se ne razumeju u te stvari,porez jeste najmanja stavka ali i pare od doprinosa idu u budžet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Da li se zove porez ili doprinosi ili kako god to su pare koje ja moram dati,a od tih para neko primi platu,penziju,leči se..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Zna se šta je porez, kao što se zna šta su doprinosi.

Doprinosi ne idu u budžet, već svaki o odgovarajući fond.

 

Definicija poreza(ovo bez zezanja,u nauci je baš tako) je da za plaćeno ne dobijaš nikakvu protivuslugu. Za ono za šta plaćaš doprinose nekakva direktna usluga postoji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

PIO, penziono i zdravstveno, jeste direktna usluga koja je pod moranje, al ajd, za suvi porez se dobija država i uređenje kao usluga, kakva je i kakva bi trebala da bude,  može da se priča, za privrednike je to rashodna strana bez obzira šta se za to dobije i uopšte već ko zna koliko godina je rashodna strana veća naspram prihodne, rezultat je konstantan rast zaduženosti, odnosno izraženi deficit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Nebeski,samo dodaj da ti fondovi ne služe isključivo samo za ono za šta su namenjeni kad državi zafali para koje nema od poreza lagano zavuče ruku u fondove i finansira šta noj treba.Poenta je da neko plaća i porez i doprinose(oboje je obavezno po zakonu) a neko ni jedno ni drugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Pročitah temu u dahu kao dobar putopis, i svi negde upravu iz svog ugla. Problem ove države datira od pre skoro pola veka unazad. Kako je ustrojena posleratna Juga sistem nije menjan, a vreme ga davno pregazilo. Pa tako imamo istu priču oko partijskog zapošljavanja, nepotizma, organizovanog sistema korupcije na svim nivoima i sferama društva, bez volje i ideje za rešavanje problema ma koja garnitura bila na vlasti. Premijer sa predivnim usnama izađe i prizna da se nezna koliko ima zaposlenih u javnom sektoru. Ko hrani i plaća većinu lebojeda? Čime?

A pri tome nema i nepostoji ozbiljna strategija vlade da se pokrene privreda i proizvodnja, osim tamo gde mogu debelo da se omrse dajući ogromne subvencije strancima.

U gotovo svim razvijenim evropskim državama, pa i u Kini većinu privrede čine mala i srednja preduzeća, država ih prati u meri kojoj može i pomaže raznim subvencijama.

Ušli smo u vrzino kolo, na potezu je prvo država da uredi i uspostavi nezavisnu vladavinu prava, po meni prvi uslov da se bilo šta pomeri nabolje, i tek onda će moći pametne glave (kojih siguran sam imao mnogo) doći do pravih rešenja za svoj narod i svoju državu.

A dotle nije kriv ovaj što nudi posao za crvenu, niti ovaj što ćuti i radi, kola su davno krenula nizbrdo još kad je bilo dobro, pa se i tada govorilo ćuti dobro je samo da nebude gore.

Raditi se mora, od Boga nam tako dato, pa Vam želim u novoj dobro zdravlje i svaku sreću.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Jeste, kao što sad zbog tog zavlačenja ruke u srećna vremena upumpava par milijardi evra godišnje u te fondove da sve ne bi otišlo u tri lepe

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pre II rata je bilo mislim dva PIO fonda koji su se bavili i špekulacijama i time uvećavali novčanu masu,  45 su nacionalizovani i mislim da su svi korisnici ostali kratkih rukava. 90-tih je isto ispražnjen i obezvređen inflacijom PIO fond i teško da će se oporaviti bez nekog drugojačijeg razdela, pogotovu što je trend zarada sve manji pa samim tim i masa koja se mesečno uplaćuje i praktično se ne pokriva stečeno pravo penzionerima i nadoknada za zdravstvene usluge, otuda uvođenje participacije za preglede i dobijanje lekova. Neuplaćivanjem PIO doprinosa se gubi pravo na staž a za  zdravstvene usluge ne znam kako je regulisano, dugoročno gledano ne uplatioci ne utiču jer neće ni ostvariti ništa. Drugim rečima, da je zarada u realnom sektoru viša, veći bi bio prilv u fondove, sa minimalcem je to računski neodrživo osim da se podignu procenti zahvatanja ili da se smanje troškovi države a u to sumnjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Direktor eps-a u malom provincijskom gradu ima oko 4000 evra mesecno-legalnih primanja,ko jorgovanka,kakve seme imaju za plate to je sou,te kao zajednicki racun za direktora i zamenike itd,svaka drzavna firma odvaja par plata za partiju,ja sam se krstio kad sam video da ljudi koji mi se 10-ak godina zale da ne mogu da nadju posao uredno primaju platu svaki mesec,koliko se krade mi smo jos i bogati

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

^ Eto vidiš, sve što si napisao pada u vodu jer si post započeo neproverenom informacijom. Neko moj slučajno radi na zaradama u EPS-u, u jednom malo većem provincijskom gradu, pa znam da lokalni direktor EPS-a ima vrhunsku platu, ali bar 3 puta manju od toga što si naveo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

U nekim zemljama samo 30% zarade ide kao plata a ostalo ide drzavi pa opet u tim zemljama ljudi imaju 3,4,5k€ pa i vise. Tako da mi nismo u gorem polozaju od ostatka evrope, jedino sto kod njih nedo ti bog da te uvate na crno, najebe i gazda a bogami i radnik i nema podmicivanja kao kod nas, daje gazda kovertu i sve je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

^ Eto vidiš, sve što si napisao pada u vodu jer si post započeo neproverenom informacijom. Neko moj slučajno radi na zaradama u EPS-u, u jednom malo većem provincijskom gradu, pa znam da lokalni direktor EPS-a ima vrhunsku platu, ali bar 3 puta manju od toga što si naveo.

Imaju i dodatke na platu,neka fora kao menadzeri,mozda nije svuda, ali sam radio takav posao da znam ko ima koliku platu u mom gradu.iznenadio bi se kad bi cuo koliko imaju cistacice u pojedinim firmama,13 plata+bonusi za novu godinu izadju na 80000 kad se sve sabere.plata je jedno a zarada druga stvar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

U jednom periodu su mi te zebancije bile dostupne,ne lupam ja napamet,E sad razlika je samo dal se krade providno ili ne i u kolikoj se meri krade.A plata se lako poveca-stimulacija,dodatak na pripravnost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

ljudima na pozicijama plata je najmanje bitna,svi su članovi upravnih odbora ovoga i onoga i imaju premije koliko god oće i kad god oće

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

 

^ Eto vidiš, sve što si napisao pada u vodu jer si post započeo neproverenom informacijom. Neko moj slučajno radi na zaradama u EPS-u, u jednom malo većem provincijskom gradu, pa znam da lokalni direktor EPS-a ima vrhunsku platu, ali bar 3 puta manju od toga što si naveo.

Imaju i dodatke na platu,neka fora kao menadzeri,mozda nije svuda, ali sam radio takav posao da znam ko ima koliku platu u mom gradu.iznenadio bi se kad bi cuo koliko imaju cistacice u pojedinim firmama,13 plata+bonusi za novu godinu izadju na 80000 kad se sve sabere.plata je jedno a zarada druga stvar

 

 

Mogu da se složim sa tobom oko poente koju želiš da izneseš, kao i sa pretpostavkom da u pojedinim javnim ustanovama plate čistačica prevazilaze plate lekara, mada nije svuda tako. Moja prijateljica, recimo, radi u Upravi za trezor kao sekretarica i prima cca 27.000 RSD. 5.000 preko minimalca. U ministarstvima su plate takođe bedne, možda gore nego u prosveti ili zdravstvu, dok razne agencije razvaljuju (bio skoro članak u Blic-u). Znamo svi i da ima mangupa sa 5-6 različitih primanja (upravni odbori, razna tela...), ma muka da te uhvati koliko se to napakuje na kraju.

 

Ipak, i dalje sam stava da se treba boriti istinom. Glupo je da paušalno napišeš kako lokalni direktor EPS-a u malom mestu (sitna riba) ima 4.000€ legalnih primanja i još za to dobiješ 7 pluseva. To samo govori da kao narod prosto volimo linč, a činjenice... Ma ko šiša činjenice.

 

Čačkao malo na sajtu jedne agencije i legalna plata generalnog direktora EPS-a iznosi:

post-40665-0-13604900-1483517168.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

I ti veruješ da sa 150000 mesečno može da se kupi stan od 200 kvadrata i nova Oktavija?! Najjeftinija Oktavija košta oko 13000 evra a cene idu skoro do 30000. Održavanje stana od 200 kvadrata mesečno ne može biti manje od 500 evra. I sve to sa 150000?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja