Jump to content

Moto Zajednica

Potreban vodonoša

Recommended Posts

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ovde ko radi dere se od posla a pare su mizerne. A nije tu samo posao i umor nego i odgovornost koju nose razlicita radna mesta ista ona kao i preko. U mojoj struci se npr koriste iste metode, materijali, oprema kao i preko a cene su neuporedive. Bez obzira sto je ovde stan 200e mleko 1e itd... isti je kicmeni stub vodonose svugde. Danas nisam radio i otisao jutros sa drugovima na dorucak u jedan restoran u gradu. Kad tamo miristar koji je jako azuran ovih dana. Jeo pio zasladio se i na kraju potpisao racun. Ko ga je platio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@slave,ko izdaje stan i živi ok kirije ,ništa neće najebati nego će poštovati zakone i propise tako što će plaćati porez na prihod,kao u svakoj uredjenoj državi.Neko reče da imamo 700.000 nezapozlenih,šta mislite koliko od njih radi nešto na crno kao što će i potencijalni raznosač vode

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

@slave,ko izdaje stan i živi ok kirije ,ništa neće najebati nego će poštovati zakone i propise tako što će plaćati porez na prihod,kao u svakoj uredjenoj državi.Neko reče da imamo 700.000 nezapozlenih,šta mislite koliko od njih radi nešto na crno kao što će i potencijalni raznosač vode

Ivice, znam da si privatnik, pa mi je tim nejasnije tvoje razmišljanje. Znaš i sam koliki je harač, koji plaćaju privatnici. Klinci drže pet-šop i veruj mi,nemam razloga da lažem, ja im od kirije od stana koji su mi ostavili pokojni roditelji dotiram za rad u prodavnici (dajem im celu kiriju). Kada plate sve prinadležnosti  NIŠTA  im ne ostaje, pri tome, ja dodajem novac, a rade 30 dana u mesecu i nemaju nikakvu zaradu.

Stan,koji sam nasledio je višestruko otplaćen kroz doprinose za stambenu izgradnju, koju su moji roditelji plaćali (a i ja i moja supruga), Pri tome, plaćam već porez na stan. A ovo, novoustanovljeno, je verovatno, porez na porez! Ako već naplaćuju porez na "dobit", nek isplate i porez na neostvarenu dobit, na osnovu kinte koju smo supruga i ja godinama plaćali za stambenu izgradnju, a stan nisam od države dobio, niti neke pogodnosti pri kupovini.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja plaćam porez na imovinu i ako bih ga izdavao, dobit bi se dodavala na primanja pa bi morao platiti porez na dobit. Mogao bi se buniti koliko hocu ali porez moram da platim, jedan, drugi.. nema razgovora.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Eto vidiš, danas bi svi rado plaćali taj doprinos na stambenu izgradnju (sećam ga se i sećam se koliko je to bio zanemariv namet), pa na kraju da otkupe stan za 200€, umesto što će do penzije, a možda i posle, grcati u ratama u rasponu od 250 do 800€ (ko je zaglibio u švajcarcima sa više dece u BG možda je i gore prošao).

 

Nemoj da me shvatiš pogrešno, ali kad čujem te komunističko sindikalne fore tipa doprinosi, samodoprinosi, mi gradili fabriku... ma...

 

Mislim paradoksalno je pljuckati po državi što nije obezbedila ovo ili ono, a pri tom buniti se protiv poreza koji je jedan od osnovnih svuda u svetu (porez na dobit). Plaćali bi svi mi i taj i još mnoge druge kao bela lala na zapadu (ko je bio zna), ali što neko reče tuđe govno slađe...

 

Btw. što se pet-šopa tiče uči klince da na vreme izađu kad vide da ne ide i probaju da efikasnije angažuju svoja sredstva. Nema garancija u privatnom poslu da je svaki i svuda profitabilan. Znam i sitnih privatnika u KG kojima sjajno ide, kao i onih drugih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Сви све знају, сви све контају а сви ћуте и пуше.

 

Сви криве менталитет, раднике и нераднике, **рац и палац, величају трули запад, оправдавају власт и систем.

 

Зато и јесмо овде где јесмо и бићемо док год нам туђе говно буде слађе, док ког будемо величали туђе а ниподаштавали своје. Сви своје чувају и бране, ми режимо на своје. Дајемо и поклањамо а туђе скупо плаћамо. И то је супер?

Мој наклон.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Eto vidiš, danas bi svi rado plaćali taj doprinos na stambenu izgradnju (sećam ga se i sećam se koliko je to bio zanemariv namet), pa na kraju da otkupe stan za 200€, umesto što će do penzije, a možda i posle, grcati u ratama u rasponu od 250 do 800€ (ko je zaglibio u švajcarcima sa više dece u BG možda je i gore prošao).

 

Nemoj da me shvatiš pogrešno, ali kad čujem te komunističko sindikalne fore tipa doprinosi, samodoprinosi, mi gradili fabriku... ma...

 

Mislim paradoksalno je pljuckati po državi što nije obezbedila ovo ili ono, a pri tom buniti se protiv poreza koji je jedan od osnovnih svuda u svetu (porez na dobit). Plaćali bi svi mi i taj i još mnoge druge kao bela lala na zapadu (ko je bio zna), ali što neko reče tuđe govno slađe...

 

Btw. što se pet-šopa tiče uči klince da na vreme izađu kad vide da ne ide i probaju da efikasnije angažuju svoja sredstva. Nema garancija u privatnom poslu da je svaki i svuda profitabilan. Znam i sitnih privatnika u KG kojima sjajno ide, kao i onih drugih.

Bez obzira koliko to bio "zanemarljiv" doprinos, za 40 godina (i 35 godina kevinog staža), plus moj i ženin staž, to baš nije zanemarljiv iznos!

I ja bih (i dalje) plaćao taj doprinos, da znam da ću dobiti stan. Ali nisam, i neću. A odvajali smo kintu i žena i ja. A ništa dobili nismo.

O komonističko-sindikalnim forama možeš da pričaš, ako si učestvovao u njihovom plaćanju.

Ne pljuckam po državi, ali mislim da mi plaćamo osobe u toj državi, da nam olakšaju život, da ih plaćamo da obavljaju neke poslove za nas, a ne da oni budu sami sebi suština!

Klince učim da, makar i na teži način, nauče o privatnom biznisu, ali isto tako, da i ne pokleknu na pomen prve teškoće.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@Šumadinac,ti i ja se odlično razumemo,ali da budemo pošteni i iskreni prema sebi i drugima,zakon je takav(nije ovo zakon od juče) da sve ono što donosi prihod mora biti oporezovano i nije samo kod nas.Dolazimo u takvu situaciju da neko ima neki stan ili lokal izdaje ga i živi sa recimo 800-1000 eura mesecno,a ovamo se vodi kao ne zaposleno lice i državi daje djoku,dok jedan najobočniji obućar plaća sve svoje obaveze.Komšinica je 30 godina držala kafanu u Nemačkoj i svake godine 11 kirija daje vlasniku objekta a 12 uplacuje opstini umesto gazde kao porez na zakup.Kad bi svi plaćali barem deo onoga što ne plaćaju verujem da ni ja ne bih morao da dam cca 3000e godišnje,a valjda bi i tvojim klincima(nisu više ni klinci)ostao neki dinar više.Nije pošteno da neko neda baš ništa a neko se muči ko grešan s'dušom da ispoštuje svoje obaveze.Danas sam ponovo išao kod lekara zbog temperature(već tri meseca me muči želudačna kila) i šta sam se sve nagledao u ordinacijama,verujte da mi nije žao ni jednog jedinog dinara koji plaćam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ivice, izbrisao sam ono što sam već napisao, da mi ne bi čika Rajko izbrisao, (ovako mi je lakše :) ). Ti i ja se razumemo, uostalom, pozdrav za Boccu! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Koliko se secam poslednji put rece da ide kod nekog dr.mr. fizike da racunaju nesto o abs-u i gumama...pa mozda se zaracunali ljudi:)Ti profesori su cudna vrsta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Koliko se secam poslednji put rece da ide kod nekog dr.mr. fizike da racunaju nesto o abs-u i gumama...pa mozda se zaracunali ljudi:)Ti profesori su cudna vrsta

E, ako ti ne znaš šta je sa tvojim mentorom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Porez mora da se plati, tu nemam dilemu.

Kako državni aparat troši ta sredstva može mnogo da se polemiše i tu sam uvek za potpunu kontrolu. I treba pritiskati. Lično bih uveo drakonske kazne za bilo kakvu zloupotrebu za sva lica u javnom sektoru. Duple kazne za službena lica koja prekrše zakon koji treba da čuvaju. Max liberalnu politiku otpuštanja svih zabušanata koje plaćamo da nam održavaju sistem... Sve duplo rigoroznije nego u privatnom sektoru.

 

Usput, seti se koliko je svojevremeno Zastava plaćala tvojih i mojih Kragujevčana, koji su se tamo pojavljivali 2 puta godišnje da podmažu komisiju kajmakom, prasencetom, rakijom... Hiljade zemljoradnika se vodilo da radi, zar ne? Kradu svi.

 

Savet za klince sam dao ponukan iskustvom svog prijatelja koji je skoro 10 godina dotirao suprugi njen biznis (predugo da se ukapira i promeni ploča). S obzirom da se radi o početnim teškoćama dobro ih učiš.

 

Svako dobro!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

 

Koliko se secam poslednji put rece da ide kod nekog dr.mr. fizike da racunaju nesto o abs-u i gumama...pa mozda se zaracunali ljudi:)Ti profesori su cudna vrsta

E, ako ti ne znaš šta je sa tvojim mentorom...

 

 

Porez mora da se plati, tu nemam dilemu.

Kako državni aparat troši ta sredstva može mnogo da se polemiše i tu sam uvek za potpunu kontrolu. I treba pritiskati. Lično bih uveo drakonske kazne za bilo kakvu zloupotrebu za sva lica u javnom sektoru. Duple kazne za službena lica koja prekrše zakon koji treba da čuvaju. Max liberalnu politiku otpuštanja svih zabušanata koje plaćamo da nam održavaju sistem... Sve duplo rigoroznije nego u privatnom sektoru.

 

Usput, seti se koliko je svojevremeno Zastava plaćala tvojih i mojih Kragujevčana, koji su se tamo pojavljivali 2 puta godišnje da podmažu komisiju kajmakom, prasencetom, rakijom... Hiljade zemljoradnika se vodilo da radi, zar ne? Kradu svi.

 

Savet za klince sam dao ponukan iskustvom svog prijatelja koji je skoro 10 godina dotirao suprugi njen biznis (predugo da se ukapira i promeni ploča). S obzirom da se radi o početnim teškoćama dobro ih učiš.

 

Svako dobro!

pa prosto je,otkako meni ne radi motor nemam vise ni pitanja pa je bocca prestao da dolazi...smorio se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ma nije problem u placanju poreza vec u visini stope poreza, pa i visini osnovice oporezivanja. Nece moci ono, rodjak stanuje, ne placa kiriju, vec samo dazbine.

Pa ce biti da je realna  vrednost recimo 100e mesecno, al ce neki cata u poreskom da odredi 150e, pa na to 20% poreza. U CG je taj porez duplo manji, kao i u CRO , i BiH.

Porez na izdavanje je bio oduvek, pa ko ga je placao dobrovoljno , imao je problem isti odjaviti kad je stan "prazan". Tu dolazimo opet do one istinite : dala baba dukat da udje u kolo..." 

Kirije ce morati ici bar 10% gore, ali naustrb i podstanara i stanodavaca, sto znaci pad standarda za sitnu boraniju, dok ce veliki igraci profitirati opet..

 

I tako je u svemu ,jer se drzava snabdeva od nameta , a ne od industrije, prodaje, usluga...

 

Nije to u redu, a nije ni posteno. Standard gradjana (vecine) je mizeran, i sad barem jednostavno treba pomoci da bude bolji standard, a ne cediti suvu drenovinu..

 

Recimo dosta se para moze namaknuti kaznama za "nepravilno odlaganje otpada" . Zemlja i priroda nam je iz godine u godinu sve punija smeca, a ko ima da kupi , pa baci ,taj ima i da plati kaznu. Tome se niko cist i normalan ne bi bunio,pa i grad i suma bi bili za ugled.

 

Nekima ne trebaju kazne da zive ispravno , ali generalno smo gradjani bez vaspitanja, dobrote, zavidni, zli itd, zato nam ide kako nam ide. Jer politicari su nam najbolji od takvih.

 

Ovaj oglas je uvek aktuelan, jer  ga odrzavamo ovom neobaveznom raspravom, a  bilo bi  dobro da znamo jel se neko " zaposlio"..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

U ovoj drzavi ( drzave exyu ) na 80% prihoda bilo koje vrste nije placan porez po bilo kom osnovu, tako da je neminovno da zivimo u siromasnoj drzavi, a od iste ocekujemo da nam rijesi sve probleme kao da zivimo u svajcarskoj. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pa, da je porez manji i sudstvo kako treba, ljudi bi imali poverenja u drzavu i placali.pogledaj korupciju , poslanicke firme, marifetluke, nabacivanje tendera itd.

Tebi se izgleda riba cisti od repa..

 

Nije posteno , ni ljudski, pa ni diplomatski opteretiti siromasne, nezaposlene gradjane nametima visokim cenama hrane,goriva itd.

Pa evo i ovaj oglas je na crno, pa ti ne smeta , dvostruki arsini...

 

Ja kazem i stojim iza toga da ce naredna godina biti gora po gradjane bilo zaposlene ili ne, bilo penzionere ili decu, iako ce budzet biti puniji..

 

Samo ce tajkuni, oni koji rade za firme preko online moci da zive kako treba. I naravno javni sektor i ostale prdonje, cast izuzecima..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Kažeš "da je porez manji....",ja se tome i nadam da bi možda jednog dana kada bi većina plaćala porez možda i bio manji,mnogi će reći da nema ništa od smanjenja poreza,ali moramo se kao ljudska bića nadati nečem boljem a ne gledati sve crno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Pa, da je porez manji i sudstvo kako treba, ljudi bi imali poverenja u drzavu i placali.pogledaj korupciju , poslanicke firme, marifetluke, nabacivanje tendera itd.

Tebi se izgleda riba cisti od repa..

 

Nije posteno , ni ljudski, pa ni diplomatski opteretiti siromasne, nezaposlene gradjane nametima visokim cenama hrane,goriva itd.

Pa evo i ovaj oglas je na crno, pa ti ne smeta , dvostruki arsini...

 

Ja kazem i stojim iza toga da ce naredna godina biti gora po gradjane bilo zaposlene ili ne, bilo penzionere ili decu, iako ce budzet biti puniji..

 

Samo ce tajkuni, oni koji rade za firme preko online moci da zive kako treba. I naravno javni sektor i ostale prdonje, cast izuzecima..

Nazalost, za ovo si u pravu, za one sto rade i zarade kapa dole, ali prilepci i prisupci i dalje nece raditi a zivece kao bubrezi u loju. Imam osecaj da se po svaku cenu sili visak za budzet, kako bi statistika bila dobra. Dzaba meni pun budzet kad zivim kao crv. Grci su mmfu objasnili neke stvari. Drugar kaze za Grke da zive za sve pare (konobarise tamo), nije raskalasno, ali je hedonisticki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ovde je sve jasno kada se duznicima za porez i struju u milionskim ciframa dug prepolovi samo da plate a "sitne ribe" ili ti narod za par desetina hiljada ide na robiju i imovina se konfiskuje a struja iskljucuje.

Nije moralno ni patriotski ovo sto cu reci ali zasluzili su da se "taji" porez.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Nema od te nade nista Ivice, jer politicari nisu dosad ispunili nijedno predizborno obecanje, a da nije na stetu gradjana. Oni razmisljaju o povecanju poreza, to su par puta provukli kroz medije, pa ce o tome odlucivati i sigurno ce to ici gore.

 

Naravno najavili su smanjivanje poreza na dohodke preko 70.000din, ja se slazem i sa time.

 

Al su oni to doneli radi sebe i javnog sektora, a ne zbog posteno u radu zaradjene plate..

 

Poreze dovesti po meri situacije, bilo bi odgovarajuce narodu, ovo je samo pljacka i otimacina.

 

Ljudi koji zive u "centrima vecih gradova" ce biti prinudjeni da pod stalnim poskupljenjima dazbina  prodaju jeftino skorojevicima stanove i odu na periferije pred sam kraj svojih postenih zivota, jer vecina njihovih naslednika takodje ne moze da prati korak poskupljenja..

 

Pod skorojevicima ne podrazumevam ljude , koji su posteno zaradili novac i zele da se presele u Velike gradove prihvatajuci njihovu kulturu i pravila ponasanja...

 

Jos nesto odredjivanje osnovice za porez je cist lopovluk. Skoro je bilo na tv, kako ce se odredjivati osnovica za porez na nepokretnosti. Sluzbenik u poreskoj ce izracunati prosek cene kvm od tri prodate nekretnine na toj lokaciji, nasumicno izabrane. Pogadjate koje ce tizabrati, jer i plata mu zavisi posredno od otimacine.

 

Primera je 100 tako je i za porez na upotrebu motornih vozila po kubikazi, porez na oruzje. Doduse to je Seselj doneo poodavno, al su ga sledeci prihvatili oberucke pa i visestruko uvecali.

Pa porez na motocikle  u mnogim zemljama se motor tretira kao za sezonsko vozilo, iako se tamo vozi vise nego ovde i tako dalje.

 

Vise se niko od opozicije ne trudi da laze ,provalili su da je " narodu" dosta nameta i lopovluka, i da su se opekli par puta u izboru, pa sad bira samo da skine vlast , a ne da mu bude bolje.

Jer  tesko je tome i nadati se.. A ovi novi kad dodju prihvate sve preletace, jer su iskusni u marifetlucima i tako ih kupuju.

.

I nema vise one:"sjase Kurta, da uzjase Murta" Kod nas od 2012 jasu obojica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Možemo ovako u nedogled,u mojoj kući su tri privatne firme(brat i ja vulkanizeri,majka knjigovodstvena agencija,bratova supruga trgovina garderobom),i u svima su računi nula.Jbg,tako smo vaspitani,naučeni da radimo pošteno i to je to,sad je kasno za bilo kakve muljaže

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja