Jump to content

Moto Zajednica

Potreban vodonoša

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

  Ova karta je cista politicka izmisljotina nekog sa zapada. Zasto, pa zato sto po njoj je kod nas voda iz cesme losa . Nemaju oni pojma o pojmu. Ovo mu dodje kao kad su nas bombardovali, pa prvi dan CNN il BBC objavili kako su gadjani Novi Sad i Podgorica - dva veca grada na Kosovu . Jos za vreme SFRJ smo imali stroge propise o preciscavanju i kontroli vode za pice koji su bili u skladu sa svetskim. Samim tim mislim da je voda dobra i u ostalim bivsim jugoslovenskim republikama. Evo, na forumu je i Branko, a on radi u jednom vodovodu u Republici Srpskoj, pa moze da kaze svoje misljenje. 

 

 

attachicon.gif6C2AB459-785E-FD40-8A4E-2402AA6CCA88.jpg

Voda u Srbiji je zaista losa, procitaj o pijacoj vodi u Zrenjeninu, Subotici, Kikindi, Somboru, pa zvanicno pola Vojvodine ne sme da pije vodu iz cesme...

procitaj o zagadjenju reka u Srbiji, preciscavanju industriskih i otpadnih voda u Srbiji...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Zns li ti koliko je nezaposlenih u Srbiji- vecini je nuzda. Ali ako nastavimo da snizavamo cenu rada,radice se za sve manje i manje novca.

Zaposleni u firmama koje pominjes imaju uplaceni staz, zrdravstveno i doprinose, ali nasao si najlosije primere u Srbiji..

Bice sve vise pritisaka na gradjane u vidu nameta, da bi vlast i njihovi poslusnici -botovi vise drpali.

Moral nula.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Zns li ti koliko je nezaposlenih u Srbiji- vecini je nuzda. Ali ako nastavimo da snizavamo cenu rada,radice se za sve manje i manje novca.

Zaposleni u firmama koje pominjes imaju uplaceni staz, zrdravstveno i doprinose, ali nasao si najlosije primere u Srbiji..

Bice sve vise pritisaka na gradjane u vidu nameta, da bi vlast i njihovi poslusnici -botovi vise drpali.

Moral nula.

Sa svime sto si rekao se slazem,ja uporedjujem trenutnu situaciju sa ovim poslom,uvek ima ko oce,e sad to da se promeni je dug proces a do tada 200 i kusur evra mesecno,za nekog ko nema nista nije lose, a i pun je forum klinaca koji traze nacin da skupe pare za motor pa evo im prilike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

@slave74 je sve lepo rekao...

Zasto bi poslodavac dizao cenu rada, kad uvek ima nekog ko se vodi razmisljanjem "daj sta das, cuti i trpi, bolje ista nego nista, moglo je i gore..."

Nego smo mi klasicni mazohisti i verovatno volimo da nas tako trpaju i mecu u dupe!

I taj proces sto spominje @gixxer ce trajati i trajati, a nasa bulja ce biti sve veca, sve dok ne dodje neki baja pa kaze gazdi "jebi se i ti i bidoni sa vodom i 1000din, uzmi sam pa ih nosi.." Pa tako drugi, treci, cetvrti... Pa kad gazdi ode kicma, setice se da digne dnevnicu!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Tvoje pitanje je u suštini kako je u Nemačkoj veća plata nego kod nas. Zar ne?

Ne, moje pitanje je: kako je za isti posao, po nižoj ceni proizvoda, a većim troškovima, veća plata nego kod nas?! Paradoksalno ali istinito.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

@ ser:

Amin.

Ja se sa ovime srecem u muzici.

Neces da platis? Sciraj sam u lokalu, hebi se! A ne umes? E onda pusti radio.

Ali se u NS npr uvek nadju 2 studenta sa gitarama i sviraju za po 1000 din i dzabe cugu.

Dokle god ima toga, necemo podici cenu rada.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

@slave74 je sve lepo rekao...

Zasto bi poslodavac dizao cenu rada, kad uvek ima nekog ko se vodi razmisljanjem "daj sta das, cuti i trpi, bolje ista nego nista, moglo je i gore..."

Nego smo mi klasicni mazohisti i verovatno volimo da nas tako trpaju i mecu u dupe!

I taj proces sto spominje @gixxer ce trajati i trajati, a nasa bulja ce biti sve veca, sve dok ne dodje neki baja pa kaze gazdi "jebi se i ti i bidoni sa vodom i 1000din, uzmi sam pa ih nosi.." Pa tako drugi, treci, cetvrti... Pa kad gazdi ode kicma, setice se da digne dnevnicu!!!

To o čemu ti pričaš je moglo u komunizmu. A sad je kapitalizam, konkurencija, "ako nećeš ti ima ko hoće" ...
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

 

Tvoje pitanje je u suštini kako je u Nemačkoj veća plata nego kod nas. Zar ne?

Ne, moje pitanje je: kako je za isti posao, po nižoj ceni proizvoda, a većim troškovima, veća plata nego kod nas?! Paradoksalno ali istinito.

 

Prosto je, moj Miško. Švaba proda dnevno 1000 jedinica vode, čista zarada bude mnogo veća od ovog našeg koji jedva proda 50 jedinica dnevno. Nemam predstavu koliko kod nas košta balon vode, koliko napolju, ali je prosto, veći obrt, veća zarada. I to nije malo veći obrt, sigurno. Bar ja tako vidim odgovor na tvoje pitanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ne, moj Mišo, nije to razlog.  Razlog je pohlepa po dubini. Od države same, preko svih njenih činioca, uvoznika, distributera... Preveliki apetiti carinika, poreznika, "gazda"...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

  Ova karta je cista politicka izmisljotina nekog sa zapada. Zasto, pa zato sto po njoj je kod nas voda iz cesme losa . Nemaju oni pojma o pojmu. Ovo mu dodje kao kad su nas bombardovali, pa prvi dan CNN il BBC objavili kako su gadjani Novi Sad i Podgorica - dva veca grada na Kosovu . Jos za vreme SFRJ smo imali stroge propise o preciscavanju i kontroli vode za pice koji su bili u skladu sa svetskim. Samim tim mislim da je voda dobra i u ostalim bivsim jugoslovenskim republikama. Evo, na forumu je i Branko, a on radi u jednom vodovodu u Republici Srpskoj, pa moze da kaze svoje misljenje. 

 

 

attachicon.gif6C2AB459-785E-FD40-8A4E-2402AA6CCA88.jpg

 

Tacno cista zapadna propaganda, a prava istina je tamo negdje. ;)

 

Voda u gradskim vodovodima je hemijski i bakteriloski ispravna za konzumiranje ( pice i kuvanje ) po svim standardima i propisima o kvaliteti vode koji su propisani u svim drzavama svijeta, pa tako i kod nas. Na zapadu je odavno voda iz cesme takozvana industrijska voda koja sluzi za pranje i kupanje. Kad sam bio prvi put u Njemackoj ( Nirnbergu ) 1978. godine, prijatelj njemac kod kojega sam bio skrenuo mi je paznju ( znajuci da mi u Jugi pijemo vodu iz cesme ) da mi ne preporucuje da pijem vodu kod njega u kuci sa cesme vec me je odveo u podrum gdje je imao skladiste flasirane vode i svih ostalih pica ( piva , vina , sokova i gazirane vode ) i rekao mi da izaberem sta cu da pijem dok sam kod njega u gostima. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kad se vec trazi tj pozeljno je da radnik bude jak, sto znaci da to momce mora dobro jesti (snaga na usta ulazi)...... zatim treba popiti nesto..... ali pre svega toga mora doci na posao sto znaci da mora platiti prevoz.....izmedju redova zapali se koja pljuga.....mobilni telefon nema ko nema ali i on trazi novce....gde su ostale dazbine......

 

O kakvoj mi tu "dobroj" ponudi pricamo?

Navedene su najosnovnije stvari i to delimicno.......200e mesecno, koliko realno moze ostati sa strane od tih para?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

Tvoje pitanje je u suštini kako je u Nemačkoj veća plata nego kod nas. Zar ne?

Ne, moje pitanje je: kako je za isti posao, po nižoj ceni proizvoda, a većim troškovima, veća plata nego kod nas?! Paradoksalno ali istinito.

 

Prosto je, moj Miško. Švaba proda dnevno 1000 jedinica vode, čista zarada bude mnogo veća od ovog našeg koji jedva proda 50 jedinica dnevno. Nemam predstavu koliko kod nas košta balon vode, koliko napolju, ali je prosto, veći obrt, veća zarada. I to nije malo veći obrt, sigurno. Bar ja tako vidim odgovor na tvoje pitanje.

 

 

Tamo ljudi više jedu pa piju više vode, ne moš na prazan stomak.

 

To se zove tržište

 

Nije nego beda.

 

Mmoj drugar je ploveći na brodu gledao u luci na Talnandu il Tajvanu, lučki radnici rade za 1$ dnevno i uveče kad završe posao postroje se i daju brigadiru po 20 centi da bi ih za sutra zaposlio, verovatno neko da i pola dnevnice kad je prekobrojan. Gledajući tako, crvena je 8 ipo puta veća dnevnica, pa jel to razlog za usrećivanje, zadovoljština u poređenju sa lošijim, ako je tako, onda nužno nema dno.

 

Nema ovo veze sa oglasom, jasno je kakva je situacija i kakva su moranja, al kolko ovakvih plata treba da se kupi nov motor, pedesetak i to pod uslovom da se ništa ne jede i ne troši ni na šta, naravno, može i za 3-4 plate za koliko se gore uzima ganc u radnji.

 

I nisu svi poslodavci alavi, većina se održava na ivici i delom zahvaljujući niskoj ceni rada, masa firmi je sa svega nekoliko zaposlenih ili je samo gazda ujedno i direktor i radnik. Uvek se može postaviti pitanje, što radnik 200€ a gazda 500 il 5.000+, odgovor je uglavnom isti, otvori pa budi gazda, ako se već  prihvati da se radi za tu siću, pa nema se prava da se pita oko gazdine zarade, kapija je dvosmerna. Uopšte ne razumem ili žalim  ljude koji rade i žale se ko u pomenutoj juri ili  u firmama gde nisu primili platu više godina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ovde pricamo o nelegaalnom poslu. Za sicu. Jel bi smeo ovaj oglas u normalnoj drzavi da postoji? 1000 plus 1000 za doprinose druga je prica, ai to je malo.

U selu je nadnica vec 2000 din.. Samo u prokletim gradovima moze da se ucenjuje.

Bice jos gore, jer proizvodnja u drzavi jenjava, a od nameta samo pada standard.

Evo sta ce biti  u NG novo: tv pretplata ostaje, povracaj pdv na bebi opremu se ukida, nameti se povecavaju idu i putarine gore, a sa njima i ostalo..

Uvode se botovi u stambene objekte, pa ko izdaje stan i na taj nacin zivotari ce najebati. Znaci stanarine idu gore, ili dole uz neizostavni pad standarda za podstanare i stanodavce. Kazne za stanodavce i podstanare  od 5000-150000, a kazne za botove kao odgovorna lica max 5000 din a platica tece...

 

A o temi zasto je plata tog istog vodonose veca mnogo u z. evropskim drzavama nego u nas i mene zanima.

Oduvek me je zanimalo kako Milka cokolada moze biti jeftinija od Najlepse Zelje cokolade, mozda neki ekonomista objasni.. Mislim da ovi sto rade Milke zaradjuju malo bolje od nasih...

Doduse naci ce se neki mladjan da ponese ove bidone, nije to lako, a posle deceniju nek se pita za kicmu.

Teret koji je na oko lagan, nije uopste naivan. Zna se kako se prenose takve tezine, sigurno ne na kicmu kao u ovom slucaju..

Mozemo mi da cutimo i aminujemo ali i ovaj off teme je u stvari stanje svesti gradjana. U bogatijim drzavama se vise bune i strajkuju..

Mislim da ne bi valjalo da svi aminujemo i mislim da admir treba biti ponosan na to..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Cena jednog bidona u NS u Knjaz Milos naturi je 1040 dinara.

Mi za kancelariju smo po toj ceni u obavezi da kupimo 2 komada mesecno kako bismo ispostovali ugovor, te imali aparat na korišćenje. Mislim da cene variraju u zavisnosti od kolicine i ugovorne obaveze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Cena jednog bidona u NS u Knjaz Milos naturi je 1040 dinara.

Mi za kancelariju smo po toj ceni u obavezi da kupimo 2 komada mesecno kako bismo ispostovali ugovor, te imali aparat na korišćenje. Mislim da cene variraju u zavisnosti od kolicine i ugovorne obaveze...

 

1040 za bidon, da li je moguće? Ne mogu da verujem? Mi fakturišemo firmama između 300-420 po bidonu, bez ikakvih ugovorenih obaveza. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

@slave74 je sve lepo rekao...

Zasto bi poslodavac dizao cenu rada, kad uvek ima nekog ko se vodi razmisljanjem "daj sta das, cuti i trpi, bolje ista nego nista, moglo je i gore..."

Nego smo mi klasicni mazohisti i verovatno volimo da nas tako trpaju i mecu u dupe!

I taj proces sto spominje @gixxer ce trajati i trajati, a nasa bulja ce biti sve veca, sve dok ne dodje neki baja pa kaze gazdi "jebi se i ti i bidoni sa vodom i 1000din, uzmi sam pa ih nosi.." Pa tako drugi, treci, cetvrti... Pa kad gazdi ode kicma, setice se da digne dnevnicu!!!

Jebiga ja sam to rekao prosle godine i iskreno ni malo se ne kajem,posao mi je bio ludnica cesto 12 sati dnevno efektivnog rada a uz to i svaka greska se skupo placala iako je u pitanju drzavna firma,primljen sam kao diplomirani pravnik a radio umesto 3 radnika sa srednjom skolom koji su otisli u penziju.Jedan dan gledam svoje kolege,svi na lekovima za smirenje,ostareli pre vremena,drhte pred direktorom koji je samo partijski poslusnik.Lepo otisao kod njega pitao "ocu li ja da radim ono za sta sam primljen ili da menjam 1 radnika a ne 3 jer vise ovako ne ide,on meni pa kao strpi se ,znas sta znaci posao danas itd,OK mrs u tri lepe svi,jedino mi krivo sto su ostali cutali a cak nismo ni pauzu za dorucak imali a ni grejanje pa sad imam astmu da me podseca na te lepe dane,a da nakon toga odem i kupim motor freedom u svakom smislu te reci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Dobro ljudi, svi mi znamo u kom stanju nam je država i njen aparat (prežvakana tema). Nije to od juče, a nije ni da smo nekada bili Švajcarci. Nismo mi najgori na svetu, više je gorih, ali je i normalno da se treba težiti boljem, a ne miriti sa postojećim stanjem.

 

S druge strane nismo baš ni najvredniji narod na svetu. Ne radi se ovde mnogo, ma koliko se neko trudio da objasni drugačije. Čast izuzecima, ali oni ne čine većinu. Zlo koliko kod nas ima lenština, alkoholičara u poricanju, sindikalnih karijerista, zaluđivača i krivinaša. Ista ta slika je preslikana i na privredu, javni sektor, pa i vlast na kraju. Kažete političari kradu, a ja pitam što se tome čudite? Koji me to mehaničar nije još zavrnuo na redovnom ili vanrednom servisu? Konobar na računu u kafani? Prodavac na gramaži na pijaci? Čast drugačijima, neizmerno se divim tim ljudima.

Hajde recite mi koga još nije posetio prijatelj, kolega ili rođak iz inostranstva i da nije čuo komentar kako se na ovim prostorima najmanje radi, a najbolje živi? Pečenjare pune. Kafići, diskoteke, bašte takođe i danju i noću...

 

Opet, ja svoju Srbiju volim, a kome je draža Rusija, USA, UK, Nemačka, nek ide - široko mu polje. Sigurno je sjajan radnik i stručnjak, a oni tamo oberučke čekaju kvalitetan kadar na svim nivoima - bez šale. Nikad nisam, niti ću osuđivati bilo kog ko podigne sidro i ode da živi san koji su neki drugi narodi kroz vekove za sebe gradili. Iskreno se nadam da ćemo mi koji ostanemo uspeti nešto slično jednog dana da stvorimo za svoju decu.

 

Nego, da se vratim na temu. Ponuđeni posao nije lak, nije dobro plaćen, a uz to se nalazi u sivoj zoni (nema poreza i doprinosa). Juri se drżava sa tim, ali moraće još mnogo jače - to joj je obaveza na kraju krajeva. Isto kao na zapadu.

Pročitao negde da je u Srbiji oko 700.000 nezaposlenih lica (možda grešim u cifri). Van evidencije je bar još 20% od tog broja. Kad bi sva ta sila ljudi uspela da se dokopa po jednog ovakvog posla, za crvenu dnevno, sjajno bi to bilo. Krenulo bi da se vrti, privreda bi se pokrenula sa mrtve tačke. Ma samo kad bi svaki stanovnik radio efektivno bar 5 sati to ne bi moglo a da ne da rezultat. To bi bio početak.

 

Znam da ovaj posao nije dobar, ali je posao i neki početak. Bitno je da se radi - posao najpametnijeg selektora ili prosvećenog geopolitičkog analitičara ostavimo za retke trenutke dokolice.

 

Life is a bitch, get used to it!®

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

 

 

To o čemu ti pričaš je moglo u komunizmu. A sad je kapitalizam, konkurencija, "ako nećeš ti ima ko hoće" ...
Zapadni kapitalizam i ovaj nas komunisticki kapitalizam nemaju veze sa vezom...

Svi vidimo kako se placa rad na zapadu u zemljama gde nisu bile komunjare i kako je to u zemljama gde vedre i oblace komunisti i dan danas kao sto smo mi npr.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Сви све знају, сви све контају а сви ћуте и пуше.

 

Сви криве менталитет, раднике и нераднике, **рац и палац, величају трули запад, оправдавају власт и систем.

 

Зато и јесмо овде где јесмо и бићемо док год нам туђе говно буде слађе, док ког будемо величали туђе а ниподаштавали своје. Сви своје чувају и бране, ми режимо на своје. Дајемо и поклањамо а туђе скупо плаћамо. И то је супер?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

@Svaler - slažem se sa sobom. Oduvek su Srbi, a posebno "elita" imali liz-guz odnos prema zapadu, a nekad i prema istoku.

 

@ser - zapadni kapitalizam je mnogo dugo građen. Nije to TV da se uveze iz Segedina. Inače i taj kapitalizam je totalni shit na svoj način. Nekako se najbolje u praksi pokazao onaj severno-evropski soc-kapitalizam (Norveška, Danska, Švedska, Finska), ali mi volimo Nemačko auto i Jenki koka-kolu, šta ćeš.

 

@biza - ne moramo da se slažemo da bi se uvažavali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja