Jump to content

Moto Zajednica

Potreban vodonoša

Recommended Posts

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

 

Odveo prošlo ljeto za vrime godišnjeg moje tri kćeri kod frizerke (Split) ostavlija ih tamo, kad su bile gotove zovu me.

Ja doša, koliko san dužan lipa moja?

Bilo je priko dvi ijade kuna.... Ca 300€

I mlada mi ne dade račun.

Meni puls na trista.

Pitam ju račun, veli ona sva nadrkana, znate gospod'ne meni ništa ne ostane sve mi uzme država.

A ona krade državu.

Moš mislit koji promet ona valja i koliko poreza zamrači.

Za dvi ure trista eura, svastika u konzumu radi na kassi cili misec za 500-600€.

Neugledni najobičniji frizerski u Splitu sa dvi stolice.

Ustvari, napustiti radnju bez računa za uslugu je kažnjivo.

Osta mlada sva vanka sebe šta san joj pita račun.

Više nije uzimala mušterije iz mog okruženja, moš mislit....

 

Pa dije tu čija savjest???

Pa sta radi za 300 evra?!!!! :staa2::staa2:
Jbg, Split je to.

Oni su redom pomorci, na ženama ne šparaju, vrizerkama dobro došlo, još kad štekaju keš direkt u svoj džep- ma amer'ka!!

 

Onda im upadne gasarbajter u butigu i pokvari dan zbog popišanog računa.

I još sa bosanskim akcentom, moš mislit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Jbg. ovde sve motoraši. Ko ima za motor valjda nije gladan :)

Ne verujem da je oglas postavljen samo ovde,@Motom je ovde hteo mozda da pomogne nekome od mladjih kolega koji su bez posla,stisnes zube jedan mesec i eto novih guma bez pomoci roditelja
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
Ne verujem da je oglas postavljen samo ovde,@Motom je ovde hteo mozda da pomogne nekome od mladjih kolega koji su bez posla,stisnes zube jedan mesec i eto novih guma bez pomoci roditelja

 

 

Ne, samo sam ovde postavio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Možda je i kolega koji je ponudio posao na ivici (ne ivici 744 :) ) da opstane sa poslom, otplaćuje kredit za to vozilo, startup kredit... ne može sam da postigne, a eto rešio je da ovde nekome ponudi koliko može.

 

Od ovoga što si nabrojao, tačno je "ne može sam da postigne". Mislim mogu, ali jedva. Danas sam dobio vodu, razvezao tri ture (bilo je 75 bidona). Pre praznika oko 95. Znači sam, na ruke (nosim dva bidona). Sutra imam firmu na petom spratu bez lifta i tako... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Ma to nema veze. Važno da je "to već nešto ". 600 dinara više, ali ima da se radi danas i možda još sutra ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Чек, и ви се и даље чудите што се нико није јавио за 1000 дневно?

 

За неки сезонски посао пре 2-3 године кад су сви плаћали 150-200дин/сат ја сам нудио људима 250, уз пиће на послу и оброк после и нисам могао наћи колико довољно људи. У селу од скоро 30.000 становника. Где сви кукају за паре и посао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Nema se

Pa valjda bruto...pre jos kad sam radio preko omladinskih zadruga ti placeniji poslovi tipa branje voca uglavnom se prvi razgrabe,znam da je bilo pre preko zadruge razgrtanje uglja dobra satnica 250 din i tu sam se prijavio ali nisu me zvali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ja tražim ženu da mi čuva dete 4 sata dnevno i sve traze 450 do 500 din sat. Treba da podigne 10 kg dva puta da ga presvuče za to vreme.

 

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Citam i pratim temu , ne komentraisem nista jer je besmisleno ( sit gladnom ne veruje)  nego ima onih koji stoje iza toga da nece bolje da nam bude sve dok pristajemo da radimo za 1000 din dnevno .

Ja se slazem sa tim , i ne treba pristajati na tu cifru ( ja pristajem) nego ajd pozovite ovog coveka i kazite mu da ne pristaje da radi za 1000 din nego da trazi nesto bolje :

 

http://www.blic.rs/vesti/beograd/njegova-prica-dirnula-je-srbiju-smrsao-sam-15-kilograma-gladujuci-da-bi-moja-deca/54lwrvv?ref=fbblic

 

ima i ovih sto su zajmili - stedeli pa otvorili svopstveni biznis , oni nek mu objasne kako da postane sam svoj gazda , pomognite coveku !

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

 

Jao ljudi..... Uf!!! Bajka za malu decu... Na kraju ce i u parovima da zavrsi.

ps. Iz Ritopeka sam!

 

 

Па напиши шта знаш о свом земљаку,ако је бајка ово што пише у ''блицу'' шта је истина?

I ja bih voleo da čujem drugu stranu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Od svih ovih stvari koje su navedene tacno je samo da mu je umro cale i da su iskljucili struju (koja je iskljucena zato sto ih je bolelo uvo da je placaju godinama u nazad).

Ukratko, decko je klasican lazov i prevarant, neradnik, koji je zajebao gomilu ljudi, a sad je uspeo i da zajebe celu Srbiju uz pomoc "komsije" Sase (koji mu uopste i nije komsija, zivi 1km od njega, kome je radio fasadu na kuci, iako nema fasadu

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam u firmi koju sam vodio pre 6 godina plaćao žene da čiste stanove 150 dinara po satu. Imale su u proseku 40 sati nedeljno, pa ti računaj, 24.000 za mesec dana brisanja prašine. Ovo tegljenje ne bi smelo da bude plaćeno ispod 30.000, realno. Dokle god nemaš toliki profit da platiš nosača balona vode više, tegliš sam. Plus što pročitah u nekom postu da se ne tegli u svaku firmu, znači neke obilaziš i praznih ruku u nameri da im prodaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Čišćenje nije posao koji treba da se potcenjuje. I ne spada samo brisanje prašine pod čišćenje - možda je to kod tebe bio takav opis posla ali na drugim mestima ima i da se opere pod, usisa, kupatilo izriba, kuhinja.. i to sve nije toliko fizički teško da tu obično nema faktora T u kombinaciji sa predjenim putem S tj odradjenih broj jedinica. U narodu poznatije kao norma.

 

Dok se muškarci 'vodonose' žale na ledja, žene 'cistacice' obično imaju problema sa zglobovima na rukama, kožom, disajnim putevima od brzo delotvornih sredstava i na kraju takodje sa ledjima zbog teglenja kanti sa vodom, prepunih džakova za smece itd itd.

 

 

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja