Jump to content

Moto Zajednica

EU TOUR 2016

Recommended Posts

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: ...BG & UK
  • Motocikl: z1000sx

Odlično !, skidam ti kapu na volji da se sam upustiš na toliki put , ja kad nemam nikog da podelim doživljaj imam osećaj kao da nisam ni bio

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Nidžo, super material za čitanje u ovo vreme. Bravo za super mokru avanturu!

 

E ovaj put ja pozdravljam tebe iz Srbije u Sloveniju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Bravo, skroz opušten i lagan za čitanje..A u kakvom stanju su ti gume bile na kraju, jel se zadnja pretvorila u kocku ? Planiram na proljeće neku mini turu po Autriji možda pa da znam šta da radim po pitanju guma :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Svaka cast na ovako lepom putovanju!  :takoje:

Dosta ozbiljno putovanje da bi ga kisa bas ovako ispratila...ali jbg. bas to sto mnoge stvari ne mozemo da planiramo, stvara avanturu! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Hvala vam svima na komentarima i drago mi je da vam se svidja :)

Posto me je vise njih pitalo koliko treba za ovako neko putovanje, pa evo neka okvirna racunica: Planirajte prosecno oko 100e (+ - 10-20) po danu. Uvek jos sa strane, mimo ovih standardnih dnevnih troskova, ponesem i oko 1000e, za ne daj Boze i plus platne kartice. Ne daj Boze da mi se nesto desi na putu, pa treba neko da dodje kombijem po mene i motor negde u neku nedodjiju. Ili ne daj boze nekih medicinskih placanja. Moram na sve  situacije da razmisljam. Jer sto se kaze: nije to tu, pa da dodjem za 6-7h kuci u NS. Imao sam i par nekih neplanskih troskova, tipa da sa morao da kupim novo kisno odelo, pa pin-lock itd. Treba vam za gorivo, putarine, smestaj, klopu, suveniri, uvek nesto kupujem malo od garderobe i uvek neke kafice, sokovi, slatkisi, sladoled itd. Ja sam na putovanjima uvek gladan i zedan :D  A, moze se trositi i vise. Neko mozda moze da spava 20 dana i u satoru. Sve zavisi ko sta voli i kako ko zivi. 

 

Sto se tice guma, nekih 60%-70% sam vozio auto-putevima zbog stalnih kisa, nevremena i sigurnosti. Nisu se nesto skockale. A i bas me briga, ja na to ne gledam, jer mi je to sve potrosni materijal. Ja ako cu kretati na put, pa stedeti na gumama, plocicama, da jedem stalno iz konzervi itd. onda necu ni kretati. Da me neko ne shvati pogresno, na takve turneje se ne ide 5 puta godisnje, pa da sada moram da vodim racuna o svemu. Treba uradit, servis pre puta i spremiti motor. Svake godine odradim 2-3 manjih (oko 1000-1500km po turi) i jednu neku dugacu turneju i tu zelim da se opustim i uzivam. Sam motor je vec luksuz ;) Gume imam Bridgestone BT023, to su Sport-Touring gume sa kojima mogu da predjem oko 13.000-14.000km. Ne trose se brzo i ja sam jako zadovoljan.  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Svaka čast, odličan putopis sa uživanjem sam pratio. avantura ne bi bila avantura kad bi znao šta te očekuje na putu, kao tebe kiša, ali je realno mogla malo i manje da pada

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1027 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Au, slucajno seo veceras i procitao u cugu. Sjajno. Jedna fotografija iz Danske je potpuno neobicna. Na ulici ni jednog prevoznog sredstva i ni zive duse. Za nase prilike neverovatno. Steta zbog loseg vremena. Ja bi se strovalio u depresiju od tolike kise... :jok: Hvala na putopisu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Tigre odlican putopis uzivao sam citajuci.Kad planiras put u napred vreme je lutrija  ti si sada izvukao kisu ali ima i to nekih svojih drazi.Hvala sto si svoje  dozivljaje podelio sa nama.Pozdrav  Boban.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Svaka cast kolega, jako lep put i 6200 kma za svako postovanje!!

 

Ovakve pustolovine ne traju samo 17 dana, gledajuci ovu tvoju, to je citava godina u iscekivanju, planiranju...

Ja bukvalno zivim da docekam taj dan kad se pali masina puna kofera i krece... :)

 

Da je skupo skupo je ali se ne zaboravlja!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Odusevljen sam slikama, a mogu da zamislim sta bi bilo da te je vreme bolje posluzilo... Svaka cast na volji da nastavis po kisi sve te dane, a jos sam  :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Pa ti si pravi "rain man". Motor ti je pravi lepotan, a nije mi jasno kako ti je na svim fotkama čist i pored svih tih kiša na putu. Što se tiče društva u vožnji, najbolji recept je sa suvozačicom ;) tako da sledeću avanturu imaš skim da podeliš.

BRAVO.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Никола, или да кажем Кишни човјече, хвала ти на овом тексту. Одушевљен сам путописом, фотографијама и твојом вољом. Борити се са онаквим временским условима није било ни мало физички и психички лако.

Свака ти част!

 

Надам се да ћемо имати прилику да се упознамо!

 

Жив био и дуго се возио! Видимо се на друму!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

U dahu sam procitao putopis. Svaka cast za poduhvat a za zivce i borbu sa losim vremenom posebno!

Zna li se termin odrzavanja Touratech skupa ove godine?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja