Jump to content

Moto Zajednica

2 u 1 Toskana i Dolomiti

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Kao smo izasli iz Tarvisia pocelo je nebo da se menja.Iz prelepo plavog  suncanog dana nebo je potamnelo do tamno sivog.Ulazimo u Sloveniju i sve  postaje tamno sivo.

post-18165-0-29708800-1485092356.jpg

post-18165-0-50483900-1485092383.jpg

post-18165-0-55782200-1485092416.jpg

I ovo je poslednja slika sa ovog putopisa.Nesto pre Kranjske Gore vidimo da ulazimo u vodenu zavesu.

post-18165-0-33961800-1485092439.jpg

 

Stajemo na jedan parking i oblacimo navlake za obucu i kisne kabanice.Sad imamo mesta pa i tank torbu ubacujemo u zadnji kofer.Nista nije izlozeno kisi osim nas.Samo sto smo se obukli i seli na motor pocinje kisa.Srecom nije bilo puno do auto puta gde je ipak bilo  mogucnosti za malo brzu voznju.Stajemo kupujemo vinjetu i idemo dalje.Kisa dobro pada plus nas zapljuskuju automobili koji  nas obilaze .U pocetku sam vozio oko 80 a onda digao na 100 gledajuci samo da ne vozim po kolotragu od kamiona  koji su bili puni vode.Levom trakom su isli automobili vozeci od 120 pa navise smatrao sam da mi bas nije pametno da vozim tom brzinom po ovom vremenu.Stali smo samo na jednu pumpu u Hrvatskoj da sipamo benzin i pici dalje.Dogovorili smo se da nestajemo nigde dok ne stignemo  kuci  i prva kafe pauza na OMV pumpi cim udjemo u Srbiju.Negde na 60 km pre Beograda resim da stanem jer je neka voda pocela da mi curi niz vrat . Kao uzinat krenem da skrecem    na neku slabo osvetljenu pumpu  i ne videvsi  da neradi i da je parking pun rupetina  u koje je napadala voda,Uletimo u takvu rupetinu da meni ni dan danas nije jasno kako nismo pali.Bog nas je sacuvao. presli  smo 3500 km po onim planinama i sad se slomijes na 50 km od kuce kakav paradoks je mogao da se desi.Lagano smo nastavili dalje  stigli smo kuci negde oko 2 sata nocu.Kisa nas je bez prestanka pratila 650 kilometara ali eto stigli smo kuci zivi i zdravi posle ukupno 16 dana provedenih na putu.

 Sta reci posle svega  lepo putovanje sa obilaskom turistickih atrakcija.Obisli smo neke lepe gradove videli prelepe predele sve to obisli motorom sta ces bolje.I one velike vrucine u Toskani u ova neprekidna kisa na Alpima i u povratku imaju svojih cari i daju dozu avanturizma ovom putovanju.

Licno najvise su mi se dopala zitna polja  a Dolomiti su prica za sebe, nisam zadovoljan i drugi put me je sacekala kisa  valjda 3 put nece.Sto kaze Doktor lako se covek navuce na ove Alpe  valjda cu sledeci put imati vise srece.Vidim ni Vesna se ne buni na moju konstatciju da cemo ove godine imati vise srece na Alpima.

  Njoj se posebno zahvaljujem na izdrzljivosti i strpljenu da krenemo na ovaj put i hvala joj za sve fotografije koje je slikala na ovom putovanju.

Bilo je uzivanje provozati ovu turu i malo se zezati  , nadam se da ste uzivali  dok ste citali ovaj putopis i hvala svima koji su pratili ovaj putopis.

Pozdrav svima od Bobana i Vesne.

  • Podržavam 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Sa uživanjem sam propratio ovaj putopis.

A vidljivo je da ste na tom putu uživali i vi.

Želim vam manje vrućine i manje oblaka na sledećem kotrljanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900, Kawasaki Vulkan en 500

Добро се вас двоје вратили. Све сте нам лепо описали и дочарали. Респект!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

  Procitao sam sve sto si napisao, ali odgovor na kelnerski banditizam sa hlebom me je kupio za sve pare. Gricnes sve sto si platio i posteno. Mada, prevejane su to bitange, naprave oni przenice... pa uvale gostima... Meni je jasno da nisi odrastao na kavijaru, ali si njemu verovatno izgledao kao profesor sa Sorbone, pa ko veli da se nadje za cigarice. Hvala na ovom sjajnom putopisu i jos lepsim slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Dolazimo na bazen i ima sta da vidim .Zbog ovog pakla od vrucine i gazdarica dosla da se okupa ,samo sto je izasla iz vode jos mokra lezi na jednom velikom krevetu za dvoje i sunca se.Okrenem se ka Vesni pokazem da cuti i da bude tiha i prikradem se gazdarici.Dolazim joj sa bocne strane  i obidjem je sa strane gde joj je glava da me ne oda senka .Tiho se privucem i polako se zavalim da legnem pored nje.

Jedna opcija je bila da pomisli da sam joj muz  ,jos pomislim  da bi vrh zezanja bio  da krene da me pipa,  kao gde si muzicu.

 

 

 

 

Mlados'  -  ludos'.   :D

 

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sta reci nego se zahvaliti Vesni i Bobanu na ovom predivnom putopisu sa divnim fotografijama.

 

Svaka pohvala.

 

Pozdrav Verica i Zoran Loznica

Verica i Zoran = Marokanac i njegova Verica?

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Sjajan putopis, verujem još bolji provod!

Južni Tirol sam obišao, Toskanu još nisam, a žena kaže da ću morati :)

Jako puno interesantnih zapažanja i mnoga će biti od koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Burgman 400

Прелепо путовање, уживао сам читајући.

Верујем да је следеће било још боље.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja