Jump to content

Moto Zajednica

2 u 1 Toskana i Dolomiti

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

13 jul 2016 Krecemo.

 

Uvod:  Malo je falilo da zavrsimo bajkersku karijeru u tandemu.

 

17 decembar 2015 Ortopedska bolnica  Banjica.Ordinacija doktora Todorovica.

 

    Kuc kuc ,, Doktore izvinite na smetnji malopre ste operisali moju zenu pa bi da vas pitam nesto." Da mi skrati muke  covek pocne standardnu pricu bice sve u redu ne sekirajte se .

 

Ma znam ja doktore da ce ona biti u redu nego da li ce moci da se vozi na motoru?

 

U prvom momentu covek zbunjen nije ocekivao takvo pitanje.Sa kim god iz zdravstvene struke sam  sam pricao o voznji na motoru sa vestackim kukom reakcija je bila da li si ti normalan,kakav motor ,doduse svi motoristi nastradali u nesrecama vecinom idu na Banjicu i ovi su se nagledali svakakvih povreda pa je reakcija sa njihovog gledista sasvim normalna.Sa moje tacke gledista sve zavisi od odgovora coveka sa kojim sad razgovaram ako on kaze da ne moze zivot nam se menja iz korena.Kako ja nekome  ko  nije bajker da objasnim  da je nama motor vazan   deo  zivota.Kad je iole podnosljivo vreme  mi se vozimo svaki dan, kad sedimo negde na kafi Vesna  se pre mene okrece da vidi koji motor prolazi .Ne znam koliko puta sam dosao sa posla a Vesna me ceka u opremi i sa vrata me pita gde cemo.Odlazak na kafu na Kosmaj ili Ralju je svakodnevni ritual celu Srbiju smo prosli uzduz i popreko i sada velika neizvesnost.Na nasem putovanju 2014 u putopisu  3 u 1  Vesna je vec imala velike bolove ali je uz lekove izgurala ceo put.2015 smo se manje vozili jer je svaka voznja bila pod tenzijom  da li je boli noga pa ni meni nije bilo uzivanje.I posle svih negativnih komentara ja cekam presudu ovog nakjompetentnijeg coveka o tom pitanju .Sa zebnjom ocekujem sta ce reci,  nada umire poslednja.

 

 Doktor me je pogledao zacudjeno a onda  odgovorio ,,A sto ne bi mogla".

 

Ne secam se da sam se skoro tako obradovao.Kez od uva do uva je izazvao doktorov smesak.A sta vozite koji motor.Ja presrecan i malo iznenadjen pitanjem   mislim sta ovaj zna o motorima kad me pita .Honda cb 750 .Lep motor kaze on ja i dalje srecan ko da sam kresnuo Moniku Beluci lebdim.Hvala vam doktore puno idem da sacekam da se probudi iz anastezije da je obradujem .Napustam ordinaciju uz cudan doktorov smesak .

Posle nekog vremena  Vesna se budi  .Pustaju me u sobu na kratko .

 

E ljubavi jer znas sta je reko doktor  mozes na motor.

Idi u pm pa jer ti to prvo na pameti ne pitas da li me boli kroz smesak progovara Vesna.

 

Posle mesec dana kontrola  Vesna na stakama ulazi u ambulantu ja pratnja.Doktor je pregleda kaze sve ok banja vezbe  i bice sve ok .I tada  nastaje sok 

 

,,A ono sto je pitao vas muz moze slobodno." Vesni neprijatno ne zna o cemu se rad,i posle mi je rekla da je pomislila da nije ova moja budala pitala nesto u vezi seksa.

Videvsi da ne zna o cemu se radi doktor kaze  mozete da se vozite na motoru.Setio se da smo bajkeri pored gomile ljudi i pacijenata koje operise .

I uzme da joj objasnjava da je vazno kako se penje na motor jer ne sme da uvrce nogu na fuzasteru kad krene da prebaci nogu preko sedista.

Ja odusevljen kako se covek setio kazem sestri doktor je Tito  na sta mi je sestra prokomentarisala  pa i doktor vozi motor.

Ja bez teksta, covek jedini doktor bajker na Banjici .I tu krece prica,  doca vozi BMW 800 f  isao je na Grosglokner  ima malo vremena ali ugrabi da se provoza Odmah smo  jedan drugom pokazivali slike motora ma  odusevio me covek svaka mu cast.

 

Rezime ovog uvoda za one kojima mozda zatrebaju ove informacije koje ja nisam imao.Sa vestackim kukom mozete da se vozite na motoru nema uvrtanja noge u kuku cucanja  prekrstanje nogu   i kad sedite zavaljeni koleno ne sme da predje visinu kuka .U slucaju da se ne pridrzavate ovih pravila ispasce vam kuk iz lezaja i moracete ponovo na operaciju.

7 meseci kasnije posle par probnih kracih voznji od 300 km idemo  za Toskanu a u povratku ponovo idemo da obidjemo Dolomite.

Ideemoooo.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Za polazak nemamo mnogo opcija 13 jul je prvi termin kada mozemo da krenemo.Plan nam je da 8-10 dana provedemo u Toskani i u povratku 3-4 dana obidjemo Dolomite.Nikakav smestaj nismo rezervisali  nigde ne zurimo  idemo sami svojim tempom koji nama odgovara.Za prvi dan je u planu da prenocimo u Monfalkoneu  Tamo sam bio davno pa mi je palo napamet da tamo prenocimo.

Mrle (Mrcina kako mu ja tepam ) bio je kod Joce profi moto na komplet servisu gde su i  vakumirani karburatori  a i Mrle obuo nove Bridzestonke.Otisao sam i kod Bobana moto sediste da  mi malo podigne suvozacevo sediste da bi Vesni bilo zgodnije za noge.Brat Boban mi resio problem tako sto mi je poklonio vazdusni jastuk za sedenje.Jos jednom se zahvaljujem Bobanu i njegovoj zeni .

Polazak natovario Mrleta sa koferima i krecemo.

post-18165-0-84518800-1481580852.jpg

Do Sida  vozim 120  na pumpi dosipam gorivo i ulazimo u Hrvatsku. U inostranstvu vozim po ogranicenjima ne zelim da platim 150-200 e kaznu kad za te pare mogu 2 dana da se vozim.

post-18165-0-86472600-1481581110.jpg

Vreme sparno tesko put dosadan i prazan i ja ga dignem na 160  kako vidim nekog iza mene ja se vratim  na 130.Ovo povecanje brzine se odrazilo na potrosnju koja je presla preko 8 litara.Posle 1 dosipanja goriva prelazimo u Sloveniju.Put lepsi malo vijugav a i priroda mnogo zanimljivija.

post-18165-0-53419500-1481581639.jpg

Obavezne kafe pauze.

post-18165-0-72604500-1481581804.jpg

Pocela je i slaba kisica.

post-18165-0-66630600-1481581866.jpg

Poslednja pauza pred ulazak u Italiju.

post-18165-0-39667800-1481581961.jpg

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Posto smo u poslednje vreme  cesto svracali u Trst obilazimo ga i idemo ka Veneciji.

post-18165-0-59131800-1481582258.jpg

post-18165-0-92470600-1481582351.jpg

post-18165-0-92875400-1481584542.jpg

Posle  par piva idemo u sobu na tus i spavanje prodje prvi dan Presli smo oko 700 km.

Soba je bila korektna.

post-18165-0-07540200-1481584651.jpg

 

 

 

 

post-18165-0-02768900-1481584519.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Slično iskustvo sa hirurgom na Banjici sam imao i ja, stim što sam ja bio pacijent, a doktor je bio potncijalni bajker i u pregovorima za kupovinu KLE.

Putopis kao i prethodni obećava, dakle samo napred. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

CRKO DA BOG DA!!!

Mislim na ljubomornog fijansea koji je izasao iz kancelarije.Koji je uplasen za svoju devojku koja se bori sa matorim poliglotom resio je da je zastiti. Koji je nju poslao u kancelariju a on ce da se sporazume.Koliko je ona bila lepa iz ove price,toliko je on ruzan.Mrsavi istetovirani englez pun pirsinga obucen u safari bermude i majca siledzijka .Sve visi na njemu. Na nogama papuce kroz koje mu se vide nokti ko kondoru.

I na sve to cena od 110 evra...

Gad!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Drugi dan budjenje pakovanje i silazimo na dorucak.

Italijanska prevara  broj 1 dorucak nije uracunat u cenu mada mi je juce receno da imamo klopu i kafu.Ako hocemo da doruckujemo neko pecivo  u celofanu i jos neka sranja 7 e po osobi.Ok nista dorucak daj kafu i sifru za wi fi.Ubi se matori da mi objasni ima wifi ali nesto prica na italijanskom ne razumem sta oce.Daj da mi napise sifru i matori me vodi na recepciju.Tamo mi pokazuje ruter na kome stoji cenovnik  30 min  interneta 50 centi sat 1 evro 3 sata 2 evra i tako postepeno povecanje cena.Ja pocnem da se smejem pa reko ja gost hotela  i na kraju mi dadose 30 minuta gratis.Taman da dok pijem kafu prostudiram put.

  Orijentacioni plan za danas je da sporednim putem idemo lagano za Firencu gde cemo  50 km pre Firence skrenuti za Montekatini terme gde smo planirali da budemo 4-5 dana .Za to vreme cemo turisticki obici Firencu,Sjenu ,Pizu i same Terme. 

Ceo ovaj put jako je slican Mrxofonovom (Markovom) putopisu Medeni mesec kroz Toskanu i Dolomite s tim sto je on nasao smestaj u centru Toskane a ja sam podelio na gornji i donji deo pa su moje ture na motoru bile mnogo krace za voznju.

  Iznosim kofere  i nije mi bas prijatno to sto vidim oblacno crno nebo samo sto ne pocne kisa.Levo u pravcu gde mi treba da idemo malo svetlije nebo ali ne obecava nista dobro.Kao i svi ne volim autoput i zato idemo nekim sporednim putem ka Veneciji i dalje  uz more  pa cemo preseci negde desno ka Firenci.

 Kao i obicno plan pada u vodu ,ogranicenje 50 oznake za radar na svakom pravcu gde moze da se da gas.Kad su pocele kokoske da me obilaze zakljucio sam da ovako ne ide  i da je auto put nuzno zlo.Skrecem desno i negde oko Palmanove izlazim na auto put

post-18165-0-40567600-1481651567.jpg

post-18165-0-94892700-1481651596.jpg

post-18165-0-62410100-1481651642.jpg

Na auto putu guzva 2 trake desno kamioni voze 80-90 km  levo se pici oko 120.Uredno se nakacim u levu traku i vozim kad posle par minuta u ogledalu vidim tip mi se zalepio za zadnji  tocak na par santimetara.Posto sam alergican na to lepljenje propustim ga i opet se vratim u levu traku.Posle par minuta isti slucaj tako da sam do prosirenja u 3 trake vozio u cik cak levo desno.

 Dobra stvar vreme se prolepsalo  losa stvar vreme se mnogo prolepsalo pa je sad extra vruce.

Temperatura negde oko 11 sati 31 stepen .Stajemo na pumpu da sipamo gorivo i pojedemo neki sendvic.

Svako stajaliste besprekorno cisto i svugde na auto putu je pokriveno besplatnim wi fijem,ne nesto jakim ali dovoljnim da savlada gugl maps.

post-18165-0-58800300-1481652396.jpg

post-18165-0-11386400-1481652422.jpg

post-18165-0-02520200-1481652456.jpg

 Na svakih sat vremena stajemo da pojedemo sladoled i popijemo po flasicu vode.Temperatura 34 stepena.Polako ulazimo u Toskanu.

post-18165-0-04508400-1481652602.jpg

post-18165-0-53526700-1481652661.jpgpost-18165-0-53526700-1481652661.jpg

Kasno popodne stizemo u Montekatini terme.Lagano prolazimo kroz grad i trazimo neki lokal sa wi fi da vidimo za smestaj.

post-18165-0-30399500-1481652919.jpg

post-18165-0-59407700-1481652950.jpg

post-18165-0-42225900-1481653011.jpg.

 

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Jedna samo mala pomoć,tj.ispravka

 

Doktor Peđa Todorović sa Banjice je bajker već mnogo dugo godina.

Vozi BMW F800GS.

 

Dosta km smo prešli zajedno,a dosta je i on sam.

 

Kako kaže: " Kada dođe leto ne mogu glavu da dignem od polomljenih cigana i motociklista!"

 

:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Kasno popodne je pa sedamo da jedemo.Kafe restoran sa zvucnim imenom Pizoteka mnogo obecava.Imaju wi fi pa dok spreme picu  ja cu da vidim za smestaj.Uzimam jelovnik levo italijanski desno engleski jezik.Mislim da ne vidim dobro brisem naocare gledam onaj jelovnik nista ne razumem.

Sve pice nepoznatog naziva nista kvatrostadjone kapricioza, gledam sastav nema kobasice nema sunke, nema mesa, ali zato pica sa mangom kivijem papajom karfiolom koliko hoces.Na kraju u sastavu pise mortadela .Sunce me obasjalo daj tu .Pitam konobaricu da nam da picu za dvoje grande pica  daaa siiii grande odgovara ona ljubazno.Kacim se na net buking i trazim smestaj skidam adrese. Nalazim samo 3 slobodna smestaja sa cenom oko 50e.Uslov je da hotel ima bazen.Snimim adrese kad stize  Graaanddee pica. Na drvenom pladnju pica normalne velicine .Pokazujem prstom na picu i pitam,, Grande, siii molto grande  odgovara konobarica  a pikolo pica   i spojim prste u krug, ona se nasmeje i ode. 

Pica se sastoji iz sloja paradajz sosa preko testa parceta mortadele 2 decilitra maslinovog ulja i malo  zgrudvanog ovcijeg sira.Kad podignes  viljuskom  parce koje si isekao ono maslinovo ulje se sliva niz celu picu .Ukus odvratan goru picu nismo jeli  ali zato cena  15evra .Na drugim mestima kapricioza kosta 7-8 evra pa zakljucite koliko je skupoNe zalim pare kad je nesto dobro ali ovo je odvratno.Ja navikao da se hrana postuje jer negde je neko gladan  na silu pojedem koliko sam mogao.Vidim Vesna cuti i jede.

post-18165-0-51033700-1481740970.jpg

post-18165-0-05674900-1481741006.jpg

 

Kakva pica takva i faca.

 

Ukljucim IGO na telefonu i ukucam adresu nekog smestaja koji je bio najpovoljniji 40 e za noc dvokrevetna soba sa  bazenom .Ne moze IGO da prepozna grad.A naziv ulice neki njihov veliki junak  Enco Martineze  pa su mu u svakom gradu dali po ulicu .Kad evo ga zandar prolazi pored picerije.Narodna vlast sve zna malo mesto sad ce on da mi da smesrnice gde da idem .Pokazujem mu ja telefon sa adresom on gleda ko tele.Uzima radio stanicu i zove sefa da mu objasni gde je ulica, na motoroli tajac 10 minuta ni sef ne zna gde je najzad se javi neko i objasni ovome gde je to.

 

post-18165-0-10859900-1481741019.jpg

 

Objasnjava on levo desno drito  nema pojma nego da ne ispadne glup u drustvu.

Kaze zandar,, si kapito''

Si kapito dupe nabito odgovaram ja sa smeskom i pozdravljamo se drugarski.

Ukucam ja neku vecu ulicu u blizini ove nase i krenemo.Levo desno drito i nadjemo smestaj.Velika ograda puno drveca velika drvena kapija otvorena i mi udjemo uunutra.Posed se sastoji iz 2 velike zgrade u jednoj stanuju gazde a druga je za izdavanje.

Izlazi gazdarica mala mrsava italijanka  ja dzentlmenski ljubim ruku i predstava moze da pocne.Oni koji me poznaju znaju da ja pravim sprdnju gde god mogu.Pitam gazdaricu ima sobu ima , koliko kosta 40 e za noc za dvoje sa koriscenjem  bazena i letnje kujne.Cena je ekstra ostali smestaji su bili malo skuplji ali ovo je sasvim ok .Pitam je da vidim sobu.

post-18165-0-58936100-1481741036.jpg

post-18165-0-84198000-1481741052.jpg

post-18165-0-42528400-1481741086.jpg

 

I naravno bazen.

post-18165-0-67741500-1481741098.jpg

 

Smetaj jako korektan po meni povoljna cena.Silazimo do motora  kazem Vesni super smestaj.Tu pored nas stoji mali Smart auto sa njihovom reklamom  na kome stoji cena 30 e.Ja skocim na gazdaricu tu pise 30 a meni naplacuje 40 trazim popust.Objasnjava jadna to je za jednu osobu a ja nasrnuo ko smrt na babu. Ok pristajem na  40 evra sa doruckom.No manjdjare  .Kako nema 40 e i nema dorucka .Dobro pikolo brekfast  kroasan kafa  prsuta  zezam se .

 No manjdjare kapito i finito.Kao da joj nisam digao pritisak ja opusteno kazem pa ok no manjdjare.

Smestili smo se u sobu a ja sam otisao u grad po pivo .Oko  9 uvece nema zive duse sve zatvoreno rade 3 kafica u centru i to je to.Na periferiji naletim u nekom arapskom kvartu prodavnicu pica koja radi do kasno i prekoputa turski kebab.Uzmem ladno pivo i na terasu sredjivanje utisaka od danasnjeg dana i na spavanje.

  Ujutro smo imali matine pozorisnu predstavu. U holu imamo automat za kafu posto nemam sitno po evro krenem kod gazdarice da usitnim pare.Dolazim kod njih na terasu a ona i muz doruckuju.Posle one prepirke od juce za dorucak ovo je bio slag na tortu.Ja se proderem manjdjare i sednem kod njih za sto bez pitanja  jos se proderem Vesna kome vai.Uzmem gazdin tanjir i kao krenem da sipam .

Ne znam ko je bio smesniji od njih dvoje on bulji u mene nista mu nije jasno ona  skamenjena ne moze rec  da progovori.Kao sipam a gledam ih ispod oka , on se izbuljio na nju i glavom pokazuje na mene a ona odmahuje glavom  pravdajuci se da nema pojma sta ova budala radi.

Naravno nista nisam sipao samo sam ih isprepadao ustao nasmejao se  i trazio sitnu lovu za kafu.Onda se i oni malo raskravili kao smeju se a do malopre frka, pojede kreten dorucak.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Brdovita Macva
  • Motocikl: GS 500 E, Piaggio free jarac

Koji si ti meni kralj, podsecas me na mene kad se domacinski ozderem od alkohola, samo sto ti to radis u svesnom stanju (nadam se)...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja