Jump to content

Moto Zajednica

Sjenički sir

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Pisi i meni jednu kanticu ako ide ka novom sadu ja sam u indjij.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Drugi januar ako može i meni da stigne kantica na staru adresu. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250
10 hours ago, bocca_bastard said:

Koleza, moj matori narucuje jos jednu za njega i kumove. Pisi ljudino i javljaj kad stigne :)

 

10 hours ago, Savan said:

Drugi januar ako može i meni da stigne kantica na staru adresu. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Drugari, uteftereni ste! Javljam čim stigne. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sir je odličan. Nisam stručnjak za sireve no Smederevo ima dosta sela pa sam imao prilike i klopao domaće sireve. Feta i to iz marketa se u kući nikada nije konzumiralo. Ovaj sir je dosta drugačiji, oseti se masnoća, neki kažu "jak sir" ali nije jak, već je pravi sir. Odličan je potez plasirati taj sir na tržište, pogotovo po Beogradu gde mnogi ne znaju šta je sir.

Imam stav da bi našu ekonomiju ponajpre mogli da revitalizujemo proizvodnjom hrane, ali ne komercijalne nego, kako sada kažu "organska". Kada sam bio klinac zakačio sam vreme kada smo povrće i voće jeli iz bašte, jaja naša domaća, piletina i prasetina domaći uzgoj takođe, sada je takva hrana luksuz i biće sve skuplja i skuplja, ješće ih samo bogati a sirotinja će jesti sintetiku. Isčekujem dan kada će napraviti neke pločice, tj. neku smesu koja će sadržati sve za dnevnu potrebu i to je... Mi imamo ogroman potencijal da prodajemo takvu hranu strancima a našu decu koja su sve kljakavija da time hranimo. Imao sam prilike da u Nemačkoj vidim koliko košta od nemačkog seljaka med, sušeno meso, kobasica, ne retko košta i trocifreno. 

No dobro, da ne kvarim temu o siru, isti je odličan i svako ko se dvoumi poručujem da poruči sir :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250
17 hours ago, Alekre said:

Sir je odličan. Nisam stručnjak za sireve no Smederevo ima dosta sela pa sam imao prilike i klopao domaće sireve. Feta i to iz marketa se u kući nikada nije konzumiralo. Ovaj sir je dosta drugačiji, oseti se masnoća, neki kažu "jak sir" ali nije jak, već je pravi sir. Odličan je potez plasirati taj sir na tržište, pogotovo po Beogradu gde mnogi ne znaju šta je sir.

Imam stav da bi našu ekonomiju ponajpre mogli da revitalizujemo proizvodnjom hrane, ali ne komercijalne nego, kako sada kažu "organska". Kada sam bio klinac zakačio sam vreme kada smo povrće i voće jeli iz bašte, jaja naša domaća, piletina i prasetina domaći uzgoj takođe, sada je takva hrana luksuz i biće sve skuplja i skuplja, ješće ih samo bogati a sirotinja će jesti sintetiku. Isčekujem dan kada će napraviti neke pločice, tj. neku smesu koja će sadržati sve za dnevnu potrebu i to je... Mi imamo ogroman potencijal da prodajemo takvu hranu strancima a našu decu koja su sve kljakavija da time hranimo. Imao sam prilike da u Nemačkoj vidim koliko košta od nemačkog seljaka med, sušeno meso, kobasica, ne retko košta i trocifreno. 

No dobro, da ne kvarim temu o siru, isti je odličan i svako ko se dvoumi poručujem da poruči sir :)

Veliko hvala kolega na ovoj stručnoj recenziji! :care: :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

@Alekre a ja baš nešto imam utisak da po Beogradu sve više šetaju oni koji, eto, znaju šta je pravi sir ;)


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Uđem ja u kuću sa kanticom, a moji čekaju sa vijluškama u ruci. Ništa od tanjira, salveta itd, nego skinuše poklopac pa direkt u sir.

Gledam ja u sir, presijava je na svetlu. Boja blago vuce na kajmak. Gledam u degustatore. Muljaju po ustima, cokću, samo što još ne glogoću. Kao vino da probaju smišljajući adekvatan epitet. Trajala je tišina neko vreme, dovoljno da se i ja latim alatke. I dok sam ja ćutao pokušavajući da uskladim čula sa Vašim dosadašnjim opisima i ocenama, moji su izgovarali sve isto što i Vi svi napisaste; kao da su čitali temu, a nisu. Onda sam izvadio teglu ljutenice i nestade prvi red. Žena već poče sa predlozima ala Šumadinac. 

Čudo je ova naša "mala" BJB kućica. Floyde, prvom prilikom idemo na vožnjicu po Pešteru!  ;)

ps.  'tedoh da ufotkam kako zaranjaju viljuske u sir, al' se plašim da se Lalajko ne ubije.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Ništa čovek nije morao da izmišlja; samo je preneo deo atmosfere.  :takoje:

 

Moji sinoć rano polegali, coktao sam sam :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250
20 hours ago, BusMan said:

Uđem ja u kuću sa kanticom, a moji čekaju sa vijluškama u ruci. Ništa od tanjira, salveta itd, nego skinuše poklopac pa direkt u sir.

Gledam ja u sir, presijava je na svetlu. Boja blago vuce na kajmak. Gledam u degustatore. Muljaju po ustima, cokću, samo što još ne glogoću. Kao vino da probaju smišljajući adekvatan epitet. Trajala je tišina neko vreme, dovoljno da se i ja latim alatke. I dok sam ja ćutao pokušavajući da uskladim čula sa Vašim dosadašnjim opisima i ocenama, moji su izgovarali sve isto što i Vi svi napisaste; kao da su čitali temu, a nisu. Onda sam izvadio teglu ljutenice i nestade prvi red. Žena već poče sa predlozima ala Šumadinac. 

Čudo je ova naša "mala" BJB kućica. Floyde, prvom prilikom idemo na vožnjicu po Pešteru!  ;)

ps.  'tedoh da ufotkam kako zaranjaju viljuske u sir, al' se plašim da se Lalajko ne ubije.

Busmane, pitam se kako si ti čoveče tako vitak... :D

Čestitam ti i zahvaljujem se za objavu prve kratke priče na temu sira ovde na forumu! :takoje:

Raste polako ali sigurno ekipa entuzijasta koji bi da đirnu do Peštera...Ima nas već šestoro potvrđenih. Čekamo proleće, tamo se sad ide samo mašinom za čišćenje puteva.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

da potvrdim, bolji je nego zadnji put kad sam uzimao...toliko je bolji da ne mogu zenu da odvojim od kantice! Imenjace sunce ti zarko, dzaba ja zeni placam fitnes kad mi ti zabijes noz u ledja ovim sirom! :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Slažem se sa kolegom zlig0rom, ovaj je stvarno bolji od prethodnih tura - meni je ovo valjda četvrti put da uzimam . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Hmmm evo ja moram da kontriram, meni je da kazam bio najbolji prvi put...mislim da je to i bila prva tura koju je Floyd obezbedio... Ovo ne znaci da je sada los, naspram svega i svacega sto se prodaje odlican je! Sad mi je nekako "suv"... Razliciti ukusi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Floyde prijatelju i ja bih naručio kanticu. Vidim sada ovolike hvalospeve, pa da i ja probam.

Kada mogu da preuzmem kanticu u BG-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250
8 hours ago, PaPaja said:

Pa i ja bih jednu kanticu ako moze :)

 

2 hours ago, aky said:

Floyde prijatelju i ja bih naručio kanticu. Vidim sada ovolike hvalospeve, pa da i ja probam.

Kada mogu da preuzmem kanticu u BG-u?

Upisano! Imate PP obojica. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250
On 28.11.2017. at 8:53 AM, zlig0r said:

da potvrdim, bolji je nego zadnji put kad sam uzimao...toliko je bolji da ne mogu zenu da odvojim od kantice! Imenjace sunce ti zarko, dzaba ja zeni placam fitnes kad mi ti zabijes noz u ledja ovim sirom! :)

 

:D Nemoj da joj plaćaš fitnes nego joj daj biciklu da razvozi sir ekipi po NS-u,  biće uočljiviji rezultati... 

 

23 hours ago, drumskalisica said:

Slažem se sa kolegom zlig0rom, ovaj je stvarno bolji od prethodnih tura - meni je ovo valjda četvrti put da uzimam . 

 

21 hours ago, Golub said:

Hmmm evo ja moram da kontriram, meni je da kazam bio najbolji prvi put...mislim da je to i bila prva tura koju je Floyd obezbedio... Ovo ne znaci da je sada los, naspram svega i svacega sto se prodaje odlican je! Sad mi je nekako "suv"... Razliciti ukusi...

Hvala drugari na pohvalama i kritikama. Meni se, kao i Zligoru i Liji, čini ukusnijim nego prošle godine a vidim da još dosta ljudi koji uzimaju ovaj sir u kontinuitetu isto misli. Realno, ne može ni da bude isti uvek jer ni prehrana tih grla nije stalno ista. Ista je samo receptura i pristup. Ja u tom kraju, od Zlatara pa naniže, ni kod jednog domaćina koji pravi sir za sebe nisam probao falš robu. Tamo uglavnom svi prave odličan, kvalitetan i punomasan sir. Nijanse su u pitanju. Mlekare koje od domaćina otkupljuju mleko pa proizvode sir i ostale mlečne proizvode (Turković, Lav itd) su skroz druga priča. To je falš. Skidaju masnoću, miksaju sa mlekom u prahu, ma bolje da ne pričam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Imas li jednu kanticu ,pokupio bih najverovatnije u cetvrtak ili petak . Moze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Muka mi vise od slava, sarmi, pecenja.....turi na spisak jednu kanticu od 4 do 5kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Darko, nije te bilo neko vreme, da nisi i ti promenio režim ishrane? :)

 

Nemam odavno te manje kantice, ove su sad sve oko 6kg +/- do 300g.    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja