Jump to content

Moto Zajednica

Sjenički sir

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250
Drugari,

 

kome treba pravi, ali zaista pravi sjenički sir pravo sa Pešterskih vukojebina neka mi se obrati. Radi se o prvoklasnom, punomasnom kravljem siru sa koga, za razliku od većine onoga što prodaju po gradu i krste istim imenom, nije skidan ni kajmak ni pavlaka. Rađen je po prastaroj, originalnoj i tradicionalnoj recepturi u Pešterskom registrovanom stočarskom domaćinstvu koje se već decenijama, iz generacije u generaciju, time bavi. Domaćina koji proizvodi ovaj sjajni sir kojim me već dugo snabdeva sam upoznao na jednoj od moto-tura po Srbiji. Ugostio me je i dao mi da vidim kako pravi i gde drži sir. Zamolio me da mu pomognem oko plasmana jer ne može da proda ni približno toliko koliko može da proizvede, čovek ima 40-ak goveda. Dešava se na Pešteru i da bacaju sir jer nemaju kome da ga prodaju a posao im dodatno ubijaju velike sjeničke mlekare koje prodaju čistu foliražu od sira koji se samo zove ''sjenički'' a kvalitet nikakve veze nema sa pravim, originalnim sjeničkim sirom, jer oberu sa njega sve što se obrati može. 

 

 

Sir se prodaje u kanticama. Kantice imaju neto od 5.2 do 5.6 kg. Pošto je sir prevreo, može u njima, uz malo presolca, jako dugo da stoji. Cena: 2.300 dinara po kantici, što će reći tek nešto malo preko 400 dinara po kilogramu. Na pijacama, provereno, sir upitnog porekla i dosta slabijeg kvaliteta od ovoga košta 550 - 600 dinara. Preuzimanje kad god se dogovorimo u mom kraju: Čubura, Slavija,Južni bulevar, Kalenić...

Kontakt: 064/121-1313 ili porukama ovde.

post-1478-0-24387700-1480881086.jpg

post-1478-0-23769900-1480881093.jpg

post-1478-0-65514300-1480881099.jpg

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8838 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ..... Honda NC750XD

Uhhhh al ce trudnica moja da se obraduje....javljam se takodje za kanticu komada 1  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kako meni fale ove stvari u zloveniji......

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Najvažnije je da je sir prevreo, inače na planinama gdje se drži preko hiljadu ovaca i krava, ne provrije sir, nego samo dodaju sirište, takav sir nije ispravan. Nedavno su Italijani vršili analizu punomasnog miješanog kravljijeg i ovčijeg sira sa Zelengore, rezultati su poražavajući, ne samo da nije ispravan, nego su savjetovali da se zakopa duboko pod zemlju.  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Hocu i ja ali mi je mnogo cela katica ima li neko za podelu, moze i na 3 dela....

 

Meni isto mnogo jedna. Može na pola, taman se nismo videli 100 godina  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1558 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Najvažnije je da je sir prevreo, inače na planinama gdje se drži preko hiljadu ovaca i krava, ne provrije sir, nego samo dodaju sirište, takav sir nije ispravan. Nedavno su Italijani vršili analizu punomasnog miješanog kravljijeg i ovčijeg sira sa Zelengore, rezultati su poražavajući, ne samo da nije ispravan, nego su savjetovali da se zakopa duboko pod zemlju.  :)

Hm verovatno da bi se kupovao njihov "mnogo zdraviji" sir. Interesantno kako smo postali jedna od zemalja gde se sav "krs i otpad" koji ne zadovoljava evropski standard uvaljuje. Mozda je i neka fora, koju ja nisam shvatio.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

hoću i ja jednu kanticu, samo da smislim prevoz do NS-a, ili javi unapred kad je preuzimanje pa ću se nekako organizovati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Najvažnije je da je sir prevreo, inače na planinama gdje se drži preko hiljadu ovaca i krava, ne provrije sir, nego samo dodaju sirište, takav sir nije ispravan. Nedavno su Italijani vršili analizu punomasnog miješanog kravljijeg i ovčijeg sira sa Zelengore, rezultati su poražavajući, ne samo da nije ispravan, nego su savjetovali da se zakopa duboko pod zemlju. :)

Buraz, i Sjenicko govno je zdravije od EU otpada koje nam lageruju u trgovinskim lancima tako da ne verujem u njihova istrazivanja i zabrinutost za nase zdravlje. Da nije tako nebi nas polivali uranijumom.. Sjenicki sir ako je pravi je brend No.1. U postu sam ali bih da narucim za ukucane.

 

Послато са щыйюяыйь

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Ja se odmah javljam vrv vec za vikend !

Samo izvoli, blizu smo, neće biti problem da se organizujemo.

 

Uhhhh al ce trudnica moja da se obraduje....javljam se takodje za kanticu komada 1  :)

OK, stavljam te u tekicu pa se javi kad budeš hteo da obraduješ dragu. 

 

Moze li da se dobije brzom postom??

Može, bez problema, sir je u kvalitetnoj ambalaži. Baci samo podatke na PP i naznači kad i kojom službom ti odgovara da pošaljem.

 

Hocu i ja.Videcu da li jednu ili dve,javicu.

Važi čičko Rajko, javi, čeka te sir koliko god da ti treba.

 

Oh oh oh

Najaviću se za preuzimanje, što pre :)

Pošalji PP kad ti bude odgovaralo i dogovaramo se oko preuzimanja.

 

Takođe rezervišem jednu .

Kad i gde preuzimanje ?

Mislim da li je već stiglo u BG ?

Tu je sir Jasminko. Ako i eventualno nestane, stiže u najkraćem roku (dan-dva). Dogovaramo se oko preuzimanja kad god tebi i meni bude odgovaralo. Ostavi samo neki kontakt telefon na PP... 

 

hoću i ja jednu kanticu, samo da smislim prevoz do NS-a, ili javi unapred kad je preuzimanje pa ću se nekako organizovati

Moguće je poslati sir brzom poštom, ostavi mi podatke na PP, a mogu i da ti ga prosledim preko nekoga ko ti je u Beogradu.

 

Hocu i ja ako ima neka varijanta da beybedno stigne do NSa :(

Moguće je poslati sir brzom poštom, u kvalitetnoj je ambalaži. Samo mi ostavi podatke na PP.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Ja bi uzeo jednu kanticu za početak,problem je jer sam iz Svilajnca,ako prolazite kojim slučajem autoputem pored Markovca,nije problem da izadjem na Autoput

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4300 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

 

Hocu i ja ali mi je mnogo cela katica ima li neko za podelu, moze i na 3 dela....

Meni isto mnogo jedna. Može na pola, taman se nismo videli 100 godina :)

Može i na tri dela, i mojim ukućanima je mnogo cela kantica. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Ja bi uzeo jednu kanticu za početak,problem je jer sam iz Svilajnca,ako prolazite kojim slučajem autoputem pored Markovca,nije problem da izadjem na Autoput

Darko, nažalost ja ne planiram skoro na tu stranu. Ili da ti šaljem ili vidi sa nekim da preuzme u Beogradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1375 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Saljem podatke na PP ujutru za jednu kanticu. Konzumiram stalno sir iz Sjenice (iz proverenog domacinstva) i sa Golije. Bas cu napraviti poredjenje kad probam ovaj koji ti prodajes. Ovo sto se prodaje po pijacama i marketima po Srbiji nema veze sa pravim sirom sa pestera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da se prijavim i ja za jednu kanticu, posto sam vec treci iz N. Sada, mozda bi se mogli nekako organizovati ( ja bas necu skoro ici u BG ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja