Jump to content

Moto Zajednica

Sjenički sir

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Hvala komšo!:sampion:

Valjda će i meni uleteti neki zgoditak pa da mogu da pohvalim tvoje igračke za velike dečake... ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

O, znači stiglo! :takoje:

Jeli imenjače, jel i ovo u tanjiru od nekog svinjokolja iz tvoje okoline? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Stiglo i meni , mrzi me da slikam, al upravo ga tamanim uz ljute lovačke kobasice !    :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre sat vremena, floyd je napisao:

O, znači stiglo! :takoje:

Jeli imenjače, jel i ovo u tanjiru od nekog svinjokolja iz tvoje okoline? 

svaki decembar zenini u banatu dodju jednoj gici od manje vise 180kg glave, aposlutno svaki gram ide u preradjevine, nista se ne ostavlja kao sveze meso, nego sve u sunke, slanine, kobasice...i nasa skromna cetvoroclana porodica cele godine ima domestik delikatese...a posto nece dinara da mi uzmu za sve to, moram vazda da se dovijam dal'dobrom rakijom, dal' vinom, eto ovaj put sirom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

E komsija blago tebi, ja od zenine rodbina a i svoje samo probleme, glavobolje i nevolje.

Rado bih to menjao za kilogram mesa, ne mora cela svinja, i jedan kilogram je dovoljan...

Inace sto se tice sira ode moja manekenska gradja i pazljivo cuvana kilaza u vetar.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS
Pre 12 sati, Nemus je napisao:

E komsija blago tebi, ja od zenine rodbina a i svoje samo probleme, glavobolje i nevolje.

Rado bih to menjao za kilogram mesa, ne mora cela svinja, i jedan kilogram je dovoljan...

Inace sto se tice sira ode moja manekenska gradja i pazljivo cuvana kilaza u vetar.

O kako mi je poznata ova prica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Igore gledaj ti da nadjes nekog preko save i da otvoris zastupnistvo da olaksas i sebi i drugarima kojih izgleda ima sve vise tamo. Hahaha a sir sam ti vec nahvalio odmah isto vece, u stvari sutradan al ajde i ovde u temi da jos jednom istaknem da bolju kantu jos nisam otvorio. Mozda ce zvucati smesno al ja se za stolom osećam privilegovanim kad je konzumacija ovog sira u pitanju.

super10era je do 00 motor

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Drugari, razmišljam da li da otvorim novu temu ili da postavim ovde ali neka je za sada ovde jer ko voli sir svakako voli i ono što sledi. 

 

Elem, prijatelj koji me snabdeva sirom je nedavno zaklao jednog bika i stavio za moje drugare i mene meso da se suši onako, po starinski. Najpre dobro usoljeno pa odstojalo koliko treba pa onda na dim pa lagano par nedelja - dim i promaja naizmenično. Biće gotovo i poslato sledeće nedelje, taman posle Sv. Nikole, recimo 20-og. E sad, moji apetiti su ipak mnogo skromniji od izdašnosti mučenog bika koji glavu dade za naš užitak. Poslaće mi drugar oko 70-75 kila isključivo prve klase domaće sušenog mesa - tzv. leđanice i ruže. Biće i malo ramsteka, možda 2-3 kile ali to nema smisla oglašavati. Ja ću da uzmem do 10 kila za lične potrebe i za najbliže, sve ostalo je višak. Drugu i treću klasu sušenog mesa će drugar da zadrži, meni (nama) će poslati samo najbolje. 

Cena će biti 2000 dinara za kilogram i prodavaće se na komad pa kome koliko zapadne.

Mislim da nema potrebe da iskusnim gurmanima kakvi smo ovde naglašavam da nema mesta poređenju sa raznim Matijevićima, Zlatiborcem i ostalim vrlim prodavcima "domaćih" južnoameričkih životinjskih zombija iz dubokog permafrosta.  :) 

 

Dakle, ko je zainteresovan neka se prijavi ovde ili na PP pa ćemo da se razdelimo po sistemu ko pre devojci...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Dogovoreno Darko, upisao sam te za meso a za sir se još malkice potrudi pa nađi nekog da podeliš jednu kanticu. Ako budem ja imao kandidata za deljenje javiću ti... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Šta je mekše leđa ili ruža?
Ja ću jedno parče mekšeg

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja