Jump to content

Moto Zajednica

Sjenički sir

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Drugari, hvala vam na velikom interesovanju za sir! :takoje:
Telići su nedavno došli na svet tako da ćemo imati malu pauzu do proleća pa tamo negde od recimo maja meseca krećemo ponovo. 
Izvinjavam se svima koji su naručili a nisu dobili. Nisam nikoga zaboravio nego jednostavno sira više nema, sve je otišlo. Oglasiću u temi čim bude aktuelno ponovo a svi koji su već naručili dobiće i poruku lične prirode! ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Izvini druže, malo sam kasno video da si postavio pitanje u temi. Nažalost, nema sira još uvek. Juče sam se baš čuo sa prijateljem, kaže da je zadržao sve teliće osim jednog pa su svi još uvek na mleku. Zato i nema sira. Najavio mi je da će ga biti ponovo tamo negde od druge nedelje maja. Obznaniću čim bude a upisaću te svakako pa ti javljam i porukom.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Dragi drugari, evo da ponovo oživim ovu lepu temu posle dužeg vremena...:)

Mnogi sa kojima sam u stalnom kontaktu sve znaju ali red je ipak da obavestim sve poštovaoce ove teme i ljubitelje ove delicije da je sir ponovo aktuelan posle više meseci! 

 

Prvo smo čekali da tek rođeni telići prestanu da sisaju a onda i da mi se prijatelj, pešterski domaćin, oporavi posle gotovo tromesečnog ležanja u bolnici. Vodio čovek kobilu na parenje i kobila se, valjda od uzbuđenja pred predstojeći dejt sa pastuvom, usred neke nedođije ritnula i ljosnula sa celih svojih pola tone i jahačem, mojim drugarom.

Epilog: polomljena noga, nekoliko rebara, levi kuk, opšta sjebanost od stopala do kose na glavi. Jasno vam je kako bi se sve završilo da poslednjim atomom snage i pribranosti nije uspeo da mobilnim telefonom pozove sina koji je u tom trenutku bio udaljen 20 kilometara. Čista sreća u nesreći je što je tu gde ga je nevolja snašla uopšte bilo dometa. Tri sata je ležao tako polomljen čekajući pomoć... Eto, i to je život u Pešterskoj zabiti. 

 

Uglavnom, sve ide kako treba i ponovo se uživa u dobrim stvarima: 

 

DSC_08211.thumb.jpg.860cc2e3e444f4cfba3a10acd07cafd8.jpg

DSC_08222.thumb.jpg.fef6ed7b71ca252774ca108892612ec0.jpg

 

Živeli!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kakav je ovo preliv? Skontao sam bosiljak.

 

Stavljam sir na troškovnik sledećeg meseca.

 

Inače, krave važe za jedne od najsmrtonosnijih životinja po čoveka posle kerova i komaraca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

To je dresing od maslinovog ulja, belog luka i peperončini papričica. Izuva koliko je ljuto a uprkos tome te tera da uzmeš još i još i još... :)

 

To što si napisao za krave je verovatno tačno jer sam i ja čuo za sličnu statistiku. Samo, ovde je reč o kobili, ona je negativac u ovoj priči. 

 

Javni čim skockaš budžet za nabavku dobre klope pa se vidimo negde na piću!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Stalni konzumenti sa foruma su u toku ali čisto da bocnemo i one povremene i potencijalne nove... Sir stiže redovno i redovno se i troši uz dobru rakijicu, sa povodom ili bez njega. Živeli!

 

DSC_0930.thumb.JPG.dc2d1324f57653ec4694ad2974e03a48.JPG

DSC_0931.thumb.JPG.59c74647eaacac2ef174c8c5178f1b04.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250
9 hours ago, bocca_bastard said:

Moj tast ti se zahvaljuje na licnoj i personalnoj isporuci :)

veceras smo konzumirali bas

Nema na čemu, bilo mi je zadovoljstvo da opskrbim čoveka uoči slave. Pozdravi tasta i reci mu da mi sledeći put da barem 3-4 dana fore, sad je ispalo dobro jer dole na Pešteru još uvek nije zavejalo pa mogu da se spuste do Sjenice. :)

 

 

7 hours ago, zlig0r said:

jel i dalje ima neka shtela da sir stigne u ns? moram da priznam sa sam se uzeleo! :)

Imenjače, ima. Čuj se sa Nemanjom i Zlacjanim pa se organizujte. Oni uzimaju s vremena na vreme. Zlaja recimo dođe ponekad pa pokupi kolima...

Idem i ja za NS često pa ćemo biti u kontaktu. Eto, baci samo PP za koliko kantica da te utefterim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Evo i ja se javljam za tu jednu kanticu sira i odgovaralo bi mi da preuzmem sa "ove strane" Save ako budete donosili... Ako ne pokupiću ga već nekom prilikom kad budem prelazio... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250
1 hour ago, DonToni said:

Evo i ja se javljam za tu jednu kanticu sira i odgovaralo bi mi da preuzmem sa "ove strane" Save ako budete donosili... Ako ne pokupiću ga već nekom prilikom kad budem prelazio... 

Može kolega, pošalji mi samo tvoj broj telefona na PP pa ću te kontaktirati. Najverovatnije ćeš u subotu moći da ga pokupiš negde u Zemunu ili na auto-putu ako ti bude odgovaralo. 

 

1 hour ago, Nemus said:

Bas sam hteo ovih dana da te pitam kako si, sta se radi i da li ima sira ;)

Ćao Nemanja! Hvala ti na pitanju, sve je dobro osim što je malčice hladnjikavo za vožnju motora pa to remeti idilu ali strpećemo se koji mesec... ;)

Evo, čekam te da dođeš u goste sa lepšom polovinom da se družimo malo. Ima i sira, ubeležiću te za jednu kanticu. Javi ako se nešto promeni i javi kad se vidimo! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Sto se mora nije tesko haha.

Da je lepse vreme dovozali bi se do vas kao do sale.Sada mi je problem i ovo sa vozovima sto su sjebali.Gore nije moglo...

Ostaje mi varijanta sa kolima ili ova nesretna zeleznica.

U svakom slucaju ako idem vozom dostava za novosadjane i okolinu je besplatna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo da se i ja prijavim za jednu kantu sira. Trebao bi ići do Bg-a, ali ne znam kad ( na zavisi od mene ), trebalo bi da znam dan ranije, pa ako budem išao - javljam . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

@drumskalisica

 

@miljan_tracer

 

Dogovoreno drugari, upisani ste! Pošiljka mi najverovatnije stiže već sutra tako da pripremite mesta u frižideru za vikend! Miljane, baci mi samo molim te neki tvoj kontakt telefon na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja