Jump to content

Moto Zajednica

Sjenički sir

Recommended Posts

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Omrsih se jutros između ostalog i sirom sjeničkim. Baš onakav kakav sam očekivao, kao sto su i ostali opisali, specifičan ukus, jak, punomasan sir. Meni se dopada svaka preporuka, a i kolega korektan momak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Omrsih se jutros između ostalog i sirom sjeničkim. Baš onakav kakav sam očekivao, kao sto su i ostali opisali, specifičan ukus, jak, punomasan sir. Meni se dopada svaka preporuka, a i kolega korektan momak.

Napravi komplet lepinju sa tim sirom! Ludilo!

WP_20170105_15_13_27_Pro_1.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Sto se mene tice kvalitetan sir punog ukusa koji kada se ugreje kao sto je kolega uradio sa lepinjom dobija potpuno drugu to jest jos bolju dimeziju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Omrsih se jutros između ostalog i sirom sjeničkim. Baš onakav kakav sam očekivao, kao sto su i ostali opisali, specifičan ukus, jak, punomasan sir. Meni se dopada svaka preporuka, a i kolega korektan momak.

 

 

Sto se mene tice kvalitetan sir punog ukusa koji kada se ugreje kao sto je kolega uradio sa lepinjom dobija potpuno drugu to jest jos bolju dimeziju...

 

Hvala na preporuci drugari! :takoje:

Nije zgoreg da ponovim da je taj jak šmek ustvari nezaobilazan kod svih onih sireva sa tog područja koji se prave na tradicionalan način. To znači da se mleko ne prokuvava nego se odmah nakon muže cedi kroz cediljku i gaze i meša sa sirilom. Tako zadržava i sve mirise ali i jačinu i punomasnost.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Evo i ja da se pridružim pohvalama vezano za sir. Kupih pre pet šest dana ali od konzumiranja istog ne stižem da se javim. Vidim polemiku oko "šmeka", šta znam ne znam ali ja sam sipao litar surutke i nemam primedbe na miris i ukus, ali naravno sve je to individualno jerbo o ukusima ne treba diskutovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Floyde, aj vidi kad mogu da dodjem po jos jednu kanticu. Ona prva je nestala jos pre deset dana.

 

S mobilnog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Floyd, da li ima sanse da u cetvrtak popodne dodje drugar po 1 kanticu za mene. Ako nije problem, dosao bi do kruznog toka na Slaviji, a tacno vreme javljam sutra, jer ne znam do kad tacno radi, pa bi pokupio pravo s posla. Jel cena 2300 din?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Samo da javim da je drugar uzeo sir za mene kod juznog bulevara, da ne dodje do zabune. Kad stigne za dan-dva, napisacu kakvog je ukusa, posto su moji dugo pravili domaci kravlji (stariji, tj. kiseli sir), a danas pravimo kozji sa siristem, tj. majom, pa cu uporediti. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Evo i ja da se pridružim pohvalama vezano za sir. Kupih pre pet šest dana ali od konzumiranja istog ne stižem da se javim. Vidim polemiku oko "šmeka", šta znam ne znam ali ja sam sipao litar surutke i nemam primedbe na miris i ukus, ali naravno sve je to individualno jerbo o ukusima ne treba diskutovati.

Bane, veliko hvala na preporuci. Malo kasno sam video, nisam poslednjih dana baš često na forumu.  

 

Floyde, aj vidi kad mogu da dodjem po jos jednu kanticu. Ona prva je nestala jos pre deset dana.

 

S mobilnog

Deki, neka si je u zdravlju potrošio. Ima sira, stigao je baš pre neki dan. Jedva su im raščistili put do Sjenice, ceo Pešter je bio u blokadi još od Nove godine. Zvrcni samo kad god ti odgovara i nalazimo se negde isti dan. 

 

Samo da javim da je drugar uzeo sir za mene kod juznog bulevara, da ne dodje do zabune. Kad stigne za dan-dva, napisacu kakvog je ukusa, posto su moji dugo pravili domaci kravlji (stariji, tj. kiseli sir), a danas pravimo kozji sa siristem, tj. majom, pa cu uporediti. Pozdrav!

Hvala na informaciji Milomire! Nadam se da će sir opravdati tvoje poverenje kao čoveka iz branše. Javi utiske, kakvi god da su. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Sir je ispunio ocekivanja. Da neko ne shvati pogresno, moji ne prodaju sir od 1980. ali smo dugo za sebe pravili, a danas imamo koze umesto krava i otac i ja uzivamo u kozjem siru i kackavalju (koji je skoro postan). Sir ima ukus koji nije svima po meri, ali se meni i svima u kuci dopada. Jak je i veoma dugo drzi sitost, a sutra ide na probu uz kacamak. Preporuka za one koji vole jacu domacu hranu, a i napomenuo bih da je cena  povoljna. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Evo ja da javim da nacinjem trecu kanticu.

Moram da te javno pohvalim da za sada najbrže prazniš kantice od svih ljubitelja!  :takoje:

 

Sir je ispunio ocekivanja. Da neko ne shvati pogresno, moji ne prodaju sir od 1980. ali smo dugo za sebe pravili, a danas imamo koze umesto krava i otac i ja uzivamo u kozjem siru i kackavalju (koji je skoro postan). Sir ima ukus koji nije svima po meri, ali se meni i svima u kuci dopada. Jak je i veoma dugo drzi sitost, a sutra ide na probu uz kacamak. Preporuka za one koji vole jacu domacu hranu, a i napomenuo bih da je cena  povoljna. :takoje:

Hvala na preporuci Milomire, drago mi je da od porodice proizvođača sir dobije pozitivne kritike.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Stukli prvu kanticu, pa bi da narucim sledecu (definitivno ne i poslednju!).

JAvi kada moze da se preuzme.

Ukus - FANTASTICAN !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Takođe !

Stukli prvu kabticu i idemo dalje :) .  Daj još !

Sir odličan, možda malo slaniji i sa nekim specifičnim šmekom ali to je to.

Čak se i deci svideo, mada je najbolji za mezetluk uz rakijicu :) .

Imaš PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Stukli prvu kanticu, pa bi da narucim sledecu (definitivno ne i poslednju!).

JAvi kada moze da se preuzme.

Ukus - FANTASTICAN !!!

Laki, blagodarim na preporuci!  :takoje:

 

Takođe !

Stukli prvu kabticu i idemo dalje :) .  Daj još !

Sir odličan, možda malo slaniji i sa nekim specifičnim šmekom ali to je to.

Čak se i deci svideo, mada je najbolji za mezetluk uz rakijicu :) .

Imaš PP.

Hvala na preporuci drugar! U kontaktu smo narednih dana...  ;)

 

Evo i ja da se jOpet prijavim za novu turu  :)

Notiran si u tekici, u kontaktu smo!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Uzeta sledeća kantica

 

Moraću da isprobam kako ide ovo peštersko meze uz afro/soul/rege/džez note tvog benda. Biće to jako neobično iskustvo!  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Au, crrrrni Šumadinac!  :staa2:

 

Kakav ti je to žuti preliv odozgo? Karamel?  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

WP_20170129_14_02_45_Pro.jpgimage upload

 

WP_20170129_16_07_00_Pro.jpgimage uploading site

 

Leva činija je sa Floydovim sirom. Zaista bogatstvo ukusa. Kome smeta jak ukus sira, prilikom pečenja se u velikoj meri to gubi, ali se zadržava punomasnost i poseban šmek prilikom npr spremanja špageta i pice. Meni lično odgovara i uskoro sledi nova narudžbina!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja