Jump to content

Moto Zajednica

Sjenički sir

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Ja skoro ispraznio kanticu. Onako po malo uz rucak. Pa i u sendvic za posao, posto ne kupuje nikad hranu za posao jer ne volim industriske proizvode. U domacem hlebu sa domacim ajvarom i tursijom nema mu premca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kod mene danas bila neka zena iz Lepojevica od koje godinama uzimamo sir. Isto imaju sir vrhunskog kvaliteta, prodaju ga po 400din. Sad imaju preko 50 kantica sira koje im stoje i kilavo ide prodaja. Stvarno tuga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sinoc naceo kanticu, sir je stvarno predobar  :takoje: jedino sto je ostavljen da malo odstoji u vodi da bi izvukao so iz njega....prva liga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Ja skoro ispraznio kanticu. Onako po malo uz rucak. Pa i u sendvic za posao, posto ne kupuje nikad hranu za posao jer ne volim industriske proizvode. U domacem hlebu sa domacim ajvarom i tursijom nema mu premca.

Ti Aco znaš šta valja, ni ja ne propuštam dobar ajvar i turšiju!  :)

 

 

Sinoc naceo kanticu, sir je stvarno predobar  :takoje: jedino sto je ostavljen da malo odstoji u vodi da bi izvukao so iz njega....prva liga.

Hvala na preporuci Darko, drago mi je da se sviđa tvojoj dami i tebi! :takoje:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

evo i ja da bacim komentar za sirac. uzo sam ga jos prosle nedelje i podelio kanticu sa jos dva drugara i svi smo odusevljeni sirom.kacamak koji inace jedem na nacin da ga namrvim sirom pospem aleve paprike i zalijem vrelim uljem dobio je sasvim novu dimenziju :jee1:  :takoje: imam osecaj kao da sedim u sirogooojnu u eto selu u onoj sumici u onom restorancicu i jedem a ne kuci :care: . preporuka znaci za sve gurmane i sladokusce :sampion: koji vole i cene pravi ukus i hvala flojdu sto se uhvatio posla i podelio ovo sa nama. a da, i kifle iz dzoa sa sirom i ajvarom mogo bi svaki dan da marnjavam mmmmm :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Kako detaljan hedonistički opis uživanja, evo već sam sebe zamislio na tvom mestu!  :takoje:

 

Hvala ti Deki, baš mi je drago da te je sir potrefio! Vidimo se mi i ponovo kad god ustreba tebi i drugarima!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Floyd, ako moze meni kantica, bilo bi super. Ako zaboravim da te nazovem sutra, pusti mi molim te SMS na 061 255 655 0 da me podsetis oko 14-15h.

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Kvalitet sira je fenomenalan, jedino mi je malo smetao miris, koji je malo jači, ali kada sam ga potopio u presolac (prokuvana voda sa solju), jak miris je nestao, a ukus je i dalje fenomenalan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Ja sam ga potopio u obicnu prokuvanu vodu bez soli posto je sir ionako dosta ako ne i preslan tako da je sad kad izvadim komad taman kako treba

 

s mobilnog telefona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Floyd, ako moze meni kantica, bilo bi super. Ako zaboravim da te nazovem sutra, pusti mi molim te SMS na 061 255 655 0 da me podsetis oko 14-15h.

Hvala unapred!

Ćerkica se danas pobrinula za tvoju kanticu!  ;)

 

Sir je fantastičan! :)

 

VFR-ovača i sir idu kao 2 rođena brata :)

Ček, ček, ja ne mogu da se setim...Jesi ti uzeo sir od mene ili si probao od nekoga sa foruma? :stabre:

Hvala na preporuci u svakom slučaju! 

 

Kvalitet sira je fenomenalan, jedino mi je malo smetao miris, koji je malo jači, ali kada sam ga potopio u presolac (prokuvana voda sa solju), jak miris je nestao, a ukus je i dalje fenomenalan.

Hvala na preporuci Šeki!  :takoje:  Ovaj sir, ako je pravi, mora da ima jak šmek jer se on pravi isključivo od neprokuvanog i neobranog mleka. Ali to je prirodni šmek, te krave se ne prihranjuju koncentratom.   

 

Ja bi se prijavio za jednu kanticu, ako ga još ima.

Upisan si, baci mi samo na pp neki kontakt telefon i čujemo se narednih dana!   

 

Ne sumnjam da je sjenički sir odličan, ali jedan je hercegovački sir "izmijeha"

Da, imao sam zadovoljstvo da probam taj specijalitet u jednoj dobroj trebinjskoj kafani. Za one koji nisu upućeni u detalje, to je specifičan grudvičasti sir jakog šmeka koji zri u ovčijoj koži mesecima. Taj sir je naročito vredan zbog toga što ga nije moguće proizvesti industrijskim putem. 

Ali, to je totalno druga priča u odnosu na sjenički: i priprema i odležavanje i namena. Ne treba ih porediti, oba su prvorazredni brend svog područja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Prijavljujem se za jednu kanticu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Grnca, upisao sam te. Pošalji mi molim te na PP tvoje podatke, adresu za prijem paketa i kontakt telefon pa se čujemo narednih dana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Svaka čast na inicijativi..a bogami i rezultatima.. :)

 

p.s. možda je vreme da promeniš dosadašnji posao, promeniš ambalažu i baciš se u ozbiljnu distribuciju kod nas..a sve te silne tone što bi da bace za izvoz..makar i autobusom.. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Hvala bata Vlajko, očekujem da i ti malo odstupiš od ustaljenog režima svoje asketske ishrane i pospešiš te rezultate!  :aha:  Aj' zezni se, uzmi jednu kantičicu!

 

A da znaš i da ozbiljno razmišljam da menjam posao, ne samo zato što se sir dobro prodaje ... :D  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Upisan si Aco, javljam ti porukom čim mi stigne. Očekujem da ću dobiti sir posle Nove godine, recimo sreda ili četvrtak. Zavejani su skroz na Pešteru, treba da im narednih dana raščiste put do Sjenice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Evo, gospođa probala i sviđa joj se, pojela pola kantice ovako na suvo :D    Meni je malo prejak, možda ću ga korisiti više kao začin, u malim dozama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Evo, gospođa probala i sviđa joj se, pojela pola kantice ovako na suvo :D    Meni je malo prejak, možda ću ga korisiti više kao začin, u malim dozama.

Navići će te gospođa brzo, ne brini! Hvala na preporuci!  :)

 

Izuzetan :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

 

Hartelijk bedankt!  :)

Ako preostane nešto, ponesi gore da probaju i Holandezi, nikad se ne zna šta može od toga da ispadne!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Svakako cu poneti jednu kanticu za svoje potrebe pa može da se proba.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

kako bih dosao do sira u indjiji odnosno kako ga distribuiras uzeo bih kanticu da probam. a neko je spomenu sir iz mesine e to me vraca u detinjstvo ko ga jednom proba nezaboravlja mu ukus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Sloboleo, mogu da ti ga pošaljem bez problema. Poštarina je oko 500 dinara. Pošalji mi samo na pp tvoje podatke, adresu za slanje i kontakt telefon i stiže ti paket u četvrtak (5. januara).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja