Jump to content

Moto Zajednica

Sjenički sir

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Uhhhh al ce trudnica moja da se obraduje....javljam se takodje za kanticu komada 1 :)

Tek sad vidim ovu poruku. Ne znam da li je kasno ali ovde u NL se ne preporucuje takav sir za trudnice. Kao ni suvo meso, kao ni 'živa' riba a ni piletina ako nije dobro pečena/kuvana.

 

Pitanje za floyda, Onako sad nesto razmišljam, jel sav tak sir od jednog te istog proizvodjaca koji ima veliko stado ili je sir od vise razlicitih proizvodjaca?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Sir odlican, muski. Hvala Floyd

Nema na čemu matori, drago mi je da ti se sviđa. Javi se kad god ti treba.  :takoje:

 

 

Tačno, pravi gorštački sir. Odrastao sam na ovome, to je to. 

 

:takoje:

 

 

Pitanje za floyda, Onako sad nesto razmišljam, jel sav tak sir od jednog te istog proizvodjaca koji ima veliko stado ili je sir od vise razlicitih proizvodjaca?

 

Savane, od jednog jedinog proizvođača je. Opisao sam sve u oglasu. Druge ne poznajem, ne znam kakav sir prave ni gde ga drže pa ne bih ni mogao da garantujem za kvalitet. 

 

@ floyd

 

Sredinom ili krajem januara cu biti u Bg-u pa cu uzeti jedno kovce. Javljam se ovde na vreme u svakom slucaju.

Dogovoreno Milomire, upisao sam te!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ljudi, ja imam jedno pitanje...uzeo sam tu kantu od 5 i neshto kila,i pola sam prosledio kumu...ovo sto je meni ostalo, sam izvadio jedan komad ucelo i stavio u jednu plasticnu posudu i zalio sa 1l prokuvane vode i 2 velike supene kasike soli, a ostatak raskomadano je zavrsilo u drugoj istoj takvoj plascnoj posudi i to se trosi odmah....mene sad zanima, da li treba i ovo raskomadano da prelijem tom slanom vodom, jer ce se to potrositi u narednih nedelju dve, i da li je ovom komadu sto je ucelo ok da stoji +2 nedelje dok ne docje na red za jelo? greota mi bi blio da se ovako dobar sir ukvari....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Sir testiran u sličnom formatu kao kod Zligora.

Zaista je jak i treba se malo navici na njega ali je prava stvar.Kada sam ga doneo kući, tu se kao po običaju našlo par prijatelja i svima se svideo.

Pošto ću polovinu pokloniti bratu, javiću i njegova iskustva :)

 

@ zlig0r

Ja ću sve potopiti u vodu, kontam da će se osušiti ako bude na vazduhu.

 

Zaboravih da se zahvalim zlacjanom i drumskoj lisici bez kojih bi mi novosadjani ostali uskraćeni za ovaj delikates :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

ljudi, ja imam jedno pitanje...uzeo sam tu kantu od 5 i neshto kila,i pola sam prosledio kumu...ovo sto je meni ostalo, sam izvadio jedan komad ucelo i stavio u jednu plasticnu posudu i zalio sa 1l prokuvane vode i 2 velike supene kasike soli, a ostatak raskomadano je zavrsilo u drugoj istoj takvoj plascnoj posudi i to se trosi odmah....mene sad zanima, da li treba i ovo raskomadano da prelijem tom slanom vodom, jer ce se to potrositi u narednih nedelju dve, i da li je ovom komadu sto je ucelo ok da stoji +2 nedelje dok ne docje na red za jelo? greota mi bi blio da se ovako dobar sir ukvari....

Imenjače, nema potrebe da nalivaš taj ostatak u komadićima, neće se pokvariti, bez brige.

To je prevreo sir tako da će ti trajati jako dugo, čak i da ga nisi nalio slanom vodom. Pošto si polovinu kantice nalio, miran si, nema šanse da mu išta bude.     

 

Sir testiran u sličnom formatu kao kod Zligora.

Zaista je jak i treba se malo navici na njega ali je prava stvar.Kada sam ga doneo kući, tu se kao po običaju našlo par prijatelja i svima se svideo.

Pošto ću polovinu pokloniti bratu, javiću i njegova iskustva :)

Hvala na preporuci, uživaj!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Možda sam propustio detalj, pita zena jel to mladi ili stari sir?

 

Meni ne igra ulogu jer volim oba tako da cu svakako da uzmem kanticu ali ona je probirljiva, ta paprike, te mladi ili stari :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ahaa, nisam znao da prevreo znaci da nije mladi sir. Ekskjuz mi.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ahaa, nisam znao da prevreo znaci da nije mladi sir. Ekskjuz mi.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Savane, loži te Bojan. Prevreo, znači pre vrenja-mlad :jee:

Nisam navikao na ovakav ukus i miris sira, deluje kao kozji, ali je zaista vrhunski. Mastan, topi se u ustima. Odlično ide i uz domaće crno vino.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne smeta ništa, samo zena se dzabe raduje onda :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Nisam navikao na ovakav ukus i miris sira, deluje kao kozji, ali je zaista vrhunski. Mastan, topi se u ustima. Odlično ide i uz domaće crno vino.

 

Šumadinac, hvala na dobroj preporuci! Uživaj!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

 

Nisam navikao na ovakav ukus i miris sira, deluje kao kozji, ali je zaista vrhunski. Mastan, topi se u ustima. Odlično ide i uz domaće crno vino.

 

Delim mišljenje....mastan,jak....ide uz Njeguški pršut i vino,proba uspela. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

 

 

Delim mišljenje....mastan,jak....ide uz Njeguški pršut i vino,proba uspela. ;)

 

 

 

Drago mi je da ti se sviđa, drugar! Hvala na preporuci! :takoje: 

 

Ima samo jedna caka kad si pomenuo u kojim delicijama uživaš: ovaj sir je dobijen od mleka krava koje su zaista pasle po Pešterskim pašnjacima a Njeguški pršut je dobijen sušenjem uvoznih svinjskih butova. Lako je proveriv podatak, bio sam tamo više puta, da u Njegušima pod Lovćenom ni jedno jedino domaćinstvo ne gaji svinje, sve kupuju na veliko u hipermarketima, iz uvoza, pa suše! ;)   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

vec par godina koristimo takav sir iz nekog sela sa Sjenice.covek donosi od njegovih roditelja,inace zivi ovde u Cacku. svi ga prave na isti nacin,pa su manje vise svi isti.rece letos da je komsija gore bacio tonu-TONU sira,nije imao kome da ga proda,stajao dugo i poceo da propada.tuga pregolema-ljudi prave i ne mogu da prodaju,a drugi koji bi ga kupili po gradovima nemaju gde.Drago mi sto se nasao neko da se ovim bavi,da i taj sa Pestera proda i da ljudi po gradovima dodju do neceg dobrog.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ja dans uzeo sir. Odlican! Floyd, takodje covek bez premca, lak dogovor i sve na vreme ko svajcarski sir, ovaj sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

vec par godina koristimo takav sir iz nekog sela sa Sjenice.covek donosi od njegovih roditelja,inace zivi ovde u Cacku. svi ga prave na isti nacin,pa su manje vise svi isti.rece letos da je komsija gore bacio tonu-TONU sira,nije imao kome da ga proda,stajao dugo i poceo da propada.tuga pregolema-ljudi prave i ne mogu da prodaju,a drugi koji bi ga kupili po gradovima nemaju gde.Drago mi sto se nasao neko da se ovim bavi,da i taj sa Pestera proda i da ljudi po gradovima dodju do neceg dobrog.

Da, to je tužna istina koju sam i spomenuo u oglasu. Neki od njih zaista dolaze u situaciju da bace sir jer nemaju kome da ga prodaju a ne žele da pristanu na ucenjivanja i krajnje ponižavajuće uslove koje im nude otkupljivači. Kad bi jednom pristali na te uslove, verujem da nikada više ne bi mogli da postignu čak ni sadašnju cenu. A sadašnja cena je pritom debeeeelo ispod uobičajene cene koju je ovaj sir godinama držao. 

 

Nisu bas svi isti, moze da bude poprilicne razlike

Tačno. 

 

Ja dans uzeo sir. Odlican! Floyd, takodje covek bez premca, lak dogovor i sve na vreme ko svajcarski sir, ovaj sat.

Hvala na preporuci doktore, drago mi je da ti se sviđa sir! :takoje: 

Ako nekome otpadne plomba nakon degustacije, izvolite se obratiti Lordu za stručnu pomoć!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja