Jump to content

Moto Zajednica

INDOKINA ...... Putevima Ho Shi Mina

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Sto se tice tih obicaja malo sam cituckao kojekuda. Na ovim prostorima je to bilo zbog nekakvog ne pisanog pravila da ako ti gost doje donese ti srecu, ali ako ti dodje i razboli se ili ti nedaj boze umre to znaci propast i takvi domacini su bili kamenovani javno na trgu. To sr radilo u srednjem veku i ranije .

Tako je mozda jos uvek kod njih ,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Kad vec gusimo temu, ajd i ja da dodam.

Kad se lomi pogaca na Badnje vece prvo parce ide Bogu, a drugo - putniku namerniku. Tako bar u mojoj familiji. Putnik odmah do boga, takoreci mali bog.

 

Zoki svako dobro i da svuda budes docekan kao bog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Koja je ovo fora sa svadbama u Indiji i strancima? :D CItam na adv rideru putopis od flyingdutchmana koji je isto trenutno u Indiji i bio je vec na nekoliko svadbi...cim si stranac kao da si bog tamo samo te na svadbe zovu  :lol3:

U Indiji? Onda sam ja kanda, malo zalut'o!

Zoki, kada si rekao, na kraju klipa: "Ovo je bilo dobro", na šta si tačno mislio? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Pa Vijetnam je srce Indije :D

 

Nego, Zoki će sutra dočekati novu godinu 7-8 sati pre nas (otprilike, ne znam tačno kolika je vremenska razlika) :hack:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Sto se tice tih obicaja malo sam cituckao kojekuda. Na ovim prostorima je to bilo zbog nekakvog ne pisanog pravila da ako ti gost doje donese ti srecu, ali ako ti dodje i razboli se ili ti nedaj boze umre to znaci propast i takvi domacini su bili kamenovani javno na trgu. To sr radilo u srednjem veku i ranije .

Tako je mozda jos uvek kod njih ,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

   Dan poceo sa 24C ujutro i u podne je vec bilo 29C...mogao sam u kratkim pantalonama da vozim... ;)

Od Phan Ranga do Sajgona ....sadasnjeg Ho Chi Minha je oko 200km ...tako da sam lagano se provozao i stigao do hostela koji je u jednom prolazu a gomila ih je u redu i to je taj kraj gde turisti dolaze i ima svih zivih zezalica da se vidi kupi i pojede...

Moram reci da sam ovo jedva nasao on-line jer je sve bookirano i kosta me 20US sto je duplo skuplje od dosadasnjih prenocista a koja su bila i bolja od ovih ..al hej..ko te pita Nova Godina je i tu sam tri dana ....

  Odmah iza coska na dva minuta od mene se naloazi taj Srpski restoran koji vodi covek iz Zemuna ,Dragan Kostov zvani Dace ..

naravno odmah se bacio na casu crnoga i 5 cevapa sa lukom ...i sutra za docek se ovde organizuje klopa i muzika tako da nemorate da se brinete ..gde cu za novu... :)

 

Pozdrav za sve vas....,puno kilometara vam zelim na vasim ljubimcima u novoj 2017       kawazoki

 

post-13827-0-38931400-1483145705.jpg

post-13827-0-70743700-1483145708.jpg

post-13827-0-75716800-1483145709.jpg

  • Podržavam 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Srecna Nova godina Zoki i pozdravi nam zemljake u dalekom na Vijetnamu, ziv bio! Nadam se da nisi prepio nocas pa da Minsk teras u spiralama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Pošto znam da ovaj putopis svi čitaju želim da iskoristim priliku da naravno tebi Zoki a i svim članovima i ljubiteljima dva točka čestitam srećnu novu i mnogo bezbednih kilometara !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

    Nikad  ni u najludjim snovima ne bi  sanjao da cu Novu 2017 docekati u Srpskoj kafani....^ kod tri bika ^ u sred Sajgona....

 

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

 Usao juce u Kambodzu....vruce je34C danas takodje I na putu za Pnom Pen zastao da predahnem...

Kuvani beli kukuriz pa Jack frut I zalio ladnim kokosovim mlekom na slamku...vitamini,minerali...ma prasti.. :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja