Jump to content

Moto Zajednica

Motocross za visoke vozace - savet

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07

Potreban mi je savet za kupovinu motocross motora za visoke vozace (203cm, 100kg)

Namena: voznja po poljima, neuredjenim putevima, brda, planine, motocross staze

Status: motocross vozac pocetnik, za sad samo voznja Honda Africa Twin od 2014 po asfaltu

Moja zelja i ideja: polovan 2T 125cc/250cc,Honda Cr, KTM SX, Yamah YZ ili neka vasa preporuka

 

Problem zbog visine mi treba vase iskustvo, za sad sam na motocross stazi vozio YZ125 i jako mi smeta dok sedim sto imam osecaj da sedim na petama a kad ustanem volan mi je jako nisko.

 

Za sad me ineteresuju vase preporuke bez nekog cenovnog ranga. Prvo ergonomija i sigurnost

 

Unapred hvala svima!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Mozes staviti malo vislji korman i teraj. I onako se stoji uglavnom a retko kada sedi. David Knight je bio sampion endura nekoliko godina i on je dva metra, tako da ne brini ... 

Moja preporuka je 250 ccm  4T, prastaju greske a ipak ujedaju !

 

 

 

https://www.google.me/search?q=david+knight+enduro&espv=2&biw=1600&bih=771&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjKyqbkiMfQAhXoO5oKHRN7CpgQsAQIFw&dpr=1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07

Hvala na savetima!!!

Pa tako sam i ja mislio, da su otprilike svi motori istih proporcija i dimenzija, ali uvek se nadas da je neko imao slicno iskustvo.

Nista probacemo sa nekim motorom pa cemo da prenosimo iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Mada i sam David Knight kaze da vozi bez podizaca kormana jer je bolje biti sto blizi motoru jer tako imas nize teziste i bolju kontrolu. E sad, to znaci da konstantno moras biti skupljen u kolenima mnogo vise nego nizi vozaci, kao i mnogo pognutiji sto je prilicno zahtevno fizicki, ali svakako treba biti u kondiciji ako vozis off. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07

Mada i sam David Knight kaze da vozi bez podizaca kormana jer je bolje biti sto blizi motoru jer tako imas nize teziste i bolju kontrolu. E sad, to znaci da konstantno moras biti skupljen u kolenima mnogo vise nego nizi vozaci, kao i mnogo pognutiji sto je prilicno zahtevno fizicki, ali svakako treba biti u kondiciji ako vozis off. :)

OVaj klip sam gledao, ima dobrih saveta. Koliko sam do sad probao da vozim motocross na Yamahi YZ 125, treba bas puno kondicije. Nekako se osecam kao da cucim na motoru, axaxax!! I da kolena su mi nekako najopterecenija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

nije moto cros  al jes  enduro , za  tebe  je  druze  ktm 990 adv-r, pa  se sekaj sa  njim preko livada, ti imas  i kilaze  i visene  za  to :D oprastajte  za  off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07

axaxaxa!!

Istina za 990 adv. Maloje tezak za motocross ali ce bez sumnje preci preko svake prepreke. ipak sam za neku laksu 250icu da kad padnem mogu sam da je dignem.

cekam jos, trezim sad za leto

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ja sam visok oko 183 i imao sam Suzuki RM 250, motor je prava "Babaroga".

Jedini motor za koji se kajem sto sam ga prodao, bio je lepsi od para.

Snage do mile volje a nije preterano tezak, u slucaju pada moze jedna osoba da ga podigne.

Nije bas za sumu i planine, ali za staze, neuredjene puteve i poljanu je prava stvar.

Siguran sam da odgovara i visljim vozacima, za mene je mogao komotno da bude malo nizi.

Drugar je dosta vislji od mene i njemu je visina odgovarala, e sad za 203cm ne znam sta da ti kazem.

Najbolje da sednes na zeljeni motor i probas, ili da te neko slika na motoru pa da vidis kako ti cuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07

Na kraju u Decembru kupih KTM 250 SX 2002

mislim da mi pase, nisam stigao da ga posteno vozim posto sam otisao na rad u inostranstvo.

Cekam prolece da probam i da pisem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja