Jump to content

Moto Zajednica

MZ 251

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Juče sam sredjivao onaj džumbus od žica pod sedištem,lepo ih provukao gde im je mesto. Pričvrstio sam regler i automat žmigavaca,ugradio prekidače za stop svetlo. Sve to lepo radi sto se signalizacije tiče al sam primetio da mi pušta ulje na kočionom cilindru gore kod ručke. Kakva su vam iskustva sa tim,da menjam gumice ili da tražim drugi kocioni cilindar? Ne curi puno al se vidi da vlaži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Uzeo sam danas gumicu i semering sto idu u taj cilindar al nisam stigao da zamenim. Stavio sam mu prednji lančanik 20 zuba. Drugi motor,u petoj ga nosi olako. Nego jos petljam oko karburatora,lepo prima gas nema gušenja stucanje i slično al mu je ler gas nestabilan. Kad se dobro ugreje radi brojim mu otkucaje al čim se ohladi kad padne u niske obrtaje ugasi se. Iglicu sam podigao maksimalno na poslednji zarez. Da je spustim malo ili da teram tako,kakva su vaša iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Danas sam zamenio gumicu i semering na kočionom cilindru,za sad je to ok a dokle će videćemo. Još nisam registrovao motor a nestrpljiv sam,najviše me zanima koliko će trošiti goriva. 

Probao sam danas da dižem i puštam iglicu u karbu,razlika u vožnji je osetna sa puštenom iglicom u petoj brzini ne vuče veselo. 

Sledeće ulaganje u motor je registracija. Tehnički sam uradio pa čekam prvi priliv novca da ga registrujem.WP_20170510_16_51_48_Pro.mp4

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Napravio sam danas prve kilometre,lepo radi al u petoj ne može da se vozi ispod 4 hiljade obrtaja. Idem recimo na 3500 obrtaja na jednom gasu,samo malo zavrnem ručku motor počne da se davi i usporava. Ako mu u momentu gušenje samo malo zategnem saug odma se probudi i počne da ubrzava. Izgleda je vreme za igranje sa diznama,očigledno mu ova 130 nije po volji. 

Ako neko misli da nesto drugo može biti u pitanju neka piše,svaki savet je dobrodošao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Po boji svecice reklo bi se da mu ne fali puno goriva zato pre menjanja dizni probaj da mu podignes iglicu sibera.Pregledaj i filter vazduha da li negde mozda ne falsira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Iglicu u karburatoru sam spustio skroz. Probaću da je podignem. 

Probao sam sinoć kada sam bio blizu kuće da ga zavrnem pun gas,po njegovom satu ide 110. Nekad davno kada sam ga vozio isao je skoro 140. 

Koju diznu fabrički koristi etz 251?

Sumnjam i na auspuh.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Išao je on ranije opušteno petom 80 bez gušenje pa me zato sad nervira. Razbušio sam jednu diznu na 1,5 mm za probu,iglicu sam stavio negde na sredinu i da vidiš čuda motor leti. Uz vetar 120-130 niz vetar zakuca 140. 

Stvarno se motor preporodio. Moguće da ta kineska dizna i nije zapravo 130 kako piše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Dali postoji neko rešenje za kvačilo,u mašini je sve poslagano baš kako treba al ne odvaja baš najbolje.  Radi ono al ne kako bi trebalo,odvoji nekih 90%. U mestu je nemoguće izbaciti motor iz brzine ai oseti se da vuče dok u mestu stojim pod kvačilom. 

Kad usporavam ako ne počnem na vreme da ga puštam u nižu brzinu treba dobro nagaziti menjač da bi prešaltao.  Dali vredi da čačkam i štelujem ili da vozim tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik


Evo da se pohvalim,mz se vozi svaki dan. Fale tu još neke sitnice i detalji da se srede al to ostavljam za hladnije dane. Za sad sve dobro radi osim kvačila koje me jako nervira. 

Dali neko ima ideju gde bi se mogla spakovati prva pomoć,nemam kofer bisage i slično. Idem za par dana na more,kada to obavim ostaje mi nekih pet dana godišnjeg odmora. To ću iskoristiti za putovanje motorom. Planirao sam Rumuniju a možda će to biti i krug po Srbiji videćemo. Nadam se da MZ neće praviti probleme .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif
Pre 11 sati, nebojsa887 je napisao:


Evo da se pohvalim,mz se vozi svaki dan. Fale tu još neke sitnice i detalji da se srede al to ostavljam za hladnije dane. Za sad sve dobro radi osim kvačila koje me jako nervira. 

Dali neko ima ideju gde bi se mogla spakovati prva pomoć,nemam kofer bisage i slično. Idem za par dana na more,kada to obavim ostaje mi nekih pet dana godišnjeg odmora. To ću iskoristiti za putovanje motorom. Planirao sam Rumuniju a možda će to biti i krug po Srbiji videćemo. Nadam se da MZ neće praviti probleme .

A kako se ispoljava to "zezanje kvacila " ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Pokusacu da zaglavim prvu pomoc tu kod akumulatora mada sumnjam da ce stati.

Kvacilo ne odvaja dovoljno,kao da odvoji nekih 90 posto a onih 10 posto vuce. Kada je ugasen motor,stisnem kvacilo i kurbla propada bez odpora deluje kao da je savrseno al nije. U voznji moram da ga saltam kao da vozim bez kvacila. Najvise pravi probleme kod saltanja u nizu brzinu. Ako pred semafor ne potrefim neutral i ostane mi u brzini moram da ga drzim na kocnici i gas da mu doziram da se ne ugasi. 

Zimus kada sam rasklapao to kvacilo delovalo je sve ok. Dok vozim samo malo pipnem rucku kvacila ono prokliza i ostaje bas velik hod rucke al nece da odvoji do kraja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, Šumi Zmajček je napisao:

Zupcanik na koji ide kvacilo ti pravi problem.. :) Nije samo kvacilo u pitanju! Verovatno je nazubljen.

 

  Pa. zupčanici su obično nazubljeni !   :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Šumi znam na šta ciljaš al nije nazubljen sigurno. Zupčanik je kao nov. 

Dali je uopšte moguće na mz-u naštelovati kvačilo da 100% odvoji?

Sad ga neću rasklapati sigurno,čekaću zimu. Sipao sam u menjač sae 30 al ne pomaže,čak mi menjač malo grublje radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

MZ se vozi,kupio sam nov auspuh. Nisam ga montirao al tu je.

Ja sam prezadovoljan,uživam u vožnji.

WP_20170624_19_52_59_Pro_LI.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Naravno da kvacilo nece odvajati sa SAE 30 ! 

Cak , za tople i pre topole dane , mozda bi trebalo i nesto jos gusce od 90-ke ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

SAE 30 sam sipao zimus,imao sam utisak da ne odvaja zbog gustog ulja. Sad su vrućine,probao sam sae 90. Ista priča ne odvoji 100%. Sad je u menjaću 75w80 i sa tim uljem se najlepše ponaša menjač.

Za sad ništa ne diram,na zimu ću sredjivati detalje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Ma bitno je da menjač ne radi na suvo. To moje kvačilo odvaja al ne dovoljno. Dok je motor ugašen sa pritisnutim kvačilom kurbla propada bez otpora. Neka nijansa je u pitanju,već sam se upraksao šaltam ga na osećaj kao bez kvačila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja