Jump to content

Moto Zajednica

MZ 251

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Predstaviću vam MZ 251,kupljen je u Kaću pored Novog Sada pre desetak godina vožen 3-4 sezone i prodat u Ratkovo.Bio je u odličnom stanju u svakom pogledu. U medjuvremenu sam hteo da ga kupim ali nije bio na prodaju. Napokon odlučio je da ga proda i od juče je ponovo u mom dvorištu. Nije registrovan i vidi se da nije održavan. Menjao je klipnjaču,lezajeve na radilici,karike i nešto oko kvačili je čačkao. Od tad ga i ne vozi,menjan je i karburator. Uglavnom motor ne radi veselo. Upalio sam ga danas čisto da vidim dali je živ. Sledi generalno pranje i pregled.post-27674-0-53220100-1480100479.jpgpost-27674-0-18458100-1480100502.jpgpost-27674-0-26548500-1480100519.jpgpost-27674-0-50941000-1480100534.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Za početak mi treba drugi auspuh. Ovaj na njemu je bio originalni i sa njim je radio odlično ali ga je neki stručnjak isekao i upropastio. Zanima me kakvi su ti novi auspusi,koji kupiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Polako se javljaju novi problemi. Skinem juce rezervoar operem ga,sipam nov benzin u nadi da cu uspeti da uštelujem motor da radi lepo. Palio je na dodir kurble vukao dobro ali ler gasa skoro da nema,čim se pusti u niske obrtaje izgubi takt i počne da mumla teško primi gas. Od štelovanja nema ništa,sipao novu mesavinu on i dalje dimi. Resim ja da ga provozam,nagazim kurblu a ona prokliznu. Sletelo kvacilo sa radilice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Taj motor je skoro otvaran,menjana je klipnjača,lezajevi na radilici,semerinzi,i taj disk ili konus kvačila. Stručnjak koji je to sklapao pokusao je da ukopa kanal za kajlu na radilici se vidi da je bušio ali je odustao,a i na kvačilu se vidi pokusaj ukopavanja kanala. Na konusu kvačila se vide tragovi struganja. Radilica je dobra osim na onom mestu gde je busena. Kvačilo je loše odvajalo.

Pitanje je sta raditi sad sa kvačilom? Čitao sam o podmetanju lima isečenog od konzerve na konus. Ako bi isekao lim namazao ga sa obe strane lepkom za metal i preko toga postavio kvačilo dali bi to drzalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Nista konzerve,jedino dolazi u obzir limenka piva nako dok radis pa na pauzi.Pogledaj na netu karakteristike tog lepka pa ce ti biti sve jasno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Pitam se dali je pametno blokirati radilicu produzenom svecicom,nekako me strah da ne probijem celo klipa kada budem stezao to kvacilo na 90-100 Nm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Pitam se dali je pametno blokirati radilicu produzenom svecicom,nekako me strah da ne probijem celo klipa kada budem stezao to kvacilo na 90-100 Nm.

Neces.. :D Vec probano! Nego kad mi se nesto ovako desi, promenim konus kvacila ili doooobro ugrejem onaj koji imam i vratim ga na mesto dok je vruce!! ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Kupicu sutra Loctite 638 dobro cu zagrejati i montaza. Taj konus je bukvalno nov al lose montiran,na slikama deluje vise pohaban nego uzivo. Probacu pa sta bude. Kvacilo je lose odvajalo ,na sta vas to asocira? Kakva su iskustva sa novim madjarskim auspuhom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

x-man ako dobro vuce to je onda ok. Loctite sam kupio. Imam puno posla pa ne stizem da se igram sa motoricem. Kvacilo je lose odvajalo,vali mi podloska koja ide na radilicu izmedju diska kvacila i onog zupcanika koji ulazi u kvacilo. Sa zadnje strane gde se potiskuje korpa da odvoji lamele ubacena je podloska debline 3 mm da bolje stisne al nije odvajalo. Sutra cu se malo igrati da vidim dali cu resiti kvacilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Danas sam ustanovio da je konus kvačila prestrugan u duboko nailazi na radilicu. Znači nov konus mi treba. A sad nove muke,masinu na sto i svučem cilindar da vidim kako izgleda radilica i cilindar. Klipnjača se tesko pomera,kada je menjana stisnuli su je tegovima. Postaviću slike. Zanima me koja se klipnjača najbolje pokazala i kakvog je kvaliteta ova kod mene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Danas sam rastavio kvačilo,zamenio sam konus.

 

post-27674-0-93800500-1481579327.jpg

Promenio sam semeringe i ubacio limove izmedju semeringa i ležaja.

Kako naštelovati paljenje,odnosno u kojoj poziciji treba da bude klip u mementu kad baci varnicu? Dali neko zna kako se pokazala u praksi klipnjača koja je spakovana kod mene na radilici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Konus je madjarski uzeo sam ga kod Mikija Jawe. Valjda će sluziti. Stari konus je bio prestrugan i ubačena je kajla koja je proklijala jer konus skoro da nije držao ništa. Klipnjača je nova al je pri montaži malo stegnuta pa nema ni malo aksialnog lufta. Bas je na tesno spakovana. Sklopiću ga tako pa ćemo videti koliko će izdržati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Kad si vec kupiovao konus mogao si skoro pa original da kupis!! :D

 

Ne pomera se klipnjaca napred nazad(kao kad ide klip gore dole) ili se radilica tesko okrece? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Prodavac tvrdi da se taj madjarski konus odlično pokazao. Mislim da sam ga platio 16 ili 18 evra.koja je cena originala?

Klipnjača se pomera al malo tesno (stisnuli su je tegovi). Radilica se lako okreće.

Problem je za delove,sve je lošeg kvaliteta. Pitam posto je originalni klip prodavac kaže madjarski je odličan. Znači originala nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Problem je za delove,sve je lošeg kvaliteta. Pitam posto je originalni klip prodavac kaže madjarski je odličan. Znači originala nema.

Kupio sam original klip i priblizno originalu konus kvacila.. Tako bar prodavac kaze, takodje uporedio sam i konuse i klipove sva tri proizvodjaca(indijski, madjarski... ) i vidi se razlika u zavrsnoj obradi i kvalitetu odlivka.. :D :D

 

Klip sam i konus platio oko 1/3 skuplje od madjarskog, mozda maaalko vise.. :) ali RADI!! :D

 

Takodje, madjarski klip je OK! Nije bas da je ODLICAN, ali nije ni los.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Eto nešto sam naučio,prvi put čujem za turski Mz.

Ovog mog sve boli,al biće on dobar. Kontakt brava nešto zapinje,dali da je popravljam ili da tražim novu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja