Jump to content

Moto Zajednica

MZ 251

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 U fabričkom upitstvu piše da u menjač ide ulje GL 60 . Pretpostavljam da to " 60 " označava gradaciju. Verovatno je pravljeno samo u bivšoj DDR. Ja sam u moj MZ uvek sipao SAE 90 i lepo je radio i leti i zimi . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5
 U fabričkom upitstvu piše da u menjač ide ulje GL 60 . Pretpostavljam da to " 60 " označava gradaciju. Verovatno je pravljeno samo u bivšoj DDR. Ja sam u moj MZ uvek sipao SAE 90 i lepo je radio i leti i zimi . 

Takodje SAE90,leti,zimi i uvek jednako bez trunke problema

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

To oko ulja je uredu slažem se da je najbolje sipati menjačko ulje u menjač. Sta se dešava sa kvačilom na mz-u dali je moguće namestiti ga da 100% odvoji ili nije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Naravno da može da se namesti, treba samo to da ti pogleda neko ko zna i poznaje MZ - a .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Neću za sad ništa da diram,vozim ga i ovako. Danas sam pregazio 180 km. Izgleda da i nije neki potrošač,nisam tačno merio al ovako odokativno je negde oko 4 litre na 100 km. 

Kvačilo ću rešavati sigurno al mi se ne skida zbog onog konusa. 

Po malo i zvecka,nekad manje nekad više zavisi od obrtaja. Razmišljao sam da poradim nešto i po tom pitanju,klip cilindar. Zimus je sve to izgledalo onako solidno. Ako preživi do zime da se ne pokvari voziću ga pa onda mašinu na sto i detaljan pregled.

 U ns često dolazim,ako je majstor Lale raspoložen možemo se naći da oslušne rad motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Nije problem da oslušnem motor, samo se najavi bar dan ranije ( da ne odem negde ). A što se zveckanja tiče, u principu svi MZ - i 250 po malo zveckaju ( uglavnom na leru ), po tome su poznati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Evo da se javim,etz me fino služi.

U početku nisam obraćao pažnju na sitnice al sad mi tako neki nebitni detalji smetaju. Čep rezervoara mi je noćna mora,čim malo jače plikočim ili napravim neki nagli pokret motorom prolije se gorivo na sve strane po rezervoaru i naravno nakon svake voznje sam mastan i mirišem na mešavinu benzina i ulja. Dali postoji u prodaji kvalitetan čep rezervoara koji 100% diftuje ili treba da se pomirim sa tim i da vozim tako.

Od kad sam registrovao mz-a potrošio sam 2,5 litre ulja. Mešavinu pravim 2,5% pa sad računajte koliko sam km prešao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sa MZ-ovim čepom obično nema problema. Imaš li ti na čepu diht gumu sa donje strane, ja bi reko da ti ona fali ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Čep je kompletan,umesto gume tu je plutani dihtung. Lepo zategne kad ga zavrnem al pušta. I to baš onako curi kao da sam samo poklopio rupu bez dotezanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5

Ako je obicna pluta ,to nema sanse da drzi usled cestog natezanja i rotiranja otvori zatvori. . .Ja koliko se secam tu stoji diht guma. . .

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Tako je , gumeni dihtung na cepu bolje radiposao . Plutani su bili na bas jako starima !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Ovi zimski dani mi ne daju mira,planiram da sredim točkove na mz-u.

Glavcine bi peskario i farbao u crnu kako je i sad,zbice  nove.

Bilo bi dobro kada bi se javio neki majstor koji ume da dovede u pravac točkove.  Zadnja felna je kriva,nju planiram novu da uzmem ili neku polovnu dobru. Na krosu sam uspeo da centriram točkove,al tu je to lako bandaz je jako tvrd i nije moguće ukriviti ga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Danas sam imao vremena da malo pregledam MZ-a. Uglavnom je sve ok pali radi ide. Podmazao sam lanac,dotegao ga. Stavio malo ulja na onaj filc sto podmazuje breg koji otvara platinsku dugmad. 

I najvaznije resio sam skakanje skale km sata. To me je izludjivalo,problem je bio u sajli koja je na jednom mestu zapinjala. 

Cistace na stapovima prednjih vila sam pre par dana zamenio,oni koje sam montirao prosle godine su se bukvalno raspali. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Retkost je u danasnje vreme videti ispravnog mz-a ili jawu. 

To su davno prevazidjeni motori mada meni to ne smeta nekako sam se pronasao u tome vozim taj motor sa uzivanjem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Odlican je on,sutra idem da produzim registraciju bas me zanima kakva nas sudbina ceka kad uvedu ove eko norme i katalizatore. Izbacice nas iz saobracaja,ice mz u muzej ☹️

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja