Jump to content

Moto Zajednica

MZ 251

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Sad sam prelistao temu o karburatorima i štelovanju. Ovaj karb sto sam montirao na motor nosi oznaku 30N2-4,imam jos jedan sa oznakom 30N2-3.

Po čemu se ti karburatori razlikuju? Meni su ovako na prvi pogled isti.

Glavna dizna je 130,saug dizna je 110 a ler dizna ne znam koja je ne pise na ovoj novoj a ni na staroj.

Ako je neko zainteresovan prodao karburator koji je bio na motoru,nije mi potreban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

I ja sam došao do istog zaključka,iglica u njemu je podignuta maksimalno. Kako god pokusacu da ga uštelujem sa njegovim fabričkim karbom. U ponedeljak ću ga registrovati,ovako ne smem ni da probam motor kao čovek policija vreba na sve strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Potreban mi je neko ko ume kvalitetno da presvuće sedište na MZ-u.

Sundjer je dotrajao pa je drugar nalepio sloj sundjera i navukao presvlaku. To mi se sad ne svidja,nekako je sedište izgubilo oblik,kao da je naduvano. Ako neko može to da uradi i vrati ga u fabricko stanje neka se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Udaljenost nije problem tu je brza posta. Kontaktiracu coveka da vidim dali se isplati to raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Čuli smo se neka osnovna cena za taj posao je 25€,uglavnom šaljem da radi. Videćemo rezultat kad skine viška sundjera i presvuče ga. Nadam se da će uspeti da ga uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Ne znam dali se na slikama dobro vidi ali uživo ružno izgleda,kao da je naduvano Sedište.

Ovo je trenutno stanje,videćemo kako će izgledati kada ga majstor propusti kroz šake.post-27674-0-80702400-1492975641.jpgpost-27674-0-47000200-1492975663.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kao da je sedište od 250, on ima više tako zaobljeno. A 251 je više sa oštrim ivicama. A takođe i zadnji kraj ne valja.

 

Sve u svemu, možda i služi svrsi ali ne liči na ono na šta treba da liči :)

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Ako smo se dobro razumeli cena je sa materijalom. Gledao sam i nesto polovno da uzmem al nema da valja. Verovatno cu sutra ili prekosutra registrovati MZ-a. Kad rešim registraciju šaljem mu da radi.

Na kolima mi izlazi registracija 28.04. to cu morati na rate da mi ostane para za motor.

Šumi imaš li neku sliku da vidim kako je tebi uradio sedište? Ne sumnjam u njegov rad nego me baš zanima kako je izgledalo i koji materijal koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Nemam fotku, meni je na prvom mestu bila udobnost! Posto sam MZ-a vozio po 150km bez zaustavljanja.. :D a oblik je bio na caffe race.. :) Vidi u temi o mom MZu mozda ima fotka.. :D

 

stiglo mi je i sediste sa tapaciranja, za to je zasluzan Karbi iz Sokobanje 0takoje.gif 0takoje.gif

46PbK_dscf4480w.jpg

w2lm6_dscf4479o.jpg

Z7AvV_dscf4481q.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Dobro uradjen posao,lepo utegnuto. Ja sam više za originalni oblik mada i to na tvom motoru lepo izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Dali neko zna koji je broj zuba na prednjem i zadnjem lančaniku fabrički ugradjivan na mz 251.

Provozao sam sinoć motor,lepo radi lako pali al u petoj brzini nema snage. Ide ako je u obrtajima,preko 4 hiljade a ispod je mrtav. U četvrtoj bas lepo ide lako ga nosi na velikom i malom gasu. Razmišljam da mu skratim prenos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Sumi hvala na odgovoru,sutra cu zaviriti pod deklu da mu prebrojim zube.  Ta lenjost u petoj brzini me je ranije jako nervirala. 250 se jos nekako i bori sa vetrovima a etz 150 nikako. Dobice on za pocetak zub manje ako treba i dva. Sad da se vratim na karburator,sve sam nastelovao kako bi trebalo i dobro radi al prvo paljenje kad je hladan nije bas veselo. Sa saugom nece kao da ga ugusi benzin. Javi se on,vratim mu saug dam malo gasa da bi upalio. Cim malo odradi pali cim pogledam kurblu. 

Koliko karburator moze da utice na tu snagu u petoj brzini? Sumi daj neki savet sta da cackam.

Registraciju jos nisam resio papiri su u agenciji,nesto koci. Koliko kilovata bi trebao da ima 251 89 god. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

15kw.. :D 

Cackaj prednji lancanik, 1 ili 2 zuba manji.. :D da vidis kako je meni krenuo petom da ide posle promene sa 20 na 17z.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Što se tiče paljenja motora, MZ je poznat po tome što kad je hladan treba povući saug do kraja i dva puta zakurblati bez kontakta, a onda mu vratiš saug nazad, daš kontakt i pališ. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Pali bas tako kako ste napisali. Sa karbom od honde nsr je palio na prvu,kontakt sauh i brm brm drm....

Kod mene u saobraćajnoj je upisano 13 kw,nesto im se ne uklapa oko snage i mase vozila. Svakako treba da se menja saobraćajna pa sam rekao da upišu kako bi to trebalo. Kažu ne može to tako,izgleda da im treba još para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Svaki MZ je imao svoje kombinacije, zimi i kad je hladan -komb br1; zimi kad je vruć - komb br 2 itd itd
Kao kombinacije manja-veća kod jolly card automata, 2 male-3 veće-1 manja-1 veća :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja