Jump to content

Moto Zajednica

Ducati Monster 600 kaisevi

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Aleksinac,Srbija
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Pozdrav,da li neko moze da mi pomogne oko kaiseva,interesuje me posto ima dva kaisa da li su potpuno istih dimenzija nasao sam u oglasu neki Dayco DV134 koji se prodaje na komad pa bih uzeo dva ako je to to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Original Ducati kaisevi su oko 9.000 din par, ne bih ti savetovao da rizikujes ceo agregat zbog te cifre. Mogu sutra da ti proverim da li ih imam na stanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Aleksinac,Srbija
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ne znam sto se tice zamenskih kaiseva mislim da su ovi Dayco korektni menjao sam na automobilu i dobro su se pokazali... Koliki je interval zamene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ovaj gore na slikama je dayco ...  :takoje:

 

nije nikad bilo problema s njima ... ali je uvijek za preporuku staviti original .. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ne znam sto se tice zamenskih kaiseva mislim da su ovi Dayco korektni menjao sam na automobilu i dobro su se pokazali... Koliki je interval zamene?

 

Ja sam licno imao dosta problema sa zupcastim kaisevima koji nisu orginal. I od tada koristim smao fabrikcke delove. Kaisevi se ,menjaju savkih 12,000km ili svake dve godine mada mozes da vozis i tri godine bez problema ako su bili zategnuti kako treba kad se montiraju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Verovatno se malo preteruje sa tim kratkim intrvalima zamene,ja sam jedva ubedio mog starog drugara da promeni kaiševe na svom pasu posle 25 godina vožnje. Kupio ga je novog i sem ulja i filtera ništa nije menjao,doduše,nije prešao jako mnogo za sve te godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Za koliko stize otprilike?

Sve zavisi od momenta kada se vrsi porudzbina, desi se da stigne za 10 dana ukoliko je neka porudzbina u toku ili da se ceka do mesec dana. Ukoliko je potrebno da nesto stigne hitno i kupacj je preman da snosi troskove prevoza i spedicije deo moze da stigne i za 7 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ducati - Bimota

Vecina novih modela ima produzene servisne intervale. Ulje se menja na 15.000km a desmo servis na 30.000km.

Stose tice kaiseva za starije modele preporuka je bila da se menjaju na 20.000km odnosno 24 meseca.

Bolji servisi poseduju uredjaj za ispsitavanje zategnutosti kaiseva sto je veoma bitno, narocito kod motora sa varijabilnim sistemom bregastih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Vecina novih modela ima produzene servisne intervale. Ulje se menja na 15.000km a desmo servis na 30.000km.

Stose tice kaiseva za starije modele preporuka je bila da se menjaju na 20.000km odnosno 24 meseca.

Bolji servisi poseduju uredjaj za ispsitavanje zategnutosti kaiseva sto je veoma bitno, narocito kod motora sa varijabilnim sistemom bregastih.

Moram da vas ispravim. Na modelima sa dva ventila 2V pre modela Monster 696 i M1100S DS Ducati je preporučio menjanje kaiševi na 10.000km što se može videti i na instrument tabli kad se svakih 10.000km pojavi service light ili service wrench!

Isto je bilo i sa Desmoquatro agregatima potpuno isti servisni intervali. Kad je Ducati izbacio na tržište Testrasttra agregat sa 998 modelom servisni interval je pomeren sa 10.000km na 12.000. uključujući i Testrasttra Evoluzione agregat. Prvi modeli u Dukatijevoj ponudi sa servisnim intervali svakih 24.000km su Diavel i Multistrada 1200. Posle toga je došao Panigale,a monster 821 i 821 su svakih 32.000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

A pošto je to za Multistradu 1000DS?

Samo kaiševi

i komplet sa španerima ,ležajevima.

Španeri se samo menjaju ako je ležaj istoga treba da se promeni. Ducati nigde u svojim servisnim knjigama i servisnim intervalima ne spominjem menjanje španera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja