Jump to content

Moto Zajednica

Ducati Multistrada 950 (2017)

Recommended Posts

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

http://www.sportrider.com/2017-ducati-multistrada-950-first-look

 

Veoma interesantan motor. Sa cenom oko 14k€ i dodatno još kojom hiljadarkom za kofere, ..., naravno neće biti najjeftiniji izbor, ali po gabaritima mora biti dosta univerzalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Meni se taj motor, estetski, ne dopada. Pre svega mislim na taj prednji kraj, izgleda kao Predator.  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Meni se taj motor, estetski, ne dopada. Pre svega mislim na taj prednji kraj, izgleda kao Predator.  :ups:

 

Negde sam pročitao komentar da liči na petla koji bi da skokne preko ograde. Možda ga ganja Predator ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Oni su svoje već najavili i isprobali, a ja kad bi najavljivao zase, već bi svi znali da je uplaćen :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

I dalje nema podataka o težini, tj bar ja nisam našao. Mislim da je odluka da isključe elektronski podesivo ogibljenje iz paketa pogrešna (mada jasna u smislu da se jurila što bolja cena, tj. motor je morao da bude pozicioniran u klasu ispod 15k).

 

Ovako na prvu loptu, motor nije univerzalniji od 1200 Enduro. Značajno je jeftiniji, uz nedostatak aktivnog ogibljenja i oko 30% slabiji motor. Riding modovi su tu, kao i sjajni DCT i ABS. To je trade-off koji će mnogima biti prihvatljiv, pa mislim da je Ducati širio ciljnu grupu u smeru manje platežno sposobnih, a ne u smeru da pravi još univerzalniji motocikl od 1200 Enduro.

 

Da li je to dobra odluka? Hmmm... ne znam šta da kažem, nisam ubeđen. Koliko god je 1200 Enduro kraljica svoje klase, ovde nisam siguran koga gađaju, osim oniš koji bi da voze baš Ducati, a nisu spremni da plate punu cenu. Da li je takvih dovoljno da ovaj motor bude hit? Nisam ubeđen. F800 Adv je i dalje dosta jeftiniji, pa ako gađaš uglavnom price-sensitive kupce i dalje gubiš...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mozda je bolji izbor agregata bio 696 ili 796. Mislim ja to onako sad, price radi...znaju svabe sigurno bolje nego ja (nezaboraviti da je Ducati nemacka firma ;).) Tako bi finansijski bili mozda blizi jos siroj grupi kupaca, a realno ta neka kategorija vec dugo tavori. Honda je izbacila 750DCT i trebalo bi da reaguje konkurencija. Yamaha ima spremne projekte, Suzuki reciklira VStroma, kao i Kawa Versysa, Triumph (moja tiha patnja) bi mogao nesto da izbaci i eto fine trke...da se poseduje u drugoj ili trecoj ruci :)...kad bolje nije opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha mt 09 tracer Yamaha tracer 9 gt KTM 1290 SAS

Prosle nedelje sam bio na probnu voznju, reci cu samo da sam razocaran, mada je to blaga rec. Dizajn skoro kao 1200, prilicno lep na oko, agregat previse vibracija i prilicno mrtav. Motor je imao 300km predjenih a far je vec bio pun vode, toliko i o kvalitetu. Zaboravio sam da kazem da je cena u Skplju 12000 sa poklon top case i centralnim stenderom.

post-38182-0-83127600-1487419550.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

vozio ga jedan dan kao test vozio burn out-a. Motor je ok, alu u odnosu na 07 nije potentniji iako ima vise konja. Ulazak u krivinu je malo cudan, nikako nisam imao feedback prednjeg tocka, nisam imao pojma gde mi se nalazi. Moguce da je malo stvar privikavanja. Mislim da za te novce ima dalekom kvalitetnijih i boljih motora. Nekako mi je ni tu ni tamo za velike novce, cak i polovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja