Jump to content

Moto Zajednica

Spremio motor u zimski spavanac ... I šta sad?

Recommended Posts

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Motor je svoju sezonu završio. Opran ko mladoženja pred svadbu i spremit na svoje mesto.

 

I šta sad?

 

Bome, kriza počinje. Naravno lakše je, kad je vani loše vreme, kiša, vetar i rani mrak pa se čoveku ne izlazi ni u čizmama a kamoli na motor. I pomiriš se nekako s tim. Čekaš prvo sunce negde u kraj marta da ga bar malo izvučeš (motor mislim), al to je daleko ko do plate.

 

I šta može sad u jesen/zimu da se radi u vezi s motorom? Detaljno opereš opremu. Spremiš je po ormanima. Čitaš moto revije, koje su ti ostale u klozetu još od jula. Gledaš po internetu šta su Italijani pokazali na sajmu i cediš sline. Kontaš, da bi možda sele nove rukavice, a Bogami i jakna za novu sezonu, al ajde, videćemo. Polako razmišljaš gde bi mogao da klizneš iduće godine, kad bi dalo vreme i buđelar (da ne zaboravim i na ženu, naravno). I svakodnevno visiš bar po koji minut, sat, ... ovde na forumu i gledaš kako bi se utešio, kad ono još gore. Kolege dele s nama fotografije iz Španije, Maroka, Grčke, dok ti u debelim čarapama gledaš kroz prozor i ... neću dalje. Hvala Bogu, pa neko može. I treba tako!

 

Kakvi su vaši dani, cenjeno društvo?

 

 

Pozdrav iz trenutno kišne/hladne/mračne Slovenije. 

 

 

Ćale

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Kako je krenulo, prave zime više neće biti.

nista vise nije kao sto je nekad bilo a ovakva jesen mi se specijalno svidja  :) ,a posle ako pocne prava zima idemo da planiramo naredna putovanja i citamo putopise drugih da navatamo ideje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja nijedan motor nisam pakovao u zimski san, pa necu ni ovaj. Motor stoji u garazi, pokriven ceradom, opran i spreman da se upali i vozi cim nema kise i snega...ako zaredja par dana bas lose vreme tad odem u garazu, upalim motor da radi i da se zagrije do radne temperature, malo ga isturiram da mu cujem zvuk i da me mine zelja pa ga ostavim opet da ceka lepse vreme...i tako vec evo osma godina i zima...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

ne znam sta bi ti kazao, ja sam se vozio prethodna dva dana... u Novom Sadu skoro 20 stepeni :jee:

mislim da ga za zimu necu ni pakovati... bice ovakvih dana jos ove ''zime'' :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

80455e7a563e2cd12fd3b3f9ce55c795.jpgMoj nikad ne ide u zimski san,ne skidam aku niti ga prekrivam,palim ga jednom sedmicno,a ako ti je za utehu vec mesec i po dana ne vozim sto zbog posla sto zbog zdravstvenih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

bice jos dana za voznju sigurno cini mi se prosle ili pretprosle godine bilo je lepo vreme iza novu godinu pa dekonzervisite sprave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Kad vozite na  5, 6 stepeni, jel vi to baš stvarno uživate? Meni je baš muka. Mislim moglo bi se da se mora. Em hladno, em što ni guma nije raspoložena ko što mora. 

 

Inače, oni intimni momenti, kad ga pališ svake toliko da ga malo izbudiš (motor mislim)... Neprocenjivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Danas se svi vozali samo ja cistio šut ceo dan,kao da sam srusio pola kuce a samo promenio dva prozora >:( ,mada kazu sutra jos toplije :jee1: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Ja motor ne pakujem samo je prekriven ceradom vozen i prosle zime, a bogami koliko vidim i ove ce :)

Danas sam presao oko 100 km prijatno vreme za voznjicu ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja nemam vremena,tako da mi je vec u garazi. Ne kapiram te tripove kao kriziram trt mrt...jebe mi se i za motor i za voznju.Ja kad vozim vozim,a to ne mogu po ladnom asfaltu,a da vozim ko baba ne pada mi na pamet...150 konjica je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Kad vozite na  5, 6 stepeni, jel vi to baš stvarno uživate? Meni je baš muka. Mislim moglo bi se da se mora. Em hladno, em što ni guma nije raspoložena ko što mora. 

 

Inače, oni intimni momenti, kad ga pališ svake toliko da ga malo izbudiš (motor mislim)... Neprocenjivo.

 

E moj Ćale, nema odmora dok traje obnova!  :takoje:  :jee1:  :lol3:  :sampion:

Temperatura je -6  :moto2:  :jee5:

post-33216-0-49969000-1479593402.jpg

post-33216-0-34230200-1479593408.jpg

post-33216-0-30420900-1479593413.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Juce, u rasinskom okrugu +17, prijatno za voznju. Laganu naravno. Radila corbica a i malo prasetine fine u "malom jelaku".

Sto se mog tice motora, stoji unutra i spreman je 365 dana za voznju. Kad nije za voznju duze vreme upalim ga na 10 dana 10minuta, i to je to.

I tako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

 

Jeste, sutra je ponedeljak... nema veze, privilegij penzionera, da uzjašemo kada je najpovoljnije.  ;)

 

E moj Nemo, nemoj da te banuju. Ovo je već za neke druge forume i kasne sate.

 

 

Svaka tebi čast druže. Nego, sad kad mi imamo vremena, sedni lepo pa napiši putopis iz Afrike, sa novom makinom. Da nam brže prođe zima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ova Ćaletova tema me vratila u mladost :) .

Krajem 80-tih i početkom 90-tih, dok sam imao MZ-a, vozio sam ga svakodnevno na posao i po snegu, bez obzira na spoljnu temperaturu, što mi danas ne bi palo na pamet ni u ludilu. Nisam ga vozio samo kada pada sneg, čim prestane, samo skinem sneg sa njega i...teraj. Nisam razmišljao ni o DOT-u guma, ni o mogućnosti da napravim neko čudo vozeći po snegu...Kao što reče vrabac u onom vicu, kada je probao mašu, ne osećam ništa... ni kljun, ni krila, ni noge... :)

Sada (starost donosi iskustvo) motor vozim (a i moji klinci) sve dok su ovako lepi dani, bez obzira na temperaturu. Čim padne sneg (odnosno čim najave sigurne padavine), motori idu kod mog majstora u garažu koja ima grejanje, na zimsko sređivanje i tada sve na njima završim, da bi bili spremni za prve sunčane dane u sezoni. Obzirom da su tada promenljivi vremenski uslovi, akumulatori se skidaju i unose u kuću, pa čim bude neki lepši dan, ponovo se vraćaju u funkciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja