Jump to content

Moto Zajednica

Spremio motor u zimski spavanac ... I šta sad?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Danas napravio lepu turu od stotinak kilometara. I sad razmišljam da li uopšte da štekujem motor u zimski san...

 

Mislim da mi je ova vožnja bila najbolja ove godine, sve je nekako bilo kako treba.

post-25991-0-55346800-1479651533.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Prošle godine sam skidao akumulator a ove odlučio, da ću da ga verglam na nekoliko dana. I rekoh danas malo da ga upalim. Bogami prošlo malo više dana od poslednje vožnje i moram da kažem - Jedva upalio. Ama jedva. Al pametniji popušta pa je na kraju ipak upalio.

 

Moraćemo to češće, nema šta.

 

 

I da, ... danas već napravio prvi scenarij za Furu 2017. Valjda ima prođu. Videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

Kad vozite na  5, 6 stepeni, jel vi to baš stvarno uživate? Meni je baš muka. Mislim moglo bi se da se mora. Em hladno, em što ni guma nije raspoložena ko što mora. 

 

Inače, oni intimni momenti, kad ga pališ svake toliko da ga malo izbudiš (motor mislim)... Neprocenjivo.

 

E moj Ćale, nema odmora dok traje obnova!  :takoje:  :jee1:  :lol3:  :sampion:

Temperatura je -6  :moto2:  :jee5:

attachicon.gifIMG_20161114_161634.jpg

attachicon.gifIMG_20161114_161645.jpg

attachicon.gifIMG_20161114_161654.jpg

 

Samo nemoj sutra kada budeš imao klinca koji bi da vozi motor da mu kažeš ono što sam stotinu puta čuo od nekih mojih drugova koji nisu marili za zimu a danas kukaju kako ih bole kolena ubijaju sinusi a zbog reume ne mogu da stisnu pesnicu:

-Kakav crni motor zar ne vidiš da je meni upropastio zdravlje.

Budi pošten pa mu reci da za reumu i ostalo što te zajebava nije kriv motor već kurčenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

 

Kad vozite na  5, 6 stepeni, jel vi to baš stvarno uživate? Meni je baš muka. Mislim moglo bi se da se mora. Em hladno, em što ni guma nije raspoložena ko što mora. 

 

Inače, oni intimni momenti, kad ga pališ svake toliko da ga malo izbudiš (motor mislim)... Neprocenjivo.

 

E moj Ćale, nema odmora dok traje obnova!  :takoje:  :jee1:  :lol3:  :sampion:

Temperatura je -6  :moto2:  :jee5:

attachicon.gifIMG_20161114_161634.jpg

attachicon.gifIMG_20161114_161645.jpg

attachicon.gifIMG_20161114_161654.jpg

 

Samo nemoj sutra kada budeš imao klinca koji bi da vozi motor da mu kažeš ono što sam stotinu puta čuo od nekih mojih drugova koji nisu marili za zimu a danas kukaju kako ih bole kolena ubijaju sinusi a zbog reume ne mogu da stisnu pesnicu:

-Kakav crni motor zar ne vidiš da je meni upropastio zdravlje.

Budi pošten pa mu reci da za reumu i ostalo što te zajebava nije kriv motor već kurčenje. 

 

E, za te tegobe postoji gavez! :)

Šalim se, zbog toga sam u prethodnom postu i napisao: "Krajem 80-tih i početkom 90-tih, dok sam imao MZ-a, vozio sam ga svakodnevno na posao i po snegu, bez obzira na spoljnu temperaturu, što mi danas ne bi palo na pamet ni u ludilu."

Posledice osećam, tada nije bilo ovakve opreme, vozio sam u farmericama i zimskoj jakni. Kao što sam i napisao i dalje vozim i zimi, kada je lepo vreme, ali uz svu opremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Najteže mi je obući pantalone. Jaknu nosim obavezno, a za pantalone se još šlepam i stavljam samo zaštitu za kolena, a ispod aktivni veš. Međutim, nije baš dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Prošle godine sam skidao akumulator a ove odlučio, da ću da ga verglam na nekoliko dana. I rekoh danas malo da ga upalim. Bogami prošlo malo više dana od poslednje vožnje i moram da kažem - Jedva upalio. Ama jedva. Al pametniji popušta pa je na kraju ipak upalio.

 

Moraćemo to češće, nema šta.

 

 

I da, ... danas već napravio prvi scenarij za Furu 2017. Valjda ima prođu. Videćemo.

Kažu da nije preporučljivo samo paliti motor i ostavljati na leru da radi. Ako ga pališ, onda ga i teraj. A akumulator dopunjavati s vremena na vreme.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

I ja sam negde video da valja malo produvati, valjda zbog kondenzacije koja se skupi u auspuhu, a to ne može turiranjem na leru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

I ja sam negde video da valja malo produvati, valjda zbog kondenzacije koja se skupi u auspuhu, a to ne može turiranjem na leru.

 

Ja stavim krpu u auspuh , na prolece izvadim. Nikad nikakav problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 

 

Kad vozite na  5, 6 stepeni, jel vi to baš stvarno uživate? Meni je baš muka. Mislim moglo bi se da se mora. Em hladno, em što ni guma nije raspoložena ko što mora. 

 

Inače, oni intimni momenti, kad ga pališ svake toliko da ga malo izbudiš (motor mislim)... Neprocenjivo.

 

E moj Ćale, nema odmora dok traje obnova!  :takoje:  :jee1:  :lol3:  :sampion:

Temperatura je -6  :moto2:  :jee5:

attachicon.gifIMG_20161114_161634.jpg

attachicon.gifIMG_20161114_161645.jpg

attachicon.gifIMG_20161114_161654.jpg

 

Samo nemoj sutra kada budeš imao klinca koji bi da vozi motor da mu kažeš ono što sam stotinu puta čuo od nekih mojih drugova koji nisu marili za zimu a danas kukaju kako ih bole kolena ubijaju sinusi a zbog reume ne mogu da stisnu pesnicu:

-Kakav crni motor zar ne vidiš da je meni upropastio zdravlje.

Budi pošten pa mu reci da za reumu i ostalo što te zajebava nije kriv motor već kurčenje. 

 

Hahaha, joj Arso, kakvo crno kurčenje  :P  :D

Potreba je to. Drugo, obučen sam poprilično "dobro". Kad kažem dobro, msm da mi uopšte nije bilo hladno, doduše nisam nešto ni jurcao brzo i prešao sam nekih 50ak km do svog odredišta.

Ovo zimsko adv odelo i rukavice koje imam sam prvo testirao zimus na - 20 i na motornim sankama...

Jedino što me može zabrinuti su ti sinusi, možda nabavim masku od neoprena pa da i to istestiram sada na zimu... :stabre2:  :D

A što se tiče dece, naravno da će moći, dokle god poštuju pravila od oblačenja do vožnje  :hvala:  :jee1:  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

To da, ali bez paljenja. Samo paljenje bez vožnje zbog toplo hladno stvori kondenzaciju koja ne bude isterana van.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Kada zaveje sneg, meni motor bude u grejanoj garaži, stoji na jednoj maloj hoklici. Palim ga na svakih nedelju dana, pa ga ubacim u 1-2-3 i on tako odvoza sam nekih 10ak minuta na leru  :)

Ne znam koliko je to dobro, ali dođe mu na isto kao da je provozan  :jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

 

 

Kad vozite na  5, 6 stepeni, jel vi to baš stvarno uživate? Meni je baš muka. Mislim moglo bi se da se mora. Em hladno, em što ni guma nije raspoložena ko što mora. 

 

Inače, oni intimni momenti, kad ga pališ svake toliko da ga malo izbudiš (motor mislim)... Neprocenjivo.

 

E moj Ćale, nema odmora dok traje obnova!  :takoje:  :jee1:  :lol3:  :sampion:

Temperatura je -6  :moto2:  :jee5:

attachicon.gifIMG_20161114_161634.jpg

attachicon.gifIMG_20161114_161645.jpg

attachicon.gifIMG_20161114_161654.jpg

 

Samo nemoj sutra kada budeš imao klinca koji bi da vozi motor da mu kažeš ono što sam stotinu puta čuo od nekih mojih drugova koji nisu marili za zimu a danas kukaju kako ih bole kolena ubijaju sinusi a zbog reume ne mogu da stisnu pesnicu:

-Kakav crni motor zar ne vidiš da je meni upropastio zdravlje.

Budi pošten pa mu reci da za reumu i ostalo što te zajebava nije kriv motor već kurčenje. 

 

Hahaha, joj Arso, kakvo crno kurčenje  :P  :D

Potreba je to. Drugo, obučen sam poprilično "dobro". Kad kažem dobro, msm da mi uopšte nije bilo hladno, doduše nisam nešto ni jurcao brzo i prešao sam nekih 50ak km do svog odredišta.

Ovo zimsko adv odelo i rukavice koje imam sam prvo testirao zimus na - 20 i na motornim sankama...

Jedino što me može zabrinuti su ti sinusi, možda nabavim masku od neoprena pa da i to istestiram sada na zimu... :stabre2:  :D

A što se tiče dece, naravno da će moći, dokle god poštuju pravila od oblačenja do vožnje  :hvala:  :jee1:  :sampion:

 

Šteta što ja to neću doživeti ali voleo bih da čujuem šta o ovoj temi ima da kažeš kroz nekih 15 ili 20 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Како волим сарказам овог човека изнад :)

 

Да не буде офф -

Мотор палим зими сваки викенд и остављам 10ак минута да ради. Ако напољу није јако хладно онда га и истерам напоље и провозам под условом да нема снега или поледице пошто ми је гаража - подрум, па морам да истерам "узбрдо" и спуштам "низбрдо" :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Hladan start-smrt za motor.Sto manje takvih startova,narocito na niskim temperaturama i motor ce duze trajati

A da ga mi lepo zamotamo u foliju, pa u hermeticki zatvorenu kutiju, da ga stavimo i da ga okacim na zid u sobi gde je kontrolisana temperatura tacno izmedju 20 i 25 stepeni, bez naglih promena u vlaznosti vazduha?...mozda ce onda duze trajati...a?

 

A boga mu, pa nije on mene kupio nego ja njega, pa taman i da se raspadne posle prvog paljenja...

Ljudi voze motore i u Sibiru pa nesto nisam ubedjen da ih menjaju na svako malo jer ih hladnija temperatura ubija. Masine ubija mnogo stosta, ali ako se izabere dobro ulje koje je i za zimske uslove, ako se ispostuje razredjivanje antifriza, nema razloga da motor ne palim i ne vozim zimi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja kada garaziram motor, stavim ga na cetek punjac i ne palim do proljeca.

Identicno,cak se trudim da ga manje i gledam.. Tako mi lakse.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV

 

Hladan start-smrt za motor.Sto manje takvih startova,narocito na niskim temperaturama i motor ce duze trajati

A da ga mi lepo zamotamo u foliju, pa u hermeticki zatvorenu kutiju, da ga stavimo i da ga okacim na zid u sobi gde je kontrolisana temperatura tacno izmedju 20 i 25 stepeni, bez naglih promena u vlaznosti vazduha?...mozda ce onda duze trajati...a?

 

naravno da hoce...ostavis ga tako unucima u nasledstvo ;)

 

A boga mu, pa nije on mene kupio nego ja njega, pa taman i da se raspadne posle prvog paljenja...

Ljudi voze motore i u Sibiru pa nesto nisam ubedjen da ih menjaju na svako malo jer ih hladnija temperatura ubija. Masine ubija mnogo stosta, ali ako se izabere dobro ulje koje je i za zimske uslove, ako se ispostuje razredjivanje antifriza, nema razloga da motor ne palim i ne vozim zimi...

 

Ocigledno da se nismo razumeli.Nije problem upaliti i na debelom minusu i napraviti neku kilometrazu,problem je paliti ga zimi svakih par dana i posle par minuta rada u mestu ugasiti.Masina se vise haba dok je hladna,a tu je i kondezacija.

Pogledajte koji su motocikli presli velike kilometraze tipa 200-300hkm bez vecih kvarova i otvaranja masina.To su motocikli koji su vozeni na dugim turama,znaci manje startova,a vise dugih voznji.Imamo tu i dobro poznatu fj1100 od Labasa koja je presla preko milion km(naravno radjena je masina),vozi se i leti i zimi,a razlog te dugovecnosti su pored odrzavanja sigurno i duge voznje u komadu.

Znamo da zastavini motori u jugicima i floridama u nekim normalnim uslovima eksploatacije prelaze 100-100 i nesto hkm(ne racunam tu one stare italijanske koji su bili kvalitetniji).Svedok sam da su floride u taxiju prelazile 300-400hkm bez ikakvih problema,a razlog je opet taj hladan start.U taxiju ga skoro pa nema,auto je uvek u radu tj. zagrejan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Како волим сарказам овог човека изнад :)

 

 

 

Pa možda i nije sarkazam... već dugi niz godina iskustva  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

 

Pogledajte koji su motocikli presli velike kilometraze tipa 200-300hkm bez vecih kvarova i otvaranja masina. To su motocikli koji su vozeni na dugim turama...

 

Naravno da su voženi na dugim turama. Kako bi inače prešli 200-300k kilometara  :takoje:

To ne znači da se ne slažem za hladan start - manje-više on ne odgovara ni jednoj mašini. Ni Aventadoru, ni kultivatoru, pa ni motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja