Jump to content

Moto Zajednica

Na kojoj najnižoj temperaturi ste vozili?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Hladni dani su već tu i sve je ređe videti nekoga da vozi, osim mene jer sam još početnik i ne mogu da se odvojim

 

Nedavno mi je jedan stariji kolega čestitao sa "Svaka ti čast! Dobro je da ima jedan luđi od mene. Ja sam parkirao u garažu." U prodavnicu kad uđem pitaju je li hladno za motor? Kažem malo u početku dok ne otrne ruke i noge, posle više nije...

 

Dakle, na kojoj najnižoj temperaturi ste vozili? Kako obučeni? Po kakvom kolovozu?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Oko 7-9 stepeni. Suv kolovoz, eventualno malo vlazan. Standardna odeca za motor kao i leti al sam se smrzao kao p :D To je bilo pre 6 godina, mislim da me sada ne bi ni puskom naterali u istoj opremi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

-6 najhladnije, jednom. -2,-3, bezbroj puta. Par puta po susnežici, vraćajući se sa Deda mrazova. Bukvalno obe noge milimetar iznad asvalta i polagano kao po jajima - nikad stići kući  :ups:

 

Od opreme sve što imam: vindstoperi, ulošci, duksovi, jakna i preko svega kišni kombinezon. I opet ziiimaaaaa. jbg, kad se voli  :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Godinama unazad vozim motor tokom cele godine i u svim vremenskim uslovima (osim kada je na kolovozu dublji sneg ili je sloj leda), tako da vrlo često vozim pri temperaturama ispod nule.

Verujem da mi je "najhladnija" vožnja bila pre nekoliko godina kada sam tokom dana otišao do Niša (oko 35km) na moto žurku u M.K. "Ketna", pri temperaturi od -6°, a vratio se noću pri temperaturi od -17°.

Uz neku prosečnu opremu i uz opreznu vožnju nema nekih velikih problema pri takvim vožnjama.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Istocna Srbija
  • Motocikl: BMW R 80 - 1150 - 1200 gs

U vreme kad su automobili mogli da se izbroje na prste a motocikl nekima bio osnovno prevozno sretsvo-vozilo se 12 meseci godisnje. Njima tad ili nije bilo hladno ili nisu imali cime precizno da mere temperaturu pa im nije tesko padalo. A secam se saveta nekih staraca koji su davno vozili motore, da obavezno stavim tabak novina ili neki karton na grudi ispod jakne ., to je njima pomagalo kad je hladno ... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Okruglo 0. Sve suvo. 50ak km. Ne bas sjajno iskustvo.

 

5-6 NS - Segedin i nazad autoputem. Granicilo se sa hipotermijom. Najbolji deo opreme: cuvene novine ispod letnje jakne :) Suv put.

 

-5 na profilnoj slici bez opreme (rukavica), 2km ako se racuna :) Malo snega na putu koji se dao obici.

 

I jedna sa durmitora:

 

kS6w06e.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@jboban

Bukvalno isto kazem kad me neko pita za zimsku voznju.. Zajebano je dok se ne oduzmes a posle kad ti utrnu ruke, noge i nos postane mnogo lakse :D

16. Januar 2015godine, temperatura -2, -3. Od odece sam imao dva para carapa, pidzamu pa preko pantalone, dva tanja duksa, zimsku a preko nje moto jaknu, zimske i preko njih nekako navukao moto rukavice i potkapu. Vozio sam nekih 30-40 kilometara. Ne da sam se smrzo, nego sam imao osecaj da sam bukvalno vozio go. U senci jednog brda pored reke Morave sam naleteo na led i kako nisam pao ne mogu da objasnim. Znam samo da sam presao jedan mali most i video led ispod sebe. Na kocnicu nisam smeo ni da pomislim vec samo postepeno vracao u nizi stepen dok nisam dosao do prve, onda spustio obe noge na par centimetara od zemlje i pomolio se da ne proklizam. Ja mislim da jos 100puta pokusam tu da prodjem da ne bih uspeo. Bog video budalu pa me sacuvao od pada.

Sva sreca da nisam isao brzo i da je put bio ravan, inace ko zna gde bi me izbacila Morava :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U vreme kad su automobili mogli da se izbroje na prste a motocikl nekima bio osnovno prevozno sretsvo-vozilo se 12 meseci godisnje. Njima tad ili nije bilo hladno ili nisu imali cime precizno da mere temperaturu pa im nije tesko padalo. A secam se saveta nekih staraca koji su davno vozili motore, da obavezno stavim tabak novina ili neki karton na grudi ispod jakne ., to je njima pomagalo kad je hladno ... :)

Upravo me kolega podseti na jednu vožnju pri kojoj ne znam koja je temperatura bila ali pri kojoj sam se najviše smrzao.

U to vreme (1981-'82) živeo sam u Boru, (vozio sam Triumph Thunderbird 650), a imao sam kuma koji je živeo u Brzoj Palanci.

Često smo se posećivali (ili on dolazio sa suprugom kod mene ili ja sa suprugom išao kod njih).

I tako odosmo mi u goste po prijatnom vremenu (jeste bila zima ali podnošljivo), ali kad uveče krenusmo nazad već od Negotina nas uhvati mraz i ubrzo i ledeni vetar pa i snežna mećava. Haos! A mi pošli lako obučeni.

Jedva stigosmo živi kući. Prste na rukama i na nogama nisam danima osećao. A ispod neke jaknivlce sam nagurao novine koje su mi pomogle da ne crknem skroz.

p.s.

Zaboravih da kažem da smo pri ovoj vožnji imali i nekoliko lakših padova (prilikom probijanja kroz snežne nanose).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

1.

 

16.03.2007. - Moje i Josephovo putovanje na trodnevnu zurku u Sinai (RO) - vece kada smo se penjali u planinu oko Brasova bilo je 0 na jednom pokazivacu u centru nekog gradica, a temperatura je par puta osetno pala par stepeni. Bila je noc (nismo ni znali da oko nas ima na sve strane snega do sutradan. Put je bio suv, garderoba: debele kozne pilotske pantalone, nekoliko slojeva dukseva i kozna Hein Gericke jakna.

 

Ovo navodim kao primer voznje koja je trajala duze, putovanje...

 

********************************

2. 

 

Pre nekoliko godine (ne znam tacno) - Moto Deda Mraz Zrenjanin - 50km tamo i 50 km nazad - Novi Sad - Zrenjanin... bilo je -11, bez padavina, suv put, ali je duvao uzasan vetar  na magistrali koji je nosio suvi sneg... Zimska moto oprema i od gore deda mraz odelo

 

Ovo navodim kao primer kratke voznje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Kao momak isao sam kod devojke zoljicom i po snegu. Sve zavejano, na putu 10-20cm od automobila utabanog snega, onako čvrstog i suvog, ja u nekoj jadnoj jaknici i farmerkama, cipele non stop "skijaju" i tako se odrzavam na klizavom putu. Kada stignem do cilja ruke ne osetim kao ni glavu i lice. Kod devojke ne ulazim jer njjeni brane našu vezu, čekam napolju na snegu i tu se kravim i otapam, za desetak minuta sam kao nov. A bilo je lepo i nije mi ništa falilo. Pa znate koja sam onda budala bio, a sve radi "mace" i to po zimi u napola dovršenoj nečijoj ne useljenoj kući negdev na periferiji,  na minus ko zna koliko na tek od snega na brzinu rukom očišćenoj fosni. Onda, posle "završenog posla"   nazad zoljicom po još većoj hladnoći jer več je prošla ponoć a januar dobro odmakao. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Na okruglo 0 stepeni, napolju sve potpuno suvo i bez leda od Kragujevca do Gornjeg Milanovca i nazad. Ljudi na semaforima se krstili kad stanem pored njih. Imao sam dosta opreme i kompletno kozo odelo, samo mi bilo malo hladnije za prste ali ne opasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Vozim do -5 -10 sve zavisi, dokle god nema snega i leda.

Nema lošeg vremena, samo loše opreme. Ključna mesta su noge/obuća, šake i oko vrata.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Minus 3-5 stepeni ne znam tačno, znam samo da gdje god je bilo vode na putu to se smrzlo, ondje gdje je veća količina tekla popreko preko magistrale auta su je pretvorila u nešto što liči na utaban snjeg. Na meni sve što imam od garderobe u kući. I tako 15km

 

A bio sam u istoj "opremi" na većim hladnoćama, znam jer sam se pokrivio od zime, samo nemam podatak koja je temperatura bila, ni odprilike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Ispod 15 stepeni pa i koji iznad ne vozim. Mada kad sam kupio jednog februara nov motor tako sam ga neregistrovanog dovezao kući. Ne znam za temperaturu, ali je bilo snega i leda koliko hoćeš i zamalo da opletem motor koji je imao 5 km na satu.

Vožnja po takvoj zimi je čist mazohizam

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Zima 83 - 84. sluzio vojsku u Kraljevu, instruktor na " A " kategoriji. Vozili pet dana u nedelji, desavalo se da pada sneg, pa ispred nas ide Fap sa raonikom da nam ocisti put , temperatura cesto debelo ispod nule ( ko jos meri temperaturu kad si u vojsci ) . 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Do +7 znam da upalim motor. Par puta vozio na +2C i nije baš prijatno. Nije u pitanju samo ful oprema, već se motor tada ponaša veoma drugačije. Gume su tvrdje, grip manji, još ako nemate pin lock, nije prijatno...

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja vozim cele godine, radim kao kurir pa mi je skuter osnovno prevozno sredstvo,vozim i na minusu i po snegu, osnovna oprema je tucano urbano.. Zimi lanci :)

Prosle godine sam vozio Madisona, tesko mi je palio kad ode bas u minus, za ovu sam spremio malog kineza..

 

 

 

post-22142-0-91372600-1479569242.jpg

post-22142-0-32715100-1479569274.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Davno još kad san bija još mlad i lip vozili smo frend i ja cilu zimu, sve dok je cesta bila gola.

Od opreme skoro ništ, kacige i rukavice, dobre zimske čizme i goni miki....

Mladost ludost, jebiga..

Reka san si tad proba si to sad i nikad više.

 

Onda me život doveo na zapad, malo pomalo prvo motor pa oprema i sve ostalo ali više ne vozim ako je ispod 10 stupnjeva i nema sunca.

Nema tih para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Vece Nove godine 31-12 cini mi se 94' ja i drugar izvisili za prevoz, ma rekoh ajmo' mojim etz-om. Sedosmo onako u zimskim jaknama i kapama, ne nadjoh kacigu, napolju sigurno minus ali suvo i bez vetra. Vozimo se, ljudi na semaforu nas gledaju u cudu, ali nista strasno mislim se. Nakon 10 minuta ode zadnja guma. Odgurasmo motor u neko zbunje da ga sakrijemo do ujutro i dalje pesaka, poneki auto, nije bilo bas benzina u to vreme, nema mobilnih jos uvek...put pod noge.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Do +7 znam da upalim motor. Par puta vozio na +2C i nije baš prijatno. Nije u pitanju samo ful oprema, već se motor tada ponaša veoma drugačije. Gume su tvrdje, grip manji, još ako nemate pin lock, nije prijatno...

 

:mobilizator:

ali zato je lepo kad stignes kuci  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja