Jump to content

Moto Zajednica

Na kojoj najnižoj temperaturi ste vozili?

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ajde vi iskusni, jel pomaze da se kalorifer nasloni uz deklu pre verganja da se ulje lepo zagreje pa onda da se vergla?

možeš i da ga ubaciš u brzinu, malo gurneš da "odlepi".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova

Vozim citave godine, samo da bas nije sneg i led. Od opreme imam obicno majca, jakna sa grejacima i zimska duza moto jakna bez postave, i moto pantalone sa zimskom postavom.

Rukavice zimske i grejaci rucica ako bas zatreba. Vozio i po 100+ km na oko 0 bez problema.

 

 

45ba269878.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ajde vi iskusni, jel pomaze da se kalorifer nasloni uz deklu pre verganja da se ulje lepo zagreje pa onda da se vergla?

 

 Kolega sa posla, zivi na selu. Isekao je hladnjak na traktoru sa strane i u hladnjak ubacio grejac od nekog bojlera i sve lepo zatvorio. Kad treba nesto da radi zimi, produzni kabel, usteka traktor u struju, dok popije kafu, tecnost se zagrejala, termostat otvorio, cela masina topla - pali ko mina . Drugi kolega je u sistem za hladjenje na automobilu ( dizel ) ugradio grejac od akvarijuma. Kad dodje kuci, prikljuci auto na struju i tako mu stoji do sledeceg paljenja. Grejac od akvarijuma jeste slab, ali ujutru i na - 10 njemu je motor od kola mlak i pali dobro . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5

 

Ajde vi iskusni, jel pomaze da se kalorifer nasloni uz deklu pre verganja da se ulje lepo zagreje pa onda da se vergla?

Kolega sa posla, zivi na selu. Isekao je hladnjak na traktoru sa strane i u hladnjak ubacio grejac od nekog bojlera i sve lepo zatvorio. Kad treba nesto da radi zimi, produzni kabel, usteka traktor u struju, dok popije kafu, tecnost se zagrejala, termostat otvorio, cela masina topla - pali ko mina . Drugi kolega je u sistem za hladjenje na automobilu ( dizel ) ugradio grejac od akvarijuma. Kad dodje kuci, prikljuci auto na struju i tako mu stoji do sledeceg paljenja. Grejac od akvarijuma jeste slab, ali ujutru i na - 10 njemu je motor od kola mlak i pali dobro .

U Cacku prave te grejace,povezuju se na creva sistema za hladjenje vozila.Takodje na internetu sam video da to jos neko pravi,ali za razliku od prethodnih ovi imaju i pumpu.Obe varijante rade na 220v i imaju termostate.

 

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Vozim citave godine, samo da bas nije sneg i led. Od opreme imam obicno majca, jakna sa grejacima i zimska duza moto jakna bez postave, i moto pantalone sa zimskom postavom.

Rukavice zimske i grejaci rucica ako bas zatreba. Vozio i po 100+ km na oko 0 bez problema.

 

 

45ba269878.jpg

FJR1300 je pravi motor i dozvoljava takvu voznju bez problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Da li bi pomogle kišne navlake preko moto patika? Čime štitite vrat?

Potkapa koja u izlozenom delu na vratu ima windstoper materijal. Ja imam ovu, vec par godina ekstra vrsi posao. Vetar ne probija ama bas ni malo, sal nije potreban kad je nosim.

https://www.louis.eu/artikel/probiker-windbreaker-balaclava/209725?list=263818350

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Da li bi pomogle kišne navlake preko moto patika? Čime štitite vrat?

Ja koristim kišne navlake, sasvim dovoljno za vožnje ispod 100km do -7.

Takođe kišno odelo, windstoper oko vrata, pamučnu potkapu, tanke pletene rukavice i preko njih zimske termo kineske.

Jedino gde mi probija je na viziru, magli i moram da vozim sa 2-3mm odškrinutim vizirom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Hvala, to i izgleda toplo.

Nadao sam se da ću moći da se provučem sa ovako nečim https://m.louis.eu/artikel/vanucci-skinlife-multipurpose-scarf/20011184?list=188928660

 Ovo ti je samo fensi sal ali nije windstoper. WINDSTOPER treba tebi, on ne greje uopste nego jednostavno trunka vetra kroz njega ne moze da prodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ipak nisam usamljen

-3 pre nekoliko godina, beše noć i gradska vožnja.

I -5 pre godinu dana vozeći ga u garažu, 30ak km.

E tad sam se skočanjio kao nikada pre, full oprema ali džabe. Put vlažan, sitan sneg je paduckao.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Transalp 600V i Suzuki Burgman 400

Ako se dobro secam, 31.12.2015-e je bilo -17. To je ujedno bila i moja najhladnija voznja da sam pratio. Bedak je samo sto nisam imao nista od zimske opreme.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nije isto kretati se 60 ili 100, po ovakvom vremenu ;)

A i oni svaki čas uđu negde a mi se skočopizdavamo po pola sata ili duže u sedlu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja