Jump to content

Moto Zajednica

Givi bravica-kljuc

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Drustvo dole na slici je Givi bravica koju imam i kljuc (br 1) koji u nju ide . Ja bi da to prepravim da sve na motoru otvaram jednim kljucem ali kljuc od motora (br 2) ne moze ni fizicki da ulje u ovu bravu .

Ta Givi brava je ona novija varijanta , mislim da bi moj kljuc mogao da udje u onu stariju varijantu givi-a ?

Bio kod ovih sto rade brave i oni su rekli ono sto sam vec znao da moram da nadjem ulozak brave gde fizicki moj kljuc moze da udje a onda nije problem da se napravi (to i sam znam).

E sad gde da nadjem ulozak brave da ima onu cetvrtku na kraju i navoj a da pasuje (fizicki) kljuc br 2 ? Ima neko neku ideju ?

 

Givi_kljuc.jpg

 

ili da bar od neke Givi brave uzmem samo ove jezicke i stavim u ovaj ulozak  ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

I ja se raspitivao kod raznih bravara za istu stvar i niko mi nije resio problem.Isto za BMW kljuc , dok su mi za Yamahu bez problema napravili ali je kljuc mogao da udje u bravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Po slici izgleda da nije problem dužine i širine ključa motora, znači da je problem u njegovoj debljini. Potencijalno rešenje bi moglo biti da probaš da proširiš kanal uloška bravice (uzanom turpijom ili parčetom šmirgle zalepljenom na tanku tvrdu podlogu), čak ni ne mora po celoj dubini kanala, dovoljno bi bilo da su u funkciji bar 3 jezička. Limčići - jezičci se prilagode bez problema prema ključu koji ćeš koristiti, samo pazi da ne pogubiš one sitne oprugice koje ih pozicioniraju.

 

Identičnu intervenciju sam uradio sebi pre par godina i šljaka bez nekih problema. Ako ne uspeš, stojim ti na raspolaganju da ti to odradim (naravno, dž)  ako mi pošalješ sve sa slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Po slici izgleda da nije problem dužine i širine ključa motora, znači da je problem u njegovoj debljini. Potencijalno rešenje bi moglo biti da probaš da proširiš kanal uloška bravice (uzanom turpijom ili parčetom šmirgle zalepljenom na tanku tvrdu podlogu), čak ni ne mora po celoj dubini kanala, dovoljno bi bilo da su u funkciji bar 3 jezička. Limčići - jezičci se prilagode bez problema prema ključu koji ćeš koristiti, samo pazi da ne pogubiš one sitne oprugice koje ih pozicioniraju.

 

Identičnu intervenciju sam uradio sebi pre par godina i šljaka bez nekih problema. Ako ne uspeš, stojim ti na raspolaganju da ti to odradim (naravno, dž)  ako mi pošalješ sve sa slike.

 

Probao sam i to , i mogu ja da nabudzim da kljuc udje u bravicu (kad nema limcica) ali onda ostaje problem u limcicima jer ih givi kljuc "vata" i podize bocno a ovaj kljuc standardno gore-dole .

Mozda bi mi znacilo da od one starije Givi brave (sa crvenim kljucem) uzmem limcice i stavim u ovaj ulozak ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

I mene ovo čeka, givi i bmw.

 

cim resim muku ja ti javljam kako :D

 

koju givi bravu imas ? stariju ili noviju varijantu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Danas sam uporedjivao bmw kljuc sa starim givi kljucem i vrlo su slicni , tako da kontam moze da se ubudzi ,

Da se iz starije varijante uz malu prepravku oni limcici prebace u novu varijntu bravice koja bi se namestila da bmw kljuc ulazi u nju .

Gledao od nekih auto bravica i slicnih stvari da uzmem limcice ali nisam nasao nista da pase tako da samo od givi bravice mislim da ce moci ...

 

ova treba pa da se proba :

 

54275_7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Danas slucajno kod drugara probam na njegov auto neka stara bmw 7 - ca i pase ljuc od motora samo tako , kontam da nekako tu auto bravu iskoristim za kofer ,

Neki dan idem da mu skinem sa auta pa da vidim kakva je  ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

ajde bas javi... ja sam pokusao da nadjem resenje po raznim forumima i nisam uspeo da nadjem da je neko uspesno to uradio, a mnogi su probali.

Svakako sve moze, samo je pitanje truda i troskova. Bilo bi super da nadjemo resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ajde bas javi... ja sam pokusao da nadjem resenje po raznim forumima i nisam uspeo da nadjem da je neko uspesno to uradio, a mnogi su probali.

Svakako sve moze, samo je pitanje truda i troskova. Bilo bi super da nadjemo resenje.

 

pa bas to , razmisljao sam cak i da kupim neki raspadnuti givi kofer bez kljuca samo da bi bravicu skinuo ... to ce biti zadnja solucija i pitanje dal ce moci ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Idem ja ovih dana po moje kljuceve. Ovde imamo madjionicara...pravi sve zivo od kljuceva i sklapa brave. Inace ga i mup angazuje za kojekavka otvaranja i akcije..

Pravi mi nov kljuc za givi kofer,( slomio se ) i pravi mi nov kontakt kljuc za teneru s tim da mi pravi i zadnju bravicu da se otvara sa istim kljucem ( prepakuje zube)...

Pitacu ga za ovo tvoje, dal je moguce i kako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Idem ja ovih dana po moje kljuceve. Ovde imamo madjionicara...pravi sve zivo od kljuceva i sklapa brave. Inace ga i mup angazuje za kojekavka otvaranja i akcije..

Pravi mi nov kljuc za givi kofer,( slomio se ) i pravi mi nov kontakt kljuc za teneru s tim da mi pravi i zadnju bravicu da se otvara sa istim kljucem ( prepakuje zube)...

Pitacu ga za ovo tvoje, dal je moguce i kako..

 

Odlicno , pitaj !

 

Imam i ja ovde kod mene dvojicu koji su vesti sa bravama i kljucevima i drzea radnje samo za to , ali me nekako ladno odgonili valjda im se nije cimalo oko toga  " sitnica " , ko zna ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Resio sam problem , kolega mi poklonio onu stariju varijantu Givi bravice koja je bila donor onih jezicka i uspeo da napakujem to u novu varijantu Givi bravice sa fabrickim BMW kljucem :D

 

 

DSC02426_Small.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Bolje da dignem ovu temu nego da otvaram novu ...

 

evo ga resenje nova Givi bravica + novi BMW ili slican kljuc ... mene uskoro ceka isto ...

 

http://advrider.com/index.php?threads/how-to-re-key-givi-trekker-to-bmw-key.1205884/

 

ako neko ima problem sa engleskim , rado cu da prevedem  kad stignem ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Da ovo je noviji BMW kljuc i on se vrlo lako nabudji u novi Givi kljuc . 

 

Ja sam imao problem jer sam imao stari bmw kljuc a novu givi bravu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Nisam siguran da je ovo baš pametno... Tako su se nekad krali automobili koji su sve otključavali istim ključem. Prvo ti nestane poklopac rezervoara, a sutradan auto. Danas pored imobilajzera i centralnih brava verovatno više  nije tako aktuelno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa
On 22.11.2016. at 23:52, Gvozden je napisao:

Idem ja ovih dana po moje kljuceve. Ovde imamo madjionicara...pravi sve zivo od kljuceva i sklapa brave. Inace ga i mup angazuje za kojekavka otvaranja i akcije..

Pravi mi nov kljuc za givi kofer,( slomio se ) i pravi mi nov kontakt kljuc za teneru s tim da mi pravi i zadnju bravicu da se otvara sa istim kljucem ( prepakuje zube)...

Pitacu ga za ovo tvoje, dal je moguce i kako..

Druže, nadjoh ovaj stari post koji me je zainteresovao.... može li kontakt na lika koji prepakuje brave... stigla mi 3 nova Givi outback tracker kofera pa bi ih sva 3 prepakovao na BMW ključ od motora... hvala ti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja