Jump to content

Moto Zajednica

Zastita motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Izgelda da cu u skorije vreme morati motor da parkiram napolju, pa me interesuje sta mislite koju zastitu staviti.... Razmisljao sam o Xena lancu XC 14 - 150 cena je oko 80 eur. i neki alarm cisto da zapisti Znam da ne postoji nikakva zastita ali barem sto se kaze nesto sto ce barem malo otezati kradju. Ako neko zna za nesto bolje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Kombinuj mehanicku i elektronsku, stim sto mehanickoj das prednost po kvakitetu i ceni. Alarm moze da bude i WC-ac, samo da vristi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Problem je sto ti mozda nece ukrasti motor, ali ih to nece sprecuiti da ga obore, izgrebu, polome nesto.... :ups: 
Jeftinije ti je da placas mesecno neku garazu, nego da kupujes lance, i da ti pored toga ostete motor

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Slazem se sa BajkerBojem! Tako sam i ja par godina drzao skuterce napolju (doduse, sa dvorisne strane zgrade), zabetonirao anker debeo k'o ruka, kupio ABUS lancugu sa masivnim katancem i......uvek neko njesra, kad moram da lajem. Ili istresu pepeljaru u kojoj, po pravilu, zaostane i pokoji neugaseni pikavac pa ostane trag na plastici, ili ga ptica "overi" nusproduktom metabolizma, a jednom prilikom su pokusali i da ga ukradu ali su samo razvalili kontakt bravu i tu stali (mozda je neko naisao). Vrhunac mog popizdikusa je bio kada sam jednom prilikom, zureci na posao, nasao skuter zaliven jogurtom preko celog sedista. Verovatno cista obest nekog latentnog motomrsca... Posle toga, kada sam presao na maxi skuter, neko mi je maznuo poklopac sa zadnje strane (z)migavca i taj me je sex kostao preko 70 e (nabavna cena + DHL + carina pa na to PDV) :tras2: . Tada mi je pukao film i odlucio sam da iznajmim garazu u blizini, gde i dan-danas drzim motor. Za tih 40 e mesecno mirno spavam a tamo mi stoje i zimske gume za dva auta, decije sanke, nesto alata i jos kojekakve gluposti sa kojima u stanu ne znas gde ces. Malo povoljnija varijanta je da iznajmis garazno mesto u nekoj javnoj garazi ali tamo, obicno, motor nije u potpunosti zasticen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Garaza je skupa opcija pitao sam po ovim trznim centrima i cena je 3.000 din mesecno sto je mnogo bar meni...

A i tu ti niko ne garantuje sto rece neko da ga nece igrebati ili ostetiti mada ja o tome ne razmisljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Vlasnicima prosečnih modela garaža vrši posao. Kod skupljih modela može da bude opasan zajeb ako nije na vidljivom mestu. Kad ti neko tipuje motor garaža mu bude kao dar sa neba - lagano je obije i onda unutra na miru, bez žurbe operiše na motoru.

Uvek kombinacija različitih zaštita u skladu sa uslovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Salio sam se malo ali @Jagerova honda jeste u dnevnoj sobi.Nemoj zaboraviti da ga prekrijes ciradom zbog cackanja po njemu kao sto je @DraganNS objasnio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Cerada ide pod obavezno samo nisam naveo, a pravo da vam kazem malo mi je frka sto ce biti napolju ceo zivot motore drzim u prostoriji u zgradi. Hvala na savetima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja